Bass

Totul despre muzica rock

Bass

Mesajde whatever » Lun Mar 29, 2004 9:19 pm

Sunt sigur ca exista lume pasionata de chitara bass, precum si de mari artisti ai acestui instrument ca si Mark King sau Victor Wooten. Deci m-am gandit ca ar fi bine sa existe un loc de schimbat opinii, de declarat fanatismul pentru Flea sau Claypool sau doar pentru a vorbi despre bass si formatii unde predomina bassul.


ps - personal top 5 : Flea, King, Miller, Wooten, Johnson
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gil_blas » Mar Mar 30, 2004 11:43 pm

bass'ul are in rock un loc fundamental. el face parte din sectia ritmica si, mai mult de atat, el face coloratura partiturii. poate ca este considerat fratele mai mic al chitarii solo si pe nemeritate are acest loc secund in apreciarei. totusi au fost formatii care au avut mai multe chitari bass. singura care imi vine acum in cap este tectonic (intr'o anumita perioada). faptul ca sunau dezastruos nu era vina chitarii ci numai a celor ce o manuia.
astazi te poti dispersa usor de orice instrument. orga face totul. totusi daca bass nu e nimic nue (suna poate exagerat si totusi...).
gil_blas
 

Mesajde whatever » Mar Mar 30, 2004 11:57 pm

frumos comentariu, intr-adevar, pe nemeritate are locul secund in opinia multora.Alta trupa cu mai multi basisti e Brujeria(bine, nu sunt prea cunoscuti, dar unul din basisti e Billy Gould, ex Faith No More).As pune o intrebare banala : care e basistul vostru favorit ?

ps : thanx gil_blas pentru deschidere :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mar 31, 2004 12:10 am

ah, inca un lucru care ma intriga. Pe forumuri de bass de afara, am vazut permanent un adevarat conflict intre fanii Flea si fanii Claypool. Parerea mea e ca aceste lupte sunt cat se poate de nejustificate, dat fiind faptul ca cei 2 au stiluri total diferite, si practic unicul lucru ce il au in comun ar fi faptul ca prefera bassul cu 4 corzi, precum si popping and slaping.Oricum, intre basisti ce se poate face comparatie...precum Wooten sau Bailey/Flea sau Mark King/Claypool sau Bill Evans, pe care ati prefera ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Mar 31, 2004 1:53 am

whatever, daca tot ziceai ca asculti jazzuri din alea, ma asteptam sa zici si tu de un Tony Levin si maciuca lui, care e cam la limita dintre jazz si prog/art (Tony Levin, nu maciuca)...

http://www.papabear.com/dblesp.htm

Sau daca tot vorbim de bassisti meseriasi, de ce sa nu-l mentionam si pe John Myung, care canta pe bass cu sase corzi...

http://www.johnmyung.com/

Sau cumva si astia sunt nespalati?


later edit: Ramane de vazut acum daca esti unul si acelasi cu cHanni...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 31, 2004 8:41 am

whatever, intai, ca moderator, te rog citeste regulamentul, este interzis sa faci posturi consecutive, deja ai adunat de un ban, dar pt ca portnoy se distreaza asa bine cu tine ti-am trecut cu vederea, exista butonul "edit" daca ai ceva de adaugat. multumesc.


eu personal nu ma omor dupa bassistul de la DT, m-a incantat mult cel al lui Steve Vai, negrul ala are coi (naiba sa ma ia daca imi aduc aminte cum il cheama), apoi mai exista un Billy Sheehan (un alt nespalat) dar definitiv sunt fan Geddy Lee, care e un fel de tatic al lui Claypool, asa cum trupa lui e o tatica a dream theater-ului :p

Trujillo, un nespalat care suna cam groovy pt trupa in care canta, e adevarat, desi se simte izul flea in stil, da' pt ce face el e k...
si ar mai fi bassistul din Simon & Garfunkel de care nu am auzit pe nimeni vorbind, de mare angajament omu' (Pino Palladino)

Trupa la care se simte cel mai tare mana de compozitor a bassistului (treaba care se vede si dintr-o plafonare ulterioara), e Maiden, desi la stil si digitatzie Harris nu e chiar de lepadat (desi e un nespalat, najpa milionarii ashtia ca nu se spala in vilele alea ale lor).

si ar mai fi si Dragosh Docan :D (fara gluma, am vazut muti bassisti buni in trupele underground romanesti)

p.s. nu cumva mai era subiectu asta undeva? sa le unesc naiba.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde whatever » Mie Mar 31, 2004 9:05 pm

danone, imi pare rau daca am incalcat regulile, voi fi mai atent data viitoare. Oricum...."se distreaza" mda... multumesc mult.Ce ar fi sa treceti peste gusturile mele in materie de rock? e chiar asa greu ? Portnoy, chiar nu rezolvi nimic daca insisti pe aceleasi lucruri, poate nu ai observat dar am cedat in acel conflict.

Billy Sheehan e exeptional la tapping, am inteles ca ar fi utilizat stilul inaintea lui Van Halen, Trujillo imi pare iarasi superb, bine nu in Metallica. In Suicidal respectiv Infectious poate preda lectii despre slap-bass. John Myung nu imi pare cine stie ce. E adevar, pentru fingering e foarte bun, dar mai exista un Pattituci, care imi pare mult peste.Poate ati ascultat Tina Turner live, are(sau avea, nu mai stiu daca e acelasi) un bassist negru fantastic.

Oricum, am uitat sa il mentionez si imi pare rau pe Jaco. Cred ca a revolutionat complet lumea muzicala cand a aparut. Cred ca poate fi considerat unul dintre cei mai mari instrumentisti din istoria muzicii.

oameni buni, ce parere aveti despre domnul Victor Wooten ?(portnoy, stilul sau de jazz il ascult)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gil_blas » Vin Apr 02, 2004 9:29 am

sincer vorbind exista mai multi bass'isti care ar fi super. am sa ma limitez numai la o arie restransa pentru ca daca este sa ma intind fie si numai in aria jazz-rock este posibil sa fac o lista asa de mare ca se va considera flood. pai ar fi ca preferati: Pete Trewavas (Marillion) - bass de coloratura - ; Tony Franklin (Blue Murder) - bass fara taste - ; Stu Hamm - ca tehnici de slap si inventivitate - ; si ar mai fi bass'istii de la credence clearwater revival si elvis presley (anii '70) pentru faze de concert de toata isprava + forta buta in abordarea pasajelor specifice sectiei ritmice. cam atat pana imi mai aduc aminde de altii.
gil_blas
 

Mesajde basstard » Vin Apr 02, 2004 10:32 pm

ma baietz, daca tot vorbiti despre bass a facut florin un thread pe "Proconsul" unde se discuta trebi basistice (ceva mai concrete ca aici da va descurcati voi ;n)
Drop by
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Apr 02, 2004 11:13 pm

credence clearwater revival


creedence, of cors :) in rest de acord (in spetza cu cel de la marillon)

am inteles ca ar fi utilizat stilul inaintea lui Van Halen


ce inseamna ca "ai intzeles"? de unde? van halen a INVENTAT tapingul perfectionat ulterior, billy foloseste mult SLAP-ul, nu taping-ul, eu zic sa revii dupa ce pui manutza, macar in weekend, pe un instrument ... si nu mai crede in google, nu e dzeu.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gil_blas » Dum Apr 04, 2004 8:37 am

danone scrie:creedence, of cors :) in rest de acord (in spetza cu cel de la marillon)

da' ce are dom'le tipul de la creedence? fara a fi un as isi face treaba cu maxim profesionalism si vreau sa zic ca daca dau teste de joase in boxe cu creedence le fac suna bass'ul ca la mama lui, fara aburelii.
gil_blas
 

Mesajde whatever » Dum Apr 04, 2004 11:14 pm

"revii dupa ce pui manutza, macar in weekend, pe un instrument" mda...dupa 3 ani de bass si de SLAP vine frumos danone si imi zice sa pun mana pe instrument. Mah, eu am auzit asta de la basisti mai batrani ca mine, si anume Lache de la Pacific daca ai auzit de ei.Si te asigur ca Billy folosete mai mult tappingul. Oricum, la toate bass day-urile ce le am, toate solourile de bass ale lui Sheehan sunt pe tapping.

ca tot se vorbeste de Proconsul, Florin Barbu imi pare bun de tot pentru tehnica gen Flea. Oricum de la noi din tara printre cei mai buni bassisti imi pare Utu Pascu care a cantat la Blazzaj si acuma canta cu BAU. Il stiti ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Dum Apr 04, 2004 11:24 pm

whatever scrie: Mah, eu am auzit asta de la basisti mai batrani ca mine, si anume Lache de la Pacific daca ai auzit de ei.


Si Lache asta de la Pacific e neam cu Jesus sau care-i faza?
Mie mi-au zis Adi de la Valcea si Sorin de la Barbulesti ca ce facea Hendrix pe la solouri cu o singura mana ie tapping, da asta nu inseamna ca tre sa o iau de buna.

Acum si daca ai dreptate (ceea ce nu cred, dar exista si posibilitatea asta) tot restu lumii il considera pe Eddie inventatorul tappingului, deci misiunea ta de convertire a necredinciosilor va fi dificila, si argumente cu Lache nu prea tin ]"revii dupa ce pui manutza, macar in weekend, pe un instrument" mda...dupa 3 ani de bass si de SLAP vine frumos danone si imi zice sa pun mana pe instrument. [/QUOTE]

Cat traiesti inveti, nu e nevoie sa te ataci. Daca eu (dupa 9 ani de bass) iti spun ca Jaco Pastorius a inventat Hybrid Picking o iei de buna?
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Apr 04, 2004 11:31 pm

mah, nu am sustinut sus si tare ca Billy ar fi inventat tappingul, doar am zis ca asa am auzit, si eu am fost atacat by the way, la fel ca si la al doilea citat ce mi l-ai dat.Si convertire, in nici un caz. Ah, si inca ceva, Lache e un bassist de vreo 40 de ani, care face bass de peste 25 de ani, si care e respectat peste tot in zona banatului, si nu numai, considerat printre cei mai buni bassisti din tara.

Oricum, inca o data, nu era nevoie de asa comentarii acide la adresa mea, pentru ca le consider pur si simplu nejustificate.

De Wooten ce zici ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Apr 05, 2004 8:36 am

da' ce are dom'le tipul de la creedence?


n-are nimica dom'le, atrasesem atentia ca era gresit scris, "credence" in loc de "creedence" ...

whatever, imi pare rau pt cei 3 ani pe care i-ai pierdut cu bassul in bratze, balantza inclina in favoarea lui bassplayer pe care l-am vazut, ascultat si apreciat live, de noi forumisti laudarosi mai mult sau mai putin laudarosi nu ducem lipsa, ar fi de rpeferat ca acestia sa nu se desfasoare, daca e cu putinta, pe forumurile mele, thx
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gil_blas » Lun Apr 05, 2004 11:25 am

danone scrie: ar fi de rpeferat ca acestia sa nu se desfasoare

ce este corect este corect sau curat murdar, problema este ca mai gresim cu totii. vezi ca mai bagam deshtele si prin alte gauri (sau unflaturi). deci cred ca ar fi de preferat sa uitam aceste mici amanunte caci tare n'as vrea sa lucrez nu mai cu copy-paste sau sa citesc de 10 ori inainte de a trimite.
cu respect,
gil_blas
 

Mesajde whatever » Lun Apr 05, 2004 8:59 pm

danone, ce naiba ai cu mine ? mie imi pare rau de cei 3 ani pierduti de tine pe formul acesta. Observi tu ca m-am comparat cumva cu bassplayer in orice mod ? Si ca vorbi vorba de lauda cum se numeste ceea ce ai facut tu mai sus ? A, te rog scuza-ma...intre moderatori e voie, trebuia sa imi dau seama.

Poti sa imi dai ban, putin imi pasa, tot ce vroiam cel putin pe forumul acesta era sa schimb cateva vorbe cu lume pasionata de bass, nu sa ma cert din motive imbecile cum ar fi "cine a facut primul tapping", sau sa ma interesez de la cunoscatori de preturile pentru chitari bass din capitala.

Oricum...mai gandeste-te la ce am scris mai sus, si fa ceea ce consideri tu ca e bine.

mai intreb iar(daca nu iau ban that is, ca tot vad ca sunt ignorat la intrebari referitoare la topic, si sunt "pus la punct" in alte chestii, ce parere aveti despre Wooten

PS - si pana nu ma auzi cantand, te rog frumos nu arunca vorbe in vant.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Corny » Lun Apr 05, 2004 10:25 pm

:z whatever??? why??? forget i asked anyway Wooten rules si putini se apropie de ce stie omu ala(maybe John Patituci) anyway am aclelasi feddback de la fanii CoS oh sorry i ment Cof,ups clumbsy me
Corny
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mar 31, 2004 9:15 pm
Localitate: Bunghole

Mesajde basstard » Lun Apr 05, 2004 11:49 pm

whatever scrie:danone, ce naiba ai cu mine ?

iti raspund eu, si poate incheiem controversele inutile:
danone nu are nimic cu tine, facea misto de posturile tale (putin puerile pentru standardele acestui forum), atat.
whatever scrie: intre moderatori e voie

Nu sunt moderator, sunt un simplu user, ca si tine. Aici ai dat cu bata in balta.
whatever scrie:tot ce vroiam cel putin pe forumul acesta era sa schimb cateva vorbe cu lume pasionata de bass, nu sa ma cert din motive imbecile

Esti pe un forum public, ceea ce inseamna ca posturile tale pot fi luate la misto de altii. Daca stii sa raspunzi tot la misto e mai mult decat minunat, daca te ataci e treaba ta.
Si danone si eu suntem pasionati de bass, si am discutat cu tine (te-am luat la misto). Ti-am mai spus, poti sa raspunzi sau poti sa ne ignori.
whatever scrie:mai intreb iar(daca nu iau ban that is, ca tot vad ca sunt ignorat la intrebari referitoare la topic, si sunt "pus la punct" in alte chestii, ce parere aveti despre Wooten

Nu sunt dispus sa povestesc cu tine (pe forum) parerile mele despre Victor Wooten. Imi aleg singur subiectele de discutie, titlul threadului e Bass, nu Wooten.
whatever scrie: PS - si pana nu ma auzi cantand, te rog frumos nu arunca vorbe in vant.

Vii la Sf Gheorghe?
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Apr 06, 2004 7:58 am

mie imi pare rau de cei 3 ani pierduti de tine pe formul acesta.


la serviciu adica, corect, nici mie nu-mi place la munca.

Si chiar asa, de ce trebuie musai sa spun de wooten, tu nu ai zis nimic de geddy lee, care a cantat cu jazzmanul in colaborare (adica VW a cantat piesele Rush in concertul the show of hand, iti pot pune la dispozitie dublul CD original pt relevantza) ai zis "bass SI slap" si nu m-am legat de amanunte tehnice, averturile sunt pentru chestiuni STRICT legate de regulamentul fanclub si nu au nimic cu discutia de fata.

gil_blas, da mah, cum zici tu :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

vs bassplayer

Mesajde gil_blas » Mar Apr 06, 2004 9:13 am

bassplayer scrie:
Nu sunt dispus sa povestesc cu tine (pe forum) parerile mele despre Victor Wooten. Imi aleg singur subiectele de discutie, titlul threadului e Bass, nu Wooten.

mi se pare ca aici este putina rautate si nu cred ca ar fi utila. ideea forumului este aceea de a comunica pe anumite subiecte comune si cred ca astfel de atitudini nu sunt corecte. indiferent de ceea ce afirma whatever eu consider ca ar trebui sa'i fie respectat punctul de vedere ne tinand cont de parerile personale, atata timp cat nu isi permite sa arunce cu kk. de gresit a facut'o destul de grav insa nu mi se pare inpardonabil. oricum ii dau girul meu si cred ca in timp, cunoscandu'ne mai bine, am putea sa ajungem si la alt tip de discutii, mai putin aprinse.
consider ca pe acest forum nu ar trebui ca unii sa fie maretzi si atotstiutori iar altii fraierici buni de luati la :M .
fara resentimente,
gil_blas
 

Mesajde gaga » Mar Apr 06, 2004 11:32 am

fara resentimente, sincer fara, nu mi se pare vreo rautate, omul a zis ca e vorba de bassisti in genere si nu a gresit, mie imi pare destul de civilizat dar, ca mod, daca considerati ca discutia a luat-o razna, putem face curatenie.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Florin » Mar Apr 06, 2004 11:14 pm

Salut aparitia acestui subiect dedicat bassului. Va stau cu drag la dispozitie la

http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=10787&page=4&pp=20
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Apr 10, 2004 4:42 pm

"Esti pe un forum public, ceea ce inseamna ca posturile tale pot fi luate la misto de altii"

mda...uitasem tot romani ramanem pana la moarte.Prefer sa TE ignor si sa arunc inca o data intrebarea : Ce parere aveti despre Wooten ?

Danone, am albumele lui Wooten, multe alte clipuri, dar totusi nu este preferatul meu. Mie imi plac foarte mult Flea, Mark King si Marcus Miller(din cei cunoscuti). As dori daca se poate ca discutia sa ramana intr-un ton cat de cat civilizat, fara insulte si luare la "misto", eu m-am potolit precum observi pe alte threaduri, altii de ce nu pot sa faca la fel ?


ps - danke pentru suport gil blas
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Florin » Dum Apr 11, 2004 11:32 pm

whatever scrie:" Oricum de la noi din tara printre cei mai buni bassisti imi pare Utu Pascu care a cantat la Blazzaj si acuma canta cu BAU. Il stiti ?


Si mie mi se pare Utu foarte bun. El este fondator B.A.U., si canta la Blazzaj de vre-o doi ani ;-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Apr 12, 2004 12:49 am

da, e ceva sa canti dnb live, si iarasi si la Blazzaj facea treaba buna :) (bine, si Florin Barbu s-a descurcat bine de tot, domnule, soloul de bass de pe primul album e superb)

oricum....fara legatura cu Utu si cu nimic in general, doar pentru statistica, care va pare cel mai rapid bassist pe slap din lume ? Eu l`am auzit live pe Flea facand 32`imi(pe slap that is), si iarasi pe Mark King la fel.Voi ce parere aveti ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde utu » Lun Iul 19, 2004 8:14 pm

whatever scrie:da, e ceva sa canti dnb live, si iarasi si la Blazzaj facea treaba buna :) (bine, si Florin Barbu s-a descurcat bine de tot, domnule, soloul de bass de pe primul album e superb)

oricum....fara legatura cu Utu si cu nimic in general, doar pentru statistica, care va pare cel mai rapid bassist pe slap din lume ? Eu l`am auzit live pe Flea facand 32`imi(pe slap that is), si iarasi pe Mark King la fel.Voi ce parere aveti ?


Salut.Am auzit de la o colega ca se discuta despre mine pe acest forum.Nu vreau sa apar din senin, sa perturb discutiile, dar chestile astea , cu “cel mai bun ....“ sunt discutii in zadar.Cu riscul de a parea stupid va zic ca asa ceva nu exista.(sunt sigur ca si voi ziceti la fel).
Pe toti monstrii aia de basisti : Wooten (Victor Wooten), Marcus Miller, Jaco Pastorius , este foarte bine sa ii mai urmarim sau sa ii studiem in special in primii 3-4 ani in care tinem basul in mana. Dupa aceasta perioada ar trebui sa ne dezvoltam stilul propriu sau cel putin sa credem ca avem ceva de zis(noi personal),si ca contribuim cu ceva la scena muzicala.
Toti stiti ca acesti basisti au fiecare tehnica si modul lor de exprimare, trikurile si likurile lor.Va spun eu ca pe lume exista cu siguranta mii de basisti extraordinari din punct de vedere tehnic care canta “unu la unuâ€Â
utu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 19, 2004 7:53 pm
Localitate: ro

Mesajde whatever » Lun Iul 19, 2004 10:31 pm

eu unul chiar ma bucur pentru explicatii, cea mai mare problema a mea si sunt convins ca nu numai a mea este sa fac de doua ori pull intr-un interval scurt. Exact asa cum ai zis, cu slap nu e o problema deloc.

Maine dimineata vreau sa incerc ce ai zis pe aici :) Oricum, ma bucur de aparitie, si mai vorbim pe thread.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde smokeyflof » Mie Iul 28, 2004 5:11 pm

......poate nu am fost eu atent dar,numele Steve Harris nu apare pe aici sau chiar nu va place..... eu sunt un fan al lui, doar pantru ca are prestanta atat pe scena cat si pe instrument...asta fara sa zic ca el face o mare parte din versuri....(si asta conteaza intr-o formatie ca Iron Maiden ) ....la capitolul tehnica poate nu sunt cel mai potrivit ptr. comentarii dar cred ca este destul de bun atata timp cat primele doua albume de la ei sunt pline de bass .....se simte amprenta lui ......
...un alt preferat al meu este bineinteles Flea care este un funky, plin de fum, si chiar finut( nu stiu sigur dar cred ca flea este un chitarist transformat in bassist)
........
smokeyflof
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iul 27, 2004 12:02 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Mie Iul 28, 2004 9:41 pm

gresesti la chestia despre Flea, el a studiat initial trompeta, si apoi la insistentele lui Hillel Slovak s-a apucat de bass, pe la 19 ani. Mie unul nu imi place Harris, stiu ca este un bassist valoros, multa lume il apreciaza, dar nu e pe stilul meu.

Zilele trecute am descoperit ceva ce m-a marcat profund. Un bassist francez, mai rapid si mai tehnic decat Wooten, pe nume(acuma e mai nasol, cred ca gresesc) Pascal Mulout sau asa ceva. Tipul e uluitor, in viata mea nu am mai vazut asa ceva.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori