Un punker din Bacau omorat...

Totul despre muzica rock

Un punker din Bacau omorat...

Mesajde Sfantu` » Sâm Iul 13, 2002 3:51 pm

Saptamana trecuta, in Bacau s-au incaierat niste tigani cu un grup de punk-eri. Doi dintre punk-eri au ajuns la spital, iar joi unul dintre ei care avea o taietura ce ii trecuse prin ficat si ajunsese la muschiul inimii, a decedat.
Din cate se aude, tiganii s-au luat de punk-eri din cauza look-ului lor. Ce a urmat a fost o baie de sange...
Cel care a murit era componentul unei formatii, pe numele sau Skandal, care incepuse sa miste ceva in ultima vreme...
Interesant, nu? Cum din cauza unor preferinte fata de un curent muzical si de ce nu, pentru un stil de viata, poti muri pe neasteptate.
Cred ca cele de mai sus ar fi mers puse la stiri, dar nu am acces asa ca...
Daca aveti pareri despre evenimentele de la Bacau sau poate daca stiti ceva asemanator as fi foarte interesat sa citesc.
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde gaga » Lun Iul 15, 2002 9:18 am

Breh din pacate nu urmaresc stirile (daca nu ma fortzeaza m-sux) si n-am idee de astfel de evenimente, da' mercic ca ne tzi informatzi.
Ca parere: chestii de-astea s-au intamplat tot timpul si cred ca este gresit sa legi moartea accidentala de o preferintza muzicala, pana la urma e doar o moarte, shi tziganii se omoara intre ei chiar daca asculta manele, daca erau pushi pe hartza se luau si de unul in training. Punkerii au fost la indemana that's all.
Asta imi aminteshte de gabi merla si cocosh care au omorat' "bietul" cascador, cel putzin asha a relatat presa, cand realitatea a fost cu totul alta... asa ca bagi mana in foc ca nu punkerii au inceput?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Iul 15, 2002 10:16 am

e foarte nasol ce s-a intamplat acolo am vazut si la tv si prin ziare....nasol de baiat....punkerii vor sa fim egali cu tiganimea,nu vor sa fim rasisti,uite ce patesc,poate asta le va da peste nas!pacat de baiat!Dumnezeu sa-L ierte!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Sfantu` » Lun Iul 15, 2002 11:25 pm

DANA, nu bag mana in foc...pentru ca ii stiu destul de "saritori", dar asa in general, nu i-am vazut prea des in "actiune". Si totusi stiu ca sunt cam scandalagii, daca au ocazia... Dar nu tin minte vreodata sa se fi luat de oameni de pe strada...
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde alina » Lun Iul 15, 2002 11:52 pm

In principiu sunt de accord cu Dana la fel de bine tziganu ala putea sa bage cutzitu intr-un batranel care traversa strada sau in orice alt cineva .La faza cu moartea Eminescu a zis-o bine pe toti ii stapaneste raza ta si geniul mortii" .

anyway R.I.P!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iul 16, 2002 7:12 am

Vezi matale sfinte (parca vad ca asta o sa degenereze intr-o discutie despre punkerii romani) cand eram io mica, acu' multzi ani :D erau niste punkeri in romana, nu multi da' rai. Si una doua la betzie (ca pe atunci droguri canci) "hai sa-i batem pe tzigani" nu ca nu-mi placea ideea, dar pe baza acestor amintiri mi-am exprimat opinia. apoi mi-am amintit cum un membru al acestui forum ;D a caftit un punker la concert la Dream Theater...
adevarul e putin important, punkerii sunt rai, tziganii... nu mai vorbesc (adopta draq astia proiectul de lege si ma leaga)
pe de alta parte pe acest forum s-a aflat o vreme un membru al trupei aleia tari de punk din craiova (bah am un lipsus de inebunesc) ce lega niste conversatii pline de bun simt si cat de cat cunoastere in ale muzicii.
stiu si eu? poate ca ambele "rase" ar trebui eradicate sau puse la bataie ca pitbull-ii sa vedem care are capacitatzi de supravietzuire (fie vorba intre noi roacarii natziunea inlocuitoare este cunoscuta prin lasitate, punkerii prin nebunie, cine stie cine ar castiga ;D )


edit: Terrorart se cheama trupa din craiova, pfui, scleroza
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Iul 16, 2002 8:38 pm

gigi de la terrorart intra pe rockmania....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde SOD » Mie Iul 17, 2002 9:44 am

tiganii ar fi batut pe oricine,indiferent daca era punker sau rocker.mi-aduc aminte de un chef la Focsani,care s-a tinut intr-un cartier dubios,au navalit tiganii si a iesit caft mare de tot.unul dintre noi,mai beat ,a ramas in urma si a fost prins de tigani si batut cu bestialitate.dupa bataia asta,omu a fost de nerecunoscut,fiind internat aproximativ 2 ani la spitalul de nebuni,iar acum este vai de steaua lui.
si mai imi aduc aminte si de situatia in care se afla un anumit domn George,chitarist de mare exceptie la o trupa din Focsani,care a luat bataie la un concert din Galati de la tiganii de acolo si a trebuit sa-si ia viata de la inceput cu invatat alfabet si tabla inmultirii.
in concluzie,tiganii trebuie starpiti de pe fata pamantului.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iul 18, 2002 4:16 am

Initial trimis de Rockeru'Somer
e foarte nasol ce s-a intamplat acolo am vazut si la tv si prin ziare....nasol de baiat....punkerii vor sa fim egali cu tiganimea,nu vor sa fim rasisti,uite ce patesc,poate asta le va da peste nas!pacat de baiat!Dumnezeu sa-L ierte!


daca era de la trupa skandal atunci e foarte posibil sa ai dreptate. astia sunt anarhisti convinsi pana-n maduva oaselor. nici macar eu nu pot fi asa de pacifist. http://alter-ro.tripod.com , cititi ce-i pe-acolo.

daca aveti careva link-uri la articole din presa legate de chestia asta va rog mult sa le post-ati.

ps: im punk ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iul 18, 2002 9:17 am

Initial trimis de tre cool


daca aveti careva link-uri la articole din presa legate de chestia asta va rog mult sa le post-ati.



Pentru ceea ce ai scris mai sus o sa iei un toc de bataie pe Literatura imediat.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Vin Iul 19, 2002 4:05 am

Initial trimis de DANA


Pentru ceea ce ai scris mai sus o sa iei un toc de bataie pe Literatura imediat.


nu-nteleg.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde FrozeN » Vin Iul 19, 2002 9:22 am

Initial trimis de SOD
in concluzie,tiganii trebuie starpiti de pe fata pamantului.


Hmmm....cam greu, avand in vedere ca se inmultesc mai ceva ca iepurii.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde tre » Sâm Iul 20, 2002 2:01 am

Initial trimis de FrozeN


Hmmm....cam greu, avand in vedere ca se inmultesc mai ceva ca iepurii.


kill kill kill all the gipsy man, kill him until he's dead ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Judge_Aris » Sâm Iul 20, 2002 10:34 am

NU AM CUVINTE!!!

Ciorile nu ar trebui omorate!! ar trebui PURIFICATE!
daca mor nu simt nimic!:mad:
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 22, 2002 12:56 pm

Initial trimis de tre cool


nu-nteleg.


APASA AICI
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Lun Iul 22, 2002 10:59 pm

Initial trimis de DANA


APASA AICI


in fine, nu m-am prins, zi-mi gresala din fraza scrisa de mine te rog.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iul 23, 2002 7:44 am

"post-ati" se scrie "postati" intr-un cuvant, e un substantiv, un neologism. whatever, gramatica pe rock nu se pune, nu te-ai prins ai cazut.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Mar Iul 23, 2002 11:11 pm

Initial trimis de DANA
"post-ati" se scrie "postati" intr-un cuvant, e un substantiv, un neologism. whatever, gramatica pe rock nu se pune, nu te-ai prins ai cazut.


aveam o vaga banuiala ca o sa te legi de asta. vb. 'a posta' are alt sens (din cate stiu eu) in limba romana. la fel cum nici cuvantul 'link' nu exista. forma 'linkuri' intr-un cuvant n-ar fi fost corecta. tocmai pt. ca sunt neologisme neadaptate se pune cratima.

ps: eram destul de maniac cu gramatica acu ceva vreme si inca mai am sechele ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Aug 03, 2002 7:24 am

articolul din adevarul 15 mai

http://www.valix.as.ro/adevarul-15-mai.jpg
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tre » Sâm Aug 03, 2002 4:45 pm

ce face ideologia in creierul necopt...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori