E.M.I.L. turneu aniversar 10 ani

Totul despre muzica rock

E.M.I.L. turneu aniversar 10 ani

Mesajde timmyt » Mie Noi 03, 2010 1:36 pm

E.M.I.L. - 10 Ani de Abuzuri, Excese si Imoralitati TOUR


Fiind influentati de Green Day si Sublime – doua trupe fundamentale pentru dezvoltarea stilului punk-rock / ska din USA in anii '95-'00 - aceasta este prima directie in care s-au compus si inregistrat primele 6 piese originale, ce au aparut ulterior pe demo-ul "Extraterestrii Merg Iarna La ski..." (2003). In vara anului 2000 trupa are mai multe aparitii la posturile nationale de televiziune, iar in decembrie are loc debutul pe scena al grupului. In 2002...... aaaaah, STOP!!!!!

Ati mai citit aceste informatii, le-ati vazut scrise de atatea ori si de aceea nu veti mai fi plictisiti si de data aceasta, deoarece va exista un DVD documentar cu "povesti", nu spuse de presa, ci marturisiri sincere ale membrilor trupei.

E.M.I.L. a lansat un adevarat "behind the music" in toamna aceasta, sub forma unui DVD - "E.M.I.L. - 10 Ani de Abuzuri, Excese si Imoralitati".

Si pentru ca nu e frumos sa sarbatoresti de unul singur, Sorin, Barbu, Gabi, Piti si Stoi pleaca in turneu in tara. Cu toate ca au “imbatranit”, s-au “ingrasat”, sunt oameni “seriosi” de-acum, nimic nu ii face sa renunte la pasiunea cu care se exprima.

Nimic nu a reusit sa distruga muzica ci, dimpotriva, parca totul a reusit sa ii “creasca”, sa ii cizeleze si sa ii rafineze, sa ii aduca emotionati pe scena, in fata unui public relativ nou si sa arate acestui public cat de minunat e totul.

Si uite asa E.M.I.L. se vor opri in:

05 noiembrie - club Set Up, Timisoara
06 noiembrie - Rock Cafe, Resita
12 noiembrie - club Diesel, Zalau
13 noiembrie - club Flying Circus, Cluj Napoca
19 noiembrie - club Music Pub, Sibiu
20 noiembrie - club Flex, Arad
26 noiembrie - club The Stage, Bacau
27 noiembrie - club Hand, Iasi
30 noiembrie - club Pulse, Constanta
01 decembrie - club Zodiar, Galati
10 decembrie - club Cuba, Pitesti
11 decembrie - club Fire, Bucuresti


O singura promisiune catre public:
"Spune-mi de unde stii ca extraterestri nu merg iarna la ski si
 vara in vama? Poate ca albii nu pot sa sara dar pot sa scoata sunete
negre din chitara. Seara de seara noi facem lumea sa sara pe
bar sa scoata banii din buzunar pe bautura. Sa puna
mana de la mana, sa-si puna sare pe mana, poate ca ai poate ca nu ai
o viata prea buna. Iti zic plin de pacat hai sa iti torn o noapte in shot
langa o felïe de luna…"

In fiecare oras in parte evenimentele E.M.I.L.-ii vor fi insotite de un warm-up de care se va ocupa cate o formatie locala. Vor fi anuntate la momentul oportun.

Tot la concertele E.M.I.L. se va putea achizitiona merchandise-ul oficial: DVD-ul de 10 ani, tricouri, brichete, bandane, keystraps, cd-ul "Stiu, ti se pare absurd...", female underwear with E.M.I.L. (si e pe bune), afise, stickere, etc

In acelasi timp e posibil sa se mai confirme inca doua noi date in turneul "E.M.I.L. 10 Ani de Abuzuri, Excese si Imoralitati."

http://www.emilrulz.com
timmyt
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Noi 17, 2009 12:00 am

Re: E.M.I.L. turneu aniversar 10 ani

Mesajde timmyt » Mar Noi 16, 2010 5:22 pm

Povestea primilor 10 ani din viata E.M.I.L, cu suisuri si coborasuri, momente de glorie, amuzante sau jenante, prezentata in paralel cu extrase din turneul national "Stiu, Ti Se Pare Absurd" 2010

Comenzi DVD:
http://www.emilrulz.com/magazin

Trailer DVD, click pe link-ul de mai jos:

http://www.youtube.com/watch?v=qOJy7LsfeCE
timmyt
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Noi 17, 2009 12:00 am

Re: E.M.I.L. turneu aniversar 10 ani

Mesajde tatiana123 » Mie Noi 14, 2012 3:24 pm

numai ce am vazut emil aici si am si intrat pe youtube dupa copacii infloriti! e singur melodie care ma bine-dispune de fiecare data :D
Avatar utilizator
tatiana123
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 14, 2012 3:03 pm
Localitate: bacau


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator