Noutati

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

Noutati

Mesajde baixinho© » Mar Feb 10, 2004 9:23 pm

Acest thread a fost creat pentru a se posta lucruri noi legate de Dana: concerte, aparitii tv, aparitii in presa, etc etc etc.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 26, 2004 5:17 pm

Conform datelor de ultima ora, Dana isi va lansa albumul pe 25 martie. Cand voi fi in posesia mai multor detalii, le voi posta aici. Daca cineva afla informatii pretioase inaintea mea, este rugat sa le aduca la cunostinta noastra.

ps: nu veniti cu intrebari de genul "unde se va lansa albumul, la ce ora, cat costa biletul de intrare?" ca vor fi sterse.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Feb 27, 2004 6:29 pm

am vazut pe Mtv dar din pacate nu am prins toata reclama...era o secventa din clipul danei park si arata destul de dragutz ;) finalul promoului era: "Din martie poti sa zbori.."
o sa urmaresc mai atent si o sa revin cu detalii ;)
sau cei care au timp mai mult sa se uite la tv sa posteze cu incredere :)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Mar Mar 09, 2004 9:48 pm

veste buna! incepand de azi puteti accesa site-ul http://www.dana.ro. va astept acolo. astept pareri
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sly » Mie Mar 10, 2004 2:46 pm

http://www.fanclub.ro/p/dir/Fanclub_portal/Galerie/Muzica_romaneasca/Videoclipuri/Dana_-_Zbor/index.html
la aceasta adresa gasiti imagini din clipul "zbor" :)
dana salut aparitia site-ului tau dar sper sa mai treci din cand in cand pe aici sa lasi unele mesaje ;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

first page

Mesajde haifi » Mie Mar 10, 2004 4:25 pm

in sfarsit Dana (forumul ;) ) a ajuns acolo unde trebuia si merita: pe prima pagina
chiar daca printr-o coincidenta (nefericita? ...nu cred) cu relansarea forumului sub o noua forma -foarte atractiva :drool: - si cu lansarea site-ului Danei
eu sunt convins ca unde-s 2.... *p
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Lansare!

Mesajde haifi » Dum Mar 14, 2004 9:30 am

Pe 24 Martie va avea loc lansarea oficiala a albumului “ZBORâ€Â
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Lun Mar 15, 2004 2:24 pm

chiar is curios de ce lansare intr-un liceu?
nu zik k nu e ceva neinteresant dar formatia praf in ochi si-a lansat albumul tot printr-un concert in curtea unui liceu din bucuresti...park dimitrie cantemir
nu poate fi ceva original?:( :dir:
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

motive...

Mesajde haifi » Lun Mar 15, 2004 6:47 pm

...pot fi multe dar primul cred ca este legat de publicul tzinta si care este cel al adolescentilor...ashadar eshti vizat direct sly *p
inclin sa cred ca din ratiuni comerciale :bye:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde dananalbaru » Mar Mar 16, 2004 10:03 pm

sly scrie:chiar is curios de ce lansare intr-un liceu?
nu zik k nu e ceva neinteresant dar formatia praf in ochi si-a lansat albumul tot printr-un concert in curtea unui liceu din bucuresti...park dimitrie cantemir
nu poate fi ceva original?:( :dir:




vad ca esti informat...da, praf in ochi au avut o lansare foarte frumoasa. am fost acolo. a fost deosebit. asta nu inseamna ca lansarea pe care am ales sa o fac este la fel. publicul tinta il constituie in special cei de varsta ta. de aceea am hotarat impreuna cu cei de la casa de productie sa imi lansez primul album intr-un liceu. nu e vorba de o simpla lansare...cei care vor castiga in urma concursului vor avea ce vedea. apoi, incepe campania de promovare la nivel national. ajung si la iasi si-ti promit ca n-o sa regreti
dananalbaru
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 26, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sly » Mie Mar 17, 2004 2:41 pm

hmmm normal k sunt informat ;) imi place sa fiu la curent cu tot ce se aude prin industria muzicala mai ales k imi doresc sa lucrez tot in acest domeniu ;) Referitor la praf in ochi ma intrebam dak multumirile de pe albumul lor va includ si pe voi ...adik pe tine si pe calin? scoala mea nu poate castiga :(( desi mi as fi dorit sa le ofer un asemenea show celor din scoala mea :) ...pai te astept la iasi pentru k nu ne am vazut de un car de ani :( as avea cateva sugestii pentru forumul de pe site-ul http://www.dana.ro dar prefer sa ti le comunic telefonic mai ales k mi-ai promis unele chestii...do u remember?:(
chiar n-o sa regret?;;)suna interesant :)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 18, 2004 5:48 pm

in urma cu ceva vreme am facut un interviu cu Dana care a aparut in ziarul AZI in ziua de 27 februarie. a iesit ce vedeti mai jos.

Dana Ní£lbaru se lanseazí£ in cariera solo:
“Cant ceea ce simt“
Dupí£ o perioadí£ de aproape opt ani petrecuti la formatia Hi-Q, vocea femininí£ a trupei, Dana Ní£lbaru, a decis sí£ fací£ altceva. Mai precis, sí£ reuseascí£ sí£ fací£, cel putin la fel de multe cate a realizat alí£turi de Mihai si Florin, intr-o viitoare carierí£ solo. Pentru acest proiect si-a ales numele de scení£ Dana. Ultimul videoclip filmat alí£turi de cei doi bí£ieti a fost “Dor de tine, dor de noi“, dupí£ care Dana a plecat de la Hi-Q. O perioadí£, a preferat sí£ nu dea nici o informatie despre ce are de gand sí£ fací£, dar a recunoscut cí£ pe 25 martie isi va lansa atat primul album, cat si cel dintai videoclip in noua carierí£, filmí£rile fiind terminate. Despre acestea si despre multe altele puteti citi in interviul de mai jos.
Gigi Grigorescu
Rock, noul stil abordat
Care este povestea primului tí£u album?
Albumul se numeste “Zbor“, este unul multimedia, contine zece piese, precum si primul meu videoclip. Am lucrat la el timp de sapte luni, in studio-ul lui Ionut Radu, de la PIO. Sunt foarte multumití£ de rezultatul final. Am pus mult suflet in ceea ce am fí£cut si cred cí£ albumul acesta mí£ reprezintí£ foarte bine. Stilul abordat este rock, piesele sunt diferite ca stare si mesaj, de aceea albumul este unul complex.
Ce poti sí£ povestesti despre videoclip?
Primul single la care am filmat videoclip se numeste “Zbor“ si este piesa care dí£ numele albumului. Ideea clipului a apartinut in totalitate regizoarei Andreea Pí£duraru. Am filmat douí£ zile, a fost foooarte frig, dar a iesit bine. Va apí£rea foarte curand pe micile ecrane.
Ce inseamní£ experienta colaborí£rii in studio si pe scení£ cu o trupí£ de instrumentisti?
Am lucrat excelent cu Ionut Radu. Am cí£utat mult pe cineva care sí£ se potriveascí£ cu ceea ce vroiam sí£ fac. In momentul in care ne-am cunoscut si am ví£zut ce este in stare sí£ fací£, am stiut cí£ el e omul potrivit. Asa cí£, impreuní£ cu el si colegii lui, Alecs si Lazza de la PIO, ne-am apucat de treabí£. Pentru prima oarí£, am reusit sí£ exprim intr-un studio exact ceea ce simt, fí£rí£ sí£-mi fie teamí£ de reactiile celorlalti. M-am simtit liberí£ si in stare de orice. Si lucrul acesta mi-a dat incredere in mine si in proiectul meu.
Apoi, la douí£ luni dupí£ demararea proiectului, am inceput sí£ caut o trupí£ de instrumentisti si i-am gí£sit pe Radu - tobe, Vlad - bass, Viky - clape si Papu - chitarí£. íŽmpreuní£ cu ei am inceput repetitiile pentru pregí£tirea concertelor. Primul va fi cu ocazia lansí£rii, pe 25 martie. Bí£ietii sunt extraordinari. Abia asteptí£m concertele.
De ce ai ales sí£ treci de la pop la rock si nu la alt stil?
Am ascultat intotdeauna rock. Am simtit cí£ mí£ reprezintí£, de aceea am ales acest stil. Am ales sí£ fac ceea ce simt.
Ce pí£rere are Cí£lin, prietenul tí£u, despre trecerea ta la stilul rock?
Cí£lin (Cí£lin Goia, solistul formatiei Voltaj, n. red.) a fost mereu alí£turi de mine. Unele texte de pe album sunt compuse chiar de el. Sunt norocoasí£ cí£ existí£ in viata mea.
“Ca prezentí£, imi place Nicoleta“
Ce pí£rere ai despre noua voce femininí£ a trupei Hi-Q?
Dací£ te referi exclusiv la voce iti spun cí£ nu mi-am format incí£ o pí£rere pentru cí£ nu am auzit decat o piesí£ cantatí£ de Hi-Q in noua formulí£. La cat are Nicoleta de cantat acolo, nu-mi pot face o idee. Dací£ vreodatí£ vor canta live si voi fi acolo sí£-i ví£d, o sí£-mi pot da cu pí£rerea. Deocamdatí£, ca prezentí£, imi place Nicoleta.
Cine este responsabil de schimbarea ta de lock?
Schimbarea de look a venit de la sine. Nu e nevoie sí£ cer ajutorul nimí£nui, fac ce-mi place.
Cum decurge o zi obisnuití£ din viata ta, dupí£ plecarea din formatia Hi-Q?
Hmm... mí£ trezesc, iau micul dejun impreuní£ cu Cí£lin, merg la sala de fortí£, merg la sala de repetitii (un lucru nou dupí£ plecarea de la Hi-Q), pe la ora patru merg la masí£, inapoi la sala de repetitii. Seara, sunt sau acasí£, sau la film, uneori, la ping-pong, sau... Cam asta este o zi obisnuití£. Dar, mereu intervine ceva care face ca ziua respectiví£ sí£ nu fie la fel ca celelalte: sedinte foto, filmí£ri, interviuri, plecí£ri la Brasov la pí£rintii mei, iesiri cu prietenele mele si cu colegii mei etc.
Ai planuri de nuntí£? Unde ti-ar plí£cea sí£ iti petreci luna de miere?
Nu mi-am fí£cut planuri de nuntí£. Dací£ maine mi-ar zice Cí£lin: “Hai sí£ plecí£m undeva sí£ ne cí£sí£torim“, as pleca, ne-am cí£sí£tori si gata. Nu stiu, nu mi-am fí£cut planuri. Cred cí£ mi-ar plí£cea sí£ fie spontan si sí£ fim numai noi. Departe.
Care crezi cí£ sunt calití£tile de care are nevoie un cantí£ret pentru a reusi pe plan national? Dar pe plan international?
Cred cí£ trebuie sí£-i plací£, in primul rand, cu adeví£rat ceea ce face. Adicí£, sí£ nu o fací£ doar pentru a apí£rea la televizor, ca sí£-l vadí£ mama si prietenii si sí£-l recunoascí£ lumea pe stradí£. Asa ceva se face cu pasiune. Apoi, restul: talent, incredere, carismí£, noroc. Pe plan international nu stiu, cí£ n-am ajuns acolo. Pot doar sí£-mi inchipui si nu vreau sí£ aberez.
Care este, din punctul tí£u de vedere, Top 5 al celor mai sexy bí£rbati din Romania?
Pe primul loc Cí£lin, pe locul 2 Cí£lin, pe locul 3 Cí£lin, pe locul 4 Cí£lin si pe locul 5 Cí£lin.
Ce te vezi fí£cand peste 10 ani?
Nu stiu ce-o sí£ fac peste 10 ani. Azi, insí£, stiu sigur cí£ merg la repetitii.
Esti adepta chirurgiei plastice? Ai apela vreodatí£ la asa ceva?
Nu stiu dací£ as apela la chirurgia plasticí£. Probabil, dací£ voi considera cí£ este cazul. Deocamdatí£, sunt multumití£ de modul in care arí£t.
Ce ganduri ai pentru admiratori?
Sper cí£ se vor regí£si in muzica mea. Nu am fí£cut acest album doar pentru mine. L-am fí£cut si pentru cei din jurul meu.

Ar fi dorit sí£-l cunoascí£ pe astronautul Neil Armstrong
Descrie o intamplare jenantí£ prin care ai trecut de-a lungul timpului.
Sunt foarte “distratí£Ã¢Â€Âœ si acum cateva zile, inainte de a merge la repetitii, i-am promis prietenei mele, Carmen, cí£ trec sí£ o iau si pe ea. Vorbisem cam 15 minute la telefon, am inchis, am iesit din casí£, am scos masina din garaj si am plecat. Carmen stí£ la douí£ minute de mine, dar cele cinci minute care au trecut de cand am vorbit cu ea si paní£ cand am urcat in masiní£ au fost suficiente sí£ mí£ fací£ sí£ uit sí£ trec pe la ea sí£ o iau. Nu s-a supí£rat, mí£ cunoaste.
Care sunt calití£tile si defectele tale?
Sunt o “distratí£Ã¢Â€Âœ, o “imprí£stiatí£Ã¢Â€Âœ. Restul ii las pe ceilalti sí£ spuní£.
Care sunt hobby-urile pe care le ai si cat timp ai sí£ te ocupi de ele?
íŽmi place sí£ gí£tesc, dar n-am timp. íŽmi place sí£ ies cu nepotica mea, dar ies rar pentru cí£ o ví£d rar. íŽmi place sí£ pierd vremea prin magazine, n-am timp nici de asta in ultima perioadí£. íŽmi place sí£ dansez, de asta am timp, dansez si-n masiní£. Ador cí£lí£toriile si, in ultimul timp, am reusit sí£-mi satisfac aceastí£ plí£cere.
Ce actor sau cantí£ret preferat ai?
Nu prefer pe nimeni in mod special. íŽmi plac foarte multi. Nu mí£ uit doar la actor atunci cand ví£d un film. Mí£ uit la tot ceea ce inseamní£ filmul respectiv. La fel e si cu muzica. Ascult mult rock, de toate genurile, dar, in functie de stare, mai ascult si altceva: blues, R&B, clasicí£, chill out, house, muzicí£ romaneascí£, radio-ul.
Ce personalitate a lumii ti-ai fi dorit sí£ cunosti, indiferent de perioada in care a trí£it, si de ce?
Neil Armstrong, sí£ stiu ce senzatie a avut cand a pí£sit pe Luní£.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Dana pe micul ecran

Mesajde haifi » Joi Mar 18, 2004 7:16 pm

preluare de pe site-ul Danei
Dana va fi la TV
- Vineri, 19 martie :: ora 16 :: MTV :: Stiri :: Interviu [-o
asteptam cu interes!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Mar 23, 2004 7:59 am

in ultimul numar al revistei 20 de Ani apare un interviu cu dana si niste poze cu ea destul de dragutze!
pe coperta is delia matache si liviu de la mtv ;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

no news

Mesajde haifi » Mar Mar 23, 2004 7:47 pm

scuze pentru calitatea inregistrarii de..vineri ;h
asa cum mai ziceam si alta data :intentia conteaza...
see attach
ps
citesc in forumul de pe site-ul Danei ca lansarea va avea loc la liceul Sava...
nimic oficial... ;B
Fişiere ataşate

[Extensia mp3 a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Mar 23, 2004 7:51 pm

era de asteptat sa fie in liceul sf sava...
maine e lansarea oficiala a albumului ...va fi cea mai frumoasa zi pentru dana si sper k licenii norocosi de la sf sava sa o sustina ;) sa o faca pe dana sa se simta bine ;)
si sper sa vina si de la alte licee..

haifi te duci?;) stiu k ne mai pregatesti surprize placute...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mar 24, 2004 9:24 am

o sa ma duc eu si o sa va spun maine ce si cum. poze nu stiu de unde sa fac rost.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Lansare

Mesajde haifi » Mie Mar 24, 2004 4:51 pm

Oficial lansarea va avea loc astazi.
Din site-ul Danei aflam ca
In urma concursului de la Radio 21, au fost castigatori elevii liceului Sf. Sava. Lansarea va avea loc pe 24 Martie la ora 19:30.

regret ca trebuie sa te dezamagesc sly dar...postez un mesaj explicativ mai jos(ps)...andrisantul este Dana dar...(ai un mp de la mine) :bye:

ps
[I]
Salut!
Ca sa parafrazez mesajul tau din deschiderea albumului : am visat de o mie de ori cum va fi la lansarea ta, cum iti vei intinde aripile si iti vei lua zborul. Nu ma gandeam ca la acest moment eu voi fi acela fara de aripi: viata ne joaca feste si ne pune piedici atunci cand ne asteptam mai putin. Sunt foarte trist din cauza asta,mai ales ca imi doream nespus de mult sa te vad “decolandâ€Â
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Mar 24, 2004 6:54 pm

pai ce sa mai zik dl haifi?
si io as fi vrut sa fiu alaturi de dana in aceste momente cand are nevoie de prieteni si de oameni pe care poate sa conteze... sa speram k baixinho va veni cu un nou material mai ales k a realizat si un interviu special cu dana ;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

mtv orele 16.00

Mesajde haifi » Joi Mar 25, 2004 4:01 pm

cu scuzele de rigoare, intamplator am "decupat" ceva si pentru voi ;b
am fost si eu luat prin surprindere
regret ca nu am imagini ;-)
Fişiere ataşate

[Extensia mp3 a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 25, 2004 5:02 pm

Lansarea primului album al Danei de cand a debutat in cariera solo, ZBOR, a avut loc in sala de festivitati a Colegiului National Sfantul Sava din Bucuresti. Locatia a fost aleasa dupa un concurs la care au participat mai multe licee din Bucuresti. Elevele din respectivele institutii de invatamant au trimis SMS-uri la Radio 21 (partenerul media al Danei si al trupei) prin care incercau sa ii convinga pe cei de la respectivul post de radio ca baietii de la ei din liceu sunt cei mai tari. Dupa ce s-a citit continutul SMS-urilor, s-a stabilit ca lansarea albumului sa aiba loc la Colegiul National Sfantul Sava.
Concertul de lansare a inceput la ora 19:38 cu un foarte scurt foc de artificii. Dana a interpretat urmatoarele melodii: La la la, Zbor, Te-am cautat, Iarta-ma, Am nimic fara tine, Dor de tine, dor de noi (in varianta hard), Doar un copil, Orasul si Baiatul rock. Evident, a fost chemata la bis, si a mai cantat La la la si Zbor. Surpriza a constat in faptul ca a fost "acompaniata" de Calin la refrenul melodiei Te iubesc, iar inainte de a parasi scena, cei doi s-au despartit printr-un sarut.
In sala au fost cam 450 de elevi si cativa profesori, care au cantat si au dansat toate cele 41 de minute cat a durat concertul. Unii isi copiasera versurile pe hartii si cantau alaturi de Dana. Altii au adus cu ei "mesaje" puse pe bannere ("Dana, te iubesc", "Dana, call me: 0726.202XXX; va imaginati ca nu o sa dau acum numarul de telefon). Mi-a placut cum a comunicat cu publicul. Se vedea pe fata ei ca este foarte emotionata (a si spus, de altfel, ca i-a fost foarte dor de o astfel de atmosfera, pe care nu a mai trait-o de zece luni). Totul s-a terminat cu un alt foc de presa si cu invitatia lansata de Dana pentru urmatorul concert (care inca nu stiu and si unde va avea loc).

Poze de la concert nu am voie sa pun, decat maine. Daca doriti, pot sa bag niste poze facute in studio si care au fost date in kit-ul de presa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Mar 25, 2004 5:27 pm

dana e pe mtv acuma la zara ...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

vazut,placut....

Mesajde haifi » Joi Mar 25, 2004 8:41 pm

..sms-it
am dat si eu un sms pe la final, nu stiu daca l-a vazut ea sau cei de la mtv. :cool:
le-am propus sa o cheme la un unplugged :u
ps
am vazut si numele ;n lui t3mb3(lycy) printre mesaje ;b
good 4 u!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Mar 25, 2004 9:37 pm

am vazut sms-ul lui t3mb3 dar pe al tau nu l am vazut..
Dor de tine, dor de noi (in varianta hard) ? oare cum o suna?;)
are drept sa cante piesa asta?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Mar 26, 2004 9:41 am

Despre Dor de tine, dor de noi varianta hard (asa am numit-o eu, probabil ca titulatura este alta): e cover, e prelucrare, e ce vrei tu. pentru asta nu stiu daca se cer drepturi de autor sau ce o trebui sa se ceara.

nu ma pricep deloc la muzica, asa ca incerc ca nu stiu sa-ti explic foarte bine careeste treaba. in orice caz, refrenul nu difera cu nimic fata de ce este in varianta originala, in schimb sunt cateva pasaje in varianta cantata la concertul de la CN SF. Sava in care pe de o parte, nu am priceput nimic din ce spunea Dana si, pe de alta, pe care eu le-as cataloga "rock suparat", d-ala la care se da din cap. :D mai bine de atat nu am putut sa explic ca nu ma pricep la termeni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

cu voia dvs.

Mesajde haifi » Vin Mar 26, 2004 10:05 am

sms-ul meu a fost ultimul...pe lista ;j semnat ;w haifi
asta e :-:
chestia cu "Dor de tine..." varianta rock cred ca a fost un mesaj :ham:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Mar 26, 2004 10:08 am

si iata cum fanii hi-q or sa ajunga sa dea din cap pe...dana :D

o noutate:
am auzit ca albumul va aparea pe piata de maine, ce stiti despre asta?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

la MTV

Mesajde haifi » Vin Mar 26, 2004 10:18 am

ieri dupa amiaza Dana a prezentat albumul -MULTIMEDIA;contine videoclipul "Zbor"- si a facut cadou cate un CD celor care au sunat in direct
am inteles din emisiune ca albumul exista deja in reteaua de distributie...deci... :rulz: pe piatza

ps
pt interesati
pe http://www.dana.ro in sectiunea audio aveti extrase din toate melodiile albumului ...format mp3 :drool:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

pacaleala?

Mesajde haifi » Mar Mar 30, 2004 3:40 pm

au ba...ramane de vazut :x
Pe 1 aprilie Dana va canta live la emisiunea lui Gheorghe de la Antena 1
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Live!

Mesajde haifi » Joi Apr 01, 2004 6:12 pm

Dana va canta LIVE in cocertul "Primava aliatilor" de maine din Bucuresti!
Este prima aparitie OUTSIDE... de la lansarea ZBOR-ului!
:-:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori