Recomandati-mi un antivirus

Config-uri, setari, mod-uri, servere, link-uri utile....

Ce antivirus folositi?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde georgeQ2k » Sâm Sep 04, 2004 4:01 pm

TRENDMICRO de ce nu a fost introdus ? E cel mai bun antivirus in momentul actual
I-will be watching over you
I-am gonna help you see it through
I-will protect you in the night
I-am smiling next to you...in silent lucidity
Avatar utilizator
georgeQ2k
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Apr 23, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Sep 04, 2004 4:09 pm

Ca nu auzisem de el :).
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Hawkeye » Sâm Sep 04, 2004 5:15 pm

cum dreaq sa nu auzi de el mie unu (sa nu-l deochi) e cel mai bun si complet antivirus-firewall care l-am avut pana acum.
Un exemplu, aveam o lucrare de diploma de scris si un prieten mi-a recomandat norton (kkmas pe el) care in 2 ore de la instalare si update am luat virus si a trebuit formatat c: asha ca e cam naspa situatia cu asta. Pe urma am folosit un BitDefender care vine in continuare pe cd de la CHIP, care dupa o eroare fatala :p a inceput la un moment dat sa-mi umple c: cu vreo sa zicem 10mb/s practic (mai tarziu am aflat ca facea tempuri in prostie) asha ca m-am saturat si aceasta aventura am facuto pentru ca nu mai gaseam licenta la trend dar acum mi-am cumparat si nu mai am pb
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Sep 04, 2004 5:23 pm

daca-i mentionai legaturile de rudenie cu PC-Cillin poate-poate ne trezea ceva amintiri
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde BraXis » Sâm Sep 04, 2004 6:18 pm

"imi aduc aminte ca in blunet inainte sa se inchida aveam 1900 de virusi pe un calc si tot jucam q3"

GoD, fratioare, cum poti sa spui o asemenea prostie, 1900 virusi nu'i tot una cu 1900 fisiere virusate ... ce trist !
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Sep 04, 2004 6:50 pm

exact la genu asta de amintiri ma refeream :D
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Huci » Sâm Sep 04, 2004 6:58 pm

BraXis scrie:"imi aduc aminte ca in blunet inainte sa se inchida aveam 1900 de virusi pe un calc si tot jucam q3"

GoD, fratioare, cum poti sa spui o asemenea prostie, 1900 virusi nu'i tot una cu 1900 fisiere virusate ... ce trist !



Din pacate braxis sa sti k god are dreptate erau 1900 de virusi si btw io folosesc kav in combinatie ku zone alarm si nu am nici o problema mi a fost recomandat de persoane care folosesc dc++ ff mult si umbla pe siteuri garla instalatzi ce vreti aku ' sincer foloseam norton la 1 moment dat ...dar kav power daca dai din ora 'n ora update poti sa vezi k face deci oamenii aia muncesc nu gluma
Huci
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde superbiggy » Sâm Sep 04, 2004 8:16 pm

NAV 2004 si Panda Platinum Edition sunt scuturile mele, pana acum am fost protejat 100%. Insa cum mintea umana este sclipitoare nu m-as mira sa ma ard pe viitor cu toate upgrade-urile din lume. Cum intai apare virusul si apoi antivirusul ,... atentie mare pe unde navigati si ce descarcatzi.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Groparoo » Dum Sep 05, 2004 5:25 pm

AVG kick viruz ass
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Dum Sep 26, 2004 7:22 pm

fsecure ruleaza
parerea mea.
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde UnknowN » Joi Ian 06, 2005 12:40 am

NAV/KAV
tester, io cred ca tu esti angajat la norton de tot tii atat cu nav :)
Avatar utilizator
UnknowN
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde Catalánul » Joi Ian 06, 2005 1:04 am

Folosesc panda de vreo 2 luni :) si sunt foarte multumit de el... nu mai am probleme cu virusii... care ma nu-mi dadeau pace, pana cand m-am hotarat sa cumpar un antivirus... a fost sa fie PANDA ;w
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Ian 06, 2005 1:10 am

BitDefenderu, si la scarbici si acasa... am avut nortonu acasa dar fratzioru proprietar al compului s-a declarat nemultumit de el :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Joi Ian 06, 2005 2:35 am

you... you... thread diggers!
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde ligrivis » Vin Feb 11, 2005 12:57 pm

Folosesc Avast Antivirus+ Zone Alarm+Service pack 2
Avatar utilizator
ligrivis
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Aug 25, 2004 11:00 pm

Mesajde riot » Dum Aug 14, 2005 2:27 am

:)) cooolll aveti antivir... eu nu :D ... pot spune doar de mcafee personal firewall ca-i foarte bun .. in rest .. am grija ce downloaduri fac .. ..aa sispysweeper ...e bunn.... cam atat ;)
riot
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Aug 14, 2005 12:59 am
Localitate: underground

Mesajde v1n3ri » Dum Aug 14, 2005 9:35 am

Deci da.... N-am mai folosit NAV de nu-stiu-cand :). In general aveam BitDef., dar am trecut pe NOD32. Oricum, orice antivirus e bun pana iei un virus. Si depinde... daca il cauti sau nu... Cu Bit am luat unu', ca aproape ca eram in cautare de virusi pe site-uri de warez :). Si prin urmare am votat acu NOD32.

Dar cel mai bun antivirus cred ca e FORMAT :D
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Dum Aug 14, 2005 8:17 pm

...cel mai bun anivirus e "Pwr-0ff" (de la Symantec probabil).

nu-ti mai intra nici virusi, nici troieni, nici adware-uri
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Lun Aug 15, 2005 12:38 am

Panda mi se pare cel mai bun!!!
acu am nortonu ,dar e mai bun panda , il tin provizoriu pt un scan ,doua dupa care il dezinstalez si tin decat un prog antispyware "xoftspy" e foarte bun si nu mananca memorie
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde diablo_pECi » Lun Aug 15, 2005 2:43 am

...deci ca sa va iexplic astora cu nodu...aveam nodu updatat la diurna mea zi...am mai scanat din cand in cand...nema virushi troieni viermi intestinali...fac sidiuri...dau la colegi...ma injura ca le dau sidiuri virusate...zic n-are cum doar am nodu...shi ce teste bune a scos...shi tuata lumea kvlta il foloseshte...bag alt antivir...mi-am zis bitu fiind mai mioritic shi oricum nu prea jtiam in ce sa am incredere...vad virushi...dezinfectez(dak nu merge shterg automat)...shterg nodu de cale ferata...cam asha a decurs

3.14es:nodu ie crizat rau nu te lasa sa deschizi fisiere caruia lui i se par suspecte deshi scanate cu mai multzi antivirushi(bit panda rav)nu iese nik...shi dak aceste fisiere ie iexecutabile de joace ie shi mai najpa...oare de ce...
pipies:am mai folosit shi panda din motive de plictiseala inovatzie elucubratzie "escamotatzie"...u know...keep za light burning...dar m-am intors la bit ca ie mai neaosh asha de fel
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde dorinn » Lun Aug 15, 2005 3:54 am

constatarea ta e la fel de inteligenta ca modul in care scrii ..
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Config-uri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori