Prietenii Danei

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

Prietenii Danei

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 8:56 pm

Inca un subiect de .."meditatie"
Rugamintea este ca toti cei care o cunosc,au cunoscut-o si in perioada Hi-Q ,au fost si i-au ramas prieteni sa se..."deconspire" si sa povesteasca intamplari cu Dana...cum au cunoscut-o...impresii..etc...momente din concerte....intamplari amuzante...etc ...etc...

hey you!
va astept mesajele aici pentru a va declara fani adevarati si prieteni ai Danei
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

post it

Mesajde haifi » Lun Ian 26, 2004 7:36 pm

hey you!
va astept mesajele aici pentru a va declara fani adevarati si prieteni ai Danei
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Ian 27, 2004 8:28 pm

Multa lume nu are o parere buna despre Dana si cand ii intrebi despre acest lucru:"Pai Dana e fitoasa " dar spun asta pentru k nu o cunosc cu adevarat si nu au avut ocazia sa stea cu ea..
Dana nu este deloc asa si daca ea te considera o persoana interesanta cu care poate purta o conversatie inteligenta sta de vorba cu tine ...
Oricum faptul k a studiat psihologia spune multe despre ea...Mi-a zis intr-o seara unele lucruri despre mine de am ramas cu gura cascata :) si nu avea de unde sa le stie pentru k nu am discutat niciodata despre asta dar m-a ghicit perfect gandurile ..
Pot sa mai spun k e o persoana sentimentala si am simtit acest lucru pe propria piele cand am fost cu ea la 2 concerte voltaj si era melancolica rau :P
ma opresc aici si astept si alte povestiri din partea voastra :)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

o prima parere...

Mesajde haifi » Mie Ian 28, 2004 7:16 pm

..despre Dana
she's the best :) and a great friend,he who knows her can confirm anytime!
and a small gift attached
Fişiere ataşate

[Extensia mp3 a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 30, 2004 11:00 pm

Ce pot sa spun , prima oara am crezut ca e o tipa cu "aere" in cap , dar s-a dovedit a nu fi asa , intamplator am cunoscut`o si uite :) acum am cu totul si cu totul alta parere , e foarte mult de spus , am cunoscut`o intr`o alta impostaza inafara de cea de vedeta si cred ca asta m`a facut sa imi schimb parerea , dar parerea mea , fiecare dintre noi are un suflet iar atunci cand ajungi sa il cunosti e superb!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

a few good...friends

Mesajde haifi » Sâm Feb 07, 2004 7:38 pm

probabil ca nu sunteti prea insiprati sau nu ati trecut la detalii parte de "remember"
probabil ca nu sunt prea multi cei care stiu ca Dana s-a (re-)intors..fara sa fi plecat niciodata si ca aici este o punte de legatura catre ea
eu ii astept cu incredere si cu speranta
si ca sa fiu in topic vreau doar sa mentionez un fapt care pe mine m-a impresionat: la una din emisiunile gen "Totul va fi bine",dupa incheierea acesteia,un grup de fetite cu carnetele si aparate foto stateau sfioase si nu indrazneau sa o deranjeze pentru un autograf si o fotografie..insa ea le-a vazut, a lasat totul "balta"...si era cu cativa cunoscuti si s-a dus inspre ele daruind zambete,autografe si fotografiindu-se alaturi de ele..am vazut niste copii fericiti atunci,imbujorati de bucurie ca au fost alaturi de idolul lor
cel putin imaginea asta nestiuta de mine si reactia ei m-au impresionat
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Amintiri...

Mesajde AnDrEi » Dum Feb 08, 2004 2:47 pm

Alaturi de Hi-Q am cunoscut`o pentru prima oara pe Dana Nalbaru , va dau un link unde puteti sa cititi o mica povestioara , atunci am cunoscut`o pe Dana !
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=3112&highlight=iasi

Rezumat:

-Primele vesti in legatura cu Dana :
"Joi seara.. i`am dat un telefon lu`Florin ... si l`am intrebat cand ajung Vineri in Bacau , mi`a spus ca Mitza si Dana vor ajunge inainte deoarece el are treaba la Studio in Constanta cu ultimele detalii inainte de lansarea si inregsitrarea albumului ..."
-Locul unde am cunoscut`o pe Dana :
"iar Dana si Mitza .. au ajuns in Bacau si se afla la Magazinul Piaggio .. cand am auzit .. m`am dus acolo .. "
-Am luat`o pe Dana si ne`am indreptat spre locul unde ea alaturi de Hi-Q trebuiau sa sustina concertul , bineinteles am cantat imnul ... :)
"dupa care .. a venit si Florin .. am asteptat ca sa se schimbe .. si ne`am urcat in Dubitza Hi-Q Piaggio .. indreptandu`ne spre alt hotel .. unde era cazata Dana ..
Am ajuns la Hotel .. am luat`o pe Dana si am plekat la Discoteca.. in drum.. am cantat melodia turneului : La , la... ( stiti voi ) "

-Originalitatea Danei :
"dupa care am plekat la Radio Alfa ( un post lokal de radio ) unde Hi-Q a dat un interviu ( apropos .. li s-au pus ointrebare : Ce aveti prin buzunare , Dana a fost cea mai originala .. a spus ca <nu am buzunare> "
-Dana a primit flori , de ce? floare la floare trage :p
"....Dana a primit flori .. in timp ce mergeam .. deci .. din mers .. si uite asa .. am ajuns la discoteca "Rosu si Negru " ce se afla la parterul` Mall`ului .."
-Prima parere inainte de a o cunoaste pe Dana :
".. la inceput .. inainte de ai cunoaste personal .. am crezut ca Dana este cea mai antipatica fiinta si ca nu baga lumea`n seama " / " deeeh acum .. pot sa spun ca Dana este o tipa super de treaba.. chiar si la masa .. Florin a stat mereu in stanga mea .. iar Dana in dreapta .. si am vb .. apropos .. Dana ( nu am prietena , ca tot m`ai intrebat de ce am acel inel pe deget .. sa stiti ca Dana intra pe forum .. si citeste mesajele dar nu este pasionata ca sa posteze .. sorry dar ata ete .. e`mail her .. ca o sa va raspunda ) "
-Deja mi se facuse dor ... :
"...Hi-Q .. adik Florin , Dana & Mitza .. va multumesc pentru acest weekend minunat pe care mi l`ati oferit .. si sper sa ne vedem Vineri in Galati .. deja imi este dor de Dana .. de voi toti .. iar Florin .. ai grija de bermude .. sa le ai ca amintire "
-Concluzie :
" Dana : o tipa super kewl , intelegatoare , un suflet imens & bun , si .. amika mea cea mai buna .. "

-The End :
"..P.S: Dana .. asta este parerea mea despre voi .. si mi`ar face plakere sa mai papam togheter .."

Haifi asta prima intalnire cu Dana traita de mine insumi ! Next time va mai povestesc si altele ;)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

de la prieteni

Mesajde haifi » Dum Feb 29, 2004 6:15 pm

pentru Dana!
Fişiere ataşate
for luck.jpg
for luck.jpg (6.33 KiB) Vizualizat de 1611 ori
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

friends

Mesajde haifi » Mie Mar 17, 2004 6:40 pm

nu,nu va speriati !
nu vreau sa va trimti in fata tv-ului la serialul cu acelasi nume
voiam doar sa-mi exprim nedumerirea in legatura cu faptul ca prietenii Danei din perioada anterioara,cei care dintr-un motiv sau altul nu au mai putut afla vesti despre ea si nu au mai vazut-o pe scenele de concert sau in emisiuni tv sunt asa timizi
Dana,dupa cum se vede,si-a aratat toata simpatia si disponibilitatea ei de a dialoga cu noi totzi...pe rand :hehe: of course
so.... ;w la atac!
va astept opiniile si impresiile in legatura cu tot ce declanseaza "Buna Vestire" din 24.03 ( cu o zi mai devreme de marea sarbatoare -coincidenta fericita- religioasa plina de simboluri pentru noi toti)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am


Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron