promo album B.TON - VADUVA ALBA

Totul despre muzica rock

promo album B.TON - VADUVA ALBA

Mesajde gianiny » Vin Iul 15, 2005 11:39 am

http://www.b-ton.ro
http://www.rebelmusic.ro


Auditie placuta!
Si, daca va place, cumparati originalul!
gianiny
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Ian 26, 2003 2:17 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Judge_Aris » Vin Iul 22, 2005 1:28 pm

SEDATIV Crew saluta aceasta lansare!
Felicitari la greu! ;)
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iul 27, 2005 1:18 am

si mergeti si pe la concerte daca apucati ... b.ton suna super fain live.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Aug 01, 2005 8:25 am

fara altzi michimausi, articolul de promovare din 7 seri (acelasi din romania libera dar sub alta semnatura)

" Numele B.TON a devenit cunoscut datorita clipului "Imagineaza-ti", care ruleaza de o luna pe televiziunile muzicale. In clip, cei trei membri ai trupei (Fly, Calin Venin si Da Noots) apar in ipostaze care de care mai surprinzatoare. De altfel, ei sunt obisnuiti sa socheze prin aparitiile lor. In concerte, baietii apar imbracati in pampersi sau prosoape care cad in timpul show-ului, [b]oferindu-le spectatoarelor privelisti dintre cele mai incitante. Se spune ca baietii au "instrumente" de peste 15 centimetri"

no comments
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Lun Aug 01, 2005 10:07 am

gaga scrie:.. Se spune ca baietii au "instrumente" de peste 15 centimetri"

no comments


..pai si ce ? asta e un lucru ANORMAL ??!! .. :( ..toti avem peste 15! klar! :(

ca sa fiu in topic : am ascultat si sunt ok baietii. si, ce e mai important : promit.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde SKA-P » Lun Aug 01, 2005 2:55 pm

Bortzianu' scrie:..pai si ce ? asta e un lucru ANORMAL ??!! .. :( ..toti avem peste 15! klar! :(

ca sa fiu in topic : am ascultat si sunt ok baietii. si, ce e mai important : promit.



I-am vazut la Periam: jenat....-statea lumea si radea in hohote cand astia "performau"...chiar a fost funny
inteleg ca Despot i-a lansat pe IPR dar la astia ce n'aibah gaseste....
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde gaga » Lun Aug 01, 2005 2:59 pm

eu nu i-am vazut inca live de aia nu comentez in nici un fel, dar sunt sanse ca vad ca au cantari destule.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SKA-P » Lun Aug 01, 2005 3:35 pm

Bortzianu' scrie:..pai si ce ? asta e un lucru ANORMAL ??!! .. :( ..toti avem peste 15! klar! :(

ca sa fiu in topic : am ascultat si sunt ok baietii. si, ce e mai important : promit.



I-am vazut la Periam: jenat....-statea lumea si radea in hohote cand astia "performau"...chiar a fost funny
inteleg ca Despot i-a lansat pe IPR dar la astia ce n'aibah gaseste....
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde Bortzianu' » Lun Aug 01, 2005 3:41 pm

SKA-P scrie:I-am vazut la Periam: jenat....-statea lumea si radea in hohote cand astia "performau"...chiar a fost funny..
inteleg ca Despot i-a lansat pe IPR dar la astia ce n'aibah gaseste....



..am ascultat doar materialul demo, de pe site... inregistrarile sunt ok. in nici un caz " revelatia rock"/albumul anului ..blabla bla .. am spus ca sunt "ok" si-atat. ..pentru AMATORII de gen, normal. .:)

.. live habar n-am cum suna, da' e treaba lor.

ce-o fi gasit despot? :) ei na si tu, cu intrebari puerile. .. :)
time is MONEY. :)

ok..spor la rock.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde SKA-P » Lun Aug 01, 2005 4:03 pm

Bortzianu' scrie:..am ascultat doar materialul demo, de pe site... inregistrarile sunt ok. in nici un caz " revelatia rock"/albumul anului ..blabla bla .. am spus ca sunt "ok" si-atat. ..pentru AMATORII de gen, normal. .:)

.. live habar n-am cum suna, da' e treaba lor.

ce-o fi gasit despot? :) ei na si tu, cu intrebari puerile. .. :)
time is MONEY. :)

ok..spor la rock.



Da , da
asa este time is money...dar cand a inceput Despot cu chestia asta (adica "ajutorul" trupelor) inca mai avea pretentii sa fie si ceva calitate...vezi IPR... (muzica+texte)...



.....si uite asa se duce pe paula muzica autohtona....pacat....
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde whatever » Lun Aug 01, 2005 7:50 pm

bine ca iti permiti sa comentezi de ei ca au sunat penibil live, dupa ce i`ai vazut intr`un concert

oricum, ei nu canta de un an sau 2, pariez ca nu ii stii de cand era Charlie solist, nu ? In fine, ideea e sa nu te hazardezi cu astfel de declaratii, mai urmareste`i un pic, si vorbim dupa aia.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde L.O.S.T. » Lun Aug 01, 2005 10:34 pm

SKA-P scrie:inteleg ca Despot i-a lansat pe IPR


nu prea cred ........
"Last Breath" disponibil la Diverta, HMF, Muzica, Maniac Music, Media Galaxy, Carrefour, Bestial Records

www.we-are-lost.com
www.myspace.com/lostromania
Avatar utilizator
L.O.S.T.
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

concerte B.TON

Mesajde gianiny » Lun Aug 01, 2005 11:25 pm

Pentru cei interesati, daca sunteti prin zona, B.TON vor concerta
vineri seara in Mamaia la scena Tuborg.
Deasemenea, se preconizeaza o aparitie spectaculoasa la targul erotic EROSS, sambata, tot in Mamaia.
In rest,
pe 17 august la SZIGET in Budapesta (http://www.sziget.hu),
pe 20 august la Brasov (cu Europe si VDV)
FANFEST-ul la Rosia Montana pe 26-28 august (http://www.fanfest.ro)
etc.
REBEL MUSIC
gianiny
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Ian 26, 2003 2:17 am
Localitate: bucuresti

Mesajde catharsis » Mar Aug 02, 2005 12:05 am

din cate stiu despot a produs doar oameni fara fete, nu cred sa fi lansat el ipr, e prea mult spus, mai ales ca permis portsinucidere e din 96
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde SKA-P » Mar Aug 02, 2005 8:46 am

whatever scrie:bine ca iti permiti sa comentezi de ei ca au sunat penibil live, dupa ce i`ai vazut intr`un concert

oricum, ei nu canta de un an sau 2, pariez ca nu ii stii de cand era Charlie solist, nu ? In fine, ideea e sa nu te hazardezi cu astfel de declaratii, mai urmareste`i un pic, si vorbim dupa aia.



P e mine nu ma intereseaza Charlie ca solist, lacatus -mecanic sau bona. Eu mi-am dat cu parerea vis-a-vis de aparitia live de la Rock la Mures.

S-ar putea ca pe o alta scena sau intr-o alta viata sa cante bine, dar la Periam a fost nasol.


Si gasiti ca inainte de Oameni fara fete IPR au fost lansati? Chiar daca au avut la ora respectiva 3 albume ei nu au fost lansati.
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde SKA-P » Mar Aug 02, 2005 8:51 am

gianiny scrie:Pentru cei interesati, daca sunteti prin zona, B.TON vor concerta
vineri seara in Mamaia la scena Tuborg.
Deasemenea, se preconizeaza o aparitie spectaculoasa la targul erotic EROSS, sambata, tot in Mamaia.
In rest,
pe 17 august la SZIGET in Budapesta (http://www.sziget.hu),
pe 20 august la Brasov (cu Europe si VDV)
FANFEST-ul la Rosia Montana pe 26-28 august (http://www.fanfest.ro)
etc.



Eu merg la Sziget de vreo 7 ani. La ce muzica se asculta acolo si la ce pretentii au oamenii, la "concertul" b.ton o sa fie un auditoriu de 3 persoane care o sa se tavalesca de ras.
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde whatever » Mar Aug 02, 2005 6:50 pm

pai daca nu iti place fa tu o trupa,canta bine, si incearca timp de vreo 6-7 ani sa te lansezi ... ca pe urma sa vina lumea la "concertele" tale sa se tavaleasca pe jos de ras
E usor sa arunci cu noroi, nu`i asa ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde L.O.S.T. » Mie Aug 03, 2005 12:28 am

SKA-P scrie:Si gasiti ca inainte de Oameni fara fete IPR au fost lansati? Chiar daca au avut la ora respectiva 3 albume ei nu au fost lansati.


atunci inseamna ca nici acum nu sunt cine stie ce "lansati" ...
"Last Breath" disponibil la Diverta, HMF, Muzica, Maniac Music, Media Galaxy, Carrefour, Bestial Records

www.we-are-lost.com
www.myspace.com/lostromania
Avatar utilizator
L.O.S.T.
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Noi 20, 2004 12:00 am

Mesajde SKA-P » Mie Aug 03, 2005 9:26 am

whatever scrie:pai daca nu iti place fa tu o trupa,canta bine, si incearca timp de vreo 6-7 ani sa te lansezi ... ca pe urma sa vina lumea la "concertele" tale sa se tavaleasca pe jos de ras
E usor sa arunci cu noroi, nu`i asa ?



Nu dau cu noroi in nimeni, pur si simplu nu imi place trupa b.ton si am dreptul s-o spun.
Si dupa 7-8 ani daca tot asa fals canta si numai prostii nu merita sa cante pe scena autohtona.
E clar ca tipii sunt bine-ancorati cu pile
Uite iti dau un exemplu: IPR au fost refuzati de mai multe ori la Sziget si astia canta anul asta acolo. Intre cele doua trupe nu exista termen de comparatie. Pai si atunci tu ce deduci?

Si am vazut personal cum se linguseau la toata lumea la Periam: "Aplauze pt Petre Magdin marele sustinator al rockului romanesc" si ce doi oameni din fata lor aplaudau.....
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde Bortzianu' » Mie Aug 03, 2005 9:48 am

..
sa nu va fie cu suparare: am ascultat ATENT "demo"-ul lor..
..nu canta rau, dar nici chiar (atat de ) in fata nu sunt de pus. parerea mea. vorbesc dupa ce am ascultat demo-ul.

concluzia mea neavizata : instrumentale .. deloc noi/nimic inovativ, versuri ..chiar puerile/facute ca sa ..fie .. daca doar atat pot dupa 7 ani .. e nasol de ei. chiar imi pare rau ca au muncit atat (daca au muncit 7 ani - 3 vieti de canar!) si au scos DOAR atat.

.. nu va suparati, dar atata pot eu percepe in mediocritatea mea de .. platina. :) .. pot avea un loc in muzica autohtona., dar tre' sa-si construiasca mai intai un fundament solid. in doi, trei, cinci ani .. APOI ..sighet si alea alea .. e klar ca au fost aruncati in fata. intai munca si apoi ..laurii. publicul roman nu mai e asa de usor de "fraierit" cu vedete scoase in fata si mediatizate in heavy rotation... si am obs chiar o repulsie a publicului la trupe ..fie chiar si rock, scoase fortat in fata..

..acum vreo 2 ani un manager din danemarca , imi spunea: mai baiete! daca vrei sa canti si peste 15 ani si sa fii ascultat, mergi pe calea NORMALA: de jos in sus! ca daca te arunc direct SUS .. nu ai pe ce sa-ti asezi fundul .. munciti si veti avea rezultate. in timp. asta e calea normala..
... si a trebuit sa vina omu' din danemarca sa ma faca sa inteleg ca ..daca muncesc si aduc ceva nou/nu obligatoriu valoros ... voi avea locul meu, pe drumul meu.
..si dupa 4 ani de underground..uite ca am fost acceptati la stufstock, fara nici o pila. jur. e inca un pas pentru noi. asta e calea normala.

..dar o dau in balarii deja. scuze.

..k ..spor la rock, ca loc e pentru toti.

bafta.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Aug 03, 2005 8:09 pm

stai linistit SKA-P ca nici eu nu sunt fan B-Ton, doar ma inteleg bine cu baietii si mi-au placut cum au sunat live de cate ori i-am vazut. Tot ce vroiam sa spun e ca tu erai cam prea vehement cu criticile la adresa lor

cum a zis si bortzianu`, e loc pentru toti

numa` bine
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde B-ZAR » Vin Sep 30, 2005 2:23 pm

Cu toate ca eu nu sunt un fan rock shi niciodata nu am mai post'at aici,pot spune ca,mi-au placut foarte mult B.TON cum au cantat live...
Au fost in Chishinau pe 2 septembrie la Chef Stock,primul festival de muzica rock romaneasca in Moldova...Au cantat super...
Baietzii sunt foarte de treaba!...
Am vorbit chiar de o piesa in comun care,sper sa iasa cat de curand...
N-am mai facut experimente de genu' asta:Hip-Hop+rock...Dar,cred ca va ieshi ok...
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron