Mekanik Sef

Totul despre muzica rock

Mesajde whatever » Lun Ian 08, 2007 7:42 pm

copilu, trupa KMFDM s-a format la PARIS. Stiu ca per ansamblu sunt considerati de origine germana. Sturm, Watts cu studioul din Hamburg, (care Watts ca veni vorba intre noi e englez) sau Klaus En Esch whatsoever, dar judecand dupa locul unde s-a format trupa, KMFDM sunt o trupa originara din Franta, in nici un caz SUA cum scrie pe pagina de la mekanik sef.

Si care e faza cu pseudoengleza de pe site ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde mekanoid » Lun Ian 08, 2007 10:45 pm

Mai whatever , probabil ca pe site-ul trupei MEKANIK SEF scrie KMFDM-SUA pentru ca trupa traieste si isi desfasoara activitatea artistica de aproape 20 de ani in SUA. Pe acel site nu se face istoria trupei KMFDM si nici nu scrie ca trupa s-a format in State. Nu, serios acum GET A LIFE.



Mai Wednesday, cum ai scris? " i anderstand'' ia incearca, I understand. Nasol moment.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde whatever » Mar Ian 09, 2007 12:56 am

venind de la o persoana care scrie "hell haw are you" remarca ta nu are absolut nici un rost.

mekanoid, esti de-a dreptul penibil, si ce e mai grav, e faptul ca nu iti dai seama de asta. Traieste-ti viata in continuare alaturi de Mekanik Sef si de rock-ul lor industrial.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mar Ian 09, 2007 7:18 am

I will, Iar tu asa cum ti-am mai zis. Lasa-neeeee.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde useru_X » Mar Ian 09, 2007 9:07 am

mekanoid, prea multi de k, risti sa creezi o impresie gresita, cum ar fi aceea de robot din filmul Terminator, ma refer la imaginile cu sfarsitul lumii ...cand trageau cu laserele
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Ian 09, 2007 10:13 am

usere, lasa impresia aia de robot prin mesajele absolut puerile. da amu, de la atata roc industrial, ce putem cere?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Ian 09, 2007 12:48 pm

poate putin creier ? daca nu e cumva prea mult.

Eh, e in regula, salvarea lui si a Romaniei vine de la Mekanik Sef.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Ian 09, 2007 1:08 pm

acu merluc, am o nava in ctza si am nevoie de un mecanic sef ca cel vechi s-a debarcat, se ofera careva?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mar Ian 09, 2007 5:06 pm

A aparut primul nr. din acest an al revistei SUNETE impreuna cu CD-ul compilatie SUNETE 01. Trupa MEKANIK SEF este prezenta pe acest CD cu piesa MR. GIGER de pe albumul INSOMNIAC. Piesa MR. GIGER se refera la pictorul H.R.GIGER creatorul monstrului extraterestru din seria filmelor ALIEN.

http://www.giger.com
http://www.revistasunete.ro
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde Shaki » Mar Ian 09, 2007 6:59 pm

presimt k in curand o sa repari katerincile...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Ian 09, 2007 9:36 pm

mekanoid scrie:Mai Wednesday, cum ai scris? " i anderstand'' ia incearca, I understand. Nasol moment.

yes yes, my englesh not so g00d i is a fraid.
but bet you is a excelent st00dent ->
mekanoid scrie:hell haw are you

brilliant!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde mekanoid » Mie Ian 10, 2007 1:29 am

Wednesday,esti ridicol si esti OFF TOPIC.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde kant emir » Mie Ian 10, 2007 1:54 am

numa de curios intreb sio: cat mai sta treadu asta aici? ca mash harjoni sio umpic cu mekanoidu, ca are potentzial

(makanoide, nu fi suparat, ca merem acush totz intrun loc unde nimeni nu mae oftopic)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Ian 10, 2007 2:19 am

mekanoid, prietena mea avea intentii bune, dar ai ratat punctul ei (si si al meu ca veni vorba) de vedere. Apropos, ai mancat o litera in ultimul tau mesaj.

acuma serios, chiar am ascultat piesele de pe site-ul trupei. Suna absolut ingrozitor, ridicolul maxim atingandu-l vocea solistului. Ca sa nu mai vorbesc de videoclipurile sub orice critica. Serios mekanoid, cum poate asa o trupa sa fie preferata ta, cand avem industrial de calitate in Romania, net superior fata de mascaricii aia din mekanik sef.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mie Ian 10, 2007 9:34 am

Whatever eu am deschis acest tread.Trupa de rock industrial MEKANIK SEF. Tu faci aici harassment si jignesti o formatie cu o inversunare care imi arata clar ca esti rau intentionat .Am anuntat Administratorul de site. Am inteles ca nu iti place aceasta trupa.E treaba ta.E o tzara libera. Dar atat . Nimeni nu-ti da dreptul sa jignesti o trupa de muzica care tie nu-ti place si mai grav sa o faci si periodic pe o pagina de site.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde eyewitness » Mie Ian 10, 2007 9:53 am

Nimeni nu-ti da dreptul sa jignesti o trupa de muzica care tie nu-ti place si mai grav sa o faci si periodic pe o pagina de site.


ete p00la, hodoronc tronc? din putzu dreptului civil mekanoid
ma pish cu bolta pe mekanicii tai sefi, hai bajti in plm de-aici cu cacaturile tale

Am anuntat Administratorul


ai tuate sansele sa-ti iei ban :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Ian 10, 2007 10:08 am

Trupa de rock industrial MEKANIK SEF

sa nu exageram trupa M S
Nimeni nu-ti da dreptul sa jignesti o trupa de muzica care tie nu-ti place si mai grav sa o faci si periodic pe o pagina de site.

nu a jignito. duar a zis cas slabi :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mie Ian 10, 2007 6:34 pm

memetshot , M S si MEKANIK SEF sunt doua trupe total diferite. Poti sa te convingi de asta daca intri pe http://www.radio3net.ro la sectiunea Rock, artisti litera M o sa gasesti ambele trupe si muzica lor.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde memetshot » Mie Ian 10, 2007 6:59 pm

dap M S is altii..greseala mea. aia canta binisor
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Joi Ian 11, 2007 9:20 pm

Trupa MEKANIK SEF a urcat pe poz.41 (din 416 trupe)pe site-ul american de Industrial rock http://www.hellwire.com Se pare ca liderul trupei, Lucian Ion nu pierde vremea degeaba la NEW YORK, unde am inteles ca este plecat din toamna pentru a promova trupa in STATE. Cinste lor .

http://www.hellwire.com
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde wednesday » Joi Ian 11, 2007 10:41 pm

sa speram ca a luat cu el si un pocket guide for english, ca nu cred ca si-a permis un translator.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Ian 11, 2007 11:16 pm

evil evil wednesday A-)

te iubesc mai !!!!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Ian 22, 2007 10:43 am

deci asa sunteti, da? mie de ce nu imi zice nimeni ca exista mecanic sef aici?

mecanoid, fii atent aici umpic: personal nu am nimic cu mecanic sef. nici ca trupa, nici ca oameni. pe membrii nu-i cunosc, dar trupa am ascultat-o si sunt in masura sa imi dau cu parerea. asa ca iti zic cateva treburi pe scurt si ramane sa dezvolt ulterior.

incep cu afirmatia ta precum ca
mekanoid scrie: MEKANIK SEF este cea mai clara si valoroasa exponenta a muzicii Industrial-Rock de la noi din tara.

in nici un caz, nou uei, nevar, niciodata, nu, nu, NU, NU, NU, NU, vai, valeu, aoleo! si daca nu ma crezi pe cuvant, pot sa iti dau exemple de alte trupe.

- ca instrumentatie, nu suna integral rau. ba pot sa zic chiar ca sunt vreo doua piese bune cu conditia sa scoti din ele versurile.
- versurile sunt in totalitate jenante.
- videoclipurile sunt ... scuze. alea nu sunt videoclipuri.
- repetarea obsesiva a trupelor care influenteaza macanic sef le dauneaza grav.
- topul ala cu care se lauda trupa e cam egal cu zero. ca sa ajungi acolo pe locul 35 nu trebuie sa pleci la knew your k. poti strange cativa prieteni din ROSIORII DE VEDE sau IFRIMESTI, le dai o bere si ii rogi sa te voteze. in plus, daca facea treaba asta din ROMANIA in loc de state, aveati sanse ca din cele 36 de voturi primite sa ajungeti ceva mai sus. (apropo: de ce ai scris numele alea cu majuscule? iti era frica sa nu confunde lumea cu IASI sau VASLUI sau SLOBOZIA MANDRA?)
- promovat trupa in state? hai sa fim seriosi! adica cineva, fie si cu 50% functional din facultatile mintale, poate sa creada ca ar avea mecanic sef vreo sansa acolo?
- (edit mai leitar) nu ti se pare umpic naspa ca pe hellfire unde se "promovezaza trupa" e trecut la membrii doar un singur tip si anume vocalu?

si deocamdata cam atat.

de fapt, nu. daca tot zici ca stii atatea despre ei, am si eu o curiozitate: este ca in primul lor "videoclip" tipul ala avea o clama de par in gura?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mar Ian 23, 2007 8:52 am

Astept trupele de industrial de la noi. Oricum eu raman la parerea mea in legatura cu valoarea trupei MEKANIK SEF.Nu am spus ca sunt perfecti.Ce asi dori eu de la ei-mai multa agresivitate.
-video clipurile nu sunt state of the art dar sunt ok. deocamdata pt. a face cunoscuta imaginea trupei. Sunt sigur ca vor urma si altele din ce in ce mai bune.E vorba de evolutie.
-ai spus ca au versuri slabe.Hmm. Au 24 de piese cu versuri pe cele doua albume.Cele mai multe dintre ele sunt versuri bune. De pe albumul''Cel mai viu''
-Vanzatorul de iluzii.
-Medicament.
-Cel mai viu
-Purificat.
-Joc pervers.
-Mekanik Sef.
De pe albumul Insomniac:
-Avenue America.
-Insomniac
-Salveaza-te
-Apartament 11
-Mr. Giger
-Avarul
-Raspuns
-Cosmar
-Fight back
-A fi...
Toate versurile sunt pe site-ul trupei
Chestia cu votatul pe hellwire cu prieteni este un non-sens. Ar fi avut mult mai multe voturi.Ce este important este faptul ca trupa este pe un site de industrial de afara unde poate fi auzita nu numai de romani.Si fiecare are sansa lui mai ales in STATE.
Daca intri de pe site-ul mekaniksef pe hellwire ai sa vezi ca e prezentata toata
trupa chiar si colaboratorul de pe bass. Acolo unde ai vazut tu(la clasament)
este doar o parte (se termina cu DA de la DAN VIRGIL)
-Ce are chitaristul in gura in 2 videoclipuri eu nu stiu.E treaba lui ca artist.
Si nu e primul(vezi Rammstein,Manson) Intreaba-l tu.Au adresa de mail.
Ai scris mecanic sef dar numele trupei se scrie cu ''k''
-As vrea si eu sa fiu acum la NEW YORK. Sa vad cum arata un club adevarat de INDUSTRIAL.
-Apropo voi faceti o treaba faina in BACKSTAGE cu ELECTRO_INDUSTRIAL SESIONS. Sper sa devina ceva permanent nu doar temporar.Bafta.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Mar Ian 23, 2007 11:09 am

Astepti trupele de industrial de la noi sa ce...? Sa vina ele la tine?

Adica tu poti sa spui cu seriozitate ca nu ai auzit pana acum de Inger de Fier, WFS, Divine Muzak, Thy Veils, Discordless, Dyslex....
Pentru ca daca treaba sta asa iar tu habar nu ai cine sunt oamenii astia.... E grav.
Nu pricep cum vrei tu sa convingi pe cineva sa sustina “Industrialul romanescâ€Â
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Ian 23, 2007 12:02 pm

neatzo, stai sa ii zic lui Dyslex ca l-ai mentionat intr-un topic despre Mekanik Sef. Se ineaca de la cafea, nu altceva :D

Si mekanoid, uite aici :

mekanoid scrie:-Ce are chitaristul in gura in 2 videoclipuri eu nu stiu.E treaba lui ca artist.
Si nu e primul(vezi Rammstein,Manson) Intreaba-l tu.Au adresa de mail.


Pai, daca nu stii ce are, de unde stii ca nu e primul care foloseste asa ceva ? Iar daca stii ca nu e primul, inseamna ca stii ce are in gura, deci tot nu e bine.
Mie unul aia imi pare o agrafa. Si sa nu comparam Mekanik Sef cu Manson sau Rammstein totusi ....

Totusi, care e legatura ta cu trupa ? Chiar vroiam sa te intreb lucrul asta de mai multa vreme.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Ian 23, 2007 12:48 pm

legatura lui cu trupa e ca omul e unul dintre mecanici. nu stiu care, oricum nu conteaza pozitia.

PS: uatevare, da un semn pe mess la mine
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Mie Ian 24, 2007 7:24 am

neatza,
trupele cu care vi tu aici sunt ca si inexistente.Foc de paie.De fapt nici nu sunt trupe ci un tip sau doi in fata unor computere.Experimente din epoca de piatra a muzicii industrial rock. No voices ,no lyrics.No future.Daca rock-ul industrial atinge a patra dimensiune ca forma muzicala de expresie artistica noise-ul acestor indivizi pe care tu ii numesti formatii este cam la prima dimensiune.(Oricum tu nu intelegi )
-faza cu greselile de transcriere de pe INSOMNIAC sunt din curtea scolii
(aveam pretentii de la tine)
-odata ce am deschis un tread MEKANIK SEF normal ca ma intereseaza aceasta trupa si nu vad care e problema. Si tu poti sa deschizi un tread despre o trupa pe care ai pomenit-o aici.De ce nu o faci? Sau ti-e teama de ridicol.
-chestia cu mutarea din Backstage o stiam dar tu nu ai sesizat ironia(hello!) mai umblam si noi prin cluburile din bucale.
-esti copil daca crezi ca sunt din trupa MEKANIK SEF.
-scopul piesei Salveaza-te este de a pune cati mai multi tineri din RO.in contact cu trupe mari de industrial rock. Este ca si cum ai spune; Ascultati aceste trupe, open your maind. Sunt versuri directe si vii care contribuie la raspandirea rock-ului industrial in RO. Chestie care se pare ,ca unora care se cred un fel de casta, de detinatori ai ultimelor cunostiinte despre muzica rock nu le prea convine.

''You must fight ignorance,injustice,hypocricy and your own demons''
MEKANIK SEF.

http://www.mekaniksef.ro
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Mie Ian 24, 2007 10:10 am

Eu am vorbit frumos cu tine si tu ma iei aiurea. Si, din pacate, nu numai pe mine, dar si pe trupele pe care le-am enumerat eu. Asta nu-mi place.

Hai sa le luam pe rand:

Trupe inexistente? Ba baiatu, nu mai vorbi despre lucruri pe care nu le cunosti. Te-am mai rugat o data asta si acum ai ratat ocazia sa taci. Hai sa facem un mic experiment: Ia cauta tu si compara filmarile video de la mechanic sef cu clipurile de la WFS (daca ai ceva timp incearca sa si numeri cati oameni sunt in trupa aia). Si mai vorbim dup’aia.

Greselile gramaticale: cum kilu meu vreti voi sa faceti cultura cu mesaje analfabete?
Ti-am zis sa nu imi zici de treaba cu “greseli de tiparâ€Â
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Ian 24, 2007 3:58 pm

mekanoid, urla ipocrizia din tine. Ia o pauza, si gandeste'te un pic la ce scrii, ca te faci de rasul lumii in continuare. Si pentru ca probabil nu o sa iti dai seama la ce ma refer, iti explic aici.

Tu ma iei pe mine ca ma leg de Mekanik Sef, si urla dreptatea din tine ca nu e voie, si nu e frumos, si e incorect sa zic ceva urat de ei, dar vii tot TU si arunci cu gunoi in niste trupe/oameni care fac muzica infinit mai buna decat Mekanicii tai sefi. Copilu', in spatele lui Dyslex e o munca grea de 3 ani de zile, si tu indraznesti sa vii aici sa spui ca ceea ce face el e inexistent ?!? Cu ce drept sau mai degraba cu ce cunostinte de muzica vii tu aici si zici ca ceea ce face (si) el sunt "Experimente din epoca de piatra a muzicii industrial rock." (si asa sta treaba si cu restul, dar la Dyslex ma bag in discutie si o sa ma bag tot timpul pentru el)

Nu vorbi chiar tu de ridicol (ca la urma urmei tu ai deschis threadul asta) si nu imi mai ocoli intrebarile. Sper ca iti dai seama la ce ma refer aici.

Ascultati aceste trupe, open your maind


ighen ighen, bine vorbit tu la limba englezeasca. Si sa te ia dracu sa zici ca e greseala de "tipar" si asta.

Esti ireal omule. Habar nu ai de nimic, si tot tu sari cu gura. Taci naibii ca zici numai prostii. Si te mai si bati cu pumnul in piept, si pentru ce ? Chiar asa. Pentru ce ?!?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori