pistol cu capse

Totul despre muzica rock

m-am aberat si ma voi mai abera si in continuare....

Mesajde Hitman™ » Sâm Iul 10, 2004 10:27 pm

;h bine danone... m-ai prins!!! aberam si eu un pic luat de val fiind ~a .
da' adevaru' e ca e cam gri peisajul muzical romanesc. ma bucur oricand apare ceva diferit de rahaturile comerciale de dat din buric. stii aia din clipurile cu masini streine si gagici dezbracate. si cel putin in spectrul ska-punk de la noi e destul de pustiu. asa ca sunt binevenite trupe noi care incearca si ele ceva. normal ca n-ai cum sa i compari cu mad caddies daca la asta se gandea leshark cand zicea de genialitate. da oricum... zdraganici, melc codobelc, sau alte teme celebre mie mi se pare ca nu e cazul sa le dai in cap unora care au curajul sa cante ceva ce nu e pe val in romania, din pacate. un pic de sprijin eu zic ca e binevenit pentru niste rookies ca astia de la pistol. e cam monoton sa i urmaresc numai pe emil si alte foarte putine trupe de gen. cu cat mai multe cu atat mai bine.

pana una alta am auzit ca sambata e concert in vama cu emil si... pistol in deschidere. o fi intamplator ca emil ii iau a treia oara sa cante in deschiderea lor?

si tre... mai poti sa incerci si Dance Hall Crashers, daca gasesti albumul Honey I'm Homely ti-l recomand cu caldura.
what goes around comes around
Avatar utilizator
Hitman™
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde tequila » Dum Iul 25, 2004 7:44 pm

saptamana trecuta in B52 terasa din Vama Veche a fost concert Pistol cu capse si e.m.i.l...super tare...pacat ca lumea nu prea a inteles nimic din vama... :u
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

mp3-uri

Mesajde Hitman™ » Dum Aug 29, 2004 9:16 pm

:dir: na ca se mai aude cate ceva de pistol. au pus pe site cateva mp3 uri nou inregistrate. la adresa http://www.pistolcucapse.go.ro/mp3.htm se pot decarca. e un demo de 5 piese. luati de ascultati si bagati pareri aici.
what goes around comes around
Avatar utilizator
Hitman™
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Sep 03, 2004 12:03 am

am luat si eu demo-ul si suna binisor, solistul cam seamana la voce cu ala de la emil si muzical seamana cat de cat cu emil, probabil ca abordeaza acelasi stil. bortzianu, de ce te-ai abtinut? eu nu ma abtin, personal imi plac mai mult astia decat trupa ta, desi cantati chestii care nu prea se pot compara.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde rocketman » Vin Sep 03, 2004 9:20 am

Plaja e super, si da seamana cu EMIL dar nu ca ra fi vreo problema in asta.
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

salutare

Mesajde nim » Mie Mar 16, 2005 10:05 pm

sunt geniali indeed,cred ca am facut rost de toate melodiile lor...rup
am fost in expirat mai acu o sapt si iam vazut pt prima oara fara saq le ascult un cantec...:( data vitoare ,in aprilie vin pregatit ;)
nim
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 16, 2005 9:49 pm
Localitate: bucale

Mesajde UndergroundGirl » Vin Mar 31, 2006 11:36 am

Veniti pe 7 aprilie in Preoteasa, ora 21:00 la etaj, in clubul ala...;) am voie sa zic...? :D
Am vazut ca multi dintre voi ascultati si E.M.I.L. ...deci...cred ca merita sa veniti...
Sunt curioasa...voi ati vazut vreodata concert PCC, dar sa fie E.M.I.L. in deschidere? :D adica invers....ma rog...s-ar putea sa sune cam aiurea intrebarea asta....dar nu mi s-ar parea deloc anormal
UndergroundGirl
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 05, 2006 9:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Vin Mar 31, 2006 12:05 pm

voi ati vazut vreodata concert PCC, dar sa fie E.M.I.L. in deschidere? adica invers....ma rog...s-ar putea sa sune cam aiurea intrebarea asta....dar nu mi s-ar parea deloc anormal


ambele suna najpa live asa ca nu conteaza :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Vin Mar 31, 2006 12:51 pm

catharsis scrie:..bortzianu, de ce te-ai abtinut?...


..ptr ca sunt sigur ca e o chestiune de gusturi ..atunci cand vorbim despre " imi place au ba" .. iar daca nu imi place ceva , mai bine imi vad de drum ... din moment ce exista altii care iubesc un/o "ceva" ... ar fi urat din partea mea sa arunc cu noroi...

.. nu pot avea pretentia ca punctul meu de vedere sa fie un adevar universal valabil .. inca nu sunt schizo.

1..am dat-o mai cotita ca a lu' maiestru' iliescu. :)
2. de mult nu mai trag cu prastii-n vrabii, de mult nu mai merg la nici o-ngropare.


sporlarock.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde UndergroundGirl » Dum Apr 23, 2006 8:02 pm

Care va duceti pe 13 mai la Brasov?...la concertul ala caritabil...
UndergroundGirl
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 05, 2006 9:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde =ll=Kain » Dum Apr 23, 2006 9:31 pm

naspa.....
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde yoshi_656 » Vin Apr 28, 2006 6:28 pm

cred ca una dintre cele mai bune trupe de punk autohton din ultima vreme....
albumul lor chiar merita cumparat.
yoshi_656
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 26, 2006 4:36 pm
Localitate: scasdcas

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori