La ce facultate sa ma duc??

Aici putem abera despre orice tine de eSport si nu numai

La ce facultate sa ma duc??

Mesajde groparu » Joi Mai 06, 2004 9:54 am

Va rog sfatuiti-ma si pe mine la ce facultate sa ma duc? Eu as vrea sa dau la Politehnica la Telecomunicatii, dar multi mi-au spus ca e super greu...ca te omoara aia cu fizica...Pls dati-mi si mie idei...de preferabil la stat..
groparu
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 05, 2004 9:40 am
Localitate: calarasi

Mesajde EroarE » Joi Mai 06, 2004 9:57 am

si ce daca e greu?... go there daca iti place...
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde groparu » Joi Mai 06, 2004 10:05 am

Am inteles ca Telec. se afla in campusul Leu...E misto acolo?

later edit...de ce e naspa la politehnica? m-am gandit si eu sa dau la ase..da nu se mai da fizica la admitere si nu stiu economie sau geografie
groparu
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 05, 2004 9:40 am
Localitate: calarasi

Mesajde dorinn » Joi Mai 06, 2004 10:32 am

politehnica sux, du-te la ase - cibernetica de preferat
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde eXtazy » Joi Mai 06, 2004 10:48 am

nu telecomunicatii pls... nu te arde si tu :P
Sau daca vrei cumva sa proiectezi un: analizor de protocol ptr USB 1.1 (hard+soft), un servar sub linux (ftp ssh remote desktop), nu stiu ce filtru ciudat (FIR IIR), ceva analizor grafic de semnal cu functii walsh (??) , astea in 3-4 saptamani, atunci gogogo. Asta a fost ca sa-ti dau o idee generala despre ce e la telecomunicatii :P
Parerea mea: stiinte politice, economice, bussines, afaceri externe, ceva de genu. E balet si daca esti bun faci bani.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde groparu » Joi Mai 06, 2004 10:51 am

da omule da io nu stiu o boaba de economie...si sa incep sa invat acu...nu cre ca se poate...nu vezi ca io pierd timpu' postand p'aci. :).
ceva unde se da fizica si mate...ca atata stiu eu..

nu ar fi o problema cu copiatu' :)...si de invatat nu stiu ce sa zic..am potential cred.:)
am pus bani de-o parte sa va-ngrop...
groparu
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 05, 2004 9:40 am
Localitate: calarasi

Mesajde -TeG-rhw » Joi Mai 06, 2004 11:04 am

pai orice in politehnica...

*CRED* desi nu sunt sigur, ca e ceva sectie in poli de economie... nu mai stiu cum se numeste... iti recomand pe asta daca nu te pasioneaza programarea si drumul asta ( altfel... automatica ? )
Avatar utilizator
-TeG-rhw
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Joi Mai 06, 2004 11:04 am

La politehnica daca nu stii sa copii esti jumate mort. (asta e valabil la noi la calculatoare, dar nu cred ca in alte parti e viata mai roza cu mult - sau poate iti place mult invatatul). Poti incerca la automatica si calculatoare sectia de automatica, unde viata e destul de lejera, dar tot ai ceva hopuri.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Joi Mai 06, 2004 11:17 am

eXtazy scrie:Parerea mea: stiinte politice, economice, bussines, afaceri externe, ceva de genu. E balet si daca esti bun faci bani.


crede-ma ca nu e deloc balet ;a ;a ;a #-o


si bani nu faci daca n-are relatii oricat de bun ai fi...
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde rthc.ro|mav » Joi Mai 06, 2004 2:01 pm

Daca esti sportiv si sanatos tun iti recomand Academia de Aviatie "Henry Coanda" din Brasov- piloti :B
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Fuma » Joi Mai 06, 2004 4:13 pm

daca stii mate si fizica...du-te la poli...ase e pe economie mai mult...cred ca stii asta...dar poli e grea...dar in rest e frumoasa...campus alea alea..camine..stau cu baieti in camera...te invata quik..:D...e viata...si in regie daca esti e beton...discoteca aproape...dar insa ai mare grija ca o sa iti fure astia borcanele cu zacusaca de la mamica... :bye:
Avatar utilizator
Fuma
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Joi Mai 06, 2004 8:27 pm

Nu am vrut sa insult pe nimeni. Totusi parerea mea e ca unu care e bun in telecomunicatii (adica e matematician, fizician, informatician si are si imaginatie cat cuprinde) poate sa faca lejer una din facultatile mentionate. Insa unu care e cu bussines sau whatevar... nu poate sa faca telecomunicatiile. Sau nu usor. Parerea mea e ca telecomunicatiile e o facultate grea. Poate cea mai grea pe profil real. (alaturi de electronica)
later edit: daca vrei sa ramai cu ceva din ea, pentru ca de terminat nu e greu.. e la poli ce naiba. Copiat, examenele se tot dau, neplatite, deci se poate trece cu 5. Dar dupa fluieri in deshte ca nu ai ce face...
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Vin Mai 07, 2004 4:56 am

ASE e una din cele mai lejere facultati. Problema e ca dupa facultate, cand te intrebi de ce ai facut facultatea aia.

Cibernetica(ase) e una din cele mai tari facultati, iti dau multe diplome cand termini.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Mai 07, 2004 6:16 am

am citit posturile de pe acest thread si nu pricep ceva: omu care a deschis subiectul ce doreste ce fapt?

"Eu as vrea sa dau la Politehnica la Telecomunicatii, dar multi mi-au spus ca e super greu...ca te omoara aia cu fizica"; omu intr-un fel are dreptate; el probabil vrea sa se inscrise la facultate si dupa o perioada de timp sa primeasca diploma, iar examenele sa le dea altii;

"m-am gandit si eu sa dau la ase..da nu se mai da fizica la admitere si nu stiu economie sau geografie". economie sau geografie nu mai stie, fizica zice ca stie, dar nici p-aia nu o stapaneste, daca nu vrea sa dea in Politehnica.

"si sa incep sa invat acu...nu cre ca se poate...nu vezi ca io pierd timpu' postand p'aci."; normal, cum sa te apuci sa inveti acum? nu ai invatat 12 ani si sa ingrasi porcul in ultimele luni? bine macar ca ai puterea sa recunosti ca pierzi timpul frecand-o aiurea. asta este generatia elevilor de a 12-a? asta este viitorul tarii? individul asta este, totusi, o exceptie?

ROMANIA, TREZESTE-TE!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Shade » Vin Mai 07, 2004 6:55 am

Problema mea la o mare parte a facultatilor e cam cat timp iti lasa sa inveti ce-ti trebuie/place pe langa rahaturile pe care niste profi expirati se chinuie sa le predea ca sa faca un ban.

In legatura cu generatiile care vin, cred ca poti sa te astepti la lucruri din ce in ce mai rele la ce programa/mentalitate se promoveaza acum in licee.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde rthc.ro|mav » Vin Mai 07, 2004 7:57 am

Acu serios vorbind : daca pleci din start cu idei de genu "ma omoara aia cu fizica" nu faci nimik
Stii mate si fizica pt ca iti place sau pt ca te-au impins ai tai spre ele (meditatii, profi severi, alea-alea)?Cred ca te-au impins ai tai
Incearca sa urmezi ceva care crezi tu ca ar putea sa iti placa si in nici un caz sa nu te duci la o facultate de dragul parintilor sau pt ca, dupa terminarea ei, te alegi cu o slujba banoasa..IN NICI UN CAZ...si asta ti-o spun din propria experienta asa ca TRUST ME.
S-a format ideea gresita ca Automatica, Telecomunicatiile sunt "laptele si mierea" facultatilor si ca dupa terminarea o sa iti dea angajatorii in cap cu paraii.E adevarat ele pot cel mult sa iti deschida o usa sau sa fie asul tau din maneca in fata unuia fara fac sau cu o fac "cotata" mai slaba,ceea ce dealtfel e mare lucru, insa daca treci prin ea ca boul iesi vaca de acolo si in final conteaza doar ceea ce stii tu si nu ce fac ai.
Fa orice facultate da` fao bine si cu placere.
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Dum Mai 09, 2004 11:12 am

nu m-au obligat parintii..intotdeauna mi-au lasat dreptul de a alege..
Pentru ca am fost jigodie si n-am invatat in 3 ani...in clasa a 12-a am realizat ca nu stiu ce-mi place si ce as vrea sa fac in viitor...de altfel sunt si puturos :) asa ca am incercat sa invat la cat mai putine materii dar sa acopar si probele de bac si cele de admitere...La mometul de fata stiu decat mate si fizica, deci sunt potrivit pentru poli...eu am deschis threadu ca sa aflu parerea voastra a celor care au terminat o facultate sau sunt studenti la una..pt ca nimeni altcineva nu putea sa-mi spuna cu adevarat cum este la o anumita fac..

Parerile sunt impartite, este si normal sa fie asa...eu multumesc tuturor care au postat pt ca intr-un fel mi-au influentat viitorul (in bine sper :) )...o sa dau la poli la telecomunicatii.
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Dum Mai 09, 2004 11:49 am

In Bucuresti? ... Join US ... #q3.misa@poli :)
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Groparoo » Dum Mai 09, 2004 12:00 pm

da omule...ala e chan de irc...pe quakenet?
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Dum Mai 09, 2004 6:03 pm

orice ar fi sa nu dai la ase la cibernetica!! Cel mai bine te sfatuiesc sa dai la o facultate in care iti place ce se intampla acolo si sa nu tii seama de ce iti zic altii! Si mai ales nu da la o facultate ca dau prietenii tai acolo...e cel mai tampit lucru!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Dum Mai 09, 2004 8:48 pm

daca tot esti nehotarat.. nu da la facultate... ia-ti viata in maini (insa fara a o lua in mana) munceste (sau fura) si daca te invartesti bine, o sa ai diploma de facultate cu mult inaintea celor din promotia ta.

asta-i romania
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Lun Mai 10, 2004 1:23 am

Am un prieten in pitesti care si-a cumparat diploma de absolvire in primul an de fac cu 10 000 $ si acum merge la fac asa de ochii lumii...marfa! :P
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde KeT » Lun Mai 10, 2004 11:19 am

groparu scrie:Va rog sfatuiti-ma si pe mine la ce facultate sa ma duc? Eu as vrea sa dau la Politehnica la Telecomunicatii, dar multi mi-au spus ca e super greu...ca te omoara aia cu fizica...Pls dati-mi si mie idei...de preferabil la stat..

du-te la politehnica si stii ca asta e un sfat de la un prieten de al tau!! :B poate stam amandoi in acelasi camin sa-ti arat cine e mai tare la q3 si cs.... cu toate ca zici tu ca numai joci cs.. da` te fac eu sa joci...:)
Avatar utilizator
KeT
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Lun Mai 10, 2004 12:26 pm

respectele mele pt madoo daca s-a lasat de cs. am zis cand am citit: "uite un om destept"
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mie Mai 12, 2004 10:15 am

Stiti pe cineva care e la Facultatea de Ingineria si Managementul sistemelor tehnologice, sau la Faculatea de Inginerie mecanica?
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde pulp » Mie Mai 12, 2004 10:53 am

am avut colegi de camera care au terminat la imst, mav poate sa-ti confirme chestia asta; fac e de kko, si ca la orice alta facultate, tre sa inveti singur majoritatea lucrurilor; unul dintre ei a invatat Katia ( nu stiu daca asa se scrie)
si s-a ajuns, dar, repet, nu a invatat asta in facultate;
ce conteaza dintr-o facultate e diploma, recunosc, pe care vreau si eu sa o obtin ( Informatica la Fac de Matematica si Informatica de la Universitatea din Bucuresti).
pulp
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Mai 08, 2004 8:20 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Groparoo » Joi Iun 24, 2004 9:30 am

yes stiu k sunt bun da' nu ma laudati....am luat 10 si la romana si la engleza (proba orala) =D ...luni incep alea scrise..
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Joi Iun 24, 2004 9:46 am

bravo... keep walking...
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Joi Iun 24, 2004 10:25 am

zise Johnie Walker din EroarE :D

gg...vezi ca la scris e mai nasol...keep it up!
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Joi Iun 24, 2004 12:03 pm

yup. bafta si baga mare:A
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Generalitatzi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator