R Q L - I I I

Despre evenimente majore in lumea gamingului

Mesajde eXtazy » Joi Mai 20, 2004 7:01 pm

Anyone? ... raspuns la postul meu de mai sus?
P.S. Shade eu arat a recuperator?? (daca da inseamna ca nu prea ai vazut recuperatori :D)
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Joi Mai 20, 2004 7:36 pm

eXtazy scrie:prezenta premiilor nu influenteaza faptul ca eu vin sau ba, dar totusi as vrea si eu sa stiu cum ramane pana la urma, vor fi sau nu?... spawn?


Spawn scrie:nici eu nu dau premiile... proarena le ofera, pacat ca, kshu inca nu intelege sau nu realizeaza lucrul asta...


dsp... m-ai dezamagit profund :)
eu propun sa apelam la expertul proarena in rulajul fin, prea fin si foarte fin... :D zanza, esti te rog amabil? :)



dorinn scrie:poate ar trebui facuta o echipa de recuperatori...eu ii propun pe dsp, blue, o'neill...


sa va recuperati mintile sau ...? aha m-am prins pentru ce este nevoie de 3 :D
pe dsp il trimiteti dupa orgoliul lui kshu, o'neill la reputatie si blue ia greul: demnitatea :D
Spawn
 

Mesajde dorinn » Joi Mai 20, 2004 7:41 pm

well daca tot pe mine cade greul...premiile sunt urmatoarele:
1. 2 amandine marca carrefour
2. 2 eclere carrefour
3. onoarea de ai privi pe cei 2 de mai sus cum le mananca
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde God » Joi Mai 20, 2004 7:41 pm

Hai dsp ca daca ai avea un suriu in mana nu m-as lua de tine pe strada! :B
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Joi Mai 20, 2004 7:46 pm

Spawn: imi pare rau de dezamagire. Totusi eu sunt in ceatza. Mai important e ca SlugA e in ceatza. El sta mai rau cu banii acum si spera la unul din premii. Sanse zic eu ca are. Daca nu sunt premiile, el nu va veni din motive financiare bine definite. Noi (sau eu) plecam spre bucuresti maine dimineata la ora 10. Daca pana maine la ora 8:30 nu se stie clar ceva, el nu va veni, oricat si-ar dori, pentru ca dupa chestia asta nu va avea ce sa manance efectiv. pana in 21 luna viitoare, cheltuind 600.000 pe drum si inca whatever pe bere si mancare acolo.
Ca sa fiu mai clar: din ce citesc pe forum, si din ce mai stiu si eu, existenta premiilor depinde in mare parte de generozitatea ta. Pentru ce ai facut pana acuma pentru comunitate, iti multumim. Eu sau SlugA nu te condamnam in nici un fel pentru deciziile tale, dar se pare ca esti singurul in masura sa dai un raspuns de 2 litere la intrebarea: "Vor fi sau nu premii?" (da/nu).
Oricear fi, sper ca ne vom intalni acolo, macar la o bere, daca nu pe una din cele 5 harti. Desi eu sper la amandoua.
Eu, repet, oricum vin.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Joi Mai 20, 2004 7:47 pm

God scrie:Hai dsp ca daca ai avea un suriu in brate nu m-as lua de tine pe strada! :B

Un ce?? (nu inteleg suriu)
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Joi Mai 20, 2004 7:56 pm

[quote="Spawn"]este un loc liber in grupa c care incepe dimineata (al meu...) ]

Kshu se poate ma asa??? te rog eu...e naspa sa joc cateva meciuri in B si pe urma sa plec...cei care n-au jucat cu mibe ce o sa faca?

PLS oricum e loc liber in C.... inca o data subliniez ca nu conteaza grupa sau cei din grupa (din contra imi placea in B) dar nu pot sa joc "100%" decat de la 9
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde dorinn » Joi Mai 20, 2004 8:01 pm

eXtazy scrie:Un ce?? (nu inteleg suriu)

nici eu [-(
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde God » Joi Mai 20, 2004 8:21 pm

Trebuia sa se bage si zanza...ca nici el nu intelege ;f Vrei neaparat pad-ul ala huh?? Suriu= cutit dsp ;S
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde rthc.ro|mav » Joi Mai 20, 2004 8:39 pm

Da ma se baga.Si ce???????????
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Joi Mai 20, 2004 8:40 pm

cutit ma?
pai daca-l vedeti cu un cd cu photoshop in mana udati chiloteii :D


In legatura cu cererea lui madoo:
La ce concurs ai auzit tu ca esti mutat dintr-o grupa in alta pe motiv ca nu ai timp sa joci?

Asa ca idee, kshu si spawn sunt cei care discutat organizarea de fiecare data. Mai precis ei sunt cei care isi bateau capul cu ea, eu si root zicand doar daca e bine sau nu, sau ce probleme ar fi. Probleme care tot ei se chinuiau sa le rezolve. Si cam toate discutiile care au aparut sunt rezultatul faptului ca ei se chinuiau sa fie cat mai bine/corect pentru toti. Si de fiecare data am realizat ca s-au chinuit ca "fraierii". Ca era mult mai bine sa facem un regulament cu cat mai putine detalii marcat de ideea "nu va convine, asta e, nu jucati".( Daca va intrebati de ce rql3 se joaca numai in lan, numarati si voi meciurile online de la rql2, si ca o comparatie numarul posturilor cu cereri care mai de care mai stupida de pe forum). Asa ca aveti putin bun simt si respectati macar regulile destul de lejere care au fost impuse.

God:
Premiile nu se dau pt numarul de posturi. Si vezi ca de obicei zanza se baga si cand cer unii ajutorul (la fel opa si faxiu, alti baieti saritori).
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde rthc.ro|mav » Joi Mai 20, 2004 8:42 pm

Shade, wake up man (ca iti dau foc la pat nu de alta)...incearca sa ii impaci pe cei doi si dupa aia sa te dai la noi, k? ;a
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Joi Mai 20, 2004 8:46 pm

pt ca nu sunt din bucuresti...si nu am cazare dar daca nu se poate si nu se poate o sa respect REGULILE...
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Joi Mai 20, 2004 8:56 pm

eXtazy scrie:...
Ca sa fiu mai clar: din ce citesc pe forum, si din ce mai stiu si eu, existenta premiilor depinde in mare parte de generozitatea ta. Pentru ce ai facut pana acuma pentru comunitate, iti multumim. Eu sau SlugA nu te condamnam in nici un fel pentru deciziile tale, dar se pare ca esti singurul in masura sa dai un raspuns de 2 litere la intrebarea: "Vor fi sau nu premii?" (da/nu).


Spawn scrie:nici eu nu dau premiile... proarena le ofera, pacat ca, kshu inca nu intelege sau nu realizeaza lucrul asta...


of, of, numai zanza e de vina :D like always :)

1 - generozitatea mea nu are nici o legatura si daca stau bine sa ma gandesc nici nu are ce cauta aici
2 - repet: NU EU dau premiile ci proarena... citeste inca o data stirea referitoare la RQL3 sau daca e greu de crezut citeste si bannerul :) ; s-a schimbat ceva in textul original? don't think so... :) ; multumesc celor care au crezut altfel ( a se citi: ca as fi un "lamer obidit") :)

mic eseu de lamurire:

"Era tarziu. Trenul trebuia sa soseasca din moment in moment, cand, deodata, in aglomeratia de pe peron zari o fata cunoscuta... Era 4t'madoo' ...:il striga - omul nu raspunse... parea absorbit si fatza ii parea chinuita de regrete. Striga inca o data... De data aceasta, auzindu-se strigat, madoo se smulse din reverie si-i raspunse trist cu mana facand un gest de neputinta catre trenul care statea sa plece... Sinner ii raspunse la salut si vazu cum madoo se urca in trenul ce urma sa-l duca acasa, departe...
Stranse cu tristete geanta in care avea castile si mouse-ul... trenul lui parea ca nu mai vine; privind cu invidie cum trenul lui madoo se pierdea in zare avu brusc o revelatie: poate data viitoare va avea mai mult noroc... poate chiar
va duce acasa cu el atingerea mistica a aurei divine data de strafe-ul lui Xaero, iluzia abandonului total in fata preciziei rail-ului, si senzatia inaltimilor ametitoare date de un rocket-jump... Incet-incet, oamenii din jurul lui incepura sa dispara si atunci realiza ca trenul lui statea sa plece... Cu greu, desi picioarele abia il ascultau, se urca in tren... De la fereastra, vedea cum luminile incep sa defileze tot mai rapid in noapte, pe masura ce trenul accelera... La urma urmei , si maine e o zi.. gandi el, si se cufunda intr-un somn odihnitor."

lamuriri si explicatii (daca il las iarasi pe zanza sa interpreteze sensul, nu ajungem nicaieri :) ) :

mie imi plac filmele cu happy end, mai ales daca zanza vine cu prajiturile :D
Spawn
 

Mesajde eXtazy » Joi Mai 20, 2004 9:12 pm

Frumos eseu. Ne vedem vineri seara, cei care vor veni?
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde rthc.ro|mav » Joi Mai 20, 2004 9:12 pm

Dumnezeule mare..da ce-i asta.Bai Spawn..era sa se-nece Zanza cu bere cand am citit posul tau...dao dreak de treaba ~p ~p ~p
I-a placut aia cu prajiturile..a zis ca el prefera SAVARINELE
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Joi Mai 20, 2004 9:34 pm

-cool eseu insa ii lipseste ceva ... elementul cheie... lipseste ala care zice: "persoanele care i-au condus pe calatori la tren sunt rugate sa coboare".

-si fiindca veni vorba de strigat: cum o fi sa strigi prin gara "patru-te-maduuu" si, culmea, sa-ti mai si raspunda careva :D
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Joi Mai 20, 2004 9:38 pm

Avand in vedere ca nefiind inscris in concurs, nu am acces in demuerte :D , duminica voi stabili cu shade la telefon amanuntele legate de sala si premii; daca nu pot veni eu, premiile le va inmana shade; totodata shade va face tot ce-i sta in putinta ca urmatorii - eroare, stryder si zanza - sa fie prezenti la premiere deoarece proarena le acorda deasemenea niste premii surpriza si evident simbolice :) : stryder si eroare ptr rql1 si rql2 the movie (promovarea comunitatii de quake3 din romania in exterior prin realizarea celor 2 filme de mai sus) iar zanza premiul pentru cel mai sportiv quaker (baschet) - rog seriozitate din partea celor de pe lista de mai sus :)

mav3rick scrie:I-a placut aia cu prajiturile..a zis ca el prefera SAVARINELE


propunere ptr shade: din cate stiu loginul pe site se face pe baza de cookies; daca tot ii plac savarinele, propun sa-l includem pe zanza in cookies-urile siteului proarena :D in acest mod simplu, la fiecare logare, fiecare user va fi servit de zanza cu cate un cookie (amandine, eclere, savarine a la zanza evident :D )
Spawn
 

Mesajde Spawn » Joi Mai 20, 2004 9:45 pm

Opa-Opa scrie:-cool eseu insa ii lipseste ceva ... elementul cheie... lipseste ala care zice: "persoanele care i-au condus pe calatori la tren sunt rugate sa coboare".


posted by opa here: http://www.proarena.com/p/item.php?item=64632&page=6#10

replica asta parca ii apartine lui root, nu-i asa? :D chiar vrei sa-i platesc drepturi de autor?

Opa-Opa scrie:-si fiindca veni vorba de strigat: cum o fi sa strigi prin gara "patru-te-maduuu" si, culmea, sa-ti mai si raspunda careva :D


nu stiu... ca n-am incercat :D dar in scopuri pur demonstrative se poate verifica asta la rql :D
Spawn
 

Mesajde dorinn » Joi Mai 20, 2004 10:02 pm

mda a gresit mav: nu-mi plac savarine, ci amandinele si eclerele - tocmai de-asta am oferit acest premiu :D
ps: duminica voi veni cu el, sper sa fie vreun frigider prin dm
partea cu trenul a explicat-o cornel dinu cel mai bine: unii coboara pe parcurs, altii merg pana la destinatie...
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 9:12 am

incet, incet, siteul de gaming ;y proarena se transforma in site-ul de literatura si poezie :a proarena... parca vad interviuri cu patapievici, plesu..poate si un dinescu cu farmecul lui debordant, si, poate ne arata si ce config a folosit la moartea citeste ziarul (sper ca-mi amintesc bine)



:D
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Vin Mai 21, 2004 9:50 am

foarte frumos eseu spawn da e trist...

In pana mea ce e asa de greu sa fiu si eu mutat intr-o grupa care joaca de dimineata...Daca cerea lucrul asta unul mai "cunoscut" sigur se rezolva...dar asa ce sa ne batem capu' pt un necunoscut...
Eu la 7 am microbuzu' de plecare spre casa...sorry spawn da' nu plec cu trenu...NU mi se pare ca as deranja pe nimeni daca as juca de dimineata...din moment ce este un loc liber...sau e greu sa dati un edit la lista cu meciurile?
NU vreau sa fiu exceptia de la regula...dar nu credeti ca ar fi mai naspa sa nu joc toate meciurile din B.....
Nu vreau sa-mi schimb parerea buna despre voi..asa ca faceti efortu' asta mic pt mine si mutati-ma intr-o grupa care joaca dimineata...
Pe la 7 diseara voi intra iar pe forum sa vad rasp....nr meu de tel in caz ca se rezolva ceva 0726239119

later edit: fac cinste cu doua beri daca ma mutati dimineata :B
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Vin Mai 21, 2004 11:51 am

Programul orientativ al concursului:

09:00 - 10:00 - grupele A si C se instaleaza la pc-uri
10:00 - 16:00 - se joaca meciurile in gr. A si C
15:00 - 16:00 - grupele B si D se instaleaza la pc-uri
16:00 - 22:00 - se joaca meciurile in gr. B si D

Azi am fost cu shade in dm. E de preferat sa veniti si cu padurile voastre in primul rand. Tastaturile sunt schimbate (nu am fost atent daca toate) si merg acuma 3 taste simultan.

Cu driverele de mouse ... sunt 2 variante:
- varianta 1 - ca la calificarile de la cs de acu o saptamana - nu instalati nimik, jucati cu ce este pe ele sau instalati peste (am incercat pe unu si nu a mers).
- varianta 2: instalam driverele dar nu oricum, cu masuri de precautie. In primul rand pc-urile au mers impecabil si la concursul de cs si in ultima de saptamana si nu vreau sa ne creem singuri probleme(virusi de pe net sau retea). Asa ca putem face astfel:
[indent]
1. copiati driverele pe D
2. scoateti cablul de retea din spate
3. trecem pe la fiecare de cate ori e nevoie si inchidem programul de contorizare si dam disable la deepfreeze pt. 2 restarturi (unul pt dezinstalat driverul curent si unul pentru instalat driverul vostru)
4. dupa 2 restarturi, numai dupa ce s-a reactivat deepfreeze-ul, bagati din nou cablul de retea
[/indent]
Pentru operatia asta de setup vom trece pe la fiecare: eu, 2 baieti de la server (Snake si Jmikey cred) si Shade daca vine (eu i-am zis sa nu vina ca o sa fie obosit la meciurile lui de dupa-amiaza). Hmm ... si nu fiti timizi ca nu aveti de ce :P, avem o ora pentru instalarea la pc-uri.
Dupa amiaza procedam la fel cu celelalte 2 grupe.

madoo
Eu te inteleg, dar tu nu vezi decat problema ta, noi incercam sa privim concursul in ansamblu cu ce implicari ar avea dorinta ta aprobata. Daca te-am muta pe tine s-ar crea un precedent nasol, toti ar putea veni cu cereri de astea instant si apare haos (am mai zis cred). Daca tot ce iti lipseste e un loc de cazare cred ca pana sambata seara se rezolva si poti pleca duminica.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Shade » Vin Mai 21, 2004 12:53 pm

Ieri am fost cam dur sa zicem, si i-a picat si lu madoo saracu magareata pe cap :p

Ideea e asa, tu nu poti emite pretentii in concursul asta din moment ce nu stai nici macar 1 zi. Asta probabil o stiai si tu cand te-ai inscris, dar ai vrut sa vii sa joci. mai mult ca sigur ca nu o sa fie toti din prima serie. Asa ca la o pauza mai joci si tu un meci cu kshu, pitbull, spank sau cu cine-ti doreste inimioara si e dispus. Mai recuperezi asa din meciurile care nu le poti juca seara. Macar daca ziceai din timp, inversam ordinea grupelor si nu mai era nici spank stresat de ora matinala :p
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 12:55 pm

nu...e bine asa ;-)...ca am un spritz in seara asta..si maine la 9 nu eram eu..era o...eroare:D... desi nici la amiaza nu stiu daca voi fi foarte apt :p
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Vin Mai 21, 2004 12:57 pm

vezi sa nu bei prea mult ca sa mai aiba loc si duminica seara daca iesim cu totii la una mica ;M ;M ;n
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 1:00 pm

loc este..stai linistit...:D
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde dorinn » Vin Mai 21, 2004 2:38 pm

alcolistu asta e sac fara fund strudel..stai linistit :rulz:
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 4:41 pm

GL & HF MAINE!!!!
faceti multe faze faine..sa fie pt film, sa nu mai comenteze cacanarii aia de peste hotare :D
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Vin Mai 21, 2004 4:46 pm

EroarE scrie:faceti multe faze faine..sa fie pt film, sa nu mai comenteze cacanarii aia de peste hotare :D


dati-le dracu' de premii si jucati la spectacol - that's quake all about :)
Spawn
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori