am revenit

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

am revenit

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 6:31 pm

bine v-am regasit! nici nu stiti cat de dor mi-a fost de voi. sper sa ne intalnim pe acest forum cat mai des de acum inainte. astept mesajele voastre. va pup.....
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

welcome back!

Mesajde haifi » Lun Ian 26, 2004 6:39 pm

Mult asteptata revenire s-a produs!
Cel mai nou si mai asteptat membru al fanclubului nostru este chiar Dana Nalbaru in persoana
Unbelievable...Incredible!
Iti multumim Dana ca esti alaturi de cei...fideli si te asteptam cu incredere de fiecare data...
Acest topic iti doresc sa fie fiebinte...hot line pentru dialogul cu fanii tai care iti asteapta revenirea cu incredere si...nerabdare!
You are the best!
Hey...Ce faci,cum iti merge in febra pregatirilor pentru noul album,cum iti palce site-ul?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 6:55 pm

haifi scrie:Mult asteptata revenire s-a produs!
Cel mai nou si mai asteptat membru al fanclubului nostru este chiar Dana Nalbaru in persoana
Unbelievable...Incredible!
Iti multumim Dana ca esti alaturi de cei...fideli si te asteptam cu incredere de fiecare data...
Acest topic iti doresc sa fie fiebinte...hot line pentru dialogul cu fanii tai care iti asteapta revenirea cu incredere si...nerabdare!
You are the best!
Hey...Ce faci,cum iti merge in febra pregatirilor pentru noul album,cum iti palce site-ul?


sunt bine. foarte ocupata in ultima vreme pentru ca mai am foarte putin pana la aparitia albumului pe piata. am emotii. am vazut ca ai tot intrat pe aici. multumesc pentru sustinere.
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Lun Ian 26, 2004 7:02 pm

sa fie dana, sa fie chiar dana? dragutz din partea ei ca viziteaza acest sub forum.
vroiam sa te intreb care sunt membrii trupei tale de spate (am inteles ca va fi permanenta?) ... de altfel si ce gen vei canta, ce vei exprima in general prin cantecele tale?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Laur3ntiu » Lun Ian 26, 2004 7:02 pm

Dana, eu as dori sa fie un forum dedicat tie pe site-ul tau, care va aparea in curand. Se poate? Mi-ar placea mai mult asa...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 7:07 pm

Gabizzu scrie:sa fie dana, sa fie chiar dana? dragutz din partea ei ca viziteaza acest sub forum.
vroiam sa te intreb care sunt membrii trupei tale de spate (am inteles ca va fi permanenta?) ... de altfel si ce gen vei canta, ce vei exprima in general prin cantecele tale?


membrii trupei sunt; vlad la chitara bas, papu - chitara, viky - clape si radu - tobe. sunt niste baieti foarte talentati si foarte simpatici. in 15 feb cred ca va aparea videoclipul si ... daca-ti spun ca o sa cant rock o sa te sperii? da, rock. eu insa am mare incredere in proiectul asta. este ceva foarte modern si ceva ce ma ajuta sa ma exprim mai bine. in curand vor incepe si difuzarile pe radio. poate dupa ce asculti imi spui si ce parere ai.
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 7:08 pm

Laur3ntiu scrie:Dana, eu as dori sa fie un forum dedicat tie pe site-ul tau, care va aparea in curand. Se poate? Mi-ar placea mai mult asa...


site-ul va aparea la sfarsitul lui februarie. am vazut cate ceva din el. arata foarte bine. da, va exista si forum. abia astept sa vorbim acolo.
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Lun Ian 26, 2004 7:11 pm

bineinteles ca ma voi da si eu ca parerea, si felicitari pentru alegerea facuta.
oricum sunt bucuros ca te-ai despartit de cei doi baieti, oricum tu erai 80% din formatia aia. mi-ai fost mereu simpatica, esti frumoasa si ai o voce nice.

cum o sa se numeasca album? A-) crezi ca ne poti da si cateva titluri de piese , poate doua versuri de la melodia ce o sa aiba clip? A-) A-)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 7:16 pm

Gabizzu scrie:bineinteles ca ma voi da si eu ca parerea, si felicitari pentru alegerea facuta.
oricum sunt bucuros ca te-ai despartit de cei doi baieti, oricum tu erai 80% din formatia aia. mi-ai fost mereu simpatica, esti frumoasa si ai o voce nice.

cum o sa se numeasca album? A-) crezi ca ne poti da si cateva titluri de piese , poate doua versuri de la melodia ce o sa aiba clip? A-) A-)



albumul se numeste "ZBOR". la fel si primul single. este o piesa cu dedicatie. cred ca vei intelege...:) uite cateva versuri:
'MA-NTREB MEREU CE SIMT
SI NU MAI AM PUTEREA SA MA MINT...."
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Lun Ian 26, 2004 7:21 pm

aha, tu si cu andreea balan :D
ambele v-ati dat pe rock (sau ce canti tu e chiar rock serios?) si va exprimati despre ceea ce simtiti cu adevarat (crez). zic bine? :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Lun Ian 26, 2004 7:25 pm

Gabizzu scrie:aha, tu si cu andreea balan :D
ambele v-ati dat pe rock (sau ce canti tu e chiar rock serios?) si va exprimati despre ceea ce simtiti cu adevarat (crez). zic bine? :D


:ham:
abia astept sa auzi si sa-mi spui ce parere ai.
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

intre 2 examene reushii sa ajung si aici

Mesajde PreferatA » Lun Ian 26, 2004 7:38 pm

dananalbaru scrie::ham:
abia astept sa auzi si sa-mi spui ce parere ai.


danaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! eu tot nu kred ka esti tu .. dar din cum vorbesti .. se pare ca tu eshti :)
imi place melodia IN MINTEA MEA - Praf in ochi .. si daca si melodia Zbor o sa fie cel putzin la fel de superba atunci ... :) kred ka o sa iau eu toate albumele de pe piatza ... si gata .. akum fug la invatzat :) si sa ne kemi la lansare ! neaparat !:) [-o [-o [-o [-o [-o
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Lun Ian 26, 2004 8:54 pm

mama ce impact deosebit a avut acest forum ... a aparut de o zi si deja se pare k a intrat dana!!
hmmm dar io nu sunt ink convins k e chiar dana chiar dak a incercat sa-mi dea un mesaj personal dar era inbox-ul full ...am si io cateva intrebari pentru dana:
1. de unde ai aflat de acest forum?
2. si dak vei face un forum pe pagina oficiala il vei parasi pe acesta?
3. contact me because I miss u :P astept un tel de la tine sau un mesaj privat
te pup
ps: vezi k lumea nu te-a uitat si ti-a facut un forum pe acest site :P
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

mamma mia!

Mesajde haifi » Lun Ian 26, 2004 9:15 pm

sly scrie:mama ce impact........ti-a facut un forum pe acest site :P


cam multe intrebari sly ..si poate unele nu este nevoie sa aiba raspunsuri
eu zic
1.sa fii (fim) happy pentru ca Dana a debuta mai intai aici inainte de a debuta pe scena
2.eu...personal sunt convins ca va mai posta aici,acesta e doar inceputul,si inca unul fulminant
3.sa nu te superi daca nu va avea,poate,timp sa te contacteze
4.sa te felicit pentru team work ceea ce am reusit fiecare cate putin de la o dorinta a noastra mai veche...so...let's fly with Dana and ....be happy
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Ian 27, 2004 1:01 pm

hmmm normal k la unele nu e voie de explicatie dar ... ;)
1. pai ce sa mai zik? am fost placut surprins cand am deschis forumul aseara dupa ce m-am chinuit cu sociologia si istoria :)
2. si io sper sa-si faca timp sa intre cat mai des pe acest forum deoarece nu m-am chinuit degeaba sa apara acest forum desi unii erau reticenti:)
3. normal k nu avea timp sa vorbeasca cu mine pentru k e super busy cu lansarea dar un semn cat mai mic astept de la ea..
4 let's fly over the hills
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde vali(t3mb3) » Mar Ian 27, 2004 5:31 pm

:) salve danna...era timpul sa mi fac sji yo aparitzia cpe aici..cu cateva intrebari..kiar acum ascult "dor de tine dor de noi.." ji mi-au tresarit cateva lacrimi pe okisjori dar imi trece(..amintiri) :))

intrebarile le pastrez pt data viatoare!!
pupicei
zambeste mereu..asta dak potzi sa nu razi!!
vali(t3mb3)
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Dec 03, 2003 6:09 pm
Localitate: alexandriutzaa

buna, t3mb3 !!!!!!!!!!!!!

Mesajde Laur3ntiu » Mie Ian 28, 2004 4:09 pm

Salut t3mb3! Bine te-am gasit si aici! Ce mai faci? :) N-am mai vorbit cu tine de la Craciun... Sau de la Anul Nou ! Nu mai stiu exact... hehe... ce vremuri! Sper sa ne auzim cu bine in viitor aici, si mai ales pe forumul de pe site-ul Danei, cand o sa apara :)


hm... "io nu sunt ink convins k e chiar dana"... daca nu esti convins ca e Dana inseamna ca esti varza (fara suparare).
Cat despre forumul de pe pagina oficiala, mie mi se pare normal ca orice artist care se respecta sa aiba propriul forum, pe pagina oficiala. E mai elegant asa... Sau tie , "alexutza", ti-e cumva frica de faptul ca forumul de pe pagina oficiala va avea mai mult rating? Asa cum s-a intamplat si cu forumul oficial, hi-q, care , asa cum era si firesc, a avut si probabil c-o sa aiba mai mult rating decat acesta. Iti inteleg teama, esti fireasca... Nu-mi ramane decat sa sper ca Dana se va tine de cuvant si va avea forum OFICIAL pe site-ul OFICIAL ! Si spre deosebire de tine, "io sunt convins k e chiar dana"...

Este de apreciat faptul ca acum, din repertoriul Hi-Q, lumea ar trebui sa asculte "Mai dulce", foarte multi asculta melodii mai vechi... Chiar si pe posturile de radio, se difuzeaza mai des "Dor de dine, dor de noi" si "Prea departe ". V-ati pus vreodata intrebarea de ce? Si probabil celor care si-au pus intrebarea asta, nu le-a fost greu sa gaseasca raspunsul...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde Laur3ntiu » Mie Ian 28, 2004 4:21 pm

sly scrie:mama ce impact deosebit a avut acest forum ... a aparut de o zi si deja se pare k a intrat dana!!
hmmm dar io nu sunt ink convins k e chiar dana chiar dak a incercat sa-mi dea un mesaj personal dar era inbox-ul full ...am si io cateva intrebari pentru dana:
1. de unde ai aflat de acest forum?
2. si dak vei face un forum pe pagina oficiala il vei parasi pe acesta?
3. contact me because I miss u :P astept un tel de la tine sau un mesaj privat
te pup
ps: vezi k lumea nu te-a uitat si ti-a facut un forum pe acest site :P



hm... "io nu sunt ink convins k e chiar dana"... daca nu esti convins ca e Dana inseamna ca esti varza (fara suparare).
Cat despre forumul de pe pagina oficiala, mie mi se pare normal ca orice artist care se respecta sa aiba propriul forum, pe pagina oficiala. E mai elegant asa... Sau tie , "alexutza", ti-e cumva frica de faptul ca forumul de pe pagina oficiala va avea mai mult rating? Asa cum s-a intamplat si cu forumul oficial, hi-q, care , asa cum era si firesc, a avut si probabil c-o sa aiba mai mult rating decat acesta. Iti inteleg teama, esti fireasca... Nu-mi ramane decat sa sper ca Dana se va tine de cuvant si va avea forum OFICIAL pe site-ul OFICIAL ! Si spre deosebire de tine, "io sunt convins k e chiar dana"...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

...

Mesajde Laur3ntiu » Mie Ian 28, 2004 4:30 pm

vali(t3mb3) scrie::) salve danna...era timpul sa mi fac sji yo aparitzia cpe aici..cu cateva intrebari..kiar acum ascult "dor de tine dor de noi.." ji mi-au tresarit cateva lacrimi pe okisjori dar imi trece(..amintiri) :))

intrebarile le pastrez pt data viatoare!!
pupicei



Este de apreciat faptul ca acum, din repertoriul Hi-Q, lumea ar trebui sa asculte "Mai dulce", foarte multi asculta melodii mai vechi... Chiar si pe posturile de radio, se difuzeaza mai des "Dor de dine, dor de noi" si "Prea departe ". V-ati pus vreodata intrebarea de ce? Si probabil celor care si-au pus intrebarea asta, nu le-a fost greu sa gaseasca raspunsul...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde sly » Mie Ian 28, 2004 8:35 pm

Laur3ntiu scrie:hm... "io nu sunt ink convins k e chiar dana"... daca nu esti convins ca e Dana inseamna ca esti varza (fara suparare).
Cat despre forumul de pe pagina oficiala, mie mi se pare normal ca orice artist care se respecta sa aiba propriul forum, pe pagina oficiala. E mai elegant asa... Sau tie , "alexutza", ti-e cumva frica de faptul ca forumul de pe pagina oficiala va avea mai mult rating? Asa cum s-a intamplat si cu forumul oficial, hi-q, care , asa cum era si firesc, a avut si probabil c-o sa aiba mai mult rating decat acesta. Iti inteleg teama, esti fireasca... Nu-mi ramane decat sa sper ca Dana se va tine de cuvant si va avea forum OFICIAL pe site-ul OFICIAL ! Si spre deosebire de tine, "io sunt convins k e chiar dana"...



hmmm se pare k tu ai ceva cu mine si nu vad de ce... Normal k fiecare artist tre sa aiba pe pagina lui un forum oficial unde sa discute cu fanii! Nu mi-e frik deloc k acest forum isi va pierde rating-ul pentru k acest forum a aparut exact in momentul in care dana isi va lansa albumul si mai mult ca oricand are nevoie de incurajari si cred k mi-am facut datoria!!
De ce nu sunt convins ca-i dana? pt k daca ai fi citit pe forumul hi-q ai fi vazut un subiect facut tot de o asa zisa dana si nu era ea...cunosc multe amanunte de culise pe care tu nu le stii asa k te rog sa nu te mai pronunti aiurea ...
ps: si io astept pagina oficiala sa fie lansata la fel k si forumul ei de pe pagina
si te rog sa nu mi mai spui "alexutza" ...poti sa-mi spui simplu sly ok?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Mie Ian 28, 2004 11:02 pm

vali(t3mb3) scrie::) salve danna...era timpul sa mi fac sji yo aparitzia cpe aici..cu cateva intrebari..kiar acum ascult "dor de tine dor de noi.." ji mi-au tresarit cateva lacrimi pe okisjori dar imi trece(..amintiri) :))

intrebarile le pastrez pt data viatoare!!
pupicei


bine ai venit! am citit ce ai scris pe forumul hi-q. astept intrebarile tale. te pup
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dananalbaru » Mie Ian 28, 2004 11:04 pm

PreferatA scrie:danaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! eu tot nu kred ka esti tu .. dar din cum vorbesti .. se pare ca tu eshti :)
imi place melodia IN MINTEA MEA - Praf in ochi .. si daca si melodia Zbor o sa fie cel putzin la fel de superba atunci ... :) kred ka o sa iau eu toate albumele de pe piatza ... si gata .. akum fug la invatzat :) si sa ne kemi la lansare ! neaparat !:) [-o [-o [-o [-o [-o


sper sa puteti veni la lansare. :) ti-am ramas datoare cu ceva de la ultima noastra intalnire. astept sa te revad. te pup
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

...

Mesajde Laur3ntiu » Joi Ian 29, 2004 2:36 pm

sly scrie:hmmm se pare k tu ai ceva cu mine si nu vad de ce... Normal k fiecare artist tre sa aiba pe pagina lui un forum oficial unde sa discute cu fanii! Nu mi-e frik deloc k acest forum isi va pierde rating-ul pentru k acest forum a aparut exact in momentul in care dana isi va lansa albumul si mai mult ca oricand are nevoie de incurajari si cred k mi-am facut datoria!!
De ce nu sunt convins ca-i dana? pt k daca ai fi citit pe forumul hi-q ai fi vazut un subiect facut tot de o asa zisa dana si nu era ea...cunosc multe amanunte de culise pe care tu nu le stii asa k te rog sa nu te mai pronunti aiurea ...
ps: si io astept pagina oficiala sa fie lansata la fel k si forumul ei de pe pagina
si te rog sa nu mi mai spui "alexutza" ...poti sa-mi spui simplu sly ok?



Am inteles, "alexutza" ! Si nu fi asa de sigur ca forumul acesta a aparut " exact in momentul in care dana isi va lansa albumul "...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 30, 2004 10:55 pm

Dana , ne poti oferi mai multe detalii in legatura cu noul tau album?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Sâm Ian 31, 2004 12:20 am

AnDrEi scrie:Dana , ne poti oferi mai multe detalii in legatura cu noul tau album?


albumul se numeste "Zbor" si contine zece piese. lansarea oficiala a acestuia va avea loc la inceputul lunii martie.
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AnDrEi » Lun Feb 02, 2004 2:14 pm

Dana , multumesc mult de raspuns , deci sa inteleg ca ti-ai facut o cariera solo? Ce pot sa spun , iti urez mult succes si cu sigura ne vom vedea la lansare !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Lun Feb 02, 2004 2:19 pm

dana pe cand se prefigureaza lansarea? in ce club? invitati speciali?
cu ce casa de discuri ai semnat contractul?
ps: se pare k m-ai cam uitat :(
sau toate astea sunt surprize? :)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Mar Feb 03, 2004 12:01 am

nu te-am uitat. lansarea va avea loc cel mai probabil in prima jumatate a lui martie intr-un liceu din bucuresti. evenimentul va fi oricum mediatizat asa ca vei afla detalii atunci. am pregatit un spectacol foarte frumos. poate reusesti sa ajungi.
sunt la media services.
:)
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AnDrEi » Mar Feb 03, 2004 2:52 pm

Dupa ce lansezi albumul va urma un turneu de promovare prin tara? As putea ca eu si cu sly sa ne ocupam de site`ul tau? Sa facem un site?
P.S. Sunt foarte bucuros ca ai revenit si ca tii legatura cu noi !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Feb 03, 2004 8:30 pm

Dana vezi mesajul privat ...
hmmm intr-un liceu din bucuresti? deja suna interesant...o sa cante si voltaj?;)
nu cred k voi ajunge pentru k am bacul si you know ...cam slab cu distractiile mai mult cu invatatul ...sper totusi sa fiu prezent in sufletelul tau ;) asa cum imi doresc sa te aud live pt k nu am mai vorbit din vara cand te-am invitat la ziua mea...iti mai amintesti seara aia?;)
in alte cuvinte Andrei am discutat cu dana despre site si i-am oferit ajutorul cu multe luni inainte ..adik de anul trecut din vara de cand s-a despartit de HI-Q si a zis ca-i mai bine sa se ocupe un profesionist de el..dak tu vrei poti sa faci un site legat de Dana ... Cu cat sunt mai multe site-uri cu atat e mai bine :P
dar prefer sa te las pe tine...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator