rock-ul romanesc

Totul despre muzica rock

Mesajde LeSharK » Mar Iul 06, 2004 8:49 pm

ca sa poti schimba ceva acel ceva trebuie sa existe. iar scena rock de la noi nu prea exista atat de intens incat sa se poata schimba ceva. daca tot punem piedici unor formatii (nu foarte multe de altfel) prin prejudecati, ele vor avea de suferit, iar casele de discuri n-or sa se mai aventureze sa promoveze asa ceva..or sa prefere 15 boy/girl bands care fac playback in detrimentul a 2-3 formatii de rock.. rock, care are un segment de piata restrans si ala confuz si sceptic

poate unele din formatiile pe care le "maziliti" voi chiar au potential si pot evolua in bine.. voi doar aruncati cu etichete "aia's linkin parkisti!", "aia's niste pletoshi grohaitori", "aia's wannabes nu-stiu-cine" etc.
foarte constructiv!
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Iul 06, 2004 10:11 pm

arici pogonici, in afara de gargara ieftina shi vorbit aiurea ca sa nu se raceasca spatziu virtual, nishte ceva lucruri concrete ai? cum ar veni, trupe, ca sa shtim, sa ascultam, sa ne dam cu parerea nuastra proasta shi neavizata ca dupa aia sa exclamam voioshi: "uite domle, baiatu avea dreptate, asha ie, ashtia chiar ie buni".
poate unele din formatiile pe care le "maziliti" voi chiar au potential si pot evolua in bine

deci vorbitu' la modu general nu coafeaza pe nimeni. concret!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Iul 06, 2004 10:36 pm

LeSharK scrie:rock-ul romanesc de bine, de rau inca iti mai poate da de ales

LeSharK scrie:ca sa poti schimba ceva acel ceva trebuie sa existe.

Trecand peste faptul ca (vezi frazele de mai sus) nu ai nici un pic de logica in gandire, sa inteleg ca tu iei apararea unui (unei) ceva ce nu exista?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde soulsick » Mar Iul 06, 2004 10:49 pm

(oana) Psycho scrie:hmmm... ce ascult eu din tara: Magica , Luna Amara , Kumm , Cash ,Negura bunget , Womb of maggots ,Acvila ,Implant pt refuz

si tu esti convinsa ca womb of maggots sunt din tara?
memetShol, eu de la anarhia am ascultat o singura melodie: "criza de nervi" si mi s-a parut misto. defect nu imi plac de nici un fel.
RA in schimb imi umple sufletul. m-a marcat de la prima ascultare "geniu pustiu". absolut genial!
imi mai plac dinumbra, voices of silence, luna amara si trooper.
indian fall, negura bunget si taine imi plac de pe scena extrema.
nu mai pun la socoteala consacratii (cargo, phoenix etc)
or mai fi formatii bune dar inca nu am dat de ele... cert este ca exista potential.
Avatar utilizator
soulsick
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mai 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Siderite » Mie Iul 07, 2004 8:04 pm

nocturna scrie:arici pogonici, in afara de gargara ieftina shi vorbit aiurea ca sa nu se raceasca spatziu virtual, nishte ceva lucruri concrete ai? cum ar veni, trupe, ca sa shtim, sa ascultam, sa ne dam cu parerea nuastra proasta shi neavizata ca dupa aia sa exclamam voioshi: "uite domle, baiatu avea dreptate, asha ie, ashtia chiar ie buni".
deci vorbitu' la modu general nu coafeaza pe nimeni. concret!


Coma, Implant pentru refuz, chiar si Travka.
Si , scuza-ma, faptul ca tu nu stii ce formatii muzicale romanesti cinta rock nu e vina celui care a scris mesajul. Mesaj cu care sint de acord. Cumva, unora li se pare mai normal sa critice formatii de rock underground decit formatii de curve fandosite. Poate ca au impresia ca ultimele nici nu merita amintite, dar eu zic ca gresesc, pentru ca atita timp cit nu facem front comun impotriva lucrurilor cu adevarat proaste, nimeni nu va observa diferenta dintre rockul bun si cel mediocru. Nu vor observa rockul, pur si simplu. ;f
Siderite
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Aug 05, 2003 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mie Iul 07, 2004 8:36 pm

deci e clar...
treaba e serioasa...
ma intreb cand va aparea un tip nou de "rock" unde o sa se duca fanii coma?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Iul 07, 2004 9:12 pm

din cate imi aduc eu aminte, din tineretele mele spulberate prin carciumi si pe la concerte prin tulburatii ani 88-2000, there is such thing as rock romanesc bun
Magaria e ca pe ashtia ii vezi pe la concertele undergroundshi pe la nishte festivaluri...
Imi aduc aminte cu drag de Altar, de Tectonic... shi mai sunt nishte nume care m-au bucurat.... ce mishto a fost Altarul la Rock 92 daca ishi mai aminteshte careva.... Pansament6 devenit mai tarziu nations' Slum....
the point being ca a categorisi tot rockul romanesc ca fiind de slaba calitate e cel putin ignorant, daca nu absurd.
Doar o parere... care este
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde cubu » Mie Iul 07, 2004 10:20 pm

Alea au fost niste vremuri memorabile, care (din pacate nu mai) este. Azi oricine stie trei acorduri se numeste mare chitarist si ala de bate un ritm, doua e mare tobar. Mai iau un basist care stie cateva note si un DJ care baga niste scratches si se numesc mare trupa rock. Vezi Praf in Ochi, vezi Coma, Firma sau 69. Si mai sunt. E bine ca totusi ai ramas cu imaginea aia despre rockul romanesc.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Mie Iul 07, 2004 10:38 pm

nu ma bag la calitatea formatiilor enumerate de supermouse, dar e normal pt cineva care nu prea inghite alternativul sa considere ca rock-ul romanesc e acum intr-o stare jalnica, pe cand in anii '90 era bun. si sunt multi batuti in cap care afirma ca iris si cargo, eventual si celelalte cuvinte, sunt singurele formatii bune de rock in romania, si au partial dreptate pt. ca asta a mai ramas din genul ala de rock.
parerea mea e ca rock-ul romanesc nu o duce chiar f rau, niciodata nu a dus-o f bine, dar, pe langa multe trupe super-ultra-mega-etc. comerciale exista si formatii bune care promit mult. de exemplu, mie mi se pare ca firma este in momentul de fata mult mai buna decat, sa zicem iris (a se inlocui cu cargo, celelalte cuvinte, holograf, semnal m etc.).
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Iul 07, 2004 10:41 pm

Coma? ~p ~p siguuuuuur ca da. Coma ~p chiar ca la ashtia nu se observa rockul, pur shi simplu nu se observa nici sub o atenta shi minutzioasa studiere la lupa.

catharzis, holografu' asta de dupa revolutzie nu mai merita mentzionat la rock.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Joi Iul 08, 2004 5:48 am

mah, tinerilor, voi apreciati rockul asta nou pentru ca nu ati ajuns sa aprofundati rockul ala vechi (si bun)
noi care am "prins" un zepp, un ozzy, un alea-alea, pe vremea cand nu aveam de ascultat decat manele pop si rocku asta vechi, normal ca ascult coma si imi vine sa borasc...
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 11:14 am

in fond voi sunteti numai metalisti pe aici si va credeti buricul pamantului.. ca daca va intreb de niste Joy Division, Sonic Youth, Anti-Nowhere League, Broken Bones etc. normal ca n-ati auzit.. pentru voi rock-ul vechi e numai zepp, ac/dc etc. si percepeti tot ce e azi alternative/hardcore/punk/etc. ca fiind nou si ofensator pentru ADEVARATA muzica a unor ADEVARATI rockeri..

lasati-o balta. cu voi nu se poate discuta..
(ceea ce e si mai deranjant: cand vedeti un newcomer cu Linkin Park `n shit.. voi sariti ca arsi de parca ati avea ceva de dovedit.. ala saracu` nu vine sa va scoata ochii ca ascultati io-stiu-ce-old-boring-shit.. complexe de inferioritate cat cuprinde!)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iul 08, 2004 11:18 am

Baiete, nu-i adevarat, is oameni p-acilea care te baga in buzunar la orice ramura a rockului, crede-ma, nu te lansa in acuzatzii prostesti.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde supermouse » Joi Iul 08, 2004 11:28 am

LeShark
uite asta nu pricepi tu- faptul ca intre Zep shi linkin park sunt cam vreo circa 20 de ani de rock- shi genul numit metal cu numeroasele lui subgenuri au aparut shi s-au dezvoltat exact in aceshti 20 shi ceva de ani.
Sunt unii dintre noi pentru care trupele pe care le-ai inshiruit tu mai sus nu reprezinta nimik, dar in general nu te potzi kk in gusturile nimanui.
Shi atunci?
nu ar fi mai bine ca, in loc sa ne certam intre noi ca idiotzii, sa ne lasam unii pe altzii in pace, eventual sa purtam nishte discutzii civilizate shi cat de cat constructive?
ca sa shtii de la mine ca nu doare.#
In opinia mea, nu conteaza ce ascultzi, atat timp cat o faci pentru ca iti placetie muzik cu pricina shi nu pentru ca e la moda shi o vezi pe emtivi in fieshcare zi
nu te obliga nimeni sa ascultzi e nu-tzi place- shi atunci ce ar fi daca nu tzi-ai impune gusturile in fatza nimanui in discutzii de gen "asta e mai bun decat asta"??
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 11:29 am

daca ar avea oareshce cultura nu cred ca s-ar lamenta in tot felul de critici obosite si n-ar mai fi asa exclusivisti vis-a-vis de unele stiluri de rock..

(cred ca oamenii aia de care vorbesti nu se baga oricum la discutii d'astea fara nici un dumnezeu sau fara vreo finalitate.. probabil cunosc mai bine userii mai de nebagat in seama de pe-aici)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Iul 08, 2004 11:31 am

cum ar veni...daca sunteti contra rockului de kkt mai bine tineti-va gura
esti dus nene...
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 11:35 am

supermouse.. am dat Linkin Park ca exemplu pentru ca e in 'voga' printre aia 'mici' care patrund in hora asta.. nici eu nu-i apreciez.. sunt mediocri!

dar asta nu inseamna ca nu se mai poate face muzica in momentul de fata care sa se ridice la calitatea celei de odinioara.. si eu nu-mi impun gusturile (pentru ca ascult de la crossover la black), altii se tot dau aici instante supreme si 'dicteaza' (fara argumente) ce si cum..

zoso: doar pentru ca reprezentantii 'de marca' al unui subgen rock sunt penibili asta nu inseamna ca tot curentul sux.. e vina industriei care promoveaza din ce in ce mai mult anti-talente cu priza mare la public
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 11:38 am

zoso: doar pentru ca reprezentantii 'de marca' al unui subgen rock sunt penibili asta nu inseamna ca tot curentul sux.. e vina industriei care promoveaza din ce in ce mai mult anti-talente cu priza mare la public
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iul 08, 2004 11:42 am

N-a zis nimeni ca nu se poate face rock de calitate azi, unde ai citit tu asta?

Vezi ca -ti iei avertisment daca pui posturi consecutive. Ai buton de edit.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Iul 08, 2004 11:47 am

oare al cate-lea thread e asta pe care se discuta aceeasi tema ?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Iul 08, 2004 11:49 am

rechinule sa stii ca nu esti primu care arunca cu kkt la adresa uzerilor de acilea...
si io am ascultat la un moment linkinpark & stuff....cam 2-3 luni dupacare m-am plictisit. in schimb "roch dala vechi" ascult de cativa ani buni fara sa mi se ia de el. deci mi se pare normal sa spun ca ala e mai bun.
Coma...is slabuti. la concert la solflai singuru lucru pe care l-am evidentiat la concertu lor fura cozile interminabile la ceea ce era intradevar acceptabil:berea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Iul 08, 2004 11:52 am

leshark si e vina mea ca se promoveaza doar ce e najpa?
sau e vina celor care asculta? daca nu s-ar asculta, nu ar fi in mainstream
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 11:53 am

my random quote:
Alea au fost niste vremuri memorabile, care (din pacate nu mai) este. Azi oricine stie trei acorduri se numeste mare chitarist si ala de bate un ritm, doua e mare tobar. Mai iau un basist care stie cateva note si un DJ care baga niste scratches si se numesc mare trupa rock. Vezi Praf in Ochi, vezi Coma, Firma sau 69. Si mai sunt. E bine ca totusi ai ramas cu imaginea aia despre rockul romanesc.

formati bune exista, dar sunt luate peste picior de niste 'oameni de bine' :)
as aminti aici: Luna Amara, Travka, Coma, Implant pentru refuz, Firma, Protest Urban, E.M.I.L. etc.
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Iul 08, 2004 11:53 am

SOD scrie:oare al cate-lea thread e asta pe care se discuta aceeasi tema ?
cred ca ar trebui unite toate si puse sa le vada toti noii veniti
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Iul 08, 2004 11:56 am

crocodile dudee, uite ce propun eu, pentru a putea dezvolta un dialog civilizat. fa tu o lista aici cu ce vrei tu sa discutam si sa dezbatem despre rock-ul romanesc , iar eu promit c-o sa-mi dau toata silintza sa comentez cu tine pe marginea subiectelor alese de maria ta. nu de alta, da pana acum nu ne-ai prezentat decat o gargara ieftina cu iz de briantina ruseasca.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iul 08, 2004 11:57 am

vorba lu sod parca-s trase la indigou tredurile : rocku ascultat de voi, voci deosebite in rock, rocku un mod de viata, rocku o stare de spirit etc. cum apare un nou iuzer cu placa de gramofon zgaraiata epatand ca le jtie pe tuate se revine la banalele discutii ca un laitmotiv al forumului de rock. bre, ajtept sa citesc si io ceva nou, mai ales ca acu 2 ani datorita forumului de rock am devenit menbru :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Joi Iul 08, 2004 12:04 pm

aiule- amin la asta! io in ultima vreme nici macar nu am mai aruncat un ochi pe forumul de rock- ca nu prea e nimik care sa merite sa fie citit.... doar discutzii sterile
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde gaga » Joi Iul 08, 2004 12:16 pm

in fond voi sunteti numai metalisti pe aici si va credeti buricul pamantului


numai o parte, da partea aia e acum la bere ...

ca daca va intreb de niste Joy Division, Sonic Youth, Anti-Nowhere League, Broken Bones


intreaba. da' la obiect si fara google sau allmusic ca s-au fumat.

daca ar avea oareshce cultura nu cred ca s-ar lamenta in tot felul de critici obosite si n-ar mai fi asa exclusivisti vis-a-vis de unele stiluri de rock..


cum face domnia voastra de exemplu?

nu se baga oricum la discutii d'astea fara nici un dumnezeu sau fara vreo finalitate..


pe cate beri punem pariu?

dar asta nu inseamna ca nu se mai poate face muzica in momentul de fata care sa se ridice la calitatea celei de odinioara..


nimeni nu a zis asta ...

'dicteaza' (fara argumente) ce si cum..


argumentele dumneavostra fiind? (incepi prin a defini "ce si cum" adica ce dicteaza instantele)

Luna Amara, Travka, Coma, Implant pentru refuz, Firma, Protest Urban, E.M.I.L. etc.

luna amara, da, travka, ok, coma - penibili dupa IPR la soulfly in deschidere (da penibil e un cuvant mic, la cata m*** si-au luat de la public eu ash sta mult pe ganduri inainte sa mai fac asa ceva), IPR ok ca instrumentisti, instrumentatie, sunet, muzica ... pentru cine gusta, firma, ok, protest urban is tatici da nush daca sunt chiar rock (stiu sigur ce sunt da' te las sa luminezi matale), emil indoielnici, pe aia de la etc. nu-i stiu ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde LeSharK » Joi Iul 08, 2004 12:19 pm

zoso: leshark si e vina mea ca se promoveaza doar ce e najpa?
sau e vina celor care asculta? daca nu s-ar asculta, nu ar fi in mainstream


daca e s-o luam pe aparente.. Bon Jovi kicks ass! ce vina am eu ca nu-mi dau la tv Iron Maiden? tre' sa ai o minima curiozitate si preocupare pentru muzica ca sa vezi dincolo de tv overrated junk..
daca gandeam ca tine nu mai descopeream pe veci Tool sau 36 Crazyfists..

danone: cum face domnia voastra de exemplu?
unde ma rog? m-am luat eu de Trooper, Semnal M sau altele?? am constatat eu despre trupa X ca e varza numai ca sa par inteligent? ;i
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde cubu » Joi Iul 08, 2004 12:30 pm

LeSharK scrie:in fond voi sunteti numai metalisti pe aici si va credeti buricul pamantului

Nu stiu altii cum sunt, dar eu nu m-am luat de stilul abordat de anumite trupe noi din Romania, ci de calitatea lor. Si eu ascult cateva trupe alternativ. Poti sa le numeri pe degete, dar zic eu ca indeajuns cat sa pot face diferenta intre calitate si gunoi. Nu o sa ma apuc sa vorbesc acum de diferenta dintre metal si alternativ, pentru ca asta e o alta discutie. Trupe bune de alternativ au fost in Romania doua: Vita de Vie si Omul cu Sobolani (zic io). Care trupe au decis pana la urma ca au un stomac de umplut si au inceput sa faca muzica de doi lei care se vinde (iarasi parerea mea). Cat despre generatia veche: Voltaj, Holograf, Iris, Cargo, au picat ca mustele pe rand. Nici una din astea nu consider ca se mai ridica la nivelul pe care l-au atins odata. Poate doar Celelalte Cuvinte mai ridica putin stacheta, dar si ei parca dau impresia ca astea le-au cam fost ideile.
Se pare ca acele complexe de inferioritate de care vorbesti le ai tu, pentru ca atunci cand cineva se ia de calitatea rockului romanesc tu crezi ca se ia de stilul pe care il asculti.
LeSharK scrie:cand vedeti un newcomer cu Linkin Park `n shit.. voi sariti ca arsi de parca ati avea ceva de dovedit.. ala saracu` nu vine sa va scoata ochii ca ascultati io-stiu-ce-old-boring-shit..

Daca un "newcomer" vine cu texte de genul:
LeSharK scrie:ca daca va intreb de niste Joy Division, Sonic Youth, Anti-Nowhere League, Broken Bones etc. normal ca n-ati auzit..

normal ca oamenii sar ca arsi. Iar astia de care zici pana la urma fac parte din generatia "old" pe care o blamezi. Daca nu existau astia, nu ascultai tu ce asculti. Sunt si ascultatori de punk pe aici, nici o grija, dar daca ai avea cultura muzicala pe care pretinzi ca o ai si ai tu ce ai cu metalistii, nu scoti la inaintare Anti-Nowhere League si le dai peste bot ca nu au habar de ei. Astia sigur au ascultat Metallica - "So What" si sigur stiu ca e cover Anti-Nowhere League. Iar daca tu ai idei preconcepute despre "io-stiu-ce-old-boring-shit", de ce ai pretentia ca cei care asculta aceste vechituri sa-ti accepte tie "io-stiu-ce-new-bornig-shit"...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron