Stagedive si Doorslam - MANIFEST ! RUSINE

Totul despre muzica rock

Stagedive si Doorslam - MANIFEST ! RUSINE

Mesajde Morrison » Lun Apr 18, 2005 11:46 am

citez din ce mi-a spus un prieten timisorean ca s-a intamplat la student fest timisoara


"genu my shadow suge P*** in tiumisoara si ne cacam pe ei de mitici(adica bucuresteni) nu ne vin ei noua muile de mitici sa ne infecteze noua scena si alte cacaturi de genu asta...
ne cacam pe mitici ca oricum P*** ala de morrison a supt P*** de la implanti ca sa-i aduca in bucuresti si my shadow i-au supt P*** lu morrison ca sa cante acolo.on bucuresti noi cantam cand vrea pulele noastre fara sa trmitem nici macar demo"

REPET -- asta au spus pe SCENA live la studentfest

Un asemenea comportament este jignitor pentru o trupa din Romania
organizatori de concerte, atentie la trupele astea doua
nu merita sa mai cante pe nicaieri

si voi face tot posibilul si voi discuta cu toata lumea care o cunosc sa nu mai cante.
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Apr 18, 2005 11:56 am

morisoane, s-a marcat. s-a trimis. in general e rusinoasa lipsa de respect intre trupe ... pe astia nici nu ii aveam in lista la trupele de pe rocker. si nici nu o sa ii am de acum incolo :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Apr 18, 2005 1:15 pm

mai danone...nu-nteleg..acuma vrei sau nu sa se inteleaga trupele intre ele in general?! (vezi threadul sedativ..) :con:
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Apr 18, 2005 1:20 pm

in general nu conteaza ce vreau eu. e vorba de o lipsa de respect si m-am plictisit de toti frustratii care muiesc bucurestenii da' daca e de venit la capitala se baga cu capul inainte.

si mi-e sila de turmismul asta cu care unii isi aduc aolitii (vezi forumu' sedativ de ex, jumate au venit "sa sustina".

peseu: ca si tu si baietu de la sedativ aveti IP pe rds targu mures are vreo relevantza sau e doar o intamplare?

peseudoi: merge greu situ de la spaz, nush de ce.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Apr 18, 2005 1:24 pm

:) n-am intzeles faza cu rds-u, pe oamenii de la sedativ nu-i cunosc personal si nu i-am vazut live, deci nu comentez... am auzit si pareri pro, si contra.
ai dreptate cu chestia cu bucurestenii, dar din pacate e universal valabila pt. toate provinciile tzarii...in loc sa ne pupam, ne scuipam, si mie imi scapa motivul...si e trist.
ps: spaz e acum powerpuff boyz si nu mai canta ce canta inainte..check the links in semnatura.
pace
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Apr 18, 2005 1:40 pm

aia cu rds e ca am verificat ip tau si al baiatului de la sedativ pt ca cineva mi-a zis ca e o clona si de aia te-am intrebat. ma bucur ca nu s-a confirmat.

am vazut ala cu powerpuff, la spaz stiu ca tu tineai situl, la powerpuff tot tu te ocupi? vad ca momentan e site in constructie si nu stiu daca merita sa bag linkul pe rocker.ro, daca se schimba ceva imi este mai greu sa sterg de acolo.

in loc sa ne pupam, ne scuipam, si mie imi scapa motivul...si e trist.


implacabil de corect :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Lun Apr 18, 2005 3:18 pm

'Liviutz[SPAZ scrie:']...
ai dreptate cu chestia cu bucurestenii, dar din pacate e universal valabila pt.

toate (????)

provinciile tzarii...in loc sa ne pupam, ne scuipam, si mie imi scapa motivul...si e trist.


Nu fii asa sigur. exista si trupe care, indiferent de locatie, se respecta/ajuta intre ele. nu generaliza, te rog.

..de ce unii pot si altii nu ... chiar nu conteaza.


2. Morisoane tata ... ata ete, luam masuri... oricum suntem putini/minoritari ..noi astia roackerii ...si daca noi nu ne respectam/ajutam intre noi ..apai de la cine sa asteptam ajutor?
..nasol ce s-a intamplat... dam si noi mai departe stirea la organizatorii din zona sibiului. :). ..aia 2 -3 care este.

3. totusi am si eu o intrebare:
"este jignitor pentru o trupa din Romania
organizatori de concerte, atentie la trupele astea doua
nu merita sa mai cante pe nicaieri" ..
poi poti fi mai exact?
AMANDOUA trupele au zis ACELASI LUCRU? :( ... la unison ????

... si de ce/ ce le-ai facut. ..daca tot e sa condamnam/dam cu pietre-n ei, tre' sa ne zici mai multe, nu doar punctul tau de vedere, evident lezat moral..

..hai da-ne mai multe detalii... ce i-a motivat sa se comporte astfel? ..ceva tot tre' sa fie.

sa ne auzim. bine.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Apr 18, 2005 3:45 pm

bortziene, nu am generalizat, am fol. persoana I plural pentru plus de efect... trupele astea, DACA asa s-a intamplat si nu e doar un zvon, sunt o exceptie care totusi n-ar trebui sa existe.
numa binie
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Apr 18, 2005 3:54 pm

Tu spui aici ca ti-a zis unu' c-au zis ei : mi-a spus un prieten timisorean
Poate o fi adevarat, poate i-a luat gura pe dindarat, poate s-au umflat si ei nitel in gusa, cine stie. Vrei sa moara pt atata ? Poate ca ei sunt nerabdatori sa-ti ceara, spasiti grozav, scuze; da-le sansa asta! Da' daca injurau pe altii, te mai agitai asa? (n-am nimic cu tine, dar cred ca exagerezi, fiind direct "atacat")
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Lun Apr 18, 2005 3:56 pm

'Liviutz[SPAZ scrie:']bortziene, nu am generalizat, am fol. persoana I plural pentru plus de efect... trupele astea, DACA asa s-a intamplat si nu e doar un zvon, sunt o exceptie care totusi n-ar trebui sa existe.
numa binie


..poi cu atitudinea asta a lor, care este,daca este ... se vor trece in inexistenta singure, stai calm .. is mai batran si am mai vazut/constatat astfel de cazuri ...

..dar repet, majoritatea trupelor care MUNCESC/pun umarul intr-adevar , stiu ce inseamna valoarea/munca si o respecta. ..deci majoritatea se inteleg bine , indiferent de zona. trust me.

sa ne auzim. bine.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Lun Apr 18, 2005 5:05 pm

stiu ca e asa. dar nu e vb doar de trupe aici! e vb de oameni in general. fenomenul asta e unul omniprezent,din pacate...
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Bortzianu' » Lun Apr 18, 2005 10:08 pm

'Liviutz[SPAZ scrie:']stiu ca e asa. dar nu e vb doar de trupe aici! e vb de oameni in general. fenomenul asta e unul omniprezent,din pacate...


..poi lasa mai! vorbim aici de muzica si ...muzicanti si muzicieni :) ..ca lumea e asa cum e ... ce pot sa-ti zic sigurrr e ca e asea dinainte de a fi eu si noi si tu. doar ca tu ai obs. asta doar de cativa ani. ..sa fim noi sanatosi si sa iubim tot ce e de iubit... atat.

..totusi astept de la morison o explicatie mai detaliata a ..evenimentului.. de bagat in seama. bilaterala.

sa ne auzim. bine.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Judge_Aris » Lun Apr 18, 2005 10:46 pm

danone.....la fel ca si la faza cu rds-ul e si faza cu "turmismul" pe care tot o sustii sus si tare.... pe-aia ai verificat-o :nope:....sau acu nu mai are voie lumea sa intre din proprie initiativa cand gaseste ceva ce il intereseaza personal? Nici un membru SEDATIV Crew nu a chemat pe nimeni pe forum....da vad ca nu e loc de intors....lucrurile trebuie sa FIE asa cum par!

Sustin afirmatiile lui Liviutz si Bortzianu... daca macar trupele nu se ajuta intre ele...atunci.... (vezi threadul sedativ..) :(
Daca s-a spus asa ceva pe o scena este grav si regretabil..... nu este cinstit si nici profesional sa se intample asa ceva....oricare ar fi motivele...
Eu am alta intrebare.... exista vreo imprimare a evenimentului?
Ma gandesc ca nu ar mai exista dubii vis-a-vis de veridicitatea informatiei!
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Bullshit

Mesajde Rza » Mar Apr 19, 2005 2:54 pm

Toti comentati si nici macar nu ati fost acolo..Nu o fost asa stiu sigur ca am fost acolo..Cine stie ce minciuni o bagat unu si toti credeti. stati toata ziua pe chat si comentati fara sa aveti habar de ceva..God damn virgins
:fuck:
Rza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 19, 2005 2:49 pm
Localitate: Timisoara

Stagedive si Doorslam - MANIFEST ! MINCIUNA

Mesajde Rza » Mar Apr 19, 2005 3:00 pm

DOORSLAM nici macar nu or cantat la student fest morrison idiotule...Fa-ti rost de o viata rapid!!!Cu tot cu prietenii tai retardati..Poate prietenul tau si-o uitat aparatul auditiv acasa!!!
;a
Rza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 19, 2005 2:49 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Bortzianu' » Mar Apr 19, 2005 3:11 pm

..adevarul e ca Stage Dive au cantat imediat dupa noi.. nu am stat pana la sfarsitul concertului, ca mi-era foame, dar cat am stat nu am auzit astfel de vorbe ... :( .

atat stiu, atat zic..
... bafta.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Apr 19, 2005 3:20 pm

Exista undeva un afis al manifestatiei?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Mar Apr 19, 2005 3:58 pm

danone scrie:Exista undeva un afis al manifestatiei?

http://www.studentfest.ro/#

sectiunea muzica
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Apr 19, 2005 8:59 pm

[quote="Rza"]DOORSLAM nici macar nu or cantat la student fest morrison idiotule...Fa-ti rost de o viata rapid!!!Cu tot cu prietenii tai retardati..Poate prietenul tau si-o uitat aparatul auditiv acasa!!!
]
Iar tu esti doar un cetatean revoltat care a fost si el la concert? Bre, cum apar astia, ca ciumpercile...

O fi adevarat, n-o fi adevarat, o asemnea atitudine e de condamnat. Un om/niste oameni care-si exprima frustrarile pe scena in felul asta, e/sunt demn/demni de mila...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

in legatura cu "conflictul" Stage Dive si doorSLAM

Mesajde mitza doorSLAM » Mie Apr 20, 2005 11:00 am

Eu sunt basistul formatiei doorSLAM si vreau sa incep prin a spune ca formatia doorSLAM NU A CANTAT LA STUDENT FEST! ( chiestie pe care vo pot confirma si cei de la organizarea student festului ) Tot ce s-a spus ca noi am injurat pe cei din bucuresti si pe altii organizatorii a fost o minciuna imensa! Noi lucram zi de zi pentru a avea cat mai multe piese de calitate. Avem minim 4 repetetii de cate 5 ore pe saptamana, cateodata repetam chiar si toata saptamana. Imi pare rau pentru ca imediat au inceput barfele sa curga pe net... De ce nu ne-au sunat cei care au spus ca "un prieten" le-a spus... de ce nu ne-au sunat sa le confirmam sau sa infirmam. Ei uite eu acum va spun ca noi nu am zis asa ceva nici unde nici pe scena nici in afara scenei deoarece noi ne dorim din toata inima sa cantam in Bucuresti. Sper ca cei care au inceput sa ne acuze, sa inceapa sa vorbeasca si cu noi si sa clarificam situatia si in timp (sper ca cat mai curand) acestia dupa ce se lamuresc toate cele sute de mailuri sa fie retrimise si sa se afle adevarul. Ca daca chiar ai puterea de a distruge o formatia nu poti sa o faci doar din spusele "unui prieten". Astep sa fiu contactat de toti cei care ne-au acuzat fara sa fie de fata. Imi pare rau ca sa intamplat asa ceva.
mitza doorSLAM
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 20, 2005 10:47 am
Localitate: Timisoara

Mesajde gaga » Mie Apr 20, 2005 12:16 pm

OK, s-a lamurit, subiect inchis.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori