.......nitro.......

Totul despre muzica rock

.......nitro.......

Mesajde marian jan » Dum Mai 19, 2002 10:30 am

ce parere aveti de trupa nitro?eu nu stiu prea multe despre ei,dar imi place cum suna.voi?m-am gandit sa fac eu forum nitro,ca.."daca nu eu,atunci cand":)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Dum Mai 19, 2002 1:48 pm

ce cauta subiectul asta la rock???
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Dum Mai 19, 2002 9:36 pm

parerea mea e cat se poate de proooooaaaaaaaastttta!they sux big time!versuri mai idioate ca la ei la nimenea citez din memorie 'daca-ti iei bascheti noi/crezi ca o sa te primeasca inapoi' !
de accord cu vali acest subiect chiar n-are ce cauta aici!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:40 pm

Nitro chiar e o trupa de rock. Cel putin a fost (ca din cate stiu eu, nu prea mai exista)...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:43 pm

Initial trimis de alina
parerea mea e cat se poate de proooooaaaaaaaastttta!they sux big time!versuri mai idioate ca la ei la nimenea citez din memorie 'daca-ti iei bascheti noi/crezi ca o sa te primeasca inapoi' !
de accord cu vali acest subiect chiar n-are ce cauta aici!


Ca nu iti place e una, dar ramane o trupa rock... Exagerezi barbar de mult cu "versuri mai idioate ca la ei la nimenea"... Sa ne amintim de marco polo, totusi?!!!
Pacat ca nu sunt foarte originali, ca altfel sunau chiar bine! Parerea mea...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde vali » Dum Mai 19, 2002 9:44 pm

la buftea s-a intrerupt curentul si lumea circula pe carbuni
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Dum Mai 19, 2002 9:59 pm

Initial trimis de Kryszti


Ca nu iti place e una, dar ramane o trupa rock... Exagerezi barbar de mult cu "versuri mai idioate ca la ei la nimenea"... Sa ne amintim de marco polo, totusi?!!!
Pacat ca nu sunt foarte originali, ca altfel sunau chiar bine! Parerea mea...


ai un poco de reason nu mi-am luat nici un album de-a lor (waste of money) dar mi-am cdul rockada si acolo am auzit stupizenia asta iar printr-o logica super simpla :o trupa aflata la inceput de drum isi promoveaza cele mai bune creatii fie ele si un pic comerciale ,nu?
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 10:07 pm

Vali, esti rau! Sustin ca nitro nu e cea mai mizera trupa din aria rock si putem sa discutam despre ea... (Nu la BUftea s-a intrerupt curentul, ci in toata tara) N-am zis nic ca e geniala, nici originala, dar nu mi se pare corect sa se lase impresia ca e o varianta de directia 5/ voltaj/proconsul (rockeri grei, de altfel...).
Nitro e o trupa rock, de o calitate discutabila, ca d'aia ne aflam aici, sa discutam, nu?!...
A! Si in plus, Raluca e draguta! :hehe:


Alina,
Chestia pe care au promovat-o ei cu clip a fost "Haios" si mi s-a parut o piesa interesanta; nu stiu exact ce piesa a fost pe rockada. Nu imi amintesc nici daca versurile astea sunt din piesa asta sau nu :confused:
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 10:18 pm

Nitro nu mai exista. Raluca a plecat si koks si-a luat basul si s-a intors la trupa pe care a inceput-o cu Amariei: Omul cu sobolani.
Ce cauta subectul asta la rock? E rock, rock tanar si vesel pentru pusti, vezi tu un forum mai potrivit?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Dum Mai 19, 2002 10:57 pm

raluca o sa fie VJ la mtv romania

si nu ma pasa cum arata, ca nu ascult rock pentru ca imi place solista...asta tine la trupele de copii, nu la noi
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 11:03 pm

Initial trimis de vali
si nu ma pasa cum arata, ca nu ascult rock pentru ca imi place solista...asta tine la trupele de copii, nu la noi


Am glumit, mai si eu...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

veni,vidi,asculti...

Mesajde marian jan » Lun Mai 20, 2002 10:29 am

eu zic ca suna destul de bine.piesa "haios" chiar e o piesa haioasa....nu te astepta la altceva.nu imi dau seama cum a putut fi comparata cu dir5,proconsul,voltaj.....ei sunt mult in spate(parerea mea)...daca vreti pot sa argumentez.
nu mai inteleg de ce vorbiti despre o trupa daca nu i-ati ascultat albumu'....:silly: :silly:
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Lun Mai 20, 2002 5:34 pm

Raluca e fatuca aceea care o imita fara jena pe Gwen Stefani?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

si eu cred ca...

Mesajde Lancelot » Lun Mai 20, 2002 6:24 pm

sunteti prea rautacios, dar in fine, eu sunt in general mai impaciuitoare.
Si eu cred ca e totusi o trupa care scosese capul cu ceva mai interesant, spre deosebire de altii pe care nu i-as numi da uite o fac, ca prea ma oftica: S S III si Coma!
Si eu cred ca "Haios" spunea ceva...chiar si acea "3 ani", pe care Alina a ascultat-o si nu i-a placut fiindca are versuri smecheroasesi moderne, cand "noi" suntem obisnuiti cu "baby baby baby...".
Si eu cred ca raluca are o voce interesanta si, iata, o veti putea vedea in rarele concerte Neurotica:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Aliosha » Lun Mai 20, 2002 8:20 pm

Poate confund eu si atunci imi cer scuze dar asta nu e fata care zicea la un interviu chestia cu:

"Domle cand vad rockeri cu tricouri cu Sepultura etc.. ma apuca durerea de cap. Chestii deastea nu se mai asculta domne acuma sunt altii" ???
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mai 20, 2002 8:43 pm

aia e ,bre!a dat cu kkt in muzica rock si acu ' este comentata pe forumu' de specialitate!asta e culmea!iar trupa nu presta cine stie ce!nu spun mai mult ca ma bate dumnezeu!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Mai 20, 2002 9:15 pm

dupa cum incepe subiectu' se vede ca e o trupa de 2 bani...vacalista imita la greu pe aia de la no dobt ca look iar ca miscare scenica pe tipa de la o formatie nemteasca care nu am acu' habar cum ii cheama....a inceput cariera artistica alaturi de formatia baba novac...un acid jazz bunicel de la stilul asta a trecut direct pe dur si acum sper sa o vad alaturi de andre la un interviu ce cariera frumoasa...iar trupa niste loseri!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde SOD » Lun Mai 20, 2002 10:02 pm

mara o cheama pe de-acum ex- vocalista de baba novac.am o parere excelenta despre ea.:o
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: si eu cred ca...

Mesajde vali » Lun Mai 20, 2002 10:02 pm

Initial trimis de Lancelot
sunteti prea rautacios, dar in fine, eu sunt in general mai impaciuitoare.


eu insa nu ... e dreptul meu sa fiu rau si sa comentez cum vrea ceea ce vreau...imi da impresia ca traiesc int-o tzara democratica
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

ma enervezi

Mesajde Lancelot » Lun Mai 20, 2002 10:08 pm

o data pentru ca te inseli. asta nu e o tara democratica.
a doua pt ca, si dac-ar fi, democratia a fost prost inteleasa.
a treica ca adu mi tu o piesa facuta de tine cu trupa, cu voci cu tot si porma mai vorbim.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Re: si eu cred ca...

Mesajde alina » Lun Mai 20, 2002 10:33 pm

Initial trimis de Lancelot

Si eu cred ca "Haios" spunea ceva...chiar si acea "3 ani", pe care Alina a ascultat-o si nu i-a placut fiindca are versuri smecheroasesi moderne, cand "noi" suntem obisnuiti cu "baby baby baby...".
Si eu cred ca raluca are o voce interesanta si, iata, o veti putea vedea in rarele concerte Neurotica:)


pt cunostiintele tale generale ascut si ceva alternative ,metale grele ,gothic etc nu numai baby baby. sunt in general deschisa la noutati dar sa fie de calitate !
si daca nu ma insel si sigur nu ma insel chiar tu ai dat in trupa asta si implicit in raluca daca vrei iti zic si contextu!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: ma enervezi

Mesajde b0nechina » Mar Mai 21, 2002 10:52 am

Initial trimis de Lancelot
a treica ca adu mi tu o piesa facuta de tine cu trupa, cu voci cu tot si porma mai vorbim.


Misto argument...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

sa nu fiu injurat

Mesajde K-gula » Mar Mai 21, 2002 12:16 pm

bai mie mi-a placut vocea ralucai. nu neaparat pe ce facea ea, insa siu ca putea sa sea dapteze cu foarte mare usurinta la ce gen de muzica i se cerea. avea (si inca mai are) o voce destul de buna si era chiar de treaba.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: ma enervezi

Mesajde gaga » Mar Mai 21, 2002 1:18 pm

Initial trimis de Lancelot

a treica ca adu mi tu o piesa facuta de tine cu trupa, cu voci cu tot si porma mai vorbim.


mwoaaaa!! Adicatalea daca nu cant intr-o trupa sau nu produc muzica n-am dreptul de a fi ascultator cu opinii? Hmm, pai atunci nu cumva s-ar asculta si aprecia (yeah, prin zonele dorsala maybe) numai trupele si apropiatzii si eventual gruppie intre ei? si cine ar mai cumpara? tot ei intre ei? m-ash mira.

cum zicea b0nechina, mishto argument, daca mananci lapte si branza tre' sa fi vaca sau oaie dupa logica aia....
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Kryszti » Mar Mai 21, 2002 9:58 pm

SOD, Raluca a fost "vocalita" lu' Baba Novac inaitea Marei, iar acum in locul ei este "Maca" (Mihaela).

Misto faza cu oaia, Dana!!! :N. Si eu sunt de acord ca vali are dreptul la o parere, chiar daca e opusa cu a mea.

Alina, nu ziceai mai demult ca "tu esti cu oldies"? Cred ca asta vroia sa spuna Lancelot...

Raluca cu Neurotica? A!D'asta era ea la i-mobilizare pe-acolo!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde alina » Mar Mai 21, 2002 10:30 pm

Initial trimis de Kryszti


Alina, nu ziceai mai demult ca "tu esti cu oldies"? Cred ca asta vroia sa spuna Lancelot...



ei imi plac cel mai mult da cateodata mi se face capu calendar de acdc ,led ,deep si mai bag si cate-o alternativa sau altceva !
stiu eu prea bine ce a vrut sa zica ana!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Mar Mai 21, 2002 10:52 pm

Initial trimis de alina


ei imi plac cel mai mult da cateodata mi se face capu calendar de acdc ,led ,deep si mai bag si cate-o alternativa sau altceva !
stiu eu prea bine ce a vrut sa zica ana!


A-ha... Altfel spus, m-am cam bagat aiurea...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Mie Mai 22, 2002 6:00 am

Parerea mea e ca intentiile trupei Nitro au fost precum destinul ei, asa repede au aparut, asa repede au disparut, prea repede ca sa putem sa spunem ceva concret despre ei.
A fost un alt exemplu de trupa formata din membrii veniti din diferite zone muzicale.
Au incercat ei ceva-ceva, pe mine m-au inveselit de cateva ori si cu asta-basta.
Formatia a murit si performantele ei nu sunt atat de impresionante incat sa stam noi sa analizam fiecare molecula "nitro".
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: ma enervezi

Mesajde vali » Mie Mai 22, 2002 7:41 am

Initial trimis de Lancelot
o data pentru ca te inseli. asta nu e o tara democratica.
a doua pt ca, si dac-ar fi, democratia a fost prost inteleasa.
a treica ca adu mi tu o piesa facuta de tine cu trupa, cu voci cu tot si porma mai vorbim.



1. sa nu uitam cine a inceput cu enervatul
2. lasa-mi mie impresia ca pot comenta orice, ma face sa ma simt mai bine cand scriu aici sau cand inchid televizorul
3. am, dar nu e de dat
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

ce face o preocupare din om:)

Mesajde Lancelot » Mie Mai 22, 2002 8:54 am

ce nervosi sunteti, probabil e din cauza primaverii:) pentru cine ma stie, "ma enervezi" e la mine un fel de "ma provoci". Se pare insa ca d-aici nu ma cunoaste nimeni:) Sunteti atat de ocupati in a nu ma suferi, incat ati uitat ce fel de om sunt:)
No problem.
Voiam doar sa spun ca e extrem de usor sa stai si sa critici orice, CU RAUTATE, de vreme ce tu, oricum nu faci nimic.
Un vechi proverb comunist zice ca numai cine nu munceste nu greseste, da', vorba lui vali, acu suntem intr-o tara democratica, injura fiecare pe cine vrea, fara sa-i fie teama de nimic.

De Nitro m-am luat, intr-adevar, Alina, din cauza atitudinii gresite pe care au abordat-o, la inceput de cariera. Nu trebuie sa-mi reamintesti nimic, fiindca stiu ce zic si ce fac:)...dar, draga Alina, nu vad legatura... daca-mi place nasu cuiva nu mai am dreptul sa zic ca gura e urata??? ma rog, asa o fi la tine...

De activitate zootehnica nu am parte, asa ca oile si vacile nu ma intrereseaza, so le las in plata Danei.

Uff, ce de explicatii tre' sa dai pentru o fraza pe care oamenii o citesc lejer, mot a mot!


Cum sunt, draga Vali, comentariile tale de gen: "se rasuceste nus cine in mormant de ce face fii-su"? Pun pariu ca ai sarit intr-un picior de bucurie si ai baut 3 beri (doar?) cand ai aflat ca a cazut scena pe bietul Oliver! Na, iti pica bine? E o opinie de-a mea, ca doar tara-i democratica, nu?
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori