Fanclub - DANA

Forum dedicat artistei Dana Nalbaru

o remarca...

Mesajde haifi » Mie Feb 25, 2004 7:45 pm

pentru cei care,poate,nu au sesizat in vorbele Danei ceva cu adevarat de aplaudat ca intentie,la acest moment,si ca realizare,in viitorul foarte apropiat:
Dana este ...va fi...printre putinii "artisti" cu adevarat,interepreti de muzica,pentru a fi mai exact, care va canta LIVE si cu o trupa "in spate".
Asta inseamna in primul rand respectarea publicului,afirmarea conditiei ARTISTULUI ca un CREATOR de cultura,si nu in ultimul rand curajul de a spune,prin muzica, DA!EU AM VOCE SI STIU SA CANT,SUNT MANDRA DE ASTA!
poate a vorbele mele par putin fortate sau alambicate dar este de apreciat si de incurajat o astfel de atitudine
Dana iti multumim!
:sal:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

sugestie

Mesajde haifi » Sâm Mar 06, 2004 9:22 pm

dupa cum se vede si se aude in noul videoclip,Dana Nalbaru-DANA,noul nume de scena - canta rock ;m
o incadrare corecta a forumului la categoria rock a fanclubului cred ca este binevenita
de asemenea un link la front page
daca si altii subscriu la aceasta constatare sunt rugati sa posteze corespunzator
:bye:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

libertatea

Mesajde haifi » Dum Mar 07, 2004 6:06 pm

...de duminica-7.03.04
zice ca
Frumoase pe "motoare"
extras *p
"Dana Nalbaru are scuter de pe vremea Hi-Q In plina moda Hi-Q, Dana Nalbaru s-a ales cu un cochet scuter marca Piaggio (Vespa ET4, 125 cmc, putere destul de mare pentru un scuter). Scuterul l-a primit gratie unui contract pe care Hi-Q l-a semnat cu firma de motociclete. E vorba de cel mai popular scuter de pe intreg mapamondul, din 1946 (anul lansarii) vanzandu-se peste 15 milioane bucati. Pana in prezent, Dana, care a facut impreuna cu fostii sai colegi de trupa traseul Bucuresti-Brasov, nu da semne ca ar fi avut parte de vreun accident de motocicleta. "
ps
poza de referinta o puteti inca gasi pe site-ul oficial al trupei la care a acitvat
pps
cand sa scriu aceste randuri Dana este intr-un reportaj la Focus -"Prima" si da un interviu dintr-o sala de fitness despre realizarea clipului
"am mari emotii si nu-mi e frica sa arat oamenilor ce am facut"
se spune despre un nr de sms (care probabil va fi anuntat) iar cel care va da cele mai multe sms-ui la acel nr (poate il aflam si noi :D ) va primi un premiu
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Dana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator