am revenit

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

the more...

Mesajde haifi » Mar Feb 03, 2004 8:39 pm

..the better :-)

..."prietenii" stiu de ce ...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Feb 04, 2004 8:28 pm

dana, sincer sa fiu, tot nu cred ca esti Dana Nalbaru, fosta componenta a formatiei Hi-Q. te-as ruga sa-mi dai un pm sa vorbesc ceva cu tine. noul numar de telefon nu ti-l cunosc (il stiu pe cel pe care il aveai "inainte", dar ti l-ai schimbat), altfel te-as fi sunat pana acum. incearca sa iei legatura cu mine, daca vrei si daca poti, deoarece as vrea sa vorbesc cu tine ceva destul de important.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

a fi sau a nu fi

Mesajde haifi » Joi Feb 05, 2004 6:24 pm

aici nu se aplica sintagma biblica "crede si nu cerceta", desi ar fi de luat in considerare
pentru cei care nu cred ca aceea care posteaza aici nu este Dana Nalbaru nu mai este nici o scapare :-)
fratzilor,de unde atata neincredere?chiar nu "vedeti" ce este Dana,toti vreti dovezi,sa va caute,sa va lamureasca
as arunca o 1/2 de intrebare si un proverb
1.unde ati fost cand....?
2."a friend in need is a friend in deed"
cred ca e suficient
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 05, 2004 7:23 pm

haifi, pentru ce vreau eu sa fac, am nevoie de garantii ca discut cu dana nalbaru. i-am trimis un e-mail si astept raspunsul. oricum, conteaza mai putin daca eu cred ca este sau nu este ea. voi puteti sa va continuati discutiile, pentru ca problema pe care vreau sa o rezolv cu dana nu va fi discutata aici. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Feb 05, 2004 7:26 pm

Baixinho nu vrei sa o ceri si in casatorie?;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 05, 2004 7:44 pm

hai, totusi, sa o lasam pe dana sa spuna ce are de spus, da? intrebari de acest gen poti sa mi le pui pe pemeu, prin intermediul e-mailului, sa scrii pe o bucata de hartie pe care sa o legi de piciorul unui porumbel calator si sa-l trimiti la mine, cu speranta ca va ajunge la destinatar. dar, ca sa dormi linistit la noapte, iti spun ca nu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Feb 05, 2004 7:57 pm

baixinho nu era o ironie din partea mea dar raspunsul tau e caracteristic ;) si rasp la email o sa primesti cam greu dar urmareste acest forum cu mare atentie si vei avea un raspuns :P
e dana ...de ce nu crezi k e ea?
trust me ...:)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 05, 2004 8:02 pm

esti sigur ca o sa aflu un raspuns? la toate intrebarile din interviul pe care vreau sa il fac cu ea? ma indoi. eu zic s-o lasam asa cum a cazut.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Vin Feb 06, 2004 3:52 pm

baixinho poti sa iti dai seama daca dananalbaru de pe acest forum este chiar Dana Nalbaru fosta componenta Hi-Q daca vii la lansare si cand ceri un autograf ii adresezi o intrebare , de ex " Dana , intrii cumva pe forumul Dana de pe portalul http://www.fanclub.ro ? " daca raspunsul e pozitiv atunci poti sa ii mai adresezi cateva intrebari , ce vrea sufletelu tau !
Fara ironie da?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

hehe

Mesajde haifi » Vin Feb 06, 2004 4:52 pm

eu cred ca ar fi cam reclama pe fata o intrebare de genu' asta
noi nu stim identitatea reala alui baixh,asa ca,probabil nu o sa vedem interviul in vreo sectiune a forumului,nu retin sa fi vazut asa ceva pana acum..aici
cel putin nu semnat baixh
sau...mai stii?
si,inca ceva...inevitabil se pomeneste de hiq aici,eu cred ca daca se doreste sa se discute despre hiq, sa se posteze lol ..la locul cuvenit
poate ca intrebarile poti sa le trimiti prin e-mail,baixh....cine stie?
senzatia mea acum este ca Dana se pregateste de lansare si este concetrata pentru acest moment-eveniment din viata ei si,a noastra
ma repet:faptul ca ne onoreaza cu prezenta ei...discreta...nu face decat sa ne bucure si sa-i ridice "cota"
eu zic sa nu fortam nota si sa ii fim recunsocatori pentru faptul ca isi "rupe" din timpul ei liber pentru a fi alaturi de noi
grazie Dana :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Corect!

Mesajde AnDrEi » Sâm Feb 07, 2004 4:11 pm

haifi scrie:...inevitabil se pomeneste de hiq aici,eu cred ca daca se doreste sa se discute despre hiq, sa se posteze lol ..la locul cuvenit
poate ca intrebarile poti sa le trimiti prin e-mail,baixh....cine stie?..

Sunt de acord cu tine , iar in legatura cu identitatea userulu dananalbaru , eu cred si sustin cu tarie ca nu e o glumita proasta facuta de un necunoscut !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Feb 07, 2004 8:41 pm

AnDrEi scrie:daca vii la lansare (...) ii adresezi o intrebare , de ex " Dana , intrii cumva pe forumul Dana de pe portalul http://www.fanclub.ro ? "

o sa aflu adevarul inainte de lansare. o sa fac rost de numarul ei de telefon, o sa o sun si o sa intreb daca ea este persoana care intra pe acest forum.

haifi scrie:noi nu stim identitatea reala alui baixh,asa ca,probabil nu o sa vedem interviul in vreo sectiune a forumului,nu retin sa fi vazut asa ceva pana acum..aici

nici o sa vezi vreodata un interviu semnat de mine pe acest forum. motivul este simplu: nimeni nu ma plateste sa fac interviuri pentru acest forum. la ziar, insa, da, sunt platit. si acolo o sa apara interviul, mai devreme sau mai tarziu. dana mi-a propus sa-i dau intrebarile pe mail. nu ma impiedica absolut nimic sa fac asta, dar (puteti sa credeti absolut ce vreti) pana nu ma conving cu adevarat ca dananalbaru care intra pe acest forum este una si aceeasi persoana cu Dana Nalbaru, nu voi face nimic pentru a obtine acel interviu. am discutat cu dananalbaru pe pm, i-am dat cateva detalii legate de o mai veche intalnire a noastra si nu a zis nimic de genul "da, imi aduc aminte" sau "aha, stiu cine esti".
va rog sa ma intelegeti ca pana nu ma conving ca este vorba de Dana Nalbaru, am dreptul la avea rezerve fata de identitatea ei. una este a posta pe un forum si alta este sa semnezi un interviu intr-un ziar central. este foarte adevarat ca la fel am facut interviurile si cu K-gula si cu Raluca Anastasiu (fosta solista a trupei K-risma), dar diferenta este ca m-am intalnit cu ei si am discutat unele chestii legate de interviu, dupa care le-am dat intrebarile pe e-mail, iar ei mi-au raspuns.

ps: scuzati-ma pentru aceasta "logoree".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

it's all...

Mesajde haifi » Dum Feb 08, 2004 9:08 am

about the $ money
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Laur3ntiu » Dum Feb 08, 2004 12:18 pm

"si,inca ceva...inevitabil se pomeneste de hiq aici,eu cred ca daca se doreste sa se discute despre hiq, sa se posteze lol ..la locul cuvenit" (haifi)

De unde alergia asta la insusi numele de "Hi-Q", don' haifi ? Hai ca-nteleg ca nu-ti (mai) place Hi-Q (desi ma indoiesc), dar de aici pana la avea "repulsie" cand vezi pe forum numele Hi-Q e diferentza mare...
Guess who's back? Back again...
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Dum Feb 08, 2004 1:58 pm

Hei , acum fanii Hi-Q intra direct pe pagina http://www.hi-q.ro , pagina oficiala Hi-Q , unde au un forum dedicat lor , deci nu cred ca ar mai avea ce sa caute pe acest portal http://www.fanclub.ro si daca ar fi nu cred ca trebuie sa vina pe acest forum si sa discute off topic !
P.S. Notice ptr brambureala asta care se face intre Hi-Q si Dana ! Stop it friends !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Feb 08, 2004 6:39 pm

Pe mine fazale astea off topic ma dispera deja... Andrei tot te lauzi ca tu nu postezi asemenea mesaje.. dar lasa-ma sa ma indoiesc de asta... acu tre rog sa-ti mai retii cuvintele ca nu esti tu cel tare si mare... ca deobicei iti place sa-ti bagi coada pe unde nu-ti fierbe oala.. si tot timpul tu esti cel care aduce cearta intre utilizatori si pui paie pe foc.. te rog.. inceteaza... si nu mi-o lua in nume de rau ... iti dau doar un sfat pe care daca vrei il urmezi daca nu.. uital si tine-o tot asa...

Sandrino

dar lasa pe altii sa faca ceva klumea...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Dum Feb 08, 2004 6:41 pm

dar lasa pe altii sa faca ceva klumea...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Notice

Mesajde AnDrEi » Dum Feb 08, 2004 7:02 pm

Una e sa vb intr`un mod civilizat si alta e sa te impui cu o oarecare .. dar noah , cum facem cu fancluburile ? Dana ai vreun delegat?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde My_Angel » Vin Mar 05, 2004 7:48 pm

Eu am vauzt videoclipul si mi se pare SUPER. Ma bucur pt aceasta schimbare. FELICITARI! :hi:
The diamonds are the girls best friends
Avatar utilizator
My_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 26, 2004 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Vin Mar 05, 2004 10:33 pm

Ma bucur nespus ca iti place. Multumesc
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde idriada » Sâm Mar 06, 2004 6:36 pm

gee,e chiar super clipul.cum ai reusit?sa zbori:)si piesa e misto.tu ai scris versurile?altfel,iti sta bine bruneta.
idriada
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Dec 03, 2003 10:30 pm
Localitate: cluj

Mesajde UnCopilutz » Lun Mar 08, 2004 7:51 pm

Hmmm...Dana Nalbaru s-a dat pe rockuri , nu prea tari dar oricum rockuri ... Melodia in sine e dragutza, versurile atragatoare , clipul (dupa umila mea parere) - foarte bine realizat ... ceva bun pentru ROmania. Eu zic ca fanii Hi-q-ului or sa se imparta incet si o sa mearga si catre Dana . E adevarat ca deja Hi-q era prea copilaresc pentru ea . Vaiii,o tin minte si acum cand era in Hi-q si trupa era invitata la Teo si Mircea show la Antena , atunci era la inceputuri... Multe schimbari de atunci. De fapt, asa si trebuie . Bravo si felicitari din partea mea pentru ce faci , Dana !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Lun Mar 08, 2004 8:29 pm

doua cuvinte in legatura cu videoclipul : Superb & Fenomenal
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Mar 12, 2004 1:47 am

videoclipul e frumusel, piesa e un real progres fata de ce canta hi-q, dar, cel putin pe refren, instrumentele sunt date prea incet. dana, de ce i-ai pus pe chitaristi sa se agite daca nu se aude aprope nimic in afara de vocea ta, tobele (si alea cam incet) si un pian?? cine ti-a mixat piesa in halul asta? probabil ca live suna mai bine.
ps: probabil s-a mai scris dar nu vreau sa stau sa citesc forumul asta. cine compune muzica?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde ciuc » Dum Mar 21, 2004 6:30 pm

de foarte mult timp nu mi-a placut o melodie cum mi-a placut "Zbor".
Felicitari, ca sa zic asa. Ma bucur ca macar o data la 1000 de ani mai apare cate o melodie frumoasa si pe la radiourile din romania.

Bravo!
MEDIIIIIC!!!! astaaaa.... NUUURSE!!!!!!!
Avatar utilizator
ciuc
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 01, 2003 11:00 pm

Buna,Dana!

Mesajde Catzelusha » Vin Mar 26, 2004 7:43 pm

N-am avut rabdare sa citesc toate mesajele,deci vreau sa stiu unde a fost filmat videoclipul,care este f. frumos realizat. :)
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron