Nightwish la Bucuresti

Totul despre muzica rock

Mesajde SOD » Joi Noi 25, 2004 1:15 pm

aha, banuiesc ca vioreaua respectiva stie mai bine.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Noi 25, 2004 1:29 pm

bre io asa crez dat fiind ca ierea mai multe viorele si le-am bagat cuiu-n coasta de vizioneaza in montaj ca apucatii de lasara si making offu deoparte :D

deci?

peseu: bre personal ma duare la brijca sau la salamu lu matale da asa zisera pasaricii ca de unde am auzi :)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Joi Noi 25, 2004 1:56 pm

bre, va rog sa ma iertatzi. naituish au cantat cel mai laif dintre laifuri, ba mai mult au si compus pe loc vreo 4 pese da nu stiu daca v-atzi prins ca ei sunt foarte dibaci.
e ok?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Noi 25, 2004 1:59 pm

uau!!! nightwish...
dumnezeule!!! cand au intrat pe scena...inima imi duduia atat de tare incat o simiteam si in buricele degetelor...

aha, si-o care credeam ca-i picameru lu tarja
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde *Nightwish* » Joi Noi 25, 2004 7:42 pm

SOD.... ne plictiseshti...lasa-ne, lasa-nee
*Nightwish*
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Noi 24, 2004 12:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde SOD » Vin Noi 26, 2004 12:10 pm

SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !SUGI PULA !

danonoaso, vezi ca trebe sa-mi dai avert ca un putzoi cu 9 posturi se trage de sireturi cu mine si ca io l-am injurat.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

sod, sed, soda caustica

Mesajde *Nightwish* » Vin Noi 26, 2004 10:16 pm

SOD si ar trebui sa ma enervez?:M :M
Se vede cat poti, tine-o tot asa Mr Progenitura., si nu mai gandi atat ca nu este punctul tau forte si cred ca ti-a luat ceva timp sa umpli cu "copy/paste" mesajul ala inteligent, stau si ma gandesc ce minte sclipitoare esti de te-a dus capul la atatea , cred ca ai o coerentza in vorbire si o gramatica impecabila.. este adevarat ca in aceste "2" cuvinte s-au strecurat 3 gresheli, dar sunt indulgent, stiu ca potzi mai mult. :M :M
*Nightwish*
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Noi 24, 2004 12:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde SOD » Dum Noi 28, 2004 9:53 am

sunt convins ca faci o muie de mare angajament.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Noi 29, 2004 9:21 am

~p bah potolitziva ca va trimet pe kterinci ~p

edit: potoli liniutza va si trimit na :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Noi 30, 2004 10:23 am

La TVR INTERNATIONAL, marti 30 noe., ora 24.20: REMIX ROCK FORUM 36 NIGHTWISH (primele impresii, avanpremiera la concertul extraordinar si interviul in exclusivitate care vor fi difuzate de TVR 1 in 26 dec. 2004).
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Noi 30, 2004 11:01 am

la inregistrare or fi live sau tot playback?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Noi 30, 2004 11:14 am

Mie mi-o placut de ala de la Naituish care o zis la televizor ca iei o descoperit genu asta de muzica cu voci feminine si elemente simfonice. Dupa aia o mai dres-o iel, da tot s-o facut de cacat. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde *Nightwish* » Mie Dec 01, 2004 4:36 am

sod ce trist e cand te vad pe tine un playback
wake up bre ca nu candidezi la preshedentzie
http://radiodj.serverroom.us:8200/listen.pls
pt dedicatzii pe mirc canalul #radiodj
*Nightwish*
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Noi 24, 2004 12:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde wednesday » Mie Dec 01, 2004 11:58 am

mai, io n-om putut sa vad...(am fost...la un concert emil...adica balu' bobocilor ;a) ...povestiti si voi mai concret...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Dec 04, 2004 6:58 pm

Dak zici k nu au facut pleibek de ce imi facea empu cu mana in timp ce auzeam rifuri de chitara. Nu s-a intamplat o singura data.
Data viitoare (dak mai vin), ar fi bine sa avem o sonorizare mai buna, un chitarist care sa nu mai fie asa de social cu publicu si sa-si vada de instrument.
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde caut_rockeri » Mie Dec 29, 2004 11:11 pm

Mey, va asigur ca Nightwish nu au facut playback!In primul rand, Tarja poate mult mai mult si, dupa cate ati vazut sau mai bine zis, nici nu ati fost in stare sa apreciati ,a fost faptul ca Tarja canta mai sus live decat ceea ce canta pentru inregistrari.Eu zic sa ziceti bog da proste ca au venit in Romania si va anunt ca Therion vine pe 4 iunie 2005 la Sala Palatului!Nu stiu ora dar o voi afla la sfarsitul lunii viitoare.Cred ca pretul biletului o sa cam arda la buzunare...Exista varianta de a nu merge la concert eu dar asta e alta poveste.Daca as merge as da tot un milion de lei pentru ca, daca as fi dat 500 000 lei nici nu as fi auzit cum trebe concertul.Clapele s-au auzit din partea mea pentru ca eram la 20 de m de scena dar s-au auzit putin firav.La balade se auzeau clapele cel mai bine dar in rest, nu stiu ce sa zic.Sa nu uitam ca sunetul este diferit in functie de amplasamentul din sala.Oricum,sala asta nu e potrivita pentru astfel de manifestatii.Sunetul a fost putin mai bun decat nimic;e ca si cum am ascultat muzica in mp3 la mine acasa trecuta putin de jumatate si aci ma refer la combina mea de acum 15 ani...Pacat, trupa a avut o prestatie buna!Am vazut inregistrarea...Nu mi-a placut si asta datorita faptului ca se auzea infundat de parca ai fi zis ca e o trupa care canta orice altceva,numai metal nu.Imi pare rau ca nu am avut un aparat de fotografiat dar nici nu as fi putut face poze cu el pentru ca nu este digital si nu vedeam ce fotografiez si-n fata mea erau rockeri cam inalti iar eu aparate moderne nu am ,asa ca...Eu nu inteleg de ce pe bilet scria ca nu avem voie cu camere video, aparate de fotografiat, cand politia i-a lasat pe toti ceilalti cu astfel de aparate fara sa plateasca nici un leu sau, mai bine zis,invers.Pacat ca acest concert a durat putin si-mi permit sa spun astfel ca regret oarecum din cauza asta ca am dat atatia bani pe bilet!De ce statea cracanata Tarja pe scena?Te-ai uitat si la picioarele ei?!Eu oricum nu i le-am vazut pentru ca erau in fata mea o gramada de capete si la tv nu cred ca-i arata ei special picioarele sa vada lumea ca e cracanata...Si parca ziceau ca o sa cante 18 melodii si ca o sa aduca si niste pirotehnicieni ca ar fi vrut sa scoata ceva in mod neobisnuit dar nu a fost asa.Mare mi-a fost surprinderea cand am aflat ca o sa cante doar 15 dar, de fapt, au cantat 16 pana la urma.Oricum, nu venisem la concert pentru efecte speciale ci pentru a-i vedea pe ei si a-i auzi cantand.A, sa nu uit...Inca o parte proasta ar fi pentru mine faptul ca in fata mea era masa cu setarile pentru sunet si nu vedeam decat daca stateam in picioare si se cam intindea masa aia pe o raza de vreo 7/8 scaune si era in fata mea cu randuri.Naspa,nu?Sa dai un milion pe bilet si, practic sa nu vezi mai nimic si sa nu mai zic ca-n fata mea erau unii inalti.Bineinteles, toata lumea a comentat.Aia din fata mea au mai fost si la Stufstock dar asta e alta poveste.Si mie mi-a placut mult partea cu vodka Finlandia dar am vazut ca la Tvr au scos partea asta din concert.Pacat!As fi ramas sa iau un autograf dar nu aveam pe ce si cu ce adica nu aveam pix ca aveam niste buzunare mici si-mi era de ajuns sa am grija de caramida maica-mii si aveam si un dezavantaj mare fata de voi si anume ca ma intalnisem cu unul cu care am vorbit atata vreme pe chat(am vorbit cu el din august) si practic,eu l-am indemnat sa vina la concert ca-n felul asta sa ne intalnim si noi crezand ca e rocker dar nu era deloc asa si ulterior am aflat ca era rapper si habar n-avea de rock si venise sa ma vada pe mine(chestia asta si-a pus-o in cap inca din august,pana sa-mi vada pozele), ma rog, un naspet, un mincinos si vroiam sa ma car mai repede de acolo ca nu aveam chef sa ma intalnesc cu el la iesire si l-am lasat sa ma astepte ca prostul afara in frig si peste 3 zile am venit cu scuze,am mai vorbit cu el si pe urma, dupa ce am aflat ca m-a mintit si m-a bombardat cu sms-uri de dragoste, siropoase, i-am dat flit trimitandu-i un mail de 5 pag. si 1/2.Mda, asta e alta poveste dar nu va dau detalii ca ziceti ca sunt off topic si revenim la partea cu Nightwish:chiar credeati ca mai stau aia sa dea autografe?
caut_rockeri
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Dec 29, 2004 10:13 pm
Localitate: ia ghici!

Mesajde SwanHeart » Sâm Ian 01, 2005 11:11 pm

concertul a fost superb... am stat aproape d scena si o ureche mi-a km amortit din cauza sunetului f puternic :P dar asta nu e o lamentatie :D trupa s-a prezentat excelent... si nu nu sunt d acord k emppu nu s-a ocupat d chitara in fine... tarja are o voce incredibila... cea mai buna voce de fapt... tuomas e fantastic... cum poate sa cante la clape si sa dea din cap in maniera aia hipnotizanta de-a dreptul, in acelasi timp... si culmea sa le faca si exceptional :D jukka e a little devil acolo la tobele lui si marco c mai... omul stie sa faca show are o voce d milioane si o charisma f puternica... k toti membrii trupei d altfel... nu mi s-a parut nasol k a fost in sala din mai multe motive:
1. era cancer afara unde naiba sa-l faci
2. c dak erau scaune lumea si-asa a stat in picioare si oricum e mai bine k a fost mai disciplinat... urasc evenimentele unde toata lumea calca in picioare si inghesuie pe toata lumea :P
3. sala palatului are o acustica buna

oricum k si publicul, nightwish s-au aratat f incantati d concert si au promis o noua vizita, posibil kiar la anu :rulz:

acum k l-am vazut si la tv m-am convins k a meritat fiecare banut biletul :P

cum sa nu cante live pt numele lui dumnezeu... am trait s-o aud si p-asta... au cantat LIVE LIVE LIVE... voce si instrumente... cred k sunt in stare sa fac diferenta... in primul rand k au fost modificate multe kestii fata d cum sunt p albume si la versuri si la instrumental... mai ales la tv s-a simtit clar k a fost live... get a life will ya... sg pasaje inregistrate au fost cele ale orchestrei si ale corului kre logic k n-aveau cum sa le faca live... dar atat!... c oameni domle! ntz ntz...
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Sâm Ian 01, 2005 11:59 pm

SwanHeart scrie:1. era cancer afara unde naiba sa-l faci
2. c dak erau scaune lumea si-asa a stat in picioare si oricum e mai bine k a fost mai disciplinat... urasc evenimentele unde toata lumea calca in picioare si inghesuie pe toata lumea :P
3. sala palatului are o acustica buna



1. sala polivalenta...as fi fost mult mai fericita...
2. ??? unde-i feeling-ul de metal?
3. nu pt concerte metal...

la tv s-a auzit altfel decat in sala...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Dum Ian 02, 2005 12:03 am

sala polivalenta era ocupata in seara aia cu animal x :)))))))))))... plus e mult mai mare si atunci organizatorii probabil nu au fost siguri k o sa vanda toate biletele si si-au luat aceasta masura de siguranta... eu nu inteleg feelingul d metal prin inghesuiala si prin faptul k nu mai esti atent la concert fiindk esti prea ocupat sa t impingi cu cei din jurul tau... feelingul d metal trebuie sa constea in muzica si in atmosfera in sensul d aplauze si d cantat odata cu trupa etc... nu sa t calci in picioare
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Dum Ian 02, 2005 12:04 am

tu la cate concerte metal ai fost?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Dum Ian 02, 2005 12:12 am

la destule kt sa-mi formez o parere a mea... despre c consider eu feeling d metal... asta e nu imi place sa ma calc in picioare cu lumea... can u blame me for that? cum ziceam ma duc la un concert k sa vad si sa ascult trupa nu sa-mi pierd timpul cu alte kestii kre le pot face in metrou sau in autobuze
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Vin Ian 07, 2005 11:18 pm

Cu asta sunt d acord. Imi amintesc cu parere d rau de cate ori am fost imbrancit p jos, sau a trebuit s m feresc d oameni-kamikaze care s aruncau frenetic unde vedeau.
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron