ROCK-ul ascultat de voi

Totul despre muzica rock

priveste si invata

Mesajde NOrock » Mar Sep 04, 2001 5:25 pm

Asa tre sa fie un rock-er adevarat.
:)
NOrock
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Sep 04, 2001 3:49 pm
Localitate: romania alba iulia

Mesajde gaga » Mie Sep 05, 2001 6:59 am

Buna dimineata copii.
Cum tre' sa fie un rocker adevarat, ca n-am inteles ce vrei sa spui.
Imi doresc de la nastere (adica de vreo 29 de ani) sa devin un rocker adevarat. Cand m-am nascut "scrimam for vengens".
Va rog, cine poate sa ma-nvete sa devin rocker adevarat!
;)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

asta chiar e buna

Mesajde Vizitator » Mie Sep 05, 2001 1:23 pm

asta-i buna!!!
care e mai adevarat rocker?
care e cel mai mare fan???
astea sunt porcarii
rockul e in suflet
Vizitator
 

Bine spus!

Mesajde gaga » Mie Sep 05, 2001 1:27 pm

E ca un talent. Il ai sau nu.
Daca te-ai nascut manelist e putin probabil sa-ti intorci fata catre ROCK
Sa speram ca se vor naste mai multi cu rock-ul in suflet. Asta ca sa nu fim nevoiti sa-i urmam exemplul unui om de bine si sa creem o rasa :mad:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Bine spus!

Mesajde KickAss » Mie Sep 05, 2001 10:09 pm

1. Nu este neaparat in suflet. Rockul se educa. De exemplu, nu cred ca cineva d-aci si-a zis intr-o zi in barba: Ia sa ascult eu rock ca s-ar putea sa fie marfa. Cred ca nu gresesc cand zic ca primele dati in care am ascultat rock au fost in cadru familiar (adica mama ex rockerita, tata ex rocker, fratele...) sau intr-un grup de prieteni. Asa cun nu te poti naste rasist, asa nu te poti naste rocker.

2. Ia sa vedem ce imi place. Pai cam asa:

Black Sabbath
Ozzy Osbourne
Dio
Elf
Rainbow
Judas Priest
Accept
UDO
Lacrimosa
Manowar
Megadeth
Rammstein
Ynguie Malmstein
Jethro Tull
.... stifturi de genul asta.

3. Dana, cate albume are scoase Marty Friedman? Am ascultat unul, nu stiu care, si efectiv m-a dat pe spate. Sa nu-mi spui ca ai si toate Megedeth pe Mp3-uri ca fac atac de cord. Eventual arunca si tu in mail o lista cu ce ai.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Bine spus!

Mesajde gaga » Joi Sep 06, 2001 7:07 am

1.Asa cun nu te poti naste rasist, asa nu te poti naste rocker.

Ba da
2. Ia sa vedem ce imi place. Pai cam asa:

Black Sabbath
Ozzy Osbourne
Dio
Elf
Rainbow
Judas Priest
Accept
UDO
Lacrimosa
Manowar
Megadeth
Rammstein
Yngwie Malmstein
Jethro Tull

Cu exceptia Lacrimosa (nu m-a prins) si Elf (nu am ascultat)
suntem pe aceeasi lungime de unda


3. Dana, cate albume are scoase Marty Friedman? Am ascultat unul, nu stiu care, si efectiv m-a dat pe spate. Sa nu-mi spui ca ai si toate Megedeth pe Mp3-uri ca fac atac de cord. Eventual arunca si tu in mail o lista cu ce ai. [/B][/QUOTE]

Din pacate nu am MP3-uri pt. ca al meu computer nu are placa de sunet
Nu stiu cate albume are Friedman singur, are doua cred cu Cacophony (impreuna cu Jason Baker-am un Jason Baker acasa).
Nici macar Megadeth nu am tot (de, Romania) imi lipseste "Hidden Treasures" din 1995 pe care l-am vazut in Budapesta dar nu am mai avut 50 marci sa-l iau (dadusem deja 50 marci pe tricou la concert, bah, nu-ti fac o lista de cheltuieli ca mai am si acum datorii de atunci)
Pot sa-ti trimit o lista cu CD-uri dar nu ai ce face cu ele. Cand voi avea placa de sunet voi avea precis toate Megadeth-urile.
Daca vrei da-mi un email aici:

DANA@megadeth.com
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde FrozeN » Lun Sep 10, 2001 3:25 pm

Obiectie....nu prea ai cum sa te nasti rocker
Dreq imi aduc aminte cand eram in clasele 5-8 si ascultam numai tampenii gen Doctor Alban si Snap :p :D :p :D

Ce-ati vrea acum? In loc de nani nani copilului de 2 luni sa i se puna in urechi o brutala melodie de la Marduk?
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

E buna ideea!

Mesajde gaga » Lun Sep 10, 2001 3:30 pm

Sa-i pui un nani-nani cantat de Marilyn Manson ar fi cel mai tare.
Si eu ascultam Modern Talking cand eram mica (adica acum vreo 15 ani) ai dreptate intr-un fel. Dar sunt unii pe care nu-i prinde deloc muzica asta (Rock, normal). Probabil ca genetic le lipseste ceva. :confused:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Yap!

Mesajde [GAINA]PENALA » Lun Sep 10, 2001 7:26 pm

In cazul meu s-a demonstrat stiintific faptul ca man****e (cuvant cenzurat de moderator) imi provoaca disfunctii la nivel neural si cardio-vascular datorita anticorpilor de tip ROCK care imi functioneaza perfect de cand ma stiu.Cine vrea sa-si faca implant cu gena rockului la mine sa vina.


Gainusha
to be born is the first sin-to live is the second ;
[GAINA]PENALA
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Sep 08, 2001 12:51 pm
Localitate: the darkside

ha ha ha

Mesajde Vizitator » Lun Sep 10, 2001 9:23 pm

tu crezi ca aivi vin antirockeri???

toti avem gena rockului in sange
Vizitator
 

E!

Mesajde gaga » Mar Sep 11, 2001 8:30 am

Mai posteaza cate unul din gresala, nu ai vazut!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

hm

Mesajde NOrock » Dum Sep 16, 2001 12:53 am

Imi pare tare rau ca tre sa te contrazic,da este complect fals ceea ce zici tu,probabil nici Marlin nu s-a nascut cu rock-ul in suflet.
In oroselul de unde sunt eu a fost un singur rocker ,iar eu sunt al doilea(desi inca nu ma pot numi rocker,pt ca nu am destule cunostiinte in acest domeniu),desi imi place,insa dupa ce am ascultat niste pise (Metallica) mi-am schimbat complet opinia despre muzica.
Acestea fiind zise eu va las,mai revin cand o sa am ceva cunostiinte in domeniul asta
pa pa
NOrock
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Sep 04, 2001 3:49 pm
Localitate: romania alba iulia

Re: hm

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Sep 16, 2001 10:12 pm

Initial trimis de NOrock
Imi pare tare rau ca tre sa te contrazic,da este complect fals ceea ce zici tu,probabil nici Marlin nu s-a nascut cu rock-ul in suflet.
In oroselul de unde sunt eu a fost un singur rocker ,iar eu sunt al doilea(desi inca nu ma pot numi rocker,pt ca nu am destule cunostiinte in acest domeniu),desi imi place,insa dupa ce am ascultat niste pise (Metallica) mi-am schimbat complet opinia despre muzica.
Acestea fiind zise eu va las,mai revin cand o sa am ceva cunostiinte in domeniul asta
pa pa

in orasul sunt multi rockeri...in 1998 de 1 decembrie au fost o piata plina...cum sa fiti doar doi?
cauta-i tu prin barurile cu preturi mici si fara manele si sa-i vezi...
keep on rockin'!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: nafting

Mesajde NOrock » Dum Sep 16, 2001 10:36 pm

Problema mea e ca m-am mutat intr-un orasel din jud alba si aicea se asculta ma**** (ca tot e cenzurat cuvantul asta) la greu ,iar eu sufar si mai la greu nu mai imi vine sa ies din casa .Stau in fata calculatorului si ascult metallica pana mi se face foame.In alba iulia sunt rockeri ,insa nu am avut tangenta cu ei.Eu ascult rock si foarte mult folk doar de vreo 2 ani
NOrock
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Sep 04, 2001 3:49 pm
Localitate: romania alba iulia

Iced Earth

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 10:19 am

A ascultat careva Iced Earth? Canta in deschidere la Megadeth si eu nu stiu cum draq canta, rusine sa-mi fie!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde FrozeN » Mie Sep 19, 2001 10:35 am

Am vrut sa-mi fac rost de ei mai de mult. Din pacate m-am luat cu altele si am uitat.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 10:38 am

Initial trimis de FrozeN
Am vrut sa-mi fac rost de ei mai de mult. Din pacate m-am luat cu altele si am uitat.


Deci nu ai ascultat?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde FrozeN » Mie Sep 19, 2001 11:17 am

Din pacate nu.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Re: Iced Earth

Mesajde manelesux » Mie Sep 19, 2001 1:06 pm

Initial trimis de DANA
A ascultat careva Iced Earth? Canta in deschidere la Megadeth si eu nu stiu cum draq canta, rusine sa-mi fie!


Iced Earth este cu doua clase peste Megadeth.S-ar putea sa lashi balta Megadeth cand ii ascultzi.Dupa ce se zice,pare sa fie trupa heavy metal a anilor nouazeci.Iar live suna traznet.
Triplul album live pe care l-au inregistrat la Atena in 99 a fost votat cam de toate revistele albumul live al anului.Avand in vedere ca ishi promoveaza noul album,o sa ai parte de ceva super.Oricum,e bine sa mergi la concert cu lectzia invatzata,altfel patzeshti ca cei de la concertu Nevermore care habar nu aveau ce canta ala pe scena shi la urma au mai zis shi ca Nevermore sunt prea zgomotoshi.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

m*****suxxxx

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 1:12 pm

Eu sunt de fo' 10-11 ani fan Megadeth si raman. Daca ai ceva cu Iced Earth trimite la:
DANA@megadeth.com

Cu respect,
Dana, fan Megadeth
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: m*****suxxxx

Mesajde manelesux » Mie Sep 19, 2001 1:25 pm

Initial trimis de DANA
Eu sunt de fo' 10-11 ani fan Megadeth si raman. Daca ai ceva cu Iced Earth trimite la:
DANA@megadeth.com

Cu respect,
Dana, fan Megadeth


1.vezi http://www.icedearth.com
Evident,nutzi pot trimite prin mail mp3uri.
Stilul e o combinatzie de Iron Maiden cu Queensryche.
Subiectele sunt mitologice,albume conceptuale despre infernu lui Dante shi monshtri mitici.
Merita cercetat shi albumul scos de unii membrii icedearth in colaborare cu unii membrii Blind Guardian shi Death.Se numeshte Demons and Wizards.

2.Nu e sanatos sa fii fan.Nu de atata timp.Pierzi din obiectivitate.Tre sa fii in stare sa acceptzi ca trupa ta favorita scoate albume proaste.Ea trebuie oricum respectata pentru ce a facut bine.Eu am fost mare fan Metallica shi Paradise Lost shi am ajuns sa am un dispretz profund fatza de aceste trupe.Shi totushi apreciez albumele lor,care au stat la baza educatziei mele in rock.

Cu respect,manelesux
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

m*****suxxxx

Mesajde gaga » Mie Sep 19, 2001 1:37 pm

Pana la urma care-i rockul ascultat de dumneavoastra?

Cu stima,
Dana

Trebuie sa-mi modific mesajul pentru ca stiu un raspuns la intrebare. Cu nedisimulata mandrie va anunt dragi prieteni ca in urma unor indelungate sapaturi am aflat ca lui m*****sux ii place: Rob Halford (si probabil Judasul). Asa ca e de-al nostru. Chiar daca-i place sa dea la gioale.

Cu respect,
Aceeasi (tot fan Megadeth)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: m*****suxxxx

Mesajde DEATHANGEL » Mie Sep 19, 2001 9:21 pm

Initial trimis de DANA
Pana la urma care-i rockul ascultat de dumneavoastra?

Cu stima,
Dana

Trebuie sa-mi modific mesajul pentru ca stiu un raspuns la intrebare. Cu nedisimulata mandrie va anunt dragi prieteni ca in urma unor indelungate sapaturi am aflat ca lui m*****sux ii place: [b]Rob Halford
(si probabil Judasul). Asa ca e de-al nostru. Chiar daca-i place sa dea la gioale.

Cu respect,
Aceeasi (tot fan Megadeth) [/B]


Domnule manelesux, pot spune ca-s de acord cu dvs., domne', dar nu prea criticati atata ca de aia avem heavy-metal; sa ramana aceeasi, dar sa se schimbe ceva. Formatiile mentionate de tine imi plac, mai ales de Iced Earth, am auzit de ei si i-am vazut, ascultat live. Super. In concluzie, ai dreptate, domne'!
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Re: m*****suxxxx

Mesajde KickAss » Mie Sep 19, 2001 9:35 pm

Initial trimis de manelesux

Merita cercetat shi albumul scos de unii membrii icedearth in colaborare cu unii membrii Blind Guardian shi Death.Se numeshte Demons and Wizards.
de atata timp.Pierzi din obiectivitate.Tre sa fii in stare sa acceptzi


Demons&Wizards, dupa parerea mea canta mai bine ca Blind Guardian sau Death. Au luat ce e mai bun de la fiecare, si-au scos un album exceptional. Suna absolut beton. Btw, au mai scos ceva nou?
Chestia cu fanii, ca de cele mai multe ori, ai dreptate.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

HA HA HA

Mesajde gaga » Joi Sep 20, 2001 7:15 am

Shut the f***g duck!
M-am autoflagelat, bah...

Sarutari de manute domnisoarelor
Dana (pentru totdeauna fan Megadeth)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: m*****suxxxx

Mesajde alina » Joi Sep 20, 2001 11:55 am

Initial trimis de manelesux


1.vezi http://www.icedearth.com
Evident,nutzi pot trimite prin mail mp3uri.
Stilul e o combinatzie de Iron Maiden cu Queensryche.
Subiectele sunt mitologice,albume conceptuale despre infernu lui Dante shi monshtri mitici.
Merita cercetat shi albumul scos de unii membrii icedearth in colaborare cu unii membrii Blind Guardian shi Death.Se numeshte Demons and Wizards.

2.Nu e sanatos sa fii fan.Nu de atata timp.Pierzi din obiectivitate.Tre sa fii in stare sa acceptzi ca trupa ta favorita scoate albume proaste.Ea trebuie oricum respectata pentru ce a facut bine.Eu am fost mare fan Metallica shi Paradise Lost shi am ajuns sa am un dispretz profund fatza de aceste trupe.Shi totushi apreciez albumele lor,care au stat la baza educatziei mele in rock.

Cu respect,manelesux




nu sunt de acord cu tine in privinta ca nu e bine sa fii fan (pauza 5 minute e iris la radio) eu sunt fana iris si acum mai lucrez la acdc , megadeth da in privinta obictiv daca esti om wise poti sa judeci doar cu mintea fara soul


scuzati-mi mesajele de azi mi-am iesit din mana
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: m*****suxxxx

Mesajde gaga » Joi Sep 20, 2001 12:01 pm

Initial trimis de alina
nu sunt de acord cu tine in privinta ca nu e bine sa fii fan


In sfarsit inca un maniac, stiam eu ca mai sunt si altii. Credeam ca si Angel e maniac Iris dar vad ca m-a pus la zid si el asa ca am ramas doar eu, maniac forever si 1/2 de alina, multumescu-ti Doamne! Si voi ramane fan Megadeth pana la moarte (si dupa, ca daca se inventeaza un perpetuum mobile mi-l leg de cap in cosciug si o sa dau din oase pentru vesnicie)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Nebun de legat

Mesajde DEATHANGEL » Vin Sep 21, 2001 10:19 am

Initial trimis de DANA


In sfarsit inca un maniac, stiam eu ca mai sunt si altii. Credeam ca si Angel e maniac Iris dar vad ca m-a pus la zid si el asa ca am ramas doar eu, maniac forever si 1/2 de alina, multumescu-ti Doamne! Si voi ramane [b]fan Megadeth pana la moarte
(si dupa, ca daca se inventeaza un perpetuum mobile mi-l leg de cap in cosciug si o sa dau din oase pentru vesnicie) [/B]


Nu, nu sunt maniac IRIS, sunt nebun de legat. Sa asculti aproape non-stop IRIS, chiar si CARGO, sa-i canti cand mergi pe strada, sa dai din cap , auzindu-i in minte, asta nu e maniac (de la Sarmalele RECI), ci ''nu sunt nebun, astazi ti-o spun, nu ma minti, nu m-amagi!''. Deci te-ai inselat DANO! Daca i-am dat dreptate pastramagiului, mitocanului, mate-fripte!, am facut-o pt. ca a pus ceva sare pe ranile noastre ROCK, ca nu prea se vorbeste domne' ROCK pe aicea; ci ce facem la serviciu, ce ne mai doare, dar de facut articole ROCK, nema! Te felicit ca ramai fana MEGADETH, desi, dac-as fi rau, as spune si eu, gresit, cum ai inteles si tu despre mine, ca nu prea esti fana TRUE MEGADETH. AC/DC, ca tot s-a pus problema e hrana de zi cu zi, dac-o putem spune-idolii lui CRISTI si a miilor de generatii ROCK.
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

In sfarsit

Mesajde alina » Vin Sep 21, 2001 2:01 pm

exista un om mai innebunit ca mine de iris hurai !!!
chiar zilele astea mi-au sugerat colegii sa merg la psihiatru (in gluma of course) desi in ultima vreme i-am lasat mai moale cu iris (nu ma tine vocea )dar i-am luat cu acdc si megadeth(ultimile mele achiziti ) adica le ziceam versuri gonna be a rock'n'rol singer,we're not ready to see you wet 99 ways to die stiti voi mai bine ca mine
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Nebun de legat

Mesajde gaga » Lun Sep 24, 2001 6:58 am

Initial trimis de DEATHANGEL
Deci te-ai inselat DANO!


Ma bucur ca m-am inselat Angele! Suntem pe aceeasi lungime de unda aici.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron