FPS Movies in the Arena

Filme, demo-uri, ce ati mai gasit ca lumea ...

Mesajde kos » Sâm Dec 04, 2004 12:47 pm

cum fac in defrag sa pot sa vad un demo dintr-un punct fix??? am umblat eu prin meniu si am incercat si cateva comenzi de prin documentatie dar nu am reusit....help plz...
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Dec 04, 2004 1:01 pm

M-ati facut curios cu [email="M@rs-u'"]M@rs-u'[/email], acu il iau si eu.

Kos, recomand un raspuns semnat Stryder, Shade sau Eroare la intrebarea ta.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Sâm Dec 04, 2004 1:07 pm

in meniu principal intri in defrag setup dupa care intri in demos si in coloana din drepata daca apesi pe prima de sus ai sa observi ca se schimba lista de dedesupt, la democams prima din lisat ar trebui sa fie camera mode, acolo ai 12 moduri (sunt numeroatate de la 0 la 11) da click pana ajungi la nr 1 (free movement and anfels) si dupa aia pui camera unde vor muschii tai. Ai grija sa ai niste binduri de mers mai intai, si sa fie numpad (alea din dreapta tastaturii) ca daca faci cu altele te scoate din demo...si f-uril e merg..hf
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Sâm Dec 04, 2004 1:10 pm

kshu, da si tu un lick pls :) cu ciocolata aia
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Dec 04, 2004 1:22 pm

"Ti-am dat uai pi y! mesanjier."
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Sâm Dec 04, 2004 1:23 pm

da uai...da deja scrisasem mesajul aista di sus :D
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Sâm Dec 04, 2004 1:34 pm

thanx error.....poate fac si eu un film ca tot ma plictisesc....
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Sâm Dec 04, 2004 2:58 pm

mai am nishte neclaritati....nu reusesc sa:
elimin toate balariile de pe ecran.....(health, armor, ammo etc.)
scap de speed....(am incercat cg_drawspeed 0 si df_drawspeed 0 si tot nu vrea sa dispara)

are cineva un config de defrag facut pentru filme?? eu am incropit unul din configul meu de quake la care am adaugat comenzi de hud si cameras din defrag....dar vad ca are lipsuri mari si jocul nu vrea sa recunoasca toate comenzile....
eu am defrag 1.91 beta....are cumva buguri?
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Sâm Dec 04, 2004 3:04 pm

cg_draw2d 0 ca sa-ti dispara healt, armor etc

ti-am atasat un cfg.
Fişiere ataşate
muvi.zip
(4.5 KiB) Descărcat de 167 ori
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Dec 04, 2004 3:31 pm

Revenind la [email="M@rs"]M@rs[/email] za muvi, l-am vazut adineaori. Ce mi-a placut mie: calitatea video (wow!), muzica si cateva trickuri facute de nebunu ala. Am vazut ca tot filmu contine numai trickuri semnate [email="M@rs"]M@rs[/email] ... aici mi-a picat si fisa de ce ii zice asa, ca n-am stat sa citesc pe own-age.

O intrebare se ridica totusi: de ce apare in toate filmele de q3 Camping Gaz la credits?
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde EroarE » Sâm Dec 04, 2004 3:47 pm

da..si io l-am vazut, nice movie..m-au spart unele tricuri...nu e sanatos individu' :)

si io am vazut ca tot apare...o fi fost cu cortu' impreuna baietii si au ramas prieteni #-o
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Dec 04, 2004 8:07 pm

\quake folder\defrag\docs\readme-[CampingGaz-HUD].txt & readme-[AccelMeter].txt

astea ar fi unele din meritele sale + participarea constructiva la discutii si actiuni defraguitoare (peste 1000 de posturi pe forumurile OPC si milioane de linii pe irc :) ) ...+ ... + ...
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mar Dec 07, 2004 2:52 pm

am o mare problema....am copiat si eu filmul mars dar cand incerc sa il vizionez imi da eroare din aia enervanta cu "send" si "dont send"...si chiar si in explorer cand intru in folderul in care e filmul imi zice "windows explorer has encountered a problem and needs to close." fara sa dau click pe film. stie cineva de la ce e? am mai avut problema asta si cu alte fisiere video, dar de obicei erau mpeguri...
am reusit totusi sa il vizionez cu mplayer (supertare programelul) si e prea tare filmul....mishto harta de la sfarsit.....
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Dec 07, 2004 5:06 pm

cand vine vorba de filme, exploreru se cracaneaza pentru ca incearca sa le faca "thumbnail preview" . daca zici ca nu dai click pe film si tot crapa inseamna ca l-ai setat sa le vada "thumbnails" in loc de "icons".

cel mai des problema apare din cauza unor pachete infecte de codecuri. si daca ai mai pus peste ele si un WMPlayer 10, ai pus-o.

solutia cea mai eleganta e mai mult un fel de anulare a simptomelor:
-dezactiveaza thumbnails si
-dezactiveaza video thumbnail preview din common tasks: sterge valoarea pentru "Deafult" de la HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler.

solutia "hei-rup": scoate toate codecurile si pune unele calumea (intreaba-ma daca esti interesat)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Mar Dec 07, 2004 7:43 pm

Nu e vb de thumbnail preview ci de "summary properties". Adica cheia din registri care zice opa sa o stergi se ocupa de "summary properties" (click dreapta -> properties pe un film ca sa vezi la ce ma refer). Si sterge-o linistit ca zice bine ce zice, chiar daca nu stie de ce :p
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Mar Dec 07, 2004 8:23 pm

am putea face un articol cu tweakuri pt. xp...gen stergeri din registrii, optimizari and co..ceva diferit de a lui vtx.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Dec 07, 2004 10:35 pm

facof, ca dac-o stergi p-aia nu-ti mai face preview la primul frame in common tasks, adica ... thumbnail preview

(nu zic ca nu e ceea ce afirmi tu, insa aia e actiunea "vizibila")
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Mar Dec 07, 2004 11:15 pm

Si faptul ca nu mai ai detalii despre fisier nu e "vizibil" ? BTW, nu stiu cati folosesc thumbnails.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Mar Dec 07, 2004 11:28 pm

uff, toti cei care folosesc common task folders au si thumbnails care, apropo sunt "mai vizibile" decat propietatile fisierului ;)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Mie Dec 08, 2004 9:49 am

Si thumbnailul ala apare intr-un box numit "Details" si in care ghici ce apar.

BTW, daca unul care nu are nici thumbnails si nici common tasks enabled citeste ce-ai zis tu, o sa considere ca in cazul lui nu se aplica solutia.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Mie Dec 08, 2004 10:41 am

Well, reformulez "cu cuvintele mele":

In cazul in care aveti probleme cu explorerul la deschiderea unui director ce contine fisiere video sau la click-ul pe un fisier video, sa stiti ca acea eroare se datoreaza unei neintelegeri intre XP si codecul video folosit la comprimarea respectivului film, pentru ca indiferent daca aveti sau nu activate "thubnail"-urile sau "common tasks"-urile, XP-ul il intreaba de sanatate si, tragand concluzia ca respectivul ar fi bolnav, se enerveaza si-si crapa exploreru.

(Prea multe cuvinte? Trimite un sms cu cuvantul STROBOSCOP la nr 1337 - valabil in orice retea si vei primi acasa varianta light)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mie Dec 08, 2004 1:07 pm

STROBOSCOP? Am trimis si nu primesc nimic. Au trecut 2 ore! Mai astept? Numarul este 1337 sau trebuie sa adaug un prefix ceva in fatza? Va rog ajutati-ma!
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Mie Dec 08, 2004 1:16 pm

uf, esti din bucuresti kshu?
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mie Dec 08, 2004 1:24 pm

Nu ... sunt in trecere doar ... si imi pare rau dar nu pot sa dau detalii despre natura vizitei mele aici. Ideea e ca am sunat din Bucuresti si nu primesc nimic. Va rog, sunt disperat!
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Mie Dec 08, 2004 1:29 pm

nu se poate, de la noi a plecat coletul... am vazut foaia de expeditie: 2 bucati Alfabetar Light a 5 kg fiecare.

nu cumva ai interfon acolo, sau portar, majordom, baba bagatoare de seama ceva? probabil ca undeva, intre noi si adresa ta a intervenit un om.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mie Dec 08, 2004 1:33 pm

Se poate sa fie o problema cu trecerea pachetului de ... portar ... ca si mie mi-au oprit toate obiectele personale la intrare pe perioada hotarata de dl judecator.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Opa-Opa » Mie Dec 08, 2004 1:37 pm

pm, si doar stiai ca: (jingle) "Casa de copii nu e acasa!"
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Mie Dec 08, 2004 1:38 pm

have a break, have a kit-katt!
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Mie Dec 08, 2004 3:20 pm

Tot nu e bine opa :D
Ai scapat urmatoarele cazuri: 1. fisier incomplet, 2. fisier encodat cum trebuie dar de dimensiune foarte mare. In ambele cazuri, daca nu ai sters cheia din registri si dai click pe fisierul ala, poti sa iei o pauza de kit-katt.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Mie Dec 08, 2004 3:34 pm

eu zic sa luati amandoi o pauza, berbecilor :)
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cool shots

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron