16 decembrie 1989 TIMISOARA - cine uita nu merita!

Totul despre muzica rock

Mesajde alina » Joi Dec 27, 2001 5:19 am

Deci oameni vreau joburi multi incearca sa-si caute altii nici macar nu se obosesc aici intervine si politica firmelor particulare care de obicei doresc sa angajeze tineri dar culmea cu experienta aici eu cred ca e o mica mare contradictie in fine. :confused: .
Si totusi suntem in capitalism(cica) adica trebuie sa luptam un pic pt un job nu mai e ca pe timpul lui ceusescu cand primeai un post dupa ce terminai facultatea.Si logic si firesc aici din pacate intervine acest vesnic si nemuritor PCR p-pile ,c-cunostinte ,r-relatii eu as mai adauga si vestita MITA ca far de ea suntem morti.
Iar la partea cu politica Dana ai reason :'Fiecare om este co-responsabil pentru modul in care este guvernat'(K.J.).
Dethangel la mine se referea :D bai omule eu nu am avut ,nu am si nu voi avea nicidata IDEI COMUNISTE pe mine m-au crescut buncii care sunt Regalisti de cand se stiu (God bless the King!) si m-au facut sa urasc comunismul (desi mie imi placea guma de 1 leu :D).
Curly e naspa varsta asta din unele pct de vedere !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Dec 27, 2001 2:56 pm

Alina: Deci oameni vreau joburi multi incearca sa-si caute altii nici macar nu se obosesc aici intervine si politica firmelor particulare care de obicei doresc sa angajeze tineri dar culmea cu experienta aici eu cred ca e o mica mare contradictie
~~~~~~~~

Nu zic nimica de gramatica, te-oi fi grabit ;wa
Din pacate nu s-a inteles ideea de baza si de aia o subliniez folosesti un limbaj de lemn pe care il aud in interviurile cu pensionari... mai baga si propozitia "nu e butelii" si iti garantez ca nimeni nu iti va ghici varsta (nu e o declaratie de razboi da' pe bune a persista in greseli e la fel de nociv ca a crede in mizerii comuniste)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Vin Dec 28, 2001 4:40 am

E chiar penibila greseala de gramatica ;wa dar eram cam :rot: oricum n-am nici o scuza


Nu bag nici o butelie ca n-am chef si nici nu stiu ce gandesc pensionarii ca nu ma uit la tv eventul le mai ascult pasurile buncilor mei .Eu zic ca tara merge rau desi guvernul actual m-a surprins in bine ma refer ma asteptam la mai rau si sper ca intr-o buna in Romania lucrurile sa mearga mai bine.Daca nu sper ca lucrurile vor merge mai bine in ce draq sa sper ,sa sper ca voi murii cat mai repede ,sa sper ca voi putea pleca de aici etc.Give me a break!Ca sa vezi limbaj de lemn!!!!!!!!!:mad:
Asta e parerea mea si daca nu o accepti e treaba ta!
Si scuze eventualele greseli de gramatica si ca te fac sa dai cu capu de pereti!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Dec 28, 2001 3:22 pm

Initial trimis de alina
Asta e parerea mea si daca nu o accepti e treaba ta!
Si scuze eventualele greseli de gramatica si ca te fac sa dai cu capu de pereti!


Bah, n-am timp de acceptat lucruri "noi" si nici Christmas Spirit ca sa iert greselile gramaticale ;)
Nu ma faci sa ma dau cu capu' de nimic da' mi se parea dragutz fatzaul ala care se buseste de zid... in fapt imi imaginam pe altcineva facand asta ;wa
Pe mine ma imaginam facand asta ;sm
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 29, 2001 3:37 am

nu cred ca vrei sa stii anonimule!!!
Vizitator
 

Mesajde gaga » Sâm Dec 29, 2001 3:05 pm

Merci vali... ce sotz bun am :angel:... acum a aflat :hihi:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Vin Ian 04, 2002 3:55 pm

Anonimule, citeste mesajul dedicat anonimilor. Promit un regulament (cand am timp...). Chiar ma doare sa-ti sterg posturile (sunt super) dar io zic ca e mai bine sa te loghezi / inregistrezi. Daca ai nevoie de ajutor cere (eventual semneaza-ti posturile)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde popicks » Dum Dec 26, 2004 11:23 am

In memoria celor cazuti pentru noi in data de 17/12/1989 in Timisoara aveti o piesa pe http://www.locatarii.com la sectiunea download "Cimitirul Eroilor"

Fara nici un "arrií¨re pensée" de publicitate

Adrian
popicks
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:33 am
Localitate: Paris-Franta

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori