Lista neagra a cluburilor unde se canta live

Totul despre muzica rock

Lista neagra a cluburilor unde se canta live

Mesajde Judge_Aris » Lun Oct 17, 2005 1:52 pm

Se intampla sa fi mers in vreun club si sa fiti intrigati de proasta organizare sau de un tratament ciobanesc? Poate ca altii vor fi interesati de parerile voastre si vor ocoli locatia. Acest "Thread" poate fi folositor atat consumatorilor de muzica cat si celor ce o fac!
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Oct 17, 2005 8:22 pm

Nu stiu daca s-a schimbat ceva de anul trecut, dar o parere naspa mi-a facut "Big Mamou".
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Lun Oct 17, 2005 9:40 pm

de mult cand morisson organiza concerte in underworld.. nu ieseau prea stralucite ca sound + k locul e cam de kkt...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Oct 18, 2005 12:21 am

ce zici ?!?!?!?

cand am cantat in Underworld in 2004 a iesit exelent ca sound. Printre cele mai faine locuri unde am cantat ever. Mai bine treci si canta si tu acolo, sa iti dai seama cum e pe scena, si dupa aia comenteaza ca e de cacat. Mie unul mi-a placut tare mult in Under, si nu o sa imi schimb parerea (care e foarte buna) despre club/concerte/organizare/morisson prea curand
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Oct 18, 2005 8:03 am

whatever, si io am vazut acolo multe concerte din mai multe unghiuri de privitor si cu tot respectul pt emil, sunetul acolo se auzea de porc (nu avea cum altfel, gandeste-te la sala), plus ca era irespirabil, oricat de inrait fumator ai fi fost.

de aia s-o fi si mutat cu locatzia. ai fost in viking? ;)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Mar Oct 18, 2005 9:20 am

o data am fost si io in big mamou si nu ma mai intorc. fumu-fum (deja imi lacrimau oichii), usha deschisa ca sa se aeriseasca=> curent, afara frig (usha deschisa=> si inauntru frig), seara remember vali sterian care era ok pana au inceput diversi sa masacreze live niste piese ale dansului. banuiesc ca i-au pastrat pe cei mai buni pana la sfarsit, dar eu n-am mai rezistat.

in under cam inghesuiala. cam hruba. la sunet nu ma pricep atat de bine, dupe urechea mea neprofesionista suna ok. :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Oct 18, 2005 10:51 pm

Deci daca zici tu ok, inseamna ca tot naspa a ramas. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Oct 19, 2005 1:09 am

Dana, ce sa zic, stiu ca exista toate sansele ca de pe scena sa auzi altcumva ceea ce canti. Ai monitoarele langa tine, boxele, toate cele, am patit`o de cateva ori sa credem ca am sunat super bine, si oamenii din sala se luau cu mainile de cap. Acuma totusi, in Under cand am cantat, sonorizarea a fost super faina (s-a ocupat un baiat din ceva trupa, cum le zicea oare .. Hotel Fetish parca, nu bag mana in foc), si da, de acord, si cel ce se ocupa de sonorizare e o piesa esentiala in mozaicul asta cu sunetele :D Locul in sine, cum e amenajat iarasi mi`a placut. Adica noi in Arad nu avem nici pe departe asa ceva, ar fi bine sa avem macar 2 cluburi de rock (avem Taboo Rock care e inchis de vreo 4 luni sau ceva, si habar nu am ce se petrece cu el, Nervul din centru s-a dus, cel de pe strand e inchis, altceva nu ar mai exista !) Faza cu fumul din Under nu tare m-a deranjat :)

Iarasi am avut o sonorizare super ok in clubul Insomnia din Sighisoara.

peseu - am auzit de Viking, dar cum am ratat glorios toate sansele sa vin la Bucuresti anul asta, nu am ajuns inca acolo.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Oct 19, 2005 9:16 am

bre, acu nu polemizez. da' si la probe si la concert sunetu' acolosha (underplici) e diferit de la un pas la altul din cauza conformatiei locului, cu tunelele alea si tofelu de stalpi.

te dai mai in stanga: opaa io-te bre baietzii astia au si voce!
te dai mai in dreapta: ohooo are cinei la tobe si se si aud, nu se preface ca da in iei

+ ca hainele trebe spalate de cateva ori ca iese fum din ele ca din furnal. cand e clubul full (acu depinde de concerte) nu se poate respira.

acu nu zic, ca a avut rolul lui foarte important in underground si poate il mai are, nu il subminez. de big mamu ma abtzin ....

iar in viking, desi se calicesc sa dea drumu' la aerul ala conditionat, dupa fosta baza militara e cel mai bun acum, la ora asta.

mare pacat ca s-a pierdut baza militara (a intrat in clubbing, e house acuma, dar-ar dzeu numa ghinioane acolosha ca bun loc s-a dus pe apa sambetei)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Mie Oct 19, 2005 9:52 am

gaga scrie:mare pacat ca s-a pierdut baza militara (a intrat in clubbing, e house acuma, dar-ar dzeu numa ghinioane acolosha ca bun loc s-a dus pe apa sambetei)

pe bune?! huo atunci, subscriu, crapa-le-ar sigurantzele din 5 in 5 minute. chit ca n-avea aer conditionat, era super, se putea respira, misca, auzi, vedea, etc.

in viking cand e full dijaba mere aieru conditionat :D ii simti efectul numa daca stai fics langa el; da' tot e mai bine decat in under.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Oct 19, 2005 10:04 am

in viking iarash nu-i bine din cauza ca daca nu ejti atent sa bei br iute te trezeshti ca jumate tzi-ai asezonat-o frumos pe pantaloni. da' ie bine ca ecsista uscator la toilet. ~p

underworldu era intr-adevar inpracticabil, shi sunetul de multe ori idem.
la sunet nu ma pricep atat de bine, dupe urechea mea neprofesionista suna ok.

ok in sensu' ca-tzi permitea sa te hodineshti nitzel cand aveai chef ? :D

da' de "febletzea mea", prea-minunatul cluba nu se zice ? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Oct 19, 2005 10:11 am

pai in club a in afara de zilele de filmare cand numai concert nu se poate numi, ca se filmeaza doar, nu prea mai stiu concerte.

la primu "nostru" :P concert s-a auzit neasteptat de bine, dar nu generalizez. io in cluba stiu ca ie berea ieftena si stiu undes pozitionate gurile de aerisire asa ca ie mai ok :D

ps: naiti ai fc???
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shaki » Mie Oct 19, 2005 12:49 pm

gaga scrie:mare pacat ca s-a pierdut baza militara (a intrat in clubbing, e house acuma, dar-ar dzeu numa ghinioane acolosha ca bun loc s-a dus pe apa sambetei)


ce face???????????
:plans:
vine apocalipsa, ie clar...
vikingu mijto, decat k e tot spatziu putzin shi daca se aduna mai multe lumi iese sauna, am experimentat-o la negura bunget
intre underworld shi viking nu am sesizat diferentze mari de sonorizare, decat k decoratziuni interioare maybe :D
club a sacs
gaga, silvie e acasa de-aia are fc :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Mie Oct 19, 2005 7:29 pm

fluf scrie:seara remember vali sterian care era ok pana au inceput diversi sa masacreze live niste piese ale dansului.


Aiurea, problema era ca era waywayway past your bedtime :D.

Acu ontopic, Big Mamou e doar un alt loc cu fum printre muuulte altele. Si ce, nu va place berea Senior :D? Acu au si Ursus, btw. Cateodata intr-adevar dau chix cu concertele, probabil ca nu se omoara cu selectia "performerilor".

Underground e chiar naspa, prea inghesuit. De Viking nush ca n-am fost, la fel BM, desi mi-am tot propus.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Joi Oct 20, 2005 9:21 am

stefan scrie:Aiurea, problema era ca era waywayway past your bedtime

stiu CA CAscam de mama focului, da' asa patzesc io cand fumu de tzigara imi consuma tot ocsigenu din aier. :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron