The Sims 2 Nightlife

Aici putem abera despre orice tine de eSport si nu numai

Ce va place cel mai mult la The Sim 2 si University ?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Sep 15, 2005 3:38 pm

Grafica, net superioara celei din Seria 1
1
25%
Modul avansat in care iti poti creea un Sims
1
25%
Realismul jocului in comparatie cu viata reala
1
25%
Etapele vietii si evolutia Simsilor
1
25%
 
Voturi totale : 4

The Sims 2 Nightlife

Mesajde Angelo » Mie Aug 31, 2005 3:34 pm

Acest thread se adreseaza celor interesati si fanilor jocului The Sims 2...m-am gandit poate facem schimb de experienta si ne spunem parerile referitoare la acest joc. Nu stiu daca stiti dar cel de-al doilea expansion pack se va lansa pe 13 Septembrie....The Sims 2 Nightlife...si este cel mai bun de pana acuma, chiar mai bun decat jocul in sine (simsii pot avea masini proprii, pt cunoscatori --acum este posibil sa vezi casele vecinilor-- si multe alte noutati si interactiuni) Tim LeTourneau, producatorul jocului a afirmat ca Seria 2 din The sims va reactualiza si adauga addonuri intalnite in The Sims 1...Nightlife are ca si corespondent pe Hot Date, dar intre cele doua sunt mari diferente...In Nightlife vei putea iesi cu familia, gasca, partenerul sau de unul singur in downtown, acuma simsii au cimitir si posibilitatea de a locui in downtown....au aparut doua tipuri de dans..slow dance..e o animatie super cool si smustle..un dans in grup..cam k emenaito la noi. Au si statie de karaoke...e fain sa ii auzi pe simsi cum canta dar si sali de bowling, cluburi, mese de poker, au cabina de facut poze si multe altele. Au aparut si noi ustensile in creearea caselor....poti sa construiesti de la o casa normala la un bloc cu apartamente....au aparut loturi mai mari..si posibilitatea de a alege daca in comunitatea ta este zi sau noapte..in cazul in care alegeti noapte ..luminile caselor se vor vedea f frumos. Acuma simsii au capacitatea de a stabili ce ii atrage sau nu la un sims....Turn ons\ turn offs cum ar fi apa de colonie, culoarea parului etc. Au haine noi..super cool si o noua generatie de simsi "ciudati"....daca pana acum am avut zombii, extraterestrii acuma apar vampirii. E f interesant modul in care se transforma in lilieci si iau foc la lumina zilei. A aparut un caracter nou, o tiganca care iti vinde potiuni de dragoste sau licori anti-vampir, asta in cazul in care ai fost muscat de unul. Nu putea lipsi Doamna Crumplebottom , faimoasa in Hot Date...iar acuma e mai periculoasa ca niciodata....Cel de-al doilea EP aduce nou si "mici misiuni" pe care simsii trebuie sa le indeplineasca, este f usor sa inviti pe cineva necunoscut sa iasa cu tine..dar mai greu e sa faci impresie la acea intalnire. A aparut si o aspiratie noua :Pleasure. Un alt lucru care mie mi-a mai placut este modul in care simsii pot interactiona la masa..se pot bate cu mancarea, saruta, juca in diverse moduri, pot arunca bautura din pahar catre celalt sims, pot tine un toast sau chiar pot cere de sotie partenerul opus.....o animatie extrem de reala apare atunci cand simul accepta inelul. Sun o gramada de chestii noi in urmatorul addon si faza buna e ca cerintele minime raman aceleasi.Daca vreti sa discutam despre metode de joc, cheaturi si secrete ascunse ale jocului....va astept. ;w
Angelo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 20, 2005 3:54 pm
Localitate: Romania

Mesajde kandya » Dum Noi 27, 2005 1:00 am

bun...o intrebare am si eu...vreau sa`l joc si nu pot...cred ca`mi cere cracku` si nu`l gasesc..please help me...ca ador simsu` de can` ma stiu si as vrea sa`l incerc si pe asta!!!!!
kandya
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 27, 2005 12:49 am
Localitate: Craiova

Mesajde kandya » Mie Noi 30, 2005 9:59 pm

PLZZZZ vreau si eu un raspuns!!!!!!!!! nu cred ca cer prea mult...angelo daca tot ai spus ce si cum despre joc...spune`mi si cum se instaleaza si ce`mi trebuie inafara de jocu` propriu`zis!!!! PLZZZZZZZ
kandya
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 27, 2005 12:49 am
Localitate: Craiova

Mesajde Angelo » Sâm Dec 03, 2005 5:45 pm

kandya scrie:PLZZZZ vreau si eu un raspuns!!!!!!!!! nu cred ca cer prea mult...angelo daca tot ai spus ce si cum despre joc...spune`mi si cum se instaleaza si ce`mi trebuie inafara de jocu` propriu`zis!!!! PLZZZZZZZ


Pai..incearca sa iei crackul de pe net, de pe odc, ar trebui sa se gaseasca...dar iti trebuie si un program numit daemon tools..
Angelo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 20, 2005 3:54 pm
Localitate: Romania

Re: The Sims 2 Nightlife

Mesajde vikky » Sâm Feb 06, 2010 3:06 pm

ca sa instalez "nightlife" imi trebuie si alt expansion? (in afara de sims 2 :d) ?am incercat sa-l instalez cu daemon tools,dar la sfarsit imi zice ca nu s-a instalat ,ca nu stiu ce....
vikky
 


Înapoi la Generalitatzi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron