Bass

Totul despre muzica rock

....valori sunt peste tot

Mesajde smokeyflof » Joi Iul 29, 2004 11:46 am

....da, peste tot se ascund valori( poate imi spui si mie pe unde canta asta ) .....apropo de valori la noi in tara sunt la tot pasul dar revenim negresit la aceeasi problema $$$$$$ de unde atat timp si ptr munca si ptr muzica si ptr scoala si si si si si si .........,
.......harris este ptr mine este o combinatie placuta intre ceva dur si ceva melodios ......care da un pas inconfundabil la iron maiden
smokeyflof
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iul 27, 2004 12:02 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Vin Iul 30, 2004 1:02 am

din pacate nu stiu numele trupei cu care canta respectivul, dar incerc sa aflu cat de curand.

Alt bassist exeptional este Stuart Hamm. Daca il stiti (si sunt sigur ca il stiti) ce parere aveti despre el ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

...am nevoie de un sfat

Mesajde smokeyflof » Lun Aug 02, 2004 3:11 pm

....poate cineva sa-mi recomande o placa de sunet .....sa-mi bag bassul la serviciu si sa redea in casti ....altfel nu am timp sa repet tre sa stau destul de mult pe aici asa ca ....incerc sa imbin utilul cu placutul
........tre sa fie o placa cam pe la 1.500.000
smokeyflof
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iul 27, 2004 12:02 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Florin » Mar Sep 14, 2004 10:56 am

lectii de bass gratis, forum, bass stuff la http://www.xbass.ro , primul site al basistilor din Romania. Va astept :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

site-ul lui xbass

Mesajde totviva » Mar Sep 14, 2004 11:27 am

E fain!!! Felicitari, xbass!
http://www.xbass.ro
Chiar o super idee pentru cei interesati..si nu numai.:ham:
Site-ul pare a fi complet, cu lectii gratuite, forum, sfaturi pentru invatacei, mica publicitate.
bafta!
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mar Sep 14, 2004 11:46 am

era cat pe ce sa zic: ah, da un site simpatic, insa ajunsei la capitolul linkz shi iata la ce-am gasit
http://www.crizepenet.as.ro/

shi la intrebarea ce-are de-a face **** cu prefectura raspunsul ar fi: pai n-are nimica de-a face cu prefectura, are de-a face u basu'! ~p
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mar Sep 14, 2004 11:57 am

caz tipic de ghinion. nu era cazul sa faci valuri cu greseli de-astea; sa nu uitam ca site-ul a fost lansat doar de cateva zile, se mai pot strecura erori. Ideea de baza este ca e foarte bine ca s-a nascut acest site, va fi util si sunt convinsa ca multi vor avea de invatat din lectiile si discutiile de pe acest site! :o
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Sep 14, 2004 11:59 am

~p hahahahaha

am si io o intrebare serioasa, daca voi avetzi intangibilul forum proconsul, de ce ati deschis subiectul pe Rock? ca nu vad legatura.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde totviva » Mar Sep 14, 2004 12:07 pm

motivatie!!! legatura!
Bassul nu este un subiect "intangibil" pentru rock.
Iar xbass chiar a cantat la cateva din trupele enumerate de tine aici pe forum rock.
asta poate fi interesant!
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mar Sep 14, 2004 12:14 pm

caz tipic de ghinion
referindu-ma la faptul ca cineva ar avea nevoie de linkul respectiv, nici nu l-ash numi altfel ~p

oricum, site-ul n-arata rau iar ideea nu e condamnabila. bravo!...
banuiesc ca se vor pune shi linkurile pentru lectziile urmatoare.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Sep 14, 2004 12:27 pm

Stiu io mai bine unde a cantat xbasu, dar pt. bas e subiect in alte forumuri. basul ie foarte tangibil cu rockul da' asta nu inseamna sa deschidem subiecte pt toti basistii, maine poimaine vine si alu minune sa puna subiect cu situ' lu' basistu' lui.

deci il mut da' nu mai shtiu unde era ala cu basisti a lu' bassplayer.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde camitza1 » Mar Sep 14, 2004 1:21 pm

nu inteleg ce legatura are xbass cu persoana lui Florin. xbass.ro nu este site-ul lui (nu apare numele Florin nicaieri acolo) ci este site-ul tuturor basistilor. Ma asteptam ca un om care militeaza pentru supravietuirea rockului romanesc sa salute aparitia acestui site unicat! Chiar nu am vazut asa ceva nicaieri in lume, sa faca cineva scoala de bass gratis, pentru ca in principiu xbass.ro este o scoala de bass rock. Asta a fost scopul deschiderii subiectului, ca toti cei interesati sa stie ca exista si sa-l foloseasca!

P.S. apropos, poate gasesti vreun link interesant aici http://www.xbass.ro/links.html
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Sep 14, 2004 1:44 pm

am vizitat sit-ul, merci de linkuri si informatzii si da-i bataie cu lectziile ca-s online :)

x-bass, mi se pare o idee de mare angajament, am unit subiectele si le mut pe rock fiindca sper in cat mai multzi vizitatori.

numai bine
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron