CLAWFINGER la ROCK YOUR MIND Festival 2005

Totul despre muzica rock

CLAWFINGER la ROCK YOUR MIND Festival 2005

Mesajde Alin Voica » Sâm Oct 08, 2005 1:18 pm

· 25 noiembrie 2005
· BUCURESTI
· SALA POLIVALENTA
· http://www.rockyourmind.ro

Primul festival international de rock alternativ si nu - metal.
In sfarsit, CLAWFINGER concerteaza in Romania.
Celebra trupa suedeza a anuntat data lansarii ultimului album, „Hate Yourself with Styleâ€Â
Alin Voica
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 08, 2005 1:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde om_fericit » Lun Oct 10, 2005 8:56 am

stau nedumerit de cateva zile si nu pot sa ma hotarasc sa vin sau sa nu vin..tinand cont ca sunt din cluj...si pe 25 e concertul...stiu..ca am sa pierd 4 laboratoare..dar nu partea scoala e importanta...ma intreb daca merita sa dau atatia bani pe drum si pe concert...ce m-ar face sa nu vin?? dar ce m-ar face sa vin..o intrebare penibila dar totodata cu mare cautare in mintea mea...faceti ceva si lamuriti-ma..plz
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

Mesajde trumpet_freak » Lun Oct 10, 2005 6:13 pm

CLAWFINGER ar fi un motiv suficient, cred eu...
poate si curiozitatea vizavi de 3 trupe de afara, poate si piese noi de la ALTAR, TIMPURI NOI, LUNA AMARA, IPR...
nu stiu, mai vezi tu...
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde Morrison » Mie Oct 12, 2005 12:25 pm

CLAWFINGER isi lanseaza noul album la ROCK YOUR MIND

Celebra trupa suedeza a anuntat data lansarii ultimului album, „Hate Yourself with Styleâ€Â
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Judge_Aris » Lun Oct 17, 2005 1:29 pm

La capitolul lumini! Cel mai tare show din acest punct de vedere si nu numai, l-am avut din punctul meu de vedere la ambele concerte Prodigy in aceeasi sala Polivalenta....
Cine a fost atunci..stie despre ce vorbesc....ramane sa vedem daca actualul eveniment le va depasi pe cele precedente.
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Noi 26, 2005 12:57 pm

Concert reusit nu am ce spune...

Am ajuns acolo pe la 7 si ceva, astept vreo 20 minute, incepe prima trupa: Timpuri Noi. In sala nu stiu daca erau peste 100 oameni. Formatia canta un rock destul de clasic si dragut, desi nu se potriveau cu ce urmeaza a fost o deschidere a festivalului destul de buna.
Urmeaza Alternosfera, formatie care nu pot zice ca nu mi-au placut, au fost chiar bunicei.
A treia formatie care urca pe scena: Luna Amara. Aici tot respectul, prima trupa din seara care a atras atentia publicului si s-au descurcat bine cu cantatul, ca de obicei.
Dupa urmeaza Altar, formatie care ar incanta orice fan Soulfly. Andy a fost bun la voce si restul formatiei la fel, desi uitandu-ma pe scena si in public (de data asta am stat pe scaun) nu am putut sa nu ma gandesc automat la filmul "Planeta Maimutelor"

............................................................................................
La Cheesy am avut pauza de somn A-)
............................................................................................

A urmat o formatie care in interviul dat Metalhead au promis multe, si au si aratat cat de cat: Subscribe
Aici Gafa: dupa ce ca au inceput dupa intro-ul binecunoscut compus de Clint Mansell, am fost surzit efectiv in prima parte a primei piese cand au inceput..
Ma rog, pe parcurs iarasi revelatia omul-maimuta :D ; dar mi-au placut.

Dupa o pauza de aproximativ 40 minute, daca imi aduc aminte bine au venit headlinerii festivalului: Clawfinger. Proaspat sculat din somn mi-am revenit la a doua melodie: World Domination, care a fost extraordinara din punctul meu de vedere, dupa care relatia public-trupa s-a intensificat astfel incat atmosfera a ajuns la maxim.
Alte puncte culminante au fost cand solistul a coborat in public de pe scena, piesele Nigger, Truth si multe altele printre care si ultima, binecunoscuta, cu refrenul "When I grow up, there's gonna be a day wheeeen everybody has to do what iiiii saaaay!!!" :a:

IN rest Point Blanc au fost bunicei, iar Implant pentru Refuz au stiut cum sa inchida un festival de acest gen in stil.
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Noi 26, 2005 1:07 pm

Alin Voica scrie:·

Cea mai performanta instaltie tehnica pusa la dispozitia unui festival de rock in Romania: sistem audio line aray, marca MARTIN SYNCO, care dezvolta o putere de peste 60.000 W.
100.000 W de lumini, cu un design exceptional, vor oferi spectatorilor ce se vor afla la Sala Polivalenta in 25 noiembrie 2005, cel mai inovativ spectacol de lumini realizat in Romania pentru un show de rock. 5 ingineri de sunet si 4 designeri de lumini ce vor asigura optima punere in scena a recitalurilor trupelor!



nu stiu de ce trebuie sa se minta incontinuu cand e vorba de promovarea unui spectacol. unu la mana , e line array si doi la mana cu 100 de mii de W de lumini trebuia sa plecam de acolo bronzati si transpirati. ceea ce nu s-a intamplat, din simplu motiv ca 60 de MAC 500/600 nu au 100 de mii de W niciodata. chiar daca a mai fost si o mana de par-uri.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Noi 26, 2005 1:25 pm

In primul rand, la concertul de pe blocuri al lu' Connex acu' ceva vreme, aia se tot laudau cu 80.000 W la sunet. Si asta e doar unu' pe care mi-l aduc aminte.

La lumini, probabil ca daca SOD zice ca n-a fost 100.000 inseamna ca n-a fost 100.000. Da' pe de alta parte, nu e neaparat necesar ca la 100.000 W sa pleci de-acolo bronzat, mai ales la o locatie asa mare cum e Polivalenta. Stiu ca nu e tocmai acelasi lucru, dar doar ca idee, sunt o gramada de reclame de buget mediu la care luminile sar de 100.000 W. O data am folosit vreo 60.000 numai sa luminam o sticla de Coca Cola. :p
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Noi 26, 2005 1:57 pm

tineretze, ai folosit 60 de mii HMI, ceea ce ie alta mancare de peste.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Noi 26, 2005 4:10 pm

totusi jocul de lumini si efecte a fost placut, ce vroiati? pirotehnica?

pese: abia astept a doua editie dak o sa mai fie
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Noi 27, 2005 1:16 pm

lumini... vreo 60 de maci 500/600, vreo 10 x-spot 2000, 8 strobo martin, 6 blindere, si vreo 8 spoturi(la phil collins a fost de vreo 4 ori mai mult)4 light designeri??? au fost doar 2... la sunet nu ma bag,da' oricum PA-ul nu a fost dat blana... se putea mai mult.
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde stefan » Lun Noi 28, 2005 8:18 pm

The_FrozenLord scrie:
incepe prima trupa: Timpuri Noi. In sala nu stiu daca erau peste 100 oameni. Formatia canta un rock destul de clasic si dragut, desi nu se potriveau cu ce urmeaza a fost o deschidere a festivalului destul de buna.


Offtopic ca offtopic, dar se impune: nenea, tu n-ai habar cine-s Timpuri Noi?? Ia mai documentează-te; oi fi avut tu 11 ani cand au scos ultimul album, dar nici chiar aşa.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Mar Noi 29, 2005 9:29 am

fane pai uite comentariu bre ~p

Andy a fost bun la voce si restul formatiei la fel, desi uitandu-ma pe scena si in public (de data asta am stat pe scaun) nu am putut sa nu ma gandesc automat la filmul "Planeta Maimutelor"


adica Altar si omu' de pe scaun regasindu-si roots, bloody roots ~p

ca sa nu cumva sa uiti:

Ma rog, pe parcurs iarasi revelatia omul-maimuta ; dar mi-au placut.


concluzia? deci da, monkey ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Daimon » Mar Noi 29, 2005 9:36 am

jenant ca au fost foar 1500 de oameni, asta spune mult despre cultura muzicala de prin zona.mai ales ca s-a putut intra doi pe bilet.

(nu, nu am fost, asa ca nu pot sa intru in detalii)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde The_FrozenLord » Mar Noi 29, 2005 9:47 am

lol. gaga, nu stiu cat s-a inteles din comentariul meu :x

nu am vrut sa atac pe nimeni, cu atat mai mult propria persoana. Altar sunt o trupa pe care o respect din multe motive, dar pur si simplu am fost amuzat de fazele de la concert. in schimb ai dreptate, nu mai stiu la ce melodie refrenul era chiar prea asemanator cu Roots Bloody Roots...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron