rock la mures 2005

Totul despre muzica rock

rock la mures 2005

Mesajde bestrom » Mie Iun 15, 2005 11:23 am

dupa o serie de selectii, programul editiei din acest an a festivalului rock la mures de la periam / port a fost definitivat.
scena mare
Joi 14 Iulie
Implant pentru refuz 23.45
Slut (Germania) 22.20-23.20
Julia(Austria) 21.00-22.00
Blackbeers 20.00-20.40
Grimegod 19.00-19.40
vineri 15 iulie
Tribal Moments cu publicul care vine cu diferite instrumente de percutie 17.00-18.00 Vita de Vie 23.30
Traceelords (Germania) 22.10-23.10
The Cascades (Germania) 21.05-21.50
Trotell Monodream (Germania) 20.00-20.45
Seven 18.55-19.40
Target 18.00-18.35
simbata 16 iulie
Tribal Moments cu publicul care vine cu diferite instrumente de percutie 17.00-18.00 Divle Jagode (Bosnia) 23.30
The Acoustical South (Germania) 22.10-23.10
Treeshakers (Germania) 21.05-21.50
The Outernational Space Gypsy Consortium (Suedia) 20.00-20.45
Stubborn (Germania) 18.55-19.40
Amala 18.00-18.35
duminica 17 iulie
Tribal Moments cu publicul care vine cu diferite instrumente de percutie 17.00-18.00 Project Pitchfork (Germania) 23.30
Bio 22.10 - 23.10
Scrubs (Germania) 21.05-21.50
Altar 20.00-20.45
Neo 18.55-19.40
Beton 18.00-18.35

Tribal Moments cu publicul care vine cu diferite instrumente de percutie 17.00-18.00

p r o g r a m 2 0 0 5 > S E C O N D S T A G E :


- Buricul Pamantului
Oliver
Rock N Ghena
Escalator (Ungaria) Guerillas Amatris (Germania) Coroziv
Oranj
Dance Trauma
My Shadow
Fade Vals Hedone
Haos
Interzis
Crize
Stacato

mai multe informatii despre festival gasiti pe site/ul http://www.rocklamures.com, iar acreditarile de presa se fac pe baza descarcarii unui formular ce poate fi dowloadat de la aceeasi adresa
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde Bortzianu' » Mie Iun 15, 2005 11:34 am

yeap.

ne vedem acolo :) ..

... am fost si anul trecut... e un festival cum putine ai ocazia sa vezi/auzi in Romania .. Muzica buna, locatie superrrr . Imi aduce aminte cu placere de vremurile in care rockerii erau ca fratii..

.. e un eveniment deosebit si trebuie vazut/sustinut.

mult norock!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde bestrom » Mie Iun 15, 2005 12:01 pm

alaturi de o serie de surprize pregatite pentru acest an, o veste poate fi extrem de buna pentru toata lumea. alaturi de trupele straine la festival va participa si kai lotze, unul din cei mai importanti manageri de muzica din Germania, propietar al agentiilor de booking project management si protain.. prima vizita a lui in Romania are ca scop studierea pietei de profil din tara noastra si descoperirea de noi talente pentru agentiile germane.printre trupele impresariate de el se numara project pitchfork, wolfsheim, camouflage, covenant s.a.m.d.
asadar alaturi de distractie, muzicienii au sansa de a se face si remarcati!!!
vom reveni cu noutati
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde SkA » Mie Iun 15, 2005 3:00 pm

Excelent!!
Un festival unic, multa-multa bafta si sper sa ne vedem acolo!!
De salutat initiativa de a monta 2 scene! Va mai fi si dj-iala?!
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iun 16, 2005 12:01 am

genial ... pitchfork !!!!! :D

ne vedem p`acolo ... care mai vine ? sa facem o intalnire sau ceva
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde dradutu » Joi Iun 16, 2005 6:26 am

ne vedem acolo...
dradutu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 14, 2005 2:20 am
Localitate: cluj

Mesajde bestrom » Joi Iun 16, 2005 9:27 am

da, si anul acesta va exista si DJ/iala.
afisul manifestarii
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde gaga » Joi Iun 16, 2005 10:50 am

auziti dragi "organizatori"? dar trupele care au pierdut probabil timp, nervi si bani sa va trimita materiale, neprimind in schimb nici un raspuns (nici la mailuri si re-mailuri) v-au multumit pentru lipsa de bun simtz?

bestrom scrie:alaturi de o serie de surprize pregatite pentru acest an


a, era surpriza festului sa inteleg?

peseu: mi-a povestit de curand cineva ca s-a propus timpuri noi pt fest la care domnul care se ocupa si aproba a fost de acord spunand clar:

"- cine-s timpuri noi?"
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 1:58 pm

Na pai organizatorii nu sunt obligati sa se justifice in fata trupelor respinse. Probabil ca au primit kile de cduri! Nu se poate sa-i impace pe toti.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 16, 2005 2:48 pm

SkA scrie:Na pai organizatorii nu sunt obligati sa se justifice in fata trupelor respinse. Probabil ca au primit kile de cduri! Nu se poate sa-i impace pe toti.


poti sa taci daca nu ai idee despre ce este vorba? cand lansezi o actiune sunt niste pasi de respectat nu numai din bun simtz.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bestrom » Joi Iun 16, 2005 3:02 pm

pentru a clarifica toate aspectele....intr/adevar organizatorii au primit o serie de demo/uri. unii au intervenit cu pile pentru ca formatia x sa cinte. altii nu. cert este ca lista finala a fost creata de ORGANIZATORII festivalului, avind in vedere criteriile lor. nu le iau neaparat apararea, dar trebuie sa stiti ca nu e usor de pus la punct o asemenea manifestare. mai ales intr/o tara in care sponzorii nu se inghesuie sa dea bani pentru open/air/uri la care cinta formatii de rock. din pacate, din nou se demonstreaza ca „scena“ este divizata.danone, alin, care ti/a zis faza cu timpuri noi are si el niscaiva interese cu trupa aia, nu crezi?
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 3:07 pm

Mai Danone stai flexat, ca stiu mai bine decat crezi cum e cu festurile astea. Am organizat 3 de astfel de evenimete de anvergura internationala in Timisoara, asa cu nu te mai umfla atat in pene.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 16, 2005 3:25 pm

SkA scrie:Mai Danone stai flexat, ca stiu mai bine decat crezi cum e cu festurile astea. Am organizat 3 de astfel de evenimete de anvergura internationala in Timisoara, asa cu nu te mai umfla atat in pene.


~p ~p ~p asta explica totul, stiam eu ca ardelenii is mai lentzi, deci nu e vorba de lipsa de bun simt, probabil ca o sa raspunda la mailuri la anu' ~p

bre in primu al doilea si al cinspelea rand eu am semnalat un fapt care denota lipsa de profesionalism, parerea mea. ma doare in dorsala ca si tu esti la fel.

foarte bine participantilor, foarte bine festului, dar e loc de mai bine si ce am scris vrea doar sa arate: unu lipsa de respect pt artisti, doi: lipsa de cunostinte in domeniu. atat.

(+ ca nu numai eu am observat ca nu erau de inteles)

si cu apelativele eu zic sa te relacsezi matale ca de jmekeri nu ducem lipsa.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 3:48 pm

Tu nu ai semnalat, ai acuzat lipsa de bun simt. Probabil nu stii cum e facut festu de la Periam, de cati oameni e facut, si cu ce bani! Si asa sunt putine evenimente, nu cred ca e cazul sa-i porcaim pe cei care se straduiesc sa faca ceva.
In fine, voi regatenii aveti drepate...le stiti cel mai bine pe toate!
Sunt cat se poate de relaxat, don't worry...
Ne'om vedea pe acolo...
Numa bine!
ps: Periamul e in Banat. La fel si Timisoara. ;-)
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 16, 2005 4:02 pm

am semnalat, cum sa acuz doamne fereste, ce sunt eu. am idee de periam. si lipsa aceea de interes, desigur ca este vorba numai de faza de presemnare a contractului, deci tine de pur bun simt si respect fata de trupe plus treaba cu "cine-s timpuri noi:, atat.

Periamul e in Banat. La fel si Timisoara. ;-)


exact asta am spus si eu, dar lasa, o sa intelegi la anu' ~p

din punctul meu de vedere gata, case closed, bafta, dreptate si fratzie pt toti cetatenii planetei.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Joi Iun 16, 2005 4:03 pm

In fine, voi regatenii aveti drepate...le stiti cel mai bine pe toate!

nu ma...voi banatenii avetz trei oo...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 16, 2005 4:06 pm

ce memet ai nimerit intre aia care faceau pogo venitz de nush unghe care spuneau in grai dulce ca au boala pe bucuresteni? de aia ai vazut megadethu din curu pamantului? ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Joi Iun 16, 2005 4:10 pm

bre nu...ca io nam stat de vb decat cu aradeni si clujeni si oamenii astia navea nicio treaba.
da manerveaza complexu asta de superioritate pe carel au anumite elemente de pe la banat...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde L.O.S.T. » Joi Iun 16, 2005 10:05 pm

Hai sa fim seriosi.

Le-am trimis cd (album, nu demo) in luna APRILIE. De atunci, le-am trimis 4 (patru) e-mail-uri, pe 4.05, 15.05, 20.05, 28.05, la toate adresele de contact:
adresa principala : info@rocklamures.com
Helmut Jost : helmut@rocklamures.com
Nicolae Buda : nita@rocklamures.com
Gianina Niculita : gianina@rocklamures.com

INTREBAREA ? "Nu va suparati, ati primit cd-ul L.O.S.T. ?"

NU CRED ca in doua luni de zile, cei 3 oameni (cel putin) NU AU AVUT TIMP sa raspunda cu "da" sau "nu". Nu i-am intrebat daca am fost acceptati, ce parere au avut, de ce aia si de ce ailalta.

Ei sa fie sanatosi sa sa le iasa un super festival. Trageti voi concluziile ...
"Last Breath" disponibil la Diverta, HMF, Muzica, Maniac Music, Media Galaxy, Carrefour, Bestial Records

www.we-are-lost.com
www.myspace.com/lostromania
Avatar utilizator
L.O.S.T.
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde bestrom » Vin Iun 17, 2005 10:03 am

spre deosebire de peninsula sau stuffstock, periamul e organizat de doi banateni plecati in germania. evident ca sunt lacune, dar nu va grabiti sa/i blamati, initiativa e foarte buna si cei care au fost acolo stiu despre ce e vorba.
nimeni nu are un complex de superioritate fata de regateni. pur si simplu oamenii de pe aici au o doza de bun simt uneori mai mare decit a unor personaje de prin bucuresti. din pacate aceasta falsa competitie creeaza disfunctiuni si in zona rock/ului sanatos. asta e de blamat.
am atasat si afisul manifestarii
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde eyewitness » Vin Iun 17, 2005 10:09 am

festival rock fara LOST e ca tzatza fara sfarc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 10:25 am

periamul e organizat de doi banateni plecati in germania


asta suna a discriminare si conform regulamentului fanclub.ro sunteti in culpa ;k

sa lamurim: deci este organizat de banateni pentru comunitatea banatenilor? sau cum? si daca sunt romani din germania nu pot raspunde la mail? sau nu mai stiu romaneste? trebuiau sa precizeze sa li se scrie in germana sau in banatzeana si puteau raspunde cu un ja sau nein, nu?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bestrom » Vin Iun 17, 2005 12:36 pm

din pacate, subiectul care ar fi trebuit sa informeze publicul asupra festivalului rock la mures a alunecat spre o nefiresca si nedorita cearta.
asadar....rock la mures nu este pentru banateni. e organizat de banateni. limba banatzeana e arhicunoscuta, deci nu vad rostul de a se scrie in ea:)
probabil ca toata lumea are dreptate. trupele ar fi meritat un mail de raspuns cu nu, nu se poate. si ca fara lost festivalul nu e bun. sau conform spuselor lui richard constantinidi, daca nu cinta luna amara la rlm si peninsula, astea nu sunt festivale de rock. inainte de a blama si a demola, incercati sa construiti ceva. evident ca exista lacune, dar daca oamenii care pot pune umarul la miscarea rock se impart in bisericute si se ataca sistematic, ceilalti au de profitat. neajunsuri exista dar haideti sa incercam sa le semnalam si sa invatam din ele, nu sa ne injuram pe la spate. zinzania bagata artificial de unii intre banat si bucuresti nu isi are rostu. peace man si rock on!
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde gaga » Vin Iun 17, 2005 12:58 pm

conform spuselor lui richard constantinidi, daca nu cinta luna amara la rlm si peninsula, astea nu sunt festivale de rock.


~p ~p asa a zis? lasa ca a cantat ipr la megadeth, nu-i bai :)

ramane de informare, am inteles ca daca se suna un organizator era ok, de fapt era ok daca cineva raspundea la mail, poate data viitoare :)

multa bafta
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Vin Iun 17, 2005 1:01 pm

bah best romule, ce zici tu acolo cu banatu si regatu sunt nishte efecte ale ignorantei si jemanfishului organizatorilor. daca v-ar fi pasat cat de cat de mishcarea rock din romania si daca tot vanturi sloganuri cu "punem umaru" si "unitate" si alte vrajeli gargaristice mobilizatuare mai bine i-ai fute-n gura pe organizatori care nu au raspuns la meiluri tratand cu curu mijcarea rock.

deci tredu a loat intorsatura pe care a loat-o tomna ca icnoranta vuastra in a raspunde solicitarilor creaza suspiciuni spre discriminare. ce-ai vrea acu? sa bagam posturi unu dupe altu si sa spunem in cor "bravo organizatorilor, ne-ati futut in gura icnorand X trupe din tara da noi va iubim si va apreciem"


zinzania bagata artificial


aaaa si vezi ca zazania ie fara "n"
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde L.O.S.T. » Vin Iun 17, 2005 10:57 pm

Vrem sa facem o precizare: nu am mentionat nimic de regiunea de unde provin organizatorii si nici nu ne intereseaza. Nu avem absolut nimic cu ei si le uram succes. Am fost doar dezamagiti si poate un pic intrigati. Asta e, data viitoare.

Toate cele bune

L.O.S.T.

PS Nu am blamat, nu am demolat, si tragem speranta ca de vreo 14 ani ne chinuim sa construim si noi ceva.
PPS Chiar nu ne deranja un refuz. Suntem obisnuiti. Bestrom are dreptate cu bisericutele.
"Last Breath" disponibil la Diverta, HMF, Muzica, Maniac Music, Media Galaxy, Carrefour, Bestial Records

www.we-are-lost.com
www.myspace.com/lostromania
Avatar utilizator
L.O.S.T.
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde bestrom » Mar Iun 21, 2005 3:07 pm

Programul anuntat pe site a suferit o mica modificare. Formatia maghiara ESCALATOR, anuntata pentru second stage nu va mai ajunge la festivalul rock la mures. Organizatorii vor comunica in scurt timp numele formatiei care ii va lua locul.
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde bestrom » Mar Iun 21, 2005 3:10 pm

s/a definitivat si programul scenei electronice de la rock la mures
joi si duminica 14, 17 iulie
DIE SOUNDZIMMER KOLLEKTIV Djs.
djSatoyo, Kubin, Vinz, Mo
chillout drum'n'bass, breaks
http://www.soundzimmer.de

sambata 16 iulie
Freakyclub
djKlamsi, elPazo, VinylRocker, SashaSonido, RayPool, S.I.N
balearic, electro, tech, pumpin house si tribalistic sunrise

vineri 15 iulie
the anonimTM massive
Roli Breaker, Dudu&mcTina, Leizaboy, Klin, Seba1394
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde merkaba » Sâm Iun 25, 2005 12:12 am

pfoa .... merg 3 oameni p care vreu sa`i intalnesc ...

dis isn`t fair ...

apropo .. .eu am ales peninsula ... anyone wanna joint ? ...

parca e cam sters anu` asta line`up`ul , except pitchfork ... adik ... anu trecut ma plimbam ca disperata intre dj stage si scena mare ca erau super amandoua ... amu nici known ppl la dj stage, nici cine stie ce big names la scena mare (ca de mici ma abtin) ...

singuru motiv pt care as alege periamu` e pt atmosfera ... da e prea ascuns, iara eu n`am atata buget ... aleg Goldie si restu` ..
asculta aripile cum bat ....
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Mesajde whatever » Lun Iun 27, 2005 12:46 am

vin eu cu tine la peni sula :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron