Megadeth latest info

Totul despre muzica rock

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 12:17 pm

deci nu mai ie trendi?! sa dea naiba, atunci ce palaria margaretei m-am dus io la concertu asta nushtu, sa n-am ambitzie, am renuntat la o serata cu merenghe de calitate pentru asta :plans:

pot sa ma duc sa ma impushc pe aceasta tema? mersi frumos.

a fost pedepsita pe masura

really? cum? :rau:

danone, ti-am vazut si admirat shlapii :P nasol la buda cu aia... io d-aia mi-am loat adidasi, chit ca am murit de cald in ei... pentru orice eventualitate.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 12:21 pm

fliafi, numa satanistii se sinucid ~p astia cu merenghe isi revin repede

In alta ordine de idei, citindu-te incep sa-mi zic ca-i mai bine ca nu te-ai intalnit & continuat soarela cu noi, ca, mai stii, ma compromiteam definitiv in ochii tai ~p

danone, de la un moment dat nu mai conta incaltzamintea, ca erau baltile pana la glezne..
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 12:26 pm

Alienor scrie:ma compromiteam definitiv in ochii tai

pai deh, satanista alcoolista ce esti ~p tu si toti aia de pe arenele romane de mi-au stricat mie bunatate de concert care io speram din tot sufletzelul meu alb si pur sa fie linishtit si dulce, sa ne tinem de manutze cu totzii si sa purtam flori in par, etc...

sa va fie rusine :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 12:27 pm

really? cum?


itzi zic la ureche sa nu mai zici la nimeni ca nui mimos ce am facut si nu ma laud, da m-a nervat teribil. i-am ars giaca cu tzigarea in doo sau 3 locuri, iam lipit o ciunga pe nushce accesoriu de panza si i-am bagat o tzigara aprinsa in pozonar. nu nu, mint tzigara iam bagato lu aia la care iam ars paru cu tzigara si care manbrancit ca sa treaca in fatza si eram prea obo sa-i rezist. sa nu mai spui la nimeni

de pishat pe shlapi ma spalat berea varsata ca apa de la buda nu curgea aia ie. alte datzi rezolvam sus pe ultimele randuri da de unde sa stiu ca acu o sa fie chiar omor. pe mine nu puteam sa fac. asa ie rocu bah, ecstrem, nu mai ie bah ruackerii ca pe vremi acu iti cer scuze daca te inping unpic.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 12:35 pm

intr-o prima faza (intre IPR si Dungeon) a mers apa la baie.. p-orma nu..
Si laumomendat, mai tarziu, am dat niste tarcoale pe-afar' unde in spatele masinilor se pisulau nestingheritzi vreo patruscinci de nene, ceea ce au facut si nenii cu care eram.. io m-am indepartat un pic incercand sa dau un telefon, da' cred ca paznicii au crezut ca vreau altceva, c-au inceput "alloooooo domnisoaraaaaaaa ce faceti acolo" asa ca ideea care-mi incoltzise in cap a pierit tot asa repede cum aparuse

flafi, sa strangem o gasca si sa ne tinem de mana cu flori in par cred ca reusim si sub 500 000 lei (si fara atata zgomot groaznic cum a fost acolo ) ~p
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde eyewitness » Vin Iun 17, 2005 12:39 pm

zicea flufanela p-undeva ca i-e frica de suvoaie si torente. na, ca de ce ti-e frica nu scapi. flufanelo, da tu muzica aia ai inteles-o? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 12:43 pm

danone ~p si io care credeam c-oi fi ars-o (metaforic) la un pogo mic, acolo :D
nu mai zic la nimeni, shhh

alienor scrie:sa ne tinem de mana cu flori in par

sau de par cu flori in mana ~p

aiule, namica n-am 'tzales, sa dea naiba, da' bifat concert in calendaru' trendi (care acu' aflu cu ecstrema amaraciune ca nu mai ie trendi, perimata ce sunt... ).

- ca sa zic si io ceva ce m-a amarat pe mine (care, la batranetile mele, nu mai rezist... ) : 3 trupe in deschidere => la mega eram amortita de oboseala, cheauna, or fi zis aia ca ma clatin de beata ce sunt ~p :n: bine macar c-am ajuns pana acasa si dup-aia m-or lasat picioarele :p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 12:49 pm

Nuj' daca a inteles , ca lu flafi cred ca trebuia sa-i cante cam asa:

"Cause a big nothing it'll be for meeeee
(corul : merengue !)
The land of opportunity
(corul: flafi don't drink cause you'll have to peeeeeee )
The land of opportunity
The golden chance for me
Merengueeeee"
hop sh-asa ~p ~p ~p
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde nocturna » Vin Iun 17, 2005 1:05 pm

aoleo, apropou de cerberii de la intrare, ca mi-am amintit. pe langa faptu ca toate lichidele consumate, consumabile, pe cale de a fi consumate, se depozita undeva pe jos, orunde la intrarea pe pasarela (sticla tzeo dadea inapoi), nenii de la intrare era foarte suspicioshi shi unpic frustratzi de diverse. probabil privatzi de anumite jucarele cand au fost mici. sticle n-aveam, da' zice un nene dintre aia suspicioshii: "ne pare rau donshoara, da' trebe sa lasatzi geanta aici, sa o cantarim." ~p ~p da' bre, cum sa nu, o las aici, o iau ieu la urmatoru' concert. ~p cantari-v-atzi intelectual + lojica sa vi le cantaritzi ! jandarmii scenici, vazutzi indeaproape jenantzi rau, dar cu sigurantza vazutzi din fundul arenelor, sublimi shi inecsistentzi. sac, memetu. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 1:10 pm

nda, deci daca nu-i cu merenghe io nu procesez. :P

super-zelosenia cadrelor de ordine m-a enervat intotdeauna. plus prejudecata: roacher=element periculos, antisocial, must search&destroy. Eventual cu cat mai multi pumni in cap, sa se invetze minte.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 17, 2005 1:12 pm

alienor, ~p ~p ~p
esti in forma azi :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 1:16 pm

nocturna, tare faza cu poseta.. cred ca-i acelasi nene care mi-a luat mini radioul din geanta (unu d'ala mic, ordinar, cu casti, de 100 de mii) si l-a cercetat pe toate fetzele incercand sa vada care-i partea cu care se fac pozele ~p

eye, mersi.. deh, dupa cate-un eveniment satanist creste inspiratia (shi imbibatzia ~p )
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 1:30 pm

sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 1:35 pm

flafi mic, ie fix tot aia de la Evz.. ce-i drept, fontul si asezarea in pagina sunt cu totul altele ~p

Pe aiu il inteleg ca vede dublu si blurat, da tu? da un restart la Mufa ~p

edit: ie drept ca sub stirea asta "noua" gasita de tine mai e una, de maxima importanta, in care aflam ca domnisoara lazariuc sh-a schimbat sanii de 3 ori (intre ei, ma-ntreb? ~p)
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 1:37 pm

care linku de la evz nu se deschidea, bre. cel putin ala a fost singuru pe care n-am putut sa-l citesc, asa ca n-aveam ce sa incurc :P

sa-l las? poate mai sunt si altii la care nu s-a deschis evz.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 1:42 pm

cum bah sa cantareasca geanta? unde? si mai ales de ce? a cumparat care va sidiu la promotionalul pretz de 650.000 lei? vechi
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Vin Iun 17, 2005 1:42 pm

alienor, mama, da' pe tine nu te-am zarit neam. shi vorba aia, l-am vzut pana shi pe mustaine. avuseshi loc la vipuri, sau numa tzea fost rushine cu noi ? ~p

Muzica la 180.000 W

cand ie 18.000, cand ie 180.000. io zic sa dea cu banu.

n-am cumparat sidiu. shi ofcors ca nu i-am lasat sa cantareasca geanta.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 1:42 pm

s-o tai, se strica, s-o las, mi-e frica, ca vine altu si mi-o ridica ~p Hai, curaj, las-o.

serios: cum vi s-au parut gigeii de la Dungeon? in afara de o pesa mistocutza, io n-am inteles mare lucru, mi s-a parut o combinatie intre Europe si nu stiu ce, cu o tentativa esuata de reluare a ritmului (si unor note) din painkiller la inceputul unei alte piese.

edit: nocti, presuopun ca si daca m-ai vazut, nu ai de unde sa stii :D Era vorba ca ne vedem, asa ma ameninta flafi, doar ca eu si grupuletzul meu am fost cred fics in partea opusa, iar incercarile de telefonat au esuat pentru ca 'netuorc bizi' . Singura veste, de mare pretz, pe care am avut-o de la fliuf, a fost "stanga scenei".. ~p ar fi fost un mizilic sa va caut, da mi-a fost lene
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde nocturna » Vin Iun 17, 2005 1:51 pm

deci tzea fost rushine cu noi. am intzeles.

dungeon, nu mea placut. in fine, poate numa s-a auzit teribil de prost.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Iun 17, 2005 1:54 pm

Muzica la 180.000 W

erau toti aia 180.000 de watti da majoritatea beau in saptele scenei si au uitat sa intre la contzer
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 1:58 pm

Prost s-a auzit, e clar.. chiar mai prost ca la Avatar, asa mi s-a parut.

da, am vazut si eu vreu 85 000 wati band in spatele scenei, restu cred ca erau la pipi ~p
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Djinn » Vin Iun 17, 2005 2:04 pm

dungeon nu mi s-au parut cine stie ce si sunau foaaaarte cunoscut... ceea ce e grav tinand seama ca in seara i-am auzit pentru prima oara :P

nush cati watzi or fi fost si pe unde, cert e ca ma mir ca inca mai aud. eram fics aproximativ in fatza boxelor, give or take un rand-doo, care probabel or fi servit de zona-tampon si de-aia mai am io timpanele intregi :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 2:05 pm

deci n-am zis nimic (.. )
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 2:17 pm

io nu mai aud de doo zilencuace.

dungeon aia sunt cica power si isi platesc deplasarea numai ca sa cante cu megadetzii si s-au auzit extrem de nasol, au montat meseriasii de la megadetzi pe micser o treaba care sa le limiteze si bruieze sunetu. asa se face si afara nu numa la noi, da? daca se auzeau mai bine ...

nici io nam vazut alienor, am mainile intregi, neflacturate
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 2:22 pm

danon, io te-am vazut , cand ne-am dus sa facem pipi la rustic am trecut pintre mese si te-am zarit da erai concentrata la o discutzie cu niste domni asa ca n-am zis nimic

ps- lumineaza ma si pe mine cu mana si fractura, pliz
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde cubu » Vin Iun 17, 2005 2:27 pm

Bine ca ati fost la concert. Sa fie la voi. :P
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 17, 2005 2:36 pm

la rustic am trecut pintre mese


mai merge? mai merge lautareasca prin localuri ? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 2:37 pm

alienuaro trebuia sa zici bre ca stii ca noi cand ne vazuram io nu stiam ca ejti tu ca a tzinut flufa numa pt ia si posibil sa nu asociez muaca cu persuana + ca la rustic era o multzime de fetze cunoscute din care unele le stiam da iei se uita lung asa ca e riscant.

:D cand ne-a luminat 90 parca cine ie persoana cu care am facut cunostintza la casa de copii, un cor de 3 a ecsclamat: aaaa tipa care nea sdrobit dejtele cand am dat noroc si neam oarecum prezentat ~p cu asta esti vie in memoria tuturor, pe mine mai schilodit pt fo ora :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Alienor » Vin Iun 17, 2005 2:40 pm

~p
la danon la masa n-am indraznit, ca erea cu nejte pletosi, pareau satanisti..

Inauntru aveam concurenta (canta unu "sacrifice", fals da tare).. mai in fundu' curtzii (unde beau aia 85 000 watzi) am cantat s-am scos de cateva beri :D

edit: danon, cine te-aude (citeste) zice ca sunt un colos care rupe maini.. Pe cine-am fracturat? ca data viitoare le dau mana s-o pupe, aia nu doare :D
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde nocturna » Vin Iun 17, 2005 2:42 pm

danone scrie: cand ne-a luminat 90 parca cine ie persoana

danone, bre, alo, conced !! ~p io n-am fost la desfashurarea manifestatziunii de strangeri de la casa de copii. ~p

care pletoshi, shomeru ? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron