mutulik

...pentru cei carora le place sa scrie

mutulik

Mesajde ard.na » Mie Dec 16, 2009 9:38 pm

eu sunt mic nu stiu nimic...
Avatar utilizator
ard.na
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ard.na » Mie Dec 16, 2009 9:41 pm

ma ascund in spatele unor gene tremurande si sper sa vad cu alti ochi...si nu vad. sau vad nimicul ce se asterne in suflete si-n minti. nici macar oglinda aceea in care ma priveam uneori, rareori, n-o vad si nu ma recunoaste. si gaura cheii spre viitor s-a astupat. raman doar eu. dar nu vad nimic.

si sunt ingeri undeva acolo care vegheaza si se roaga... fata de care mi-e rusine si ma ascund in zile negre, ingeri la care se indreapta gandurile mele si bucuriile efemere... ingeri care privesc de departe.

sunt prea multi ingeri totusi. si oamenii au disparut.

as vrea sa scap... de mine.
Avatar utilizator
ard.na
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ard.na » Mie Dec 16, 2009 9:45 pm

23.05.2009

Love bites.... Dragostea muşcă... cum sună asta.

Dragostea muşcă
Muşcă din mine
Şi mă lasă pradă locurilor
Şi clipelor
Unde am iubit.

Dragostea muşcă
Şi mă creează din nou
In vremurile ce vin
Un dulce Amin
Al iubirii de acum.

Mă duc să dansez un tango cu Visul meu, in spatele genelor, deasupra realităţii, se trage cortina peste piesa Azi.
Avatar utilizator
ard.na
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ard.na » Mie Dec 23, 2009 9:05 pm

vine... craciunul si mi-e dor de cei ce nu mai sunt... mi-e dor de mine si de mana lui puternica mirosind a tutun, care aducea bradul si se agita fericit prin casa... mi-e dor sa spun "tata" si sa stam la aceeasi masa... mi-e dor de sunetul masinii de scris la care batea nervos si de energia aceea care ne facea pe toti fericiti. mi-e dor... si niciodata Craciunul nu va mai fi la fel.

as vrea sa-l colind insa gandurile mele se intreapta spre usi care nu se mai deschid. drumul pana la tine e lung... dar candva vom fi impreuna.

Craciun Fericit voua cei de aici, cei de acolo.
Avatar utilizator
ard.na
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator