Noul Val De Rock Autohton

Totul despre muzica rock

Mesajde gabuba » Sâm Feb 28, 2004 1:54 am

Am si eu o intrebare: daca doresc, sa zicem, album cu melodii RA, de unde pot face rost de unul? pe net n-am gasit decat cateva melodii care imi suna foarte bine.
De asemenea Trooper imi plac. M-a surprins in mod placut simetria dintre vocile celor doi solisti (sau e doar unu care canta pe mai multe voci :con: ), imi place mesajul . ce am ascultat eu era metal curat.
Firma - ma repet, au un album foarte bun cu un mesaj complex. Is baietz buni si mi-as doooriiii muuult un concert cu ei, da' n-am eu norocu' asta. astept cu interes un nou album.
Millenium - instrumentisti de clasa si o solista talentata. nu ma declar fan al compozitiilor lor, dar totusi nu ma deranjeaza.
sa inteleg ca din noul val de rock fac parte formatii extraordinare precum 69, PIO?
sa o luam in ordinea nr. de pe tricouri:
69 - solist varza, instrumentisti varza, piese varza = > de porc.
PIO - asemanarile dintre ei si linkin park ii trasforma intr-o trupa lipsita de personalitate si nu isi vor atrage de partea lor decat pe acei ascultatori infocatzi simplu, ce considera ca 'e desteptz daca ie cu rocku' - deci, am zis!
Verso - am fost la doua concerte cu ei => atmosfera mai mult decat placuta cu toate ca solistul parca doarme cand canta. :D albumul suna ok, de stare, desi nu il gasesc ca fiind din acea categorie de albume pe care le voi asculta si peste o luna cu aceasi placere.

muzica romaneasca (fie ea si in undergr.) rock merge intr-o directie ok. sa nu uitam , totusi, ca acum doi ani nu vedeai 3 clipuri rock anual. e un progres. vorba lu tre...incet da sigur (nu ca ar fi creatia sa proprie, da am zis sa-i acord drepturi minime de copyright :D).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde tre » Mar Mar 02, 2004 3:05 am

devin din ce in ce mai nesigur legat de problema asta... adevaru e ca nici nu prea ma aflu intr-o comunitate prea melomana.... si nici in fire nu prea ajung.... si.... e de cacat ploiestiu....
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde blackrose13 » Sâm Mar 06, 2004 1:51 pm

daca e vb de rockul de underground de la noi,mie imi place.imi place atmosfera de la festivalurile de muzica underground,imi plac unele trupe.avatar,trooper,god(care din pacate,nu prea mai canta,din motiveobiective),legion,hathor.despre trupe ca praf in ochi,implant pentru refuz,narkoma nu prea am ce spune.nu am prea ascultat muzica lor,asa ca nu ma pot pronunta,nu sunt genul meu,dar am tot respectul pt cei care asculta muzica asta.
despre albumul ra?il am doar pe caseta,cumparat de la un magazin(music plus),mai demuuult.si-mi place la nebunie.altfel n-am reusit sa fac rost de el>
rock is immortal,you however are not!
Avatar utilizator
blackrose13
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 28, 2004 12:00 am

Mesajde warangel » Sâm Mar 06, 2004 5:41 pm

ati auzit de klon? ce parere avetzi?
Avatar utilizator
warangel
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 12:00 am

narkoma is in tha' house!

Mesajde delxdune » Dum Mar 07, 2004 2:39 am

rocketman scrie:Narkoma rulez! i-am vazut in Fire de curand si canta super klumea, seamana putin cu RATM dar nu au avut intentia sa copieze, doar seamana la stil! Pacat ca nu sunt promovati, abia gasesti ceva de la Narkoma, iar in concerte tare rar ii vedem prin Bucuresti :( !



Nu stiu care esti, dar se pare ca mereu ai dreptate...si cu narkoma, si cu coma...Eu am apucat sa-i vad pe narkoma doar de 2 ori live. (ambele concerte in Fire) Nu-s Bucurestenii foarte entuziasmati sa-i vada,(poate pt. ca nu au ascultat) Da' yo zic ca la amandoua concertele au reusit sa produca acel "nu stiu ce" specific lor, care deobicei starneste curiozitatea oamenilor, si intr-un final, provoaca energie. MAI VREAU!!!
delxdune
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Dec 11, 2003 4:34 am
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori