Concertul Dream Theater

Totul despre muzica rock

care e gasca de merge la Dream Theater ?

Mesajde SOD » Mar Iul 02, 2002 2:41 pm

care mergi ma la concert ca sa stiu si eu cum fac ploile si sa pun bere la rece?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde Lancelot » Mar Iul 02, 2002 3:51 pm

SODa mea draga vin si eu cu cativa din formatie, se pare...
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde FrozeN » Mar Iul 02, 2002 6:33 pm

Prezent la datorie :B
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde gaga » Mie Iul 03, 2002 9:03 am

Breh creca aproape totzi (in afara de vali) da' nu ne organizam, ne vedem pe-acolo pe metereze. Tu repara dozatoru' de skoll ca de la ailanta stau numa pe la closetzel :D
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Iul 03, 2002 9:16 am

ajung si io maine...de abia astept ......
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Mie Iul 03, 2002 2:57 pm

Pune-l si pe manelesux, aterizeaza maine dimineatza impreuna cu sora sa. N-ai tu destula bere....
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mie Iul 03, 2002 3:00 pm

astia sunteti toti mai frate?au pierit rockalaii din patria noastra?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 03, 2002 3:15 pm

Mie nu imi place teatrul..asa ca nu vin. Dar dupa ce se termina poate vin sa beau si eu o bere alaturi de idolul copilariei mele..manelesux !
Va strangetzi la Ruine ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iul 03, 2002 3:31 pm

moshule sa-ti explic cum devine treaba: pe manelos il pescuiesc io maine si-l cazez la moi, din acest motiv pe dumnealui nu-l potzi lua la bere pt. ca-mi va fi umbra :j deci zic sa te gandesti de doua ori cat de "alaturi" o sa stai

si nu ne strangem niciunde, ne gasim

SOD: pai astia din gasca-s toti breh, except vali iar hellfire vine la ghici daca poa sa intre pe najpa

curly a raportat impotentza sa materiala, aia e.
plus ca mai vin niste colegi de-ai mei, etc.

o sa fie lume.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde curly » Joi Iul 04, 2002 10:49 am

dana,partea mea din berea lu' SOD o vei administra tu,deci o sa o dai lui aphex si lu' m-sux.........




p.s.: observi ca te ajut cu motive ca sa ma mai faci curva,sa ai si tu un orgasm intelectual cand postezi.....
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde vali » Vin Iul 05, 2002 5:28 am

Initial trimis de DANA


curly a raportat impotentza sa materiala


si vali la fel. plus plictiseala. plus ca , pentru mine, nu a meritat din ce am vazut la tvr
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

ce face?

Mesajde Lancelot » Lun Iul 08, 2002 10:27 am

vali....
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Iul 08, 2002 10:32 am

Initial trimis de vali


si vali la fel. plus plictiseala. plus ca , pentru mine, nu a meritat din ce am vazut la tvr


la ce draqu te-ai uitat tu???la desene???

iti respect parerea da' conmcertu' a fost super fain...multam SOD
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Lun Iul 08, 2002 1:22 pm

vali da-mi voie sa-ti zic: esti maare moron, in afara de cel mai marfa concert pe care l-am vazut vreodata ai pierdut asa:

- SOD dat afara de la concert ca a rupt gardu', apoi "manca-o-ar tata pe ea" ;D
- vin rosu la mine in par
- vin si beri la ceilaltzi: aliosha, afex, shushu, shomeru, ionutz, robi cu sor'sa si marian si care draq a mai fost ca nu mai tziu minte
- dimineatza beuta de la mine pe rand care cum putea, singurul luzar: Aliosha :D
- frozen care se cam risca daca mai vine in contact cu unii dintre noi (de fapt a riscat mult da' se pare ca SOD e un bun creshtin)
- picnic la mandea pe covor la ventilator
- fo nush cate vinoase si lazi de bere, nenumarate
- carnatzi si alte haleli si asta continuu de joi incoace
- ultimu' mohica, m-sux care si acu' cred ca e incuiat prin casa pe la mine (daca mai traieshte)
- hellfire zis si vlad pe care l-am uitat pe strada si ca razbunare a iesit cu bataie
- canapea rupta si kile de apa in toata casa
- ciudatzenie din baie ucisa de shomer
- onka ranga... :D
- kicku ranga certandu-se noaptea cu m-sux dar spunand aceleasi lucruri
- kicku sforaind
- kicku a luat examenu
- alinutza din cluj stresata la 4 dimineatza de mine, shomi si m-sux ;D

Si ar mai fi da' mai evit, oricum ideea e ca e ultima oara cand mai vede gashca apartamentu lu mandea ca' e jale. astept cu interes sa repare careva canapeaua :mad: si onoarea nereperata in fatza vecinilor care privau cu mirare oameni intrand, iesind, care pe jos, care cu masina mia...
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Judge_Aris » Lun Iul 08, 2002 5:46 pm

CONCERTUL?



BETONNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!

Sunet romanesc de buna calitate iar pe scena, adevarati profesionisti!

inca ceva care nu trebuie omis!


PUBLICUL = nota 10!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Lun Iul 08, 2002 9:08 pm

s-au omis pe rand si cu buna stiinta:
dana avion cu reactie :D , supertzuicadelicoarededierna, statia de metrou grozavesti careia pe aceasta cale ii aduc multumirile mele, omleta de 14 carate, wrestling la puterea a 3-a, si tot ce va mai doreste imaginatia...
a, sa nu uit, totul plecand de la superconcertul de trei ore al unor profesionisti.... dar despre asta in capitolul urmator
superconcert, si "libertatea" binevoieste un miniarticol despre cum sunt ei vegetarieni si nefumatori si antialcool
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Concertul Dream Theater

Mesajde Sick Tear » Mie Iul 10, 2002 2:26 pm

Chiar nu vrea/poate sa faca nimeni o cronica serioasa la concertul Dream Theater? Asta parca este un forum rock, nu o laba trista.
Sick Tear
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Dec 05, 2001 10:55 am
Localitate: Nowhere land

Re: Concertul Dream Theater

Mesajde manelesux » Mie Iul 10, 2002 4:46 pm

Initial trimis de Sick Tear
Chiar nu vrea/poate sa faca nimeni o cronica serioasa la concertul Dream Theater? Asta parca este un forum rock, nu o laba trista.


pai ce vrei,nene,s-a dat la televizor.
anyway,daca erectzia a inceput cand am auzit de concert, un orgasm de toata frumusetzea a avut loc la implinirea evenimentului...ba chiar ma banuiesc de a fi avut orgasm multiplu, ce mai, am ieshit cu palmele shi cracii umezi de-acolo. Ca sa o spun altfel,cui nu i-a placut concertu e ori poponar, ori flasc.

Noduri in papura: tare mi-ar fi placut sa bage Misunderstood de pe ultimu album ori baremi o balada de pe Awake.N-a fost sa fie.S-au cantat doar baladele de pe Metropolis 2...bune shi alea,doar cam lungi. Ceva probleme cu sunetul la inceput...nu face nimic.
Partea a doua a concertului a inceput cu piesa de 42 de minute de pe ultimu album,la care lumea a cam stat gura casca...creca a fost apogeul concertului, lumea a stat efectiv sa asculte piesa, relativ necunoscuta, decat sa dea din capete shi sa urle.
Au sunat surprinzator de bine piesele de pe noul album....sunt piese destinate sa sune bine live,asta e shi motivu pt. care acasa, pe player, ele suna cam aiurea, insa total diferit de ce sunt in stare sa faca live.Executzia pieselor a fost perfecta,facandu-i pe carcotashi sa banuiasca in prima faza un playback...insa au fost suficiente improvizatzii instrumentale incat sa iasa ideea repede din capu oamenilor. Spre deosebire de concertul Nevermore, oamenii shtiau multe din piese, la Pull Me Under a fost isterie, asha ca atmosfera a fost pe cinste.

Incidente: un membru al acestui forum a batut un om nevinovat.

Manifestari cu caracter special: S-a spus un NU hotarat drogurilor!
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Concertul Dream Theater

Mesajde SOD » Mie Iul 10, 2002 5:00 pm

Initial trimis de manelesux

Incidente:un membru al acestui forum a batut un om nevinovat.

cine e ala bre,ca-l sparg!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde manelesux » Mie Iul 10, 2002 5:03 pm

Initial trimis de onk
s-au omis pe rand si cu buna stiinta:
dana avion cu reactie :D , supertzuicadelicoarededierna, statia de metrou grozavesti careia pe aceasta cale ii aduc multumirile mele, omleta de 14 carate, wrestling la puterea a 3-a, si tot ce va mai doreste imaginatia...
a, sa nu uit, totul plecand de la superconcertul de trei ore al unor profesionisti.... dar despre asta in capitolul urmator
superconcert, si "libertatea" binevoieste un miniarticol despre cum sunt ei vegetarieni si nefumatori si antialcool


diaree n-a avut nimeni?

moshule,nush cum ai vrut tu sa ma vezi ca semne clar nu ai dat cat am fo pe-acolo.Da poate ca daca ma cunoshteai nu mai eram idolul tau...deci mai bine raman in superioritatea misterului.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 10, 2002 7:32 pm

Pai ,mai manele....eu nu sunt cu rockul. Ce sa caut eu acolo ? Daca nu m-ai invitat la o bere ,ce s-atzi fac ? Chiar doream sa te intreb unele lucruri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Re: Concertul Dream Theater

Mesajde gaga » Joi Iul 11, 2002 8:13 am

Initial trimis de manelesux


Executzia pieselor a fost perfecta,facandu-i pe carcotashi sa banuiasca in prima faza un playback...insa au fost suficiente improvizatzii instrumentale incat sa iasa ideea repede din capu oamenilor.

Incidente: un membru al acestui forum a batut un om nevinovat.


Suji pixu breh, pe bune, sunt io cam surda si eram cam gaga dar jur ca am crezut la inceput ca-i playback de mi-a venit sa plang si sa ma incui in WC... daca vrei sa stii cred ca multi au crezut dar n-au zis, ca tot au dat banii pe bilet.

Incidente: care om mah, care nevinovat?????
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Joi Iul 11, 2002 8:25 am

prezent la intrebarea lu aladesux

iar moshule, nu te mai autoflagela atata, aveai telefonu' meu si p'alu' SOD si p'alu' aliosha, da' tu nu suni decat cand e vorba de haleala sau de buz, pana la doo beri ca altfel nu mai intra haleala asa ca nu te mai kk pe tine, totzi cei care au sunat au fost invitatzi.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Concertul Dream Theater

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Iul 11, 2002 8:56 am

Incidente: un membru al acestui forum a batut un om nevinovat.

[/B][/QUOTE]

mai stiu eu un membru care a fost nevinovat la faza cu bgs....noroc ca e major si se descurca...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 11, 2002 10:13 am

Dana...eu nu stateam sa vin nopatea dupa concert..La Ruine. Ash fi dorit sa ma intalnesc p'aci prin cartier la o terasa si sa stau de vorba cu manelesux. Doar cu el,fara sa fii tu prin preajma si sa imi faci necazuri.

Ce vatzi strans voi dupa concert DT...a fost o reuniune a rockerilor..unde eu nu am ce cauta.

Nu mai vorbi ca nu dau telefoane...ca tin minte ca te-am sunat vreo 10 minute odata..de au vorbit si Aliosha si SOD de pe telefonul meu. Tu nu dai telefoane !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iul 11, 2002 10:48 am

Am lipit subiectele ca m-atzi ametzit (de parca nu-s destul de gaga myself)


Ba duda de mosh, io nu dau telefoane ca sa nu deranjez, daca voiai sa vormesti cu m-sux sunai. (punct) Desi cred ca erai mult sub limita lui de tolerantza si ar fi fluierat la 5 minute. Cartonashu roshu ti-l dadeam io mai incolo.

Gata cu asta, cine mai are ceva de zis sa zica despre concert... e teren.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Joi Iul 11, 2002 9:51 pm

Dupa cum am mai scris si pe Barfe concertul a fost extraordinar. Am ramas tampit cand am vazut cat de bun este Petrucci si ei in general pentru ca pot canta atat de mult timp la acelasi tonus. V-am mai spus ca nu stiam foarte multe despre ei, neascultand inainte destule piese asa ca socul a fost mult mai mare fiind prezent la concert cam in nestiinta de cauza.

Ma uitam azi pe TVR la un interviu luat solistului inaintea concertului in care spunea ca au inceput turneul in Ianuarie anul asta si il vor termina in Ianuarie anul viitor. Cu o noapte inainte cantasera in Sofia 3 ore , si tot asa... Muzicieni adevarati.

Ca o mica paranteza acelasi vocal spunea ca asculta fel si fel de muzici, printre preferati avand : Pink Floyd, Radiohead si Tool :D

Mi-a placut si lumea de la concert. Se pare ca pretul biletului (multumesc frumos cata pt invitatie) a facut o delimitare necesara la un astfel de eveniment. E drept ca spre sfarsit, cam cu o ora inainte de final, se intra moca si intrarea din stanga era plina de fete cu posetutze ce se plimbau prin parc sau de oameni de varsta a treia indemnati spre arene de curizitate si de caldura insuportabila din apartamente.

Moshu nu avea ce cauta acolo din mai multe motive:
el nu poate sa stea mai mult de o ora jumatate intr-un loc pentru ca oboseste fizic si psihic. I se face foame, sete si mai ales lene. Chiar daca ar fi fost ceva pe gustul lui tot nu ar fi venit pentru ca este mult prea comod sa iasa din casa , la fel cum este mult prea comod sa-si deschida geamul de la camera. PLUS ca nu am vazut pe acolo un computer legat la internet !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Iul 12, 2002 9:41 am

bre nea manelos,
vrei sa zici ca am caftit oameni nevinovati?ca eu ieri abia am aflat ca asta am facut.da punkeru' ala nici macar om nu era si nici nevinovat.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 15, 2002 8:30 am

Punker? Bataie? Io nu mai tziu minte...:con:

Da' sunt martor, cata e om civilizat (mercic si io, is mai nesimtzita decat aliosha, stii tu)

In continuarea cronicii lui alexei vreau sa zic: mi s-a parut extrem de timid bassistul, pentru ceea ce facea statea mult prea in coltzul lui, dealtfel a fost genul de cantare la care oamenii si-au facut pur si simplu treaba, fara fitze, fara dialog inutil cu publicul, pt. ei a fost un alt punct din turneu. Pentru unii dintre noi o seara magica, de neuitat.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde FrozeN » Vin Iul 19, 2002 10:08 am

Concertul a fost foarte bun. Dupa atatea concerte ale unor trupe de rock romanesti (persoane importante, nu spui cine) care canta maxim o ora si jumatate in care mai si fac 2-3 pauze iata ca am ajuns sa vad si o trupa care canta 3 ore si ceva cu o singura pauza. Ca sa nu mai spun ca am ramas masca in momentul in care l-am vazut pe Petrucci, cat de bine canta si nu in ultimul rand, fara sa dea gres atatea ore. Poate exagerez partial, insa daca ati fost putin atenti, o mare parte din public obosise spre finalul concertului, insa Dream Theater mai avea suficienta forta. Deh...
Trupa suna excelent live, mult peste ce m-as fi asteptat eu. Inca un lucru bun a fost faptul ca din cauza pretului biletului si a faptului ca trupa are un sound mai soft, nu au aparut celebrele incidente de la concertele rock din Romania, gen pogo, picioare in gura, borala in capul altora samd. Sonorizarea a fost un alt punct forte dupa parerea mea.
O bila neagra insa merge catre paza intrucat la intrare nu s-au facut perchezitionari absolut deloc. Iti rupeau biletul si gata, intrai. Inadmisibil! Sa ne aducem aminte de mobilizare generala unde bodyguarzii aia mai aveau sa ma controleze la coaie ca in rest cautasera cam peste tot. Iar cu circa o ora inainte de terminarea concertului se putea intra moca intrucat bodyguarzii au decis ca au stat prea mult la poarta si s-au carat probabil la o bauta.
La Tvr n-am vazut nimic, ci doar la superock-ul lui Lenti, in care n-au dat imagini din timpul concertului, ci doar un interviu.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori