Zdob Si Zdub...

Totul despre muzica rock

Mesajde Irk » Mar Mar 15, 2005 5:57 pm

...Buna Dimineata, Videli Noci, Draga Otee, Dj Vasile, Dansuri...
Zdubii sunt de apreciat pentru 'atmosfera' care exista in jurul lor. La concerte si nu numai. Asa, in general. Nu stiu ei prea bine romana, unii ar spune ca sunt chiar tzarani, DAR nu cred ca o sa fie album al lor pe care sa nu pun mana mai devreme sau mai tarziu.
Nu stiu cum suna Sedativ si, pana nu ii aud la tv sau radio nu am de gand sa fac moarte de om pentru melodiile lor. Chiar nu sunt curios. Nu cat timp exista Zdubii :) Ei au de toate: ritm, mesaj, stil, traditie, carizma. Sunt printre putinele trupe romanesti care m-au uimit. Prind la chefuri, iar concertele.. raman in amintirea tuturor.
Avatar utilizator
Irk
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde bazatul » Mie Mar 16, 2005 8:51 am

Mai Irk ai dreptate tu, nimeni nu contesta valoarea celor de la Zdob si Zdub, dar nu trebuie sa fi asa ingradit in a asculta numai zdob si zdub ca mai sunt si alte trupe care suna destul de bine, numai ca nu au norocul, banii sau sansa celor de la zdob si zdub, de exemplu pe cei de la Sedativ i-am auzit si eu prima oara dupa site-ul lor http://www.sedativ.ro unde au la multimedia vreo 3 sau 4 piese si suna beton baietii, oricum sincer aici nu este o competitie ne spunem doar parerile, cel putin pentru mine care sunt un ascultator de muzica insetat, imi place sa ascult cam tot ce suna bine(fuck manele, intelegi tu), zdob si zdub au ani grei in spate si jos palaria sunt super baietii, dar un sfat pt tine iti recomand si Sedativ....try it si vei vedea.
Avatar utilizator
bazatul
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Feb 15, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori