Clasa muncitoare face angajari.

Totul despre muzica rock

Mesajde baixinho© » Dum Mar 14, 2004 9:54 am

mai oameni buni, scrie-ti o treaba care sa contine 3.000 de semne.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Mar 15, 2004 9:11 am

baics, de ce ai shters ceai zis? ca io pot sa vad ce ai zis si ai zis bine ce ai zis, trebuia sa lashi asa
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde baixinho© » Lun Mar 15, 2004 9:20 am

pentru ca dupe aia am vazut ca a scris oamenii ca (primu) mai are zece zile pentru conpunere si (al doilea) ca ieseu il pune mai incolo. io am crezut ca iei nu a scris d-aia am scris eu ce am sters.


ps: am senzatia ca sunt foarte confuz in general da lunia in special.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Vaz ca n-are nimeni coraj...

Mesajde paiacec » Vin Mar 19, 2004 9:17 am

Hai sa sparg tot eu gheatza...
Fiindca mi s-a atras atentzia ca nu am facut compunerea care este pentru a putea accede in clasa muncitoare,scriu acuma vreo cateva randuri despre motivele pentru care vreau sa iau parte la discutziile de pe acest thread.
In primul rand,pentruca suntetzi o adunatura de nonconformishti shi,cum bine se shtie,â€Â
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

eseu pentru aderarea la structurile euro-muncitoresti

Mesajde tre » Dum Mar 21, 2004 1:25 am

ziceam mai demult ca-s intr-o perioada moarta dpdv creativ. si treaba asta se-ntampla cam de vreo luna. muzica mai ascult doar ce-i la radio sau pe strada, mai o manea, mai o voltaja, ma-ntelegeti. intamplator am mai ascultat ’proiectul verde’ (e chiar fain) pentru ca mi-a dat un coleg cd-ul, iar concertul cu ’nightwish’ l-am gasit intamplator pe dc++ in timp ce cautam nu stiu ce crack (paranormal, cauti cracku’ si iei concertu’). la fel si cu scrierile mele sau cu hactivitatile de pe langa casa omului (chestii hingineresti nu va ganditi la prostii). deci in concluzie i’m blank, vorba anglo-saxonului.

dar destul cu vorbaria, am mentionat faptul ca-s intr-o perioada de apropiere fata de prietenele mele, legumele, pentru ca sacrificiul meu de-a scrie... ceva sa fie apreciat la adevarata valoare.

elitismul e in natura umana. inca din vechime oamenii erau elitisti. fie ei se asociau pentru realizarea anumitor scopuri, fie erau grupati pe clanuri, mai bine zis ginte, deoarece in acele vremuri nu prea se pricepeau la protocol. cu trecerea timpului, oamenii au inceput sa adune, sa stocheze, de la frunze uscate pana la pietre shtantate odata cu trecerea timpului. astfel s-a format proprietatea si mai tarziu, odata cu pietrele stantate, bogatie. incet-incet oamenii au inceput sa constientizeze elitismul (adica apartenenta la o adunatura de oameni ce au in comun una sau mai multe chestii). maria a-petrei (nume intamplator binenteles), fata din familie instarita, nu mai voia sa iasa cu ioan van vasilen ca saracu’ n-are decat un porc si doo vaci, pe cand gheorghita o’reilly (alt nume intamplator), avand 5 porci, 3 vaci si 2 boi cu plug, reprezenta o alegere mult mai buna, maria avand mai multe in comun cu numitul o’reilly. sigur, de-a lungul istoriei au existat si exceptii dar acestea nu au prea mare importanta in evolutia acestei trasaturi umane.

odata cu evolutia omenirii elitismul a castigat din ce in ce mai mult teren. daca prin anii ’50-60 tinerii cu masini formau mici grupuri, in zilele noastre observam ca cei cu opel-uri de exemplu, nu se-nteleg cu cei cu bmw-uri sau mai mult, exista grupari radicale cu bmw-uri ursulet (bmw-urile alea seria 3 aparute prin anii ’80 parca) care-i considera lameri pe astia cu bmw-uri pisica (seria 3 de prin ’90 si ceva) sau orice alt model de bmw. acestea sunt doar niste exemple, elitismul fiind intalnit in cam toate preocuparile umane. binenteles ca exista si indivizi elitisti mai putin radicali, ei simtind satisfactie interioara prin faptul ca fac parte dintr-o anumita grupare.

elitismul e intalnit si la copii, probabil chiar din clipa in care invata sa vorbeasca. totusi, desi au invatat sa vorbeasca, copiii de pe o anumita strada nu vor vorbi o buna perioada de timp cu copiii care stau pe strada alaturata. odata ce incep sa comunice, grupul nou-format pe baza unui nou criteriu va tinde fie sa ii excluda pe cei ce nu se incadreaza in acest criteriu, fie sa nu vorbeasca cu cei din cartierul vecin.

pe masura ce individul inainteaza-n varsta, el fie ca va fi multumit in continuare de grupul din care face parte, fie va cauta un nou grup, lucru datorat probabil schimbarii scarii de valori sau impresiei cum ca acel grup ar fi mai bun/cool/interesant/trendy/blond/roz/etc. decat precedentul. exista si posibilitatea ca individul sa nu doreasca a parasi grupul din care face parte ci, dimpotriva, apartenenta la cat mai multe grupuri, el regasindu-se cate putin (sau poate mai mult) in fiecare din aceste grupuri.

probabil ca in aceasta etapa ma gasesc si eu, doritor fiind de-a face parte din grupul elitist ’clasa muncitoare’. criteriile ce par a guverna acest grup sunt rock-ul, exprimarea articulata, coerenta si, probabil, o oarecare activitate cerebrala. aceste criterii sunt si motivele pentru care eu doresc sa devin membru al acestui grup, sa devin, sau mai bine zis sa fiu acceptat ca ’leet.

unele grupuri, omogene, care au un fundament solid sau care pur si simplu sunt restranse, vor cauta la un moment dat sa atraga noi membri in randurile lor, probabil din dorinta diversificarii ideilor, actiunilor sau dracu’ stie de ce. din esperienta personala constat ca exista si criterii gen ’ca ne place de fatza lui’ pentru acceptarea unui nou membru. lasand la o parte acest caz particular, tipul acesta de comportament de grup este intalnit in special in lumea schumacherilor de strada (termenul consacrat fiind ’street racers’) unde noii membri sunt bineveniti pentru ca intrecerile sa nu devina monotone. sigur, cei mai dedicati acestui sport, extrem am putea spune, nu tin cont prea mult de acest fapt pentru ca ei oricum testeaza noi setup-uri ale masinilor destul de des, plictiseala de ’aceleasi fetze’ facandu-si loc foarte greu in acest caz.

in acest ultim caz al comportamentului de grup tind sa cred ca se afla si ’clasa muncitoare’. daca membrii acestui grup ar fi fost si street raceri probabil ca demult as fi facut un fan-page ’clasa muncitoare’ ;).

acestea fiind zise urez hinaltului juriu ’deliberare usoara’ iar mie ’aderare usoara’.

caractere (fara spatii): 4.217
caractere (cu spatii): 5.039
cuvinte: 830
paragrafe: 10

mama, si nici macar nu-i 22 seara.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Joi Mar 25, 2004 12:11 am

SOD scrie:PS : Pentru cazurile considerate de Inaltul Juriu ca fiind de mare exceptie, se vor face derogari de la conditzii.


Deci pt ca tocmai s-a terminat termenul de inscriere adica de 24 de H (ore) si citeva minute (minute), ma gindesc pt ca sa ma inscriu si eu pt ca deoarece ma consider de mare exceptie si deci ma astept la niste derogari. Care ar fi o bucurie pt mine ca nu am cistigat niciodata la nici un concurs d'asta pe net, nici macar ala cu daca apesi pe maimuta cistigi 200$ care m-am antrenat pt el foarte mult indelung. Care din cauza lui m-a dat afara ca de ce apas 8 h (ore) / zi (metri cubi) pe benar in loc sa muncesc.

D'aia si voiam sa spun ca acum nu mai am carte de munca da m-am angajat sa stau acasa full time care e greu sa nu iesi din casa.

deci restul punctelor ar fi:
1. da
2. da + a 7-a de 3 ori
3. nu da incerc sa compensez (cuvint mai mare de 6 cifre) cu al 6-selea simt
plus ca scriu postu asta pe un thread mai vechi in speranta ca nu il citeste nimeni ....
4. io tin cu dinamo. minsk.
5. si 6. vezi desupra lu mai sus
7. parerea mea
8. inc-o derogare la baiatu, la masa 2
9. ihi
10. toata lumea stie ca s-a transferat la benfica
11. vezi de-a supra
12. deci masturbarea se pune ?

SOD scrie:Clasa Muncitoare scoate la bataie 3(trei) posturi

Deci posturile ar fi ProFM, Acasa si Etno.

PS: Se poate ca sa fie premiu un bugatti model mai nou ? ca d'asta 2000 si b.em.ve are toti manelistii ?
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Delphyna » Joi Mar 25, 2004 5:34 pm

Azi dupa toate calendarele e 24 si nu vaz nicaieri mare deliberare mare a Inaltului Juriu ... ooooooh doamne! De vineri tot intr-o mahmureala semicontinua o tin asa ca salut compuneri, salut alte cele salut salut!
Si totusi... in inconfundabilu-mi stil ... se poate considera asta compozitiunea de adeziune?:)...
Deci... care este! asta imi place tare!
Ca sa va spun ca cum si de ce mi-a luat atata timp asternutul cuvintelor astea care tre` sa insumeze muulte caractere...
Exact in ziua urmatoare depunerii siviului aici vine mare problema mare pe capul meu cum ca se limiteaza accesul la jucaria asta din cauza de motive neelucidate pana azi! Cert e ca numa` din timp in timp mai dau cate-o raita prin zona da` in curand ma apuca iar febra internetomaniaca si atunci jur ca pastrez inalta fidelitate cemeului aici de fata!
Cum sa va zic eu? Cam de zece zile ma straduiesc nu foarte tare da` reusesc mai bine decat speram sa ma antrenez pentru unul din punctele cerute aici de domniile voastre, adicatelea ala cu alcooalele.... si mare e `al de sus da` greu mi-e! Nu-i frumos sa te plangi nici sa te lauzi, ziceam si eu asa!
De cand oamenii de care ma bat mai nou aproape zi de zi si-au facut un nemaipomenit obicei de a paste cate un joint-doua in fiecare seara ma ia naiba... ei cu-a lor eu cu ale mele grade... intre 11,5 si 38 tot ce-am gasit am inghitit... drept pentru care ma aflu in sitatia data: lene, plictiseala, lipsa totala de chef... mai ales de munca, greata de tot...
Da` nu va speriati ca imi trece si imi ard iar degetele la scris... asa... vitalele puncte de suspensie... paianjenii stiu ei ce stiu!
Inspre incheierea compunerii vreau sa va marturisesc ca ma plang tare de lipsa de pe forum a Nanukai si teodornianului... nu mai stiu nimic de lacul Auro& Co...
Deci acuma trebuie sa inchei compunerea... si poate mai completam intr-o faza mai limpede...
A dumneavoastra cu netarmurit respect,
Delphyna
P.S. n-am timp de numarat da` asa am aproximat eu ca fiind indeplinite cerintele...
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde gaga » Vin Mar 26, 2004 10:30 am

Dupa sedinta avuta aseara cu cei mai importantzi membrii ai Clasei Muncitoare, s-a decis ca in aceasta runda sa nu se mai accepte membrii noi, doritorii neincadrandu-se la una sau mai multe conditii cerute.

Un nou concurs se va deschide, probabil, in luna mai.

tre ar fi avut sanse reale daca se remarca mai mult in a tzine spatele cemeishtilor in actiunile lor devastatoare pe tot fanclubul, deci, il asteptam si data viitoare.

Acestea ziind fise nu disperatzi, noi va iubim desi, iubirea portzelan de bibelou se poate sparge oricand :D

Mult succes in activitatzi.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron