"Doar un copil"--"just a kid"(Simple Plan)

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

"Doar un copil"--"just a kid"(Simple Plan)

Mesajde Titina » Joi Aug 19, 2004 9:40 pm

Azi,ascultand melodia "just a kid" de la Simple Plan,mi-am dat seama k Dana a plagiat melodia...pana shi versurile se potrivesc...unele..mai mult refrenul...
...dar oricum suna mai bine originalul,decat "doar un copil" al Danei...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Sep 09, 2004 9:48 am

si apropo de melodii plagiate... melodia "te-am cautat" are mai mult de 20 de secunde copiate nota cu nota dupa kelly rowland-haven't told you , ca sa nu mai zic de partile de pian care seamana izbitor cu cele de pe piesele evanescence, e just, neoficial lansate...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Sep 09, 2004 1:26 pm

da' shi alea cu pianul...dar mai putin...chiar,sa iau shi eu mel aia de kelly sa observ asemanarea...lol...e,dak e mica asemanarea nu'i nimik,dar la "doar un copil"...lol..e toata melodia... ~p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Sep 09, 2004 6:49 pm

pana si liniile melodice de la unele piese evanescence mi se par importate pe albumul danei... ce nashpa sa-ti compuna pio albumu'. nashpa rau.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 10, 2004 10:54 am

hm...shtiu k PIO l-a compus,dar...nu sh'...nu vreau sa-mi stric parerea despre PIO... :( mie-mi plac mult shi d'aia...oricum...poate Dana o fi vrut sa fie aceste asemanari ~p ...lol
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

schimbare de titlu

Mesajde haifi » Vin Sep 10, 2004 6:31 pm

cred ca trebuie sa va reorientati catre alt subiect de discutie,sau sa-l redenumiti pe acesta: topic pentru frustrati ; vad ca unii revin cu obiceiuri mai vechi,de fapt le stau in natura firii si defuleaza pe unde apuca ~p
in alta ordine idei :B trebuie sa-i dau dreptate lui 'chick( sau chikai lol)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Sep 10, 2004 7:02 pm

haifi, scuza-ma te rog, dar tu chiar ai o problema. cine a defulat, unde, si cu ce?
ai vreun argument? melodiile sunt copiate, e o afirmatie, iar frustrarile reprezinta cu totul si cu totul altceva. cand nu ai argumente e cel mai simplu sa jignesti.
si probabil ca asta e topic de frustrati din moment ce ai intervenit tu fara nici un rost.
drum bun, la revedere.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 10, 2004 7:09 pm

hm...tocmai am vb cu Lazza pe forumul d p site-ul lor despre asta....so...nici nu shtiu cum de nu m-am gandit inainte de a face acest topic(poate fiindk eram bucuroasa de marea "descoperire ~p ),k este doar un cover ...adik...hai sa nu zic chiar k e copiata...e doar un cover shi numai versurile sunt d Lazza(PIO)...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

cine zice...

Mesajde haifi » Dum Sep 12, 2004 11:19 am

..si se simte cu musca pe caciula ..recidiveaza
a fost destul de clar si la obiect...cand isi mai aduce aminte de vreun teritoriu neexplorat ( a se citi topic /forum pe fanclub sau aiurea) mai da cu "pensula" si acolo...asa,ca sa nu fie dat uitarii... [-X
raman la parerea mea,si,cine nu crede sa (iti) ia toate posturile la rand si sa spuna ce-o vrea... :bye:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am


Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron