Mekanik Sef

Totul despre muzica rock

Mesajde neatza » Mie Ian 24, 2007 4:21 pm

tocma ma pregateam sa iti urmez sfatu si sa intreb si eu pe omu ala ce are in gura. si numa ce intru pe site la mecanicsef si peste ce dau? ete peste asta:

Imagine

va urmaresc tipografii aia peste tot, este? nu poate omu sa scrie un cuvant din cauza lor!

si daca tot am ajuns la asta, am si eu o intrebare la tine, domnu mecanoid: in ce oras esti tu acu in momentu asta?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Ian 24, 2007 6:04 pm

bre, ala careo scris acolon linc ofi baut apa dupa baicsu
ca si:
''You must fight ignorance,injustice,hypocricy and your own demons''

umfel de "tresa bati ignorantza, nedreptatea si ipocricia (sau ipocricya)




(a fost oftopic, da' daca mi-l datz pe caterinci nosa mai fie; daca nu, stergetz, ca nare nica)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Ian 24, 2007 8:47 pm

mekanoid scrie:trupele cu care vi tu aici sunt ca si inexistente.Foc de paie.

adica, cum ar veni, de ce ? doar pentru ca trupele alea nu apar cu vreun pix in gura intr-un clip la valorosul hatomic sau pentru ca nu poarta tricou peste mushama ?

nenea, site-ul mecanicilor shefi e de trei parale. pe langa faptul irefutabil ca musteshte de agramaticalitatzi, site-ul pare facut pe genunchii bolnavi de artroza intre doua repetitzii. dar suntetzi cinstitzi, care este de apreciat. v-atzi gandit ca daca tot avetzi un produs prost, shi reclama sa fie pe masura.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde mekanoid » Joi Ian 25, 2007 7:10 am

mai neatza,
Ce spuneai de analfabeti
Fi atent ce-ai scris mai sus (pe 23-1-2007) la final.

''P.S. cauta si tu mai atent. Aia cu Backstege e de mai bine de jumate de an in alta parte''

Rusinica dom profesor dar parca corect e Backstage.

Nocturno (nebunatico) adu ''pixul'' ala de la MEKANIK SEF pe care il tii in gura si baga-il in gura si lui neatza c-a intrat in echipa analfabetilor. Aveti grija sa nu-i curga toata ''pasta'' ca sa il puteti folosi si pe viitor.

-uatevare tu ai ramas tot la cat. NESEMNIFICATIV. Sorry man.

Cainii latra, ursul trece.
Am sa revin cand voi avea noi vesti despre trupa MEKANIK SEF.
Tzinetzi aproape.

http://www.mekaniksef.ro
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Joi Ian 25, 2007 9:07 am

Luciane, esti de cacat! comparatia ta este nu numai exagerata, dar si demonstreaza ca esti praf. ai inceput sa o dai in treburi personale si asta e grav! mai ales ca (incearca sa intelegi asta) nu aveam nimic cu voi. acu am.

apropo de asta: de ce insisti tu cu treaba aia cum ca nu ai fi din mecanic sef? si ca sa te citez: "ti-e teama de ridicol?"

si te intreb din nou: in ce oras esti tu acu?

l-am facut mai mare ca sa nu zici ca n-ai vazut si d'aia n-ai raspuns
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Ian 25, 2007 12:48 pm

Care'i problema mekanoid ? Esti vedeta acuma si nu mai poti sa vorbesti cu muritorii de rand ? Sau nu esti in stare sa dau raspunsuri coerente si logice, si atunci te rezumi la atacuri penibile.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Joi Ian 25, 2007 8:56 pm

mekanoid scrie:mai neatza,
Ce spuneai de analfabeti
Fi atent ce-ai scris mai sus (pe 23-1-2007) la final.

iti lipseste un "i".
campaniile de alfabetizare ar trebui sa se desfasoare in scoli si nu pe forumuri.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Joi Ian 25, 2007 9:07 pm

Ii lipsesc lui mai multe treburi. I-ul ala e cel mai nesemnificativ.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde mekanoid » Vin Ian 26, 2007 8:10 am

neatza,
nefericitule ti-am spus ca eu nu sunt din trupa MEKANIK SEF.Tu insa te-ai apucat sa jignesti un membru al trupei scriind mai sus '' Luciane esti de cacat...'' fara ca acel om sa fi intervenit vreodata pe acest topic. Spui ca de acum ai ceva cu trupa, like they give a fuck. Pe langa faptul ca tu si gasca ta de latratori sunteti off topic uite ce ai scris mai sus:
..''.In ce oras esti tu acu''
-acu este un instrument folosit la cusut, you moran. Incearca cu ''acum'' si foloseste (?) cand pui o intrebare.
-ai vazut din ce oras sunt. Industrial Zone. Doar n-o sa-ti dau tie raportul.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde mekanoid » Vin Ian 26, 2007 8:43 am

neatza,

nefericitule ti-am mai spus ca eu nu fac parte din trupa MEKANIK SEF si tu te-ai apucat sa jignesti pe unul din membrii trupei spunand '' Luciane esti de cacat'' fara ca acel om sa fi intervenit vreodata aici. Spui ca de azi ai ceva cu trupa, like they give a fuck. Pe langa faptul ca tu si cu gasca ta de latratori sunteti off toppic uite ce-ai scris mai sus:
...''In ce oras esti tu acu?
-acu este un obiect folosit la cusut you moran, incearca ''acum'' si nu mai da la altii lectii de ortografie.
-sunt din Industrial Zone. Doar nu o sa-ti dau tie raportul.

''CAINII LATRA URSUL TRECE''
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Vin Ian 26, 2007 10:25 am

Pasarel, uite cum pun eu problema: eu sunt convins in proportie de 99% ca tu esti de fapt Lucian Ion, dar din motive diverse nu vrei sa recunosti asta. Am argumente gramada pentru treaba asta, dar iti voi spune doar cateva:

- in primul rand, STIU ca trupa nu are fani. Cu atat mai mult unul asa de infocat ca tine

- daca erai fan-ul care pretinzi ca esti, ar fi existat cu siguranta un user inscris pe forumul de la mechanic sef cu userul tau. Faptul ca nu exista, ma face sa cred ca mekanoid este de fapt un alt nume pentru “mecanic sefâ€Â
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Ian 26, 2007 10:52 am

you moran cred ca inseamna avertisment pentru jigniri. sau asha se vede de la mine de aici :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Ian 26, 2007 10:59 am

nu cred. daca era asa, ar fi scris "moron". eu zic mai intai sa ne lamureasca ce a vrut sa zica si vedem dup'aia
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Ian 26, 2007 11:00 am

stai linishtit, i-am dat avert pentru intentzie, daca era sa i-l dau pentru incultura ii dadeam ban direct demult :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Ian 26, 2007 11:02 am

ce-ai bre cu omu? lasa sa isi faca si el damblaua.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde mekanoid » Vin Ian 26, 2007 11:51 am

neatza,
nefericitule vad ca nu te duce capul deloc. Pai cand pe site-ul lor scrie ca vocalul Lucian Ion e plecat in STATE sa promoveze trupa si apoi apare link-ul hellwire cu clasamentul ala, ce e atat de greu de inteles? Le-am dat un mail la baieti si mi-au confirmat ca Lucian este la NEW YORK. Asa ca am postat stirea pe tread. De ce esti paranoic? Unde locuiesc eu e treaba mea.Vezi ca asta e deja harassment. Am tot timpul sa-mi fac un user pe forumul lor care e problema? Tu chiar crezi ca eu nu stiu ce faci tu in El Commandante! Pai tu vrei sa promovezi rock-ul industrial in RO. atacand pe cei mai clari exponenti ai acestui gen la noi. Te faci de rasul lumii. De cand faci tu recensamantul la cati fani are MEKANIK SEF? .Nu realizezi cat de penibil esti? Asta a fost ultima data cand te-am bagat in seama.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde memetshot » Vin Ian 26, 2007 12:00 pm

atacand pe cei mai clari exponenti ai acestui gen la noi


permitetimi o zicere
~p ~p ~p ~p ~p ~p ~p
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Ian 26, 2007 12:14 pm

mekanoid scrie: Tu chiar crezi ca eu nu stiu ce faci tu in El Commandante! Pai tu vrei sa promovezi rock-ul industrial in RO. atacand pe cei mai clari exponenti ai acestui gen la noi. Te faci de rasul lumii. De cand faci tu recensamantul la cati fani are MEKANIK SEF?


tot nu m-ai convins si nici nu ai inteles. nu vorbeam de postul de pe acest tred ci de includerea trupei pe hellwire. tu zici ca aia a fost facuta de Lucian, iar eu STIU ca a fost facuta de Mekanoid.

si da, eu chiar cred ca tu habar nu ai ce fac eu in el comandante. un prim motiv este ca pun pariu ca nu ai fost niciodata acolo.
uite de ce: chiar daca nu imi plac mecanic sef, asta nu m-a impiedicat sa ii includ in playlistul serii de industrial.
si daca sustii in continuare ca ai fost acolo si stii despre ce e vorba, spune-mi care au fost reactiile in momentul in care in boxe rasuna mecanic sef?

si daca mai vrei d-astea, am si filmulete cu "cei mai clari exponenti" si multimea lor de fani.

si ca sa nu zici ca sunt baiat rau, o las balta cu orasul. da macar esti in romania? hai, ca macar atat poti sa imi zici...
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Ian 26, 2007 1:03 pm

neatzo, io dau 5 beri cu proxima ocazie daca domnul "moran" o sa iti raspunda la intrebare. De fapt daca o sa raspunda la oricare intrebare de pe ultimele 2 pagini.

era clar ca e un caz pierdut din start, dar nu mai e nici macar amuzant acuma.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Ian 26, 2007 1:06 pm

era clar ca e un caz pierdut din start, dar nu mai e nici macar amuzant acuma.

vorbeste pentru tine. io ma amuz tare.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Ian 26, 2007 1:12 pm

macanoidule, fa si mie o bucurie si raspunde la ceva. chiar daca nu lamurim problema, da macar sa bea si ochii mei o bere
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Ian 27, 2007 11:30 am

MEKANIK SEF was formed in 2002 in Zarnesti ,Romania by LUCIAN ION a romanian-american from New York.

deci sa intelegem ca acest Lucian Ion este cetatean romano-american?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

mekanik sef

Mesajde mekanoid » Sâm Ian 27, 2007 8:52 pm

Pentru ca eu ii cunosc pe baietii din MEKANIK SEF,uite cam ce stiu.
LUCIAN ION satul de ''raiul comunist''din vremea lui Ceasca fuge cu inca doi prieteni din tara in 1987.Cinci zile prin munti si apoi trec Dunarea inot la sarbi.Aia ii trimit dupa o luna inapoi in tara .Aici ajung direct la puscarie.1an. Tradatori si dusmani ai ordinii comuniste asa li s-a spus.Iese din inchisoare mai devreme cu un decret de gratiere si isi reia activitatea cu trupa de heavy metal EXPERIMENTAL pe care o infiintase in '83 si in care a cantat ca basist. Experimental era o trupa foarte iubita in RO. in anii '80multi considerand-o mai tare decat IRIS. Ticke de la PANSAMENT si alti rockeri din BV. faceau naveta la Zarnesti sa vada trupa Experimental cantand la repetitii. In vara lui '89 la o saptamana dupa ce trupa castiga premiul de popularitate la un festival de rock in Buc.la Arenele Romane (in fata lui Tectonic, Altar, Mass Media,Totusi) LUCIAN ION si aceiasi 2 prieteni unul dintre ei (LOTI) fiind si sunetistul trupei trec din nou Dunarea inot pe la Cazane dupa 5 zile prin munti( riscul era enorm, ori te impuscau ori te inecai ori te rupeau cainii granicerilor ori daca erai prins te mutilau granicerii in bataie si apoi infundai puscaria .Baietii trec insa Dunarea noaptea(o ora de inot) trec si toata Yugoslavia trec o alta granita prin munti si ajung in libertate in Austria unde cer azil politic care le se si acorda in Statele Unite.Era in iulie '89.Peste 6 luni in dec.regimul de dictatura comunist terorist securist al lui ceausescu lua sfarsit.Dupa 50 de ani de teroare,umilinte si lipsuri romanii devin din nou oameni liberi.LUCIAN ION ajunge in State in vara lui'90 si devine cetatean american in '95 pastrandu-si si cetatenia romana.In State intra ca basist in trupa de groundge Psykaos si ia contact in 1990 cu scena de Industrial din America prin muzica trupelor NIN, KMFDM, Ministry si Skinny Puppy trupe care ii sunt cele mai dragi si astazi
Despre intoarcerea in tara si infiintarea trupei MEKANIK SEF in alt episod.
LUCIAN mi-a spus ca vrea sa scrie o carte despre toate acestea.

pentru neatza,
Sunt binemersi in RO.si nu sunt cine crezi tu. Dar crezi ce vrei. Berile considera-le o cinste de la mine ca ai bagat MEKANIK SEF in playlistul tau.Enjoy.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Dum Ian 28, 2007 1:02 pm

daca tu esti "binemersi" in RO, cum se face ca computeru de pe care scrii tu e tot "binemersi", dar in SUA? Faci naveta in fiecare zi?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Ian 28, 2007 1:15 pm

asta ca asta, da io inca is nedumerit ca habar nu am care naiba e stilul muzical "groundge"
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Dum Ian 28, 2007 1:57 pm

whatevare, 5 beri la mine fuge!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Ian 28, 2007 5:01 pm

s-a facut, da' nu Guinness sau Corona ca raman sa spal vasele in club
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde mekanoid » Dum Ian 28, 2007 6:41 pm

Pai la cum canta disfunktional o sa speli vase in club pana la pensie si dupa.
mekanoid
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Ian 03, 2007 6:40 am
Localitate: Industrial Zone

Mesajde neatza » Dum Ian 28, 2007 6:54 pm

mecanoidule, lasa vrajeala si explica treaba cu computeru ala.

si ca sa nu zici ca nu ai inteles intrebarea, dezvolt:

Tu zici ca esti in romania. Cu toate astea, posturile facute de tine aici sunt scrise pe un computer aflat in SUA (daca vrei, iti spun si orasul... hehehehehe).

Prin urmare, cum reusesti tu sa faci treaba asta? Nu cumva esti Lucian Ion care in momentul asta se afla in STATE pentru promovarea trupei?

Deci....?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Ian 28, 2007 7:08 pm

mekanoidule, 2 lucruri am sa iti spun

unu la mana, eu macar nu ma dau industrial cand nu sunt
si doi la mana, eu am creier in cap, si stiu cand sa vorbesc, si cand sa tac.

Dar in cazul tau, toate cele de sus se aplica in sensul negativ, si sincer esti asa de imbecil, ipocrit, mincinos, agramat si pur si simplu PROST incat nici macar un "duten pula mea" nu meriti sa iti zic (apropos, am scris gresit sa intelegi si tu)

Ce pula calului, nu ? Esti "vedeta" si iti permiti sa faci figuri, nu ?

Din cauza oamenilor ca tine, si a mesajului trupei Mekanik Sef, NU o sa se atinga efectul pe care cica trupa vrea sa il obtina. Dar tu esti pur si simplu prea prost sa iti dai seama de asta.

Ma doare fix in paispe ca nu iti place muzica pe care o fac (macar am fost sincer si am scris acolo experimental/FUNK) dar iarasi ma doare, si nu in paispe sa vad cat de prost esti, si cum te incapatanezi in continuare sa ne areti noua, muritorilor de rand ce mega vedeta esti tu, si trupa Mekanik Sef.


eh, glumeam si eu, sunt sigur ca esti un muzician exeptional, si de fapt si mekanik sef sunt o trupa buna. Vorbeam azi cu dyslex, si se intreba cum se poate face rost de tricouri cu mekanik sef. Ne poti ajuta cumva ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori