Concerte - Anunturi si cronici

Totul despre muzica rock

Mesajde Abaddon » Dum Oct 12, 2003 10:34 pm

am auzit ca va fi un concert iris in buc.. si vreu si io data exacta dak o stiti care va thx...
ps:si cica vine kreator!!! stiti ceva??
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Oct 15, 2003 9:42 am

kreator vine la bukale pe 13 Decembrie (dupa cum s-a mai scris aici )

===

concert in club A din care am prins Interzis si Do Diez.
Cronica pe scurt (ambele sunt trupe tinere si ... ce sa zic, promit)

Interzis - Punk, un fel de offspringi + green day, destul de fals da' e punk, merge. am remarcat bassistul care mergea foarte foarte bine, calcatura foarte corecta pe griff, inventivitate. din pacate era prea pe spate, vocea, din contra, prea pe fatza (sonorizarea execrabila, ca de obicei).

Do Diez - nu prea stiu sa ii clasific (e genul rock care imi place cel mai putin), sa zicem alternativ, post-grunge (asta e de pe allmusic)
adica amestec de korn si sistem of a down, cu ceva sclipiri de originalitate, bun tobarul, soundul general bun, desi descopeream aproape in fiecare piesa un hit al unei trupe mari (imi amintesc acum ;M doar de Anthrax cu I am the man, evident copiata).
deasemenea trupa are imagine comerciala ok. pt. stilul pe care il canta. un maare minus (parerea mea): bassistul varaza, fara carne, nu pica pe accentzi cu tobele, dadea gherle la greu, desi partitura era simpla, ma rog, bassistul a cam stricat tot (era dat si tare)
Ah, era sa uit: de final au bagat o preluare: Roots. NU, nu a sunat a sepultura :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mie Oct 15, 2003 1:46 pm

Concert KREATOR

din newsletter Bestial Rec.

Am primit cateva vesti despre concertul cu KREATOR din 13 decembrie. Dupa toate probabilitatile, concertul va avea loc in Sala Polivalenta, iar pretul biletului nu va depasi 400.000 lei.
Desi existau zvonuri ca in deschidere ar canta Cannibal Corpse (!), am aflat ca 'incalzirea' publicului ca cadea in sarcina a trei formatii autohtone, dintre care una este deja stabilita: TROOPER. Vom reveni cu amanunte in viitorul apropiat!

=====

Stream Music si Godmode records vor organiza in 22 si 23 octombrie (orele 20) festivalul STREAM Fest.
Vor canta :

22 octombrie SEVEN, CASH, SHEKINAH, ATARIA, INTERCITY
23 octombrie LUNA AMARA, NARCOMA, MERCEDES BAND, PROTEX si SPAZ.
Concertele vor avea loc in Music Pub din Cluj, intrarea va costa 30.000 lei pe zi.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ROCK RULZ

Mesajde Chucky666 » Mie Oct 15, 2003 5:12 pm

Care stie cand va fi un concert rock fain in iasi (ex.IRIS, Vita de Vie, etc.) sa imi zica si mie bye all
Chucky666
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Sep 14, 2003 2:15 am
Localitate: Iasi

Mesajde gaga » Lun Oct 20, 2003 8:10 am

Club Atomic (in oraselul copiilor)

Concert Graven si Ura de dupa usha ...
Graven nu comentez, din motive de subiectivism, s-a auzit binishor, se putea si mai bine ... In Atomic se vrea facuta o serie de concerte underground, organizeaza tot Nelu Stratone, se aude mai bine decat in Club A dar lume foarte putzina (slaba mediatizare)...

Ura de dupa usha au sunat suuper, de mare exceptie vocalul care duce un concert intreg fara sa falseze... oricum, se simte o trupa de profesionisti, chiar daca bass-ul si tobele erau suplinite de Korg.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

saptamana asta la bukale

Mesajde gaga » Lun Oct 20, 2003 10:36 am

LUNI

Club A - Crize, Zero Grade, Aliaj

MARTI

Club A - 4X4, Mekanik Sef, Sepia
Fire - AB4, Zebre

MIERCURI

Club A - Razvan Crivaci & Liviu Sorescu, Coma, 4X4

JOI

Becker Brau - Parlament :p
Atomic Club (parcul tineretului) - SOD' ACUSTICA, Fluid, Tunderstorm
Backstage - Vama Veche
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde stefan » Mar Oct 21, 2003 10:02 am

O mica mentiune: Club Atomic este langa statia de metrou Brancoveanu (nu cred ca e singurul orashel al copiilor din Bucuresti acolo), intrati in parc si e destul de aproape, undeva pe stanga.

Ura de dupa usa au cantat si cu tobe live ultimele doua-trei melodii, deci atunci doar bass-ul a lipsit, eu zic ca s-au priceput.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Sala concerte in Bucuresti

Mesajde adimihailov » Mar Oct 21, 2003 9:59 pm

Stie cineva o sala de concerte in Bucuresti, de peste 2000 de locuri? Eu stiu doar Polivalenta, dar e cam prea mare...
(eventual scrieti-mi la bestialr@banat.ro, ca nu prea am timp sa stau pe net....)
adimihailov
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 21, 2003 9:53 pm
Localitate: Romania - Timisoara

Zebre

Mesajde rocketman » Mie Oct 22, 2003 10:14 am

Super klumea concertul Zebre din Fire. AB4 cam dezamagitori
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

cargo

Mesajde nno » Sâm Oct 25, 2003 7:56 pm

simbata 1 noiembrie - bucuresti, laptarie
'mergem departe inspre noi'.......
nno
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Sep 08, 2003 2:03 pm

Re: Sala concerte in Bucuresti

Mesajde piper1996 » Sâm Oct 25, 2003 9:41 pm

da' de ce domle, planuiesti vreo chestie gigantica? nu's daca reusesti sa umpli sala ... sorry, cu rockul nu ... baga si ma
ta neshte suse ..

Initial trimis de adimihailov
Stie cineva o sala de concerte in Bucuresti, de peste 2000 de locuri? Eu stiu doar Polivalenta, dar e cam prea mare...
(eventual scrieti-mi la bestialr@banat.ro, ca nu prea am timp sa stau pe net....)
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Scuze ...

Mesajde piper1996 » Sâm Oct 25, 2003 9:49 pm

Poate vrei sa aduci niste trupe de pe afar' ...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Oct 27, 2003 11:57 am

LOl bah piper, auzi, poate planuieste ... du-te si matale la http://www.bestial.ro si vezi cine-i mihailov si cam cate trupe de afara a adus.
daca vrei sa primesti newsletterul cu concertele da un mail la bestialr@banat.ro si inscrie-te si alta data nu o sa te mai miri.
============
saptamana asta la bukale:

Luni 27.10.2003

- Club A: URA DE DUPA USA, DUBLU SENS, 9.7 RICHTER (30.000 intrarea)

Marti 28.10.2003

- Club A: AVATAR, KRATOS, HANGAR (30.000 intrarea)

Miercuri 29.10.2003

- Casa de cultura a studentilor din Plevnei: Adi Manolovici, recital de chitara

- Club A: Concert avanpremiera TAINE - 10 ani.

Joi 30.10.2003

- Atomic Club: SEPIA, DO DIEZ, ZERO GRADE

- Casa de cultura a studentilor din Plevnei: ZIDD

- Twice: AB4
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde piper1996 » Lun Oct 27, 2003 3:06 pm

io de un' sa stiu cine-i mihailov... eeeeeeeeeee ... eram prin preajma si vazui intrebarea mnealui ... ar mai fi sala palatului ... io am vazut acolo pe Sting.

Initial trimis de dana
LOl bah piper, auzi, poate planuieste ... du-te si matale la http://www.bestial.ro si vezi cine-i mihailov si cam cate trupe de afara a adus.
daca vrei sa primesti newsletterul cu concertele da un mail la bestialr@banat.ro si inscrie-te si alta data nu o sa te mai miri.
============
saptamana asta la bukale:

[B]Luni 27.10.2003


- Club A: URA DE DUPA USA, DUBLU SENS, 9.7 RICHTER (30.000 intrarea)

Marti 28.10.2003

- Club A: AVATAR, KRATOS, HANGAR (30.000 intrarea)

Miercuri 29.10.2003

- Casa de cultura a studentilor din Plevnei: Adi Manolovici, recital de chitara

- Club A: Concert avanpremiera TAINE - 10 ani.

Joi 30.10.2003

- Atomic Club: SEPIA, DO DIEZ, ZERO GRADE

- Casa de cultura a studentilor din Plevnei: ZIDD

- Twice: AB4 [/B]
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde adimihailov » Lun Oct 27, 2003 6:58 pm

da, vreau sa fac un concert cu o trupa metal de afara. Deocamdata nu pot sa spun prea multe, pentru ca nu sunt inca sigur ca ma tine buzunarul sa fac acest concert.
Pana la urma m-am convins ca singura sala OK din Bucuresti este Polivalenta, desi sigur n-o sa se umple. Iar daca vor veni doar 1000 de oameni, o sa arate cam nasol....
Oricum, o sa va tin la curent despre acest posibil concert.
Piper, Sala Palatului are scaune si nu poti sa bagi acolo ceva prea suparat. Iar Preoteasa e o sala prea mica...
adimihailov
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 21, 2003 9:53 pm
Localitate: Romania - Timisoara

Mesajde gaga » Mar Oct 28, 2003 8:51 am

ma mai gandeam la arene dar daca e sa fie anul asta pica fiindca a venit iarna... poate vine SOD inapoi si ne ajuta el.

Atomic club e prea mica?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Concerte in tara

Mesajde gaga » Mar Oct 28, 2003 1:45 pm

Sambata 1 noiembrie de la ora 19 evolueaza la Sala 2 din Timisoara (in spatele mag Bega si a hotelului Continental) urmatoarele formatii: ANCIENT (Norvegia), The Stone(Serbia), Womb of MAggots(Grecia) si Taine (Romania).
Pretul biletului este 250.000 lei.
Dupa concert va avea loc un After Concert Party in Club Cargo (situat in apropiere a salii de concert), la care vor pariticipa si membrii formatiilor. Pentru ca clubul are o capacitate limitata, de circa 85 de locuri, va fi o taxa de intrare de 50.000 lei.

Si din pacate, iata Line up la concertul din 13. decembrie: KREATOR, Trooper, Taine, AB 4:mad:

ab4 in deschidere la kreator :mad: de ce nu marina voica?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Oct 28, 2003 1:58 pm

si in deschidere la marina voica o sa fie cannibal corpse,cu preluari din repertoriul mirabela dauer.astia au cacat si muci in cap,sa mor io!

adi,asteptez mail,ca ma manaca destele de o cantare tapana.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Cargo

Mesajde dyane » Mie Oct 29, 2003 6:28 pm

vineri, 31 oct, Cargo canta la Pitesti iar sambata, 1 nov in Buk, la Laptarie
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Joi Oct 30, 2003 10:33 am

Concert Taine in club A ... ce sa zic, speachless ...
Nu comentez compozitiile sau faptul ca dupa parerea mea vocalul si-a cam pierdut soundul pe la jumatatea concertului ...
DAR merita sa vedeti concertul pt. tobar, acest eminescu al premierului, lipsit de o sonorizare adecvata (lipsa tumuri) ... de ce eminescu? pt ca e genial si va ramane necunoscut lumii fiinca e roman, desi am inteles ca trupa are ceva contracte p'afara si poate se lipeste ...

oricum, asa o bucurie de a canta si asa o lejeritate dublata de profesionalism (breack-uri si stopuri impecabile, de exemplu), nu am mai vazut de foarte multa vreme ...

exceptional, merita deschiderea la kreator, pacat ca nu le e rusine sa puna AB4 langa ...

(fane, daca faci scandal te mushc, puturosule, daca nu te-ai urcat pe tejghea normal ca n-ai vazut ni'ca) :D

==========
edit:

Vineri 31 octombrie 2003 in Botosani in Club For You va avea loc un concert rock " EUROCK FEST 2003 " ora 20:00

Vor concerta : TECTONIC , ANDY GHOST ( Ex ALTAR ) , Shekinah , KRATOS , GOODLESS-lansare disc , Bucovina , VENA CAVA , DREAD FULL.
Invitati : Nelu Stratone ( Radio Bucuresti ) , Nelu Brandusan ( MANAGER PRO MUSIC RECORDS ).

Organizatori : PRIMARIA BOTOSANI , ORGANIZATIA METAL FAN
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde piper1996 » Joi Oct 30, 2003 5:00 pm

am fost acum citiva ani la un Show Elite Model Look care a avut loc intr-un hangar de avioane pe langa aeroportul baneasa ... si scena incepea de la botul avionului ... a fost fain ... dar asta-i idee subtire, de vara ...

cu o hala industriala nu a incercat nimeni?

sau, ia-o si tu invers: daca vroiai la polivalenta, unde se tin si concerte, si intruniri electorale (am fost io acum n ani) si meciuri tenis, handbal, etc, cauta atunci o sala mai mica a sporturilor care ar putea suporta fizic si sonor un concert ... in bucuresti avem mai multe.

sau, mai exista in Expozitie niste sali de receptii, intruniri, petreceri etc, numai ca-s cam elegante pentru un concert suparat..

Initial trimis de adimihailov
da, vreau sa fac un concert cu o trupa metal de afara. Deocamdata nu pot sa spun prea multe, pentru ca nu sunt inca sigur ca ma tine buzunarul sa fac acest concert.
Pana la urma m-am convins ca singura sala OK din Bucuresti este Polivalenta, desi sigur n-o sa se umple. Iar daca vor veni doar 1000 de oameni, o sa arate cam nasol....
Oricum, o sa va tin la curent despre acest posibil concert.
Piper, Sala Palatului are scaune si nu poti sa bagi acolo ceva prea suparat. Iar Preoteasa e o sala prea mica...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde adimihailov » Joi Oct 30, 2003 6:58 pm

Mersi pt sugestie... pana la urma, cred ca tot Polivalenta ramane. O sa fac un anunt oficial maine sau poimaine.
adimihailov
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 21, 2003 9:53 pm
Localitate: Romania - Timisoara

Mesajde piper1996 » Vin Oct 31, 2003 9:24 am

k, bafta!

Initial trimis de adimihailov
Mersi pt sugestie... pana la urma, cred ca tot Polivalenta ramane. O sa fac un anunt oficial maine sau poimaine.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

HOISAN!!!!

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Noi 12, 2003 8:16 pm

MARTI PE 18 IN CLUB A DE LA ORA18 IL VETI AVEA PE HOISAN!!!!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

CARGO

Mesajde nno » Mie Noi 12, 2003 8:22 pm

lansare 'spiritus sanctus' la bucuresti - 5 decembrie, palatul copiilor si constanta - 6 decembrie, club 'phoenix'
'mergem departe inspre noi'.......
nno
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Sep 08, 2003 2:03 pm

Narkoma

Mesajde rocketman » Dum Noi 16, 2003 5:14 am

Narkoma,Crize si Luna Amara in Fire, marti 18
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Noi 17, 2003 10:18 am

Comandorul Hoisan in Club A, marti 18 :D (concurentza in underground)

FESTIVAL ROCK SI TARG DE MUZICA LA SIBIU

MetalUrgia Stage Festival" - Sibiu, 18 si 19 noiembrie 2003; concerte:

18 nov.: Traffic (Sibiu)
Paradigm (Targu Mures)
Trooper (Targoviste)

19 nov.: DinUmbra (Bucuresti)
Kratos (Bucuresti)
Thunderstorm (Bucuresti)

locatie: Clubul Stage (la subsolul Casei de Cultura a Sindicatelor)
pret intrare pe seara: 40.000
ora de incepere: 20.00
===
VOICES OF SILENCE

In cadrul Galei Spectacolelor Studentesti ce se va tine in perioada 17-24 noiembrie 2003 la Casa de Cultura a Studentilor din Cluj Napoca, formatia Voices of Silence va sustine un scurt recitat, luni 17 noiembrie 2003 ora 19.00, zi in care este programata Gala Muzicii Rock. Alaturi de Voices of Silence vor participa si formatiile Black Piano, Sail, Delir, Revers, Stil, Seven si Semnal M.
===
Revista Maximum Rock va invita sa participati la un super ROCK PARTY luni 17 noiembrie 2003 ora 21.00, in binecunoscutul localul Fetitele Vieneze din Cluj-Napoca, situat pe strada Memorandumului 13. INTRAREA GRATUITA !!!
===
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

e.m.i.l.

Mesajde sublime_gwen » Mar Noi 18, 2003 11:30 am

a fost cineva la ultimul concert e.m.i.l. in fire? sau la orice concert e.m.i.l.?
nu de altceva dar chiar mi s-a parut interesant.
haos.
Avatar utilizator
sublime_gwen
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Mar Noi 18, 2003 12:00 am

EMIL

Mesajde rocketman » Lun Noi 24, 2003 7:08 am

E.M.I.L. sunt super in concert. Acum ca sunt destul de populari, toata lumea ii astepta cu interes.
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Noi 24, 2003 9:50 am

Luna Amara

- Luni 24 noe. 2003, ora 18.00, Club A - concert LUNA AMARA;
- 10 dec. 2003,ora 19, in formula semiacustica, concert LUNA AMARA, SHEKINAH & SIAJ la Casa Tranzit (sinagoga din str. Baritiu) - Cluj
- LUNA AMARA si in concert in BUCURESTI, la Balul Bobocilor de la Facultatea de Arte (marti 25.11), neconfirmat.

===

Mesaj din Buzau: In zilele de 28 - 30 noe. 2003, Asociatia HAIR,
Fundatia ptr.Tineret si T'ESSENCE PUB organizeaza a opta editie a
festvalului de blues si jazz BLUZAU. Daca aveti idei, propuneri, trupe pentru festival sau prestatii in pub - nu numai muzicale, ci tot ce inseamna arta sau cultura cit mai neconventionale - va rog sa ma contactati. Toate cele bune,Tolea Postovei - 0744/855.911
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori