Ce parere aveti despre Florian

Totul despre muzica rock

Ce parere aveti despre Florian Pittis?

Mesajde Syd » Mar Aug 07, 2007 11:53 pm

Ma mir ca pana acum nimeni nu a deschis subiectul acesta, avand in vedere cine a fost Florian Pittis....aaa, adica muzician, actor, membru de partid, "vocalul" de la Teleenciclopedia, realizator radio, mason, hippiot , si ...etc...
Sunt curios ce parere aveti voi despre el.Primul concert rock la care am fost eu vreodata, acum muuuulti ani :baby:, a fost la Pasarea Colibri.A fost ceva unic.De atunci l-am ascultat pe batranul hippie ca pe un mare intelept ce era de cate ori il vedeam la televizor sau la radio :n: .Imi amintesc de criticile lui la adresa muzicii autohtone, de emisiunile lui de la radio3.Omu' asta m-a facut sa ascult Led Zeppelin cu emisiunile alea a lui.
Totusi, nu il inteleg.Mi-l imaginam altfel, cu "steagul in mana".UN fel de Neil Young sau Bob Dylan(nu neaparat dpdv muzical).Inainte de '89 era membru de partid, in timp ce prietenii lui anti-comunisti pentru care recita poezii sau canta erau urcati in duba si batuti de politie pentru ca aveau parul lung.
Dupa '89 devine mason (oare ce-o fii cautat el acolo?).Despre subiect cunosc prea putine ca sa-mi dau cu parerea, dar niciodata nu am considerat masoneria ca un lucru pozitiv.
In fine, lucrul care m-a dezamagit cel mai mult legat de Pittis a fost faptul ca si-a pus vocea in folosul companiei Gabriel Resources intr-un clip de promovare a companiei, in timp ce de cativa ani, an de an rockeri si nu numai se strang la Rosia Montana pentru a protesta :beer: impotriva impotriva cianurizarii muntilor apuseni.
Odihneasca-se in pace.
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 9:21 am

Daca se aduna niste rocheri betivi la Rosia , nu inseamna ca au dreptate.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Syd » Joi Aug 09, 2007 11:45 am

Da?Tu pe cine crezi?

Cine stie...poate astia de la greenpeace is invidiosi, si vor ei aurul.
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Aug 09, 2007 12:21 pm

Io cred pe aia cu argumente. Nu pe aia care gasesc pretexte sa-si bea mintile.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Syd » Joi Aug 09, 2007 1:24 pm

in fine...dupa cum ai observat, tema nu e Rosia Montana ci e Florian Pittis.Daca ai ceva de spus despre el bine, daca nu mergi si fa reclama lu' Gabriel in alta parte.
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Aug 09, 2007 1:34 pm

Sa ma sugi de pula de rocher borat fan rosia montana, ma pish pe tine! E vorba de asa zisa legatura a lu Pittis cu gabriel, asa ca-s on topic ma muie nedigerata. Aata vreme cat nu poti demonstra, c aun oligofren ce esti ca gabriel face ceva rau, nu pune semne de intrebare in legatura cu pittis. Nush cine plm esti , da' nu fa pe desteptu cu mine cacatule.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Syd » Joi Aug 09, 2007 5:22 pm

Daca vrei, putem discuta pe alt topic subiectul Rosia Montana.Din punctul meu de vedere tu poti sa crezi ce vrei.Eu am parerea mea, pe a ta cred ca o stiu deja.

Repet:Subiectul pe acest topic nu e Rosia Montana.Nu mai discut asta.Desi, ca sa stii.Am niste neamuri care locuiesc intr-un sat pe Valea Ariesului aproape de Rosia Montana (vreo 30km).Cand o sa treci pe acolo si o sa vezi ce culoare are apa, si o sa vezi dealuri intregi impadurite transformate in morman de argila o sa intelegi ca proiectul Gabriel R e ultimul care ar mai lipsi zonei.

Ps.putem vorbi mai civilizat?
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 09, 2007 9:20 pm

florian nu a cantat Mica Tiganiada?
imi place melodia aia, rar imi place o melodie rock
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde noOne2 » Vin Aug 10, 2007 9:21 am

mda... acest nose picker are, ca de obicei, iesiri intelectuale asemanatoare cu spumele marii... de obicei vorbeste in afara topicului si se crede amuzant... daca-i citesti jurnalul ai impresia ca-i un andrei gheorghe nereusit! dar nu e asa! e un AG ratat! eu nu te mai injur, ca am facut-o destul, dar ti-as sugera sa-l urmezi pe patriarh;) literalmente!
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde Syd » Mie Aug 22, 2007 12:37 am

SEFU_SCARII scrie:florian nu a cantat Mica Tiganiada?
imi place melodia aia, rar imi place o melodie rock


posibil...eu stiu ca o canta Phoenix, dar in concerte Pasarea Colibri mai faceau cate un cover de la pasaroii mai mari :p.
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde Adi Sabau » Mar Oct 16, 2007 12:17 am

Syd, pun pariu ca nu ai ascultat niciodata Teleenciclopedia!
In ipoteza mea, cei care nu au inteles ca avea o voce extraordinara, un timbru unic, nu pot sa-l judece pentru alte fapte .. .. pentru simplul fapt ca ... ... ... nu-nteleg .!. pardon .. nu-i vina mea.
Pitis, in primul rand, este un exemplu de modestie, de bun-simt, de valoare altruista (poate ca e pleonastic ..) de omenie, de .. dee...
Avatar utilizator
Adi Sabau
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Oct 07, 2007 11:00 pm


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator