zeppelin si manelele

Totul despre muzica rock

zeppelin si manelele

Mesajde vali » Mie Sep 04, 2002 9:47 am

ceea ce nu credeam posibil, iata, s-a intamplat

ma uit acum la atomic la o piesa a lui catalin arabu care e copie dupa "d'yer mak'er"

wtf?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

hehehe

Mesajde Lancelot » Mie Sep 04, 2002 10:21 am

putem sa murim linistiti:)))
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde curly » Mie Sep 04, 2002 10:49 am

circul mare ar fi sa aiba acte in regula
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Sep 04, 2002 11:05 am

my firend curly eu zic ca au acte...rusine sa le fie celor de la zone care au facut asta posibil..ei fiind "responsabili" de zeppelin in rom!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: zeppelin si manelele

Mesajde eyewitness » Mie Sep 04, 2002 11:29 am

Initial trimis de zoso
ceea ce nu credeam posibil, iata, s-a intamplat

ma uit acum la atomic la o piesa a lui catalin arabu care e copie dupa "d'yer mak'er"

wtf?


blasfemie
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Mie Sep 04, 2002 11:47 am

faza cea mai de kkt este ca videoclipul a fost filmat de firma la care lucrez. din cate imi amintesc, Vali, parca ti-am spus o data la terasa la SOD despre asta. in timp ce il filmam, l-am intrebat cine ia facut negativul. si ce mi-a raspuns? un mare sunetist de la noi ce ii face si lu` catalina toma piesele. zic, bine bai. asa sa fie ca tine. piesa este o cirdeala 1 la 1 dupa led zeppelin - d`yer mak`er. nesimtire totala. oare noi ne-am prins?


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Mie Sep 04, 2002 12:35 pm

in afara de famtul ca doare si jigneste fapta asta dpdv sentimental (zeppelin? maaaaaaaare iubire), stau sa ma gandesc daca exista vreo pedeapsa pentru asa ceva. sau n-a fo hotzie, desi, RSh, ma indoiesc. si atunci ar trebui linshatzi vanzatorii de relicve "sfinte"
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde coffeedrunk » Joi Sep 05, 2002 12:41 pm

Cine e catalin arabu? Ce canta?
coffeedrunk
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 26, 2002 8:52 am
Localitate: Romania-Iasi

Mesajde onk » Joi Sep 05, 2002 12:43 pm

tu cam ce crezi?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Joi Sep 05, 2002 11:14 pm

Initial trimis de K-gula
faza cea mai de kkt este ca videoclipul a fost filmat de firma la care lucrez. din cate imi amintesc, Vali, parca ti-am spus o data la terasa la SOD despre asta.


dap, mai tin minte, da nu ascultasem piesa!!!

'gami-as picioarele in el de manelist!!!!
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde A!exutzul© » Lun Sep 09, 2002 1:39 am

io nam ascultat piesa, dar stiu un lucru :
- si un negru [nu ma intrebatzi numele] a facut o piesa rap dupa stairway to heaven... Acest lucru mie mi se pare anormal, iar piesa respectiva, desigur, mi se pare o mare porcarie.
- foarte multe piese foarte bune au fost copiate [House Of The Rising Sun, Hotel California].Nu cred ca mai este cazul sa ne minunam de aceste aparitzii, de aceste copii. Io unul nici nu ma mai uit la tembelizor ca sa nu mai vad toate prostiile, cover-urile si toate "formatziile" de incapabili care platesc ca sa apara pe ecran.

In orice caz nu pot critica "D'yer mak'er" cantata de Iris pentru ca suna bine. Iris o canta bine. Personal insa nu ash fi facut asa ceva, deoarece piesele veki si bune, monumentele muzicale, ar trebui sa nu fie refacute si cantate de alte formatzii... doar parerea mea, oricum.
Wanna become a God...
Symphony Of Destruction...
To kill stupid peolpe
Avatar utilizator
A!exutzul©
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Panshui » Mar Dec 10, 2002 12:35 pm

de acord cu tine, ALex. Porcariile preluate in muzica de azi (se vede clar ca nu mai exista insp[iratie, si normal din moment ce totul inseamna bani acum) nu fac decat sa ne indrepte sprte original, spre valoarea adevarata.

Cand ascult prostii la radio ma simt in al noualea cer gandindu-ma la colectia mea de acasa. Te simti privilegiat.

Oricum prostimea e-n floare, lasa-i sa vorbeasca!



Initial trimis de A!exutzul©
io nam ascultat piesa, dar stiu un lucru :
- si un negru [nu ma intrebatzi numele] a facut o piesa rap dupa stairway to heaven... Acest lucru mie mi se pare anormal, iar piesa respectiva, desigur, mi se pare o mare porcarie.
- foarte multe piese foarte bune au fost copiate [House Of The Rising Sun, Hotel California].Nu cred ca mai este cazul sa ne minunam de aceste aparitzii, de aceste copii. Io unul nici nu ma mai uit la tembelizor ca sa nu mai vad toate prostiile, cover-urile si toate "formatziile" de incapabili care platesc ca sa apara pe ecran.

In orice caz nu pot critica "D'yer mak'er" cantata de Iris pentru ca suna bine. Iris o canta bine. Personal insa nu ash fi facut asa ceva, deoarece piesele veki si bune, monumentele muzicale, ar trebui sa nu fie refacute si cantate de alte formatzii... doar parerea mea, oricum.
I'm just a regular guy from outer space.
Panshui
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mie Feb 13, 2002 1:08 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Robert_Plant » Mar Dec 17, 2002 9:45 pm

Alexutzul... un manelar... namely costi ionitza... a facut copie dupa alta porcarie... piesa de la shaggy asa ca... dar shaggy nu se compara cu led zeppelin. Asa ca ... sa-l spanzuram pe catalin arabul. Punct.
n-am semnatura.
Robert_Plant
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 12:43 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde onk » Mie Dec 18, 2002 3:45 pm

auzi cum ar veni, tu arati ca Robert Plant? nu? si daca i-ai luat numele ca nik, n-ar fi tot o blasfemie? intrebare logica si ontopic. think, and no offence
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Robert_Plant » Mie Dec 18, 2002 9:31 pm

No offence onk, dar nu scrie Robert Plant... scrie Robert_Plant. get it? Si onk asta ce e? Cel putin eu nu prezint piesa ca o creatie a mea, si nu culeg lauri de pe spinarea celor de la Led Zeppelin.

Dar iau numele lui Robert nu?

Asta voiai sa mai comentezi?

Ei da. Il iau. Daca ai probleme discuta cu el. :)
n-am semnatura.
Robert_Plant
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 12:43 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde vali » Joi Dec 19, 2002 7:47 am

robertule, daca taceai, popa ajungeai.

adika nu culegi laurii zep, dar iti iei numele solistului. e ca si cum eu mi-as lua numele jimmy page si as canta la chitara intr-o trupa necunoscuta, spunanad la fiecare interviu cum ma cheama.

parerea mea: daca nu ai destula minte sa iti gasesti un nick cat de cat, poti sa te inscrii si cu numele, astfel vei parea un pic mia original decat cu nickul robert_plant.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

What?

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Mar 01, 2003 11:07 pm

Hey!
Asta e proverbiala!!!
Se poate face manea inspirata din Zeppelin? Asta e MORTALA!!!
Ce \l mai prost cover//prelucrare/sau ce-o fi din istoria muzicii!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Mar 05, 2003 7:42 am

Luminati-ma si pe mine va rog!!!
Stie careva, cioroiu' asta imputit are copyright pt piesa?

Sa-mi bag piciorul, mai lipseste Dream Theater - Silent Man - varianta manea si ma spanzur (da inainte de asta omor cati cioroi apuc, si vreo cativa fani "incurabili" )
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde crisiuby » Joi Mar 06, 2003 5:14 pm

Alexutzul... un manelar... namely costi ionitza... a facut copie dupa alta porcarie... piesa de la shaggy asa ca... dar shaggy nu se compara cu led zeppelin. Asa ca ... sa-l spanzuram pe catalin arabul. Punct.



Ultimul stinge lumina!!!!
crisiuby
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:48 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde vali » Vin Mar 07, 2003 1:59 am

ce are shaggy si costi cu forumu de rock?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

..da da

Mesajde VyerG » Vin Mar 07, 2003 6:03 pm

Atat forumu' cat shi aceshti 2 artishti ne umplu sufletele de bucurie...,nu?
...pe invers | srevni ep...
VyerG
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 7:43 pm
Localitate: Humor

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Mar 08, 2003 11:07 pm

Spanzurati-l, fratilor!!!! Daca vreti voi... Eu una n-am nimic impotriva!!!!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Dum Mar 09, 2003 10:37 pm

Pierdeti din vedere un aspect important: omul are o urma de cultura muzicala, daca a auzit de Zeppelin si i-a placut piesa :)
Acum, serios, nu ma mira sa aiba si copyright, ca Ciubuc de la Zone isi merita numele, iar manelistii au banu' gros, asa ca probabil vom mai avea "bucurii" din astea. Banii vorbesc :(
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Dum Mar 09, 2003 11:07 pm

salma, iti vand eu o pereche de ochelari, poate asha o sa vezi dracului mai bine!!! undeva pe sus, kgula a scris ca nu el a facut piesa. da banuiesc ca unii chiar nu stiu sa citeasca.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Initial trimis de vali
salma, iti vand eu o pereche de ochelari, poate asha o sa vezi dracului mai bine!!! undeva pe sus, kgula a scris ca nu el a facut piesa. da banuiesc ca unii chiar nu stiu sa citeasca.


Atunci cand am scris "Acum, serios" banuiam ca se intelege ca prima fraza a fost o gluma. Era si un :) pe acolo. Oricum, pentru a preveni viitoare neintelegeri voi folosi la finalul afirmatiilor de acest gen avertizarea"Gluma" :)
Imi imaginez ca subiectul threadului te face sa vezi rosu in fata ochilor, ca si pe mine dealtfel, dar propun sa ne canalizam energiile negative nu unul impotriva celuilalt, ci impotriva monstrilor cu chip de fatza umana care pangaresc muzica. Sper ca ma chemi si pe mine cand il spanzurati pe ala, pliiiiiiz pliiiiiiz.(Aceasta nu e o gluma)
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Lun Mar 10, 2003 12:46 am

Initial trimis de Salma
Pierdeti din vedere un aspect important: omul are o urma de cultura muzicala, daca a auzit de Zeppelin si i-a placut piesa :)

aici banuiesc ca te referi la catalin arabu. de aia m-am luat de tine.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Mar 10, 2003 1:14 am

OK, n-a fost o gluma buna. Daca ar fi ascultat macar o data Zeppelin l-am fi putut privi ca om, ceea ce nu e cazul.
Ma revolta aceste blasfemii cand vin din partea unora care habar n-au despre ce e vorba. Dar ma revolta si mai tare cand vin din partea unora care stiu despre ce este vorba. Buba este nu la un manelist care canta ce-i suna bine la ureche, ci la acel "mare sunetist" care isi bate joc cu buna stiinta de niste lucruri de o asemenea valoare. El ar trebui spanzurat, pentru ca ignoranta lui Catalin Arabu se poate ierta, ca de unde nu e nici Dumnezeu nu cere. Insa sa sti despre ce e vorba si sa iti bati joc deliberat, pentru a scoate niste bani, mi se pare cea mai de jos treapta a mizeriei umane. Aici e esenta problemei si spre el ar trebui sa se indrepte ura. As fi foarte curioasa cum se numeste acel "mare sunetist". Poate ma ajuta Kgula.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

..da da

Mesajde VyerG » Mar Mar 11, 2003 9:45 am

ashadar se schimba problema cauzalitate , urmare....?
...pe invers | srevni ep...
VyerG
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 7:43 pm
Localitate: Humor


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori