rockul incotro

Totul despre muzica rock

Mesajde b0nechina » Lun Apr 15, 2002 11:14 am

Bai, eu zic ca ajungea fix unde este, nici mai incoa', nici mai incolo.
Peppers au continuat fara Slovak, ba as zice chiar ca Frusciante le-a priit, Mother Love Bone au devenit Pearl Jam (de asemena, Vedder si McCready au venit la timp). Cat despre Nirvana... chiar sa nu fi raposat Cobain, mai aveau maxim doi ani si un album de trait...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Ok

Mesajde GoddessOfHell » Mar Apr 16, 2002 10:13 pm

Initial trimis de manelesux
Goddes, biscuitzi nu se scrie cu B mare, e substantiv comun, ce naiba!

Dar era posibil sa nu faca m-sux observatie chiar deloc la post-ul meu?
Daca tot o luam asa, pai atunci sa-ti explic: era o parodie dupa numele formatiei cu pricina ceea ce inseamna ca ar putea trece sub notiunea de porecla, iar poreclele se scriu cu litera mare, fiind considerata substantive proprii.
Daca ai zis totul la caterinca, atunci...deh...my mistake...
P.S.: se scrie Goddess daca tot suntem la capitolul asta... (zau, asa zice in dictionar).
Due to budget cuts, the light at the end of the tunnel has been turned off.
GoddessOfHell
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Dec 23, 2001 11:14 pm
Localitate: in fata calculatorului

Mesajde SOD » Vin Apr 26, 2002 8:52 am

oameni buni !
tot rockul ala vechi e rock pursange!si tot trupele alea vechi sunt trupe adevarate!exemple?
a se asculta ultimul slayer -god hate all us,ultimul sodom - code red,ultimul clawfinger - a whole lot of nothing(care canta cam de cand colectiona fred durst postere cu rockeri),ultimul sod - bigger than the devil si o sa vedeti ca suna la fel ca cele de dinaintea lor.rockul adevarat intr-adevar se transforma, dar cand ajunge sa se prostitueze pentru casele de productie, atunci pute.
nu sunt anti combinatie hiphop/rock, dar de cand se scot albume intregi de tipul asta, mi-e sila. a nu se uita ca slayer a cantat cu ice t, iar cei batrani isi aduc aminte cu siguranta ce mosheli grozave ieseau pe house of pain sau cipress hill.
am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura.pai oamenii astia au revolutionat metalele. daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate.
pentru manelesux:
1.albumul cu pricina a lu manson exista cu adevarat
2.este greu sa faci muzica adevarata chiar si pentru un manelist nenorocit.in luna ianuarie,la uniunea compozitorilor, lu adrian wonder boy i s-au refuzat 11 piese din 14 pe motiv de furt ordinar din repertoriul indian si arab.
pentru dana:
te-am citit ca fiind o persoana cu o coloana vertebrala dreapta si plina de patima pentru rock.nu mai raspunde la mesajele care contin nimic,mesaje scrise de oameni ce isi dau cu parerea si afirma diverse ipoteze fara sa aiba macar habar de cum se mananca trebusoara asta.

cu deosebit respect si consideratie,
S.O.D
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Sâm Apr 27, 2002 2:35 pm

Initial trimis de SOD
am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura.pai oamenii astia au revolutionat metalele. daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate.


Daca nu erau Ozzy, Iommi, Appice, Blackmore, n-ar fi aparut Metallica, Megadeth si Sepultura.
Daca nu era maimuta, dracu' stie ce se alegea de om...
Sa fim seriosi, de nu erau ei, ar fi fost altii, muzica s-ar fi schimbat one way or another...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Apr 27, 2002 4:49 pm

Initial trimis de b0nechina


Daca nu erau Ozzy, Iommi, Appice, Blackmore, n-ar fi aparut Metallica, Megadeth si Sepultura.
Daca nu era maimuta, dracu' stie ce se alegea de om...
Sa fim seriosi, de nu erau ei, ar fi fost altii, muzica s-ar fi schimbat one way or another...

am zis metale nu lalaieli.fi atenta te rog!multi fac zgomot cu chitara da' putini nu te deranjeaza.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Lun Apr 29, 2002 10:29 am

Care dintre cei enumerati de mine intra la capitolul "lalaieli" in opinia ta?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Ok

Mesajde gaga » Lun Apr 29, 2002 10:41 am

Initial trimis de b0nechina


PS Cobain n-a murit de overdose, remember? ;)


Da mah Aliosha, gun-ul nu-i iarba sau cum zice onka ceva de veveritza care nu-i zimbru :D

manelesux, explica-i tu lui lycagon ca eu am obosit...

lycagon bizkuitzii nu-s rock decat pt. o categorie de varsta, noi pe forumul asta vorbim despre Rock nu despre rock. Era un forum despre linkin si biscuitzi da' a fost mutat pe forumul de "Muzica" unde iti asteptam cu interes parerea.

SOD si b0nechina, cool down, este o disputa veche, nu va zic finalul ei ca sa postati in continuare ;D da-i de bine THE END-ul . (deja vu)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

I remember...

Mesajde Aliosha » Lun Apr 29, 2002 4:29 pm

Da... am gresit eu. De fapt tot drogurile l-au facut sa se sinucida...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Dragos PR » Mar Apr 30, 2002 9:45 am

No,no, Dana, ia lasa-i sa se joace ca pe urma mai vedem noi cum e the end. SOD, sunt si eu al draqu de curios sa vad cine canta lalaieli din cei numarati de bone. Daca din cauza de la clawfinger n-am purtat io camasi inflorate niciodata in viata mea inseamna ca am trait si n-am stiut, ma intelegi, amice?
Poate si Halford sau toata trupa de la Maiden care au cantat de demult sunt tot niste epigoni de flower power? I must tell you, my friend, intre Doors si Zepp si Slayer sau Clawfinger sunt douazeci de ani in care au fost cativa tatici care au facut muzica si care au spus gata cu camasile inflorate si cu pantalonii evazati....
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde onk » Mar Apr 30, 2002 11:38 am

auz, ma bag si io in vorba, cu toate ca flower power was my middle name in liceu.... "daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate.".... ba io una zic ca ascultam si altceva, a fo si un TRex, a fo si un Sex Pistols , au mai fost si altii
iar faza cu "daca nu era fix.... (si aici bagi un nume)... nu exista nush ce, zic ca daca nu era ala era alalaltu


a, si sa nu uitam,The Beatles au zis de flower power ca e nashpa...., ca ce-au facut ei dupe aia, e altceva...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Dragos PR » Mar Apr 30, 2002 11:53 am

Uite d-aia ma bagasem io in vorba, ca sunt o gramada de trupe care au consfiintit schimbarea, next level, da' se apuca un tip sa arunce niste nume si zice uite, din cauza de la astia vezi bine nu mai suntem acuma la nivelul bunicii. Ba io creca nu...
Cat despre liceu, floricica onk, sa nu fi dat dracu sa pomenesti de pace si prietenie ca saream la beregata. Can am mai crescut la minte si la experienta m-am mai domolit, da' io eram suparat tare pe Woodstock si pe mesajul antiNam care nu-mi spunea nimic. Da' uite ca timpul a trecut, am mai traversat o era disco si or sa mai fie, sa nu ne ramolim de tot si sa nu mai pricepem cand se schimba vremurile, ca in rest o sa fie OK...
Vreau sa spun ca am cazut in cealalta extrema. Multa vreme n-am vrut sa admit criza rock-ului si am incercat sa ascult trupele noi (lasa bre ca sunt buni si copii astia, se straduie saracii...). Da' can' am vazut ca se screm, pardon, pentru un album si dupa aia moare cu banutu' in gura, ce doamne iarta-ma sa mai fac, doar nu-s Moromete sa ma disimulez la infinit. Asa ca la o numaratoare simpla, putine bucatele si mai putine trupe de ascultat acuma, nu?
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde SOD » Mar Apr 30, 2002 12:04 pm

1.pentru a se putea face o observatie pertinenta cuiva, trebuie sa stii in primul rand despre ce este vorba.daca s-a uitat, va readuc aminte ca subiectul se numeste ROCKUL INCOTRO si nu "hai sa ne balacarim ca nu ne cunoastem".
2.in prima parte a postului meu fac trimitere la trupe care ,chiar daca au trecut o droaie de ani de la primul lor album,canta si acum la fel,neacceptand nici un fel de compromis(case de productie - problema nr.1 pentru trupele de rock)
3.daca se citesc toate posturile se va observa cu lejeritate o deviere de la subiect si anume taman ce am spus si eu.si aici ma citez:
"am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura.pai oamenii astia au revolutionat metalele. daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate. "
vin si explic domnului Dragos Public Relations ca aici se discuta despre evolutia rock-ului nu despre perioade ale lui.daca matale crezi ca doors presta ceva metal, inseamna ca eu sunt un dobitoc si nu merit sa ma bagi in seama.ca eu de doors am zis nu de priest sau maiden.
3.daca tu crezi ca eu am intrat pe prezentul site pentru a ma juca,afla ca am treburi mai importante de facut decat sa-ti raspund tie la atacuri lansate direct la jugulara.nu m-am bagat in aceasta discutie pentru ca nu am avut ce face intre doua betii crunte si o ora de matematica ci pentru ca imi lipsesc astfel de discutii.si apoi, daca nu puteti accepta decat posturi de la cunoscuti sau prieteni.scoateti site-ul de pe net ca nu-si mai are rostul.

cu deosebit respect,
sod
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Mar Apr 30, 2002 12:10 pm

auz, io am ramas la fl-pw den motive ca nu prea tineam pasul cu noul motive de bani, recte reviste, casete, noi aparo\itii si ziceam ca mah, aia orcum sunt terminati, nu mai scot nimic, ia sa vedem, iar al doilea motiv era ca stai asa, ia sa vedem de unde s-a plecat.. iar al treilea motiv, da sa nu mai spui la nimeni, imi statea mai bine in evazati+bluza lalaie+chitara+ochelari d-aia, decat cu blugi negrii stramti +tricou (:lol:)

nu, acu pe bune, n-am trait in 60-70 sa fiu o veritabila, d-aia ascultam si mult punk, d-aia ma duceam la orce fel de concert, d-aia starneam panica si nu liniste, etc... a, acu? nush ce sa zic, ca de cand mi-am reluat interesul obsesiv pentru muzica, pe zi ce trece imi dau seama ca creste numarul albumelor pe care ar trebui sa le detin, si anume tot din trecut, deci nu noi.... s-ar putea sa o dau in batranisme d-alea gen "eheeee, pe vremea mea... aia muzica... acu..... pla"
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Dragos PR » Mar Apr 30, 2002 12:24 pm

domnu' SOD, o sa incerc sa reformulez da' daca n-ai timp ai o problema, pentru ca logica elementara spune sa citesti mesaju' la care raspunzi, nu? unde doamne iarta-ma ti-am scris io ca Doors e metal, io nu i-am inghitit niciodata, am spus de tatici care au cantat intre si intre, nu?
o intorci si spui ca vrei sa dai exemple de longevitate muzicala, presupun ca si de calitate, nu? imi permit sa iti spun ca nici din punctul asta de vedere n-ai dat exemplele cele mai potrivite, de fapt le-ai ales total de-aiurea...
atac la jugulara? daca asta a fost atac la jugulara, esti domnisoara rau, accepta umilele mele scuze pentru afrontul adus pudorii tale si trage-ti jartierele... io m-am saturat de baieti sau fete care sar in sus daca le spui ceva contra printipurilor 'mnealor, daca nu iti place, sunt daramat dar in nesimtirea mea voi reusi sa dorm la noapte
scriu despre perioadele mele pen ca nu am suficienta cultura rock sa scriu mesaje care sa acopere tot rockul, plus ca evit sa dau judecati de valoare, e suficient sa pierzi urat de tot o data in viata ca sa stii unde ti-e locul, ma-ntelegi? dar din punctul asta de vedere, mea culpa, nu vreau sa plicitisesc pe nimeni si observatia e pertinenta.
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde gaga » Mar Apr 30, 2002 1:09 pm

hei hei baietzi, cool down. SOD, nu-i vorba de faptul ca ne cunoastem au ba, daca ne-am cunoscut (unii) oricum tot pe forumul de Rock s-a intamplat asa ca las-o moarta.

ideea e ca voi va cam invartiti in jurul cozii, amandoi. pt. ca daca vrei sa vorbesti despre viitorul (imprevizibil cat de cat) al rockului nu poti sa nu faci putina istorie, daca o trupa sau alta e metal sau nu asta e relativ, si biscuitzii zic ca ei canta metale (grele shi foarte grele). in genere pe forum nu "se loveste" in monstri sacri unanim acceptati pe o scara de valori universala ci se comenteaza (acid sau nu) puncte de vedere.
pana la urma thredul Rockul Incotro este de opinii (daca nu cumva e vreunu' Nostradamus) si firesc, daca nu coincid se ajunge la atacuri personale (c-asha e-n tenis). Daca e cineva cu tegument subtzire sa se declare, eu promit sa moderez, adica sa sterg mesajele cu atacuri la persoana.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Apr 30, 2002 1:25 pm

saru' mana, sefa !

care mai face asa sa-i ramaie numele !
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dragos PR » Mar Apr 30, 2002 3:34 pm

OK, ma opresc aici... da incepuse fromos de tot...
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde gaga » Mar Apr 30, 2002 3:42 pm

Mari fraieri mah...


Hai, un paste fericit la toata lumea si sa ne vedem cu bine dupa sarbatori.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mar Apr 30, 2002 6:11 pm

Initial trimis de SOD
oameni buni !
am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura.pai oamenii astia au revolutionat metalele. daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate.


SOD sper ca nu o consideri ce voi scrie un "atac la jugulara" si nici sa nu ai impresia ca se cheama persecutie atunci cand mai mult de doi oameni te contrazic.

Gresesti mult prin afirmatia la care am dat quote

Toti au avut aportul lor in istoria rockului. Toti cei mari si importanti au revolutionat la vremea lor.
Asa ca daca nu erau Doors, Zep, Deep Purple, Stooges si multi altii NOI nu dadeam din cap pe Sepultura si Slayer.
Nu ne mosheam daca la concertele lui Iggy si ale lui Pistols nu iesea anarhie.
Cam asa sta sta treaba din punctul meu de vedere.

Tu de fapt de ce te-ai enervat? Ca unii nu asculta metal sau sa ca lumea ar trebui sa sculte numai metal ca sa se cheme rocker? Sincer nu prea am inteles exact.

PS: la linkul asta o sa gasesi albumele preferate ale unora dintre noi. Am pus si eu acolo o lista in 2 parti. Daca nu e 100% metal sau daca nu se gasesc numai greutati ma face mai putin rocker sau cum .... ?
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=1963&perpage=30&pagenumber=1

Poate am inteles eu gresit ce ai vrut sa spui si in cazul asta imi cer scuze.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde manelesux » Mar Apr 30, 2002 9:21 pm

Initial trimis de SOD
1.pentru a se putea face o observatie pertinenta cuiva, trebuie sa stii in primul rand despre ce este vorba.daca s-a uitat, va readuc aminte ca subiectul se numeste ROCKUL INCOTRO si nu "hai sa ne balacarim ca nu ne cunoastem".
2.in prima parte a postului meu fac trimitere la trupe care ,chiar daca au trecut o droaie de ani de la primul lor album,canta si acum la fel,neacceptand nici un fel de compromis(case de productie - problema nr.1 pentru trupele de rock)
3.daca se citesc toate posturile se va observa cu lejeritate o deviere de la subiect si anume taman ce am spus si eu.si aici ma citez:
"am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura.pai oamenii astia au revolutionat metalele. daca nu era mustain, cavalera,etc, si acum ascultam "come one baby light my fire" si ne imbracam cu camasi inflorate. "
vin si explic domnului Dragos Public Relations ca aici se discuta despre evolutia rock-ului nu despre perioade ale lui.daca matale crezi ca doors presta ceva metal, inseamna ca eu sunt un dobitoc si nu merit sa ma bagi in seama.ca eu de doors am zis nu de priest sau maiden.
3.daca tu crezi ca eu am intrat pe prezentul site pentru a ma juca,afla ca am treburi mai importante de facut decat sa-ti raspund tie la atacuri lansate direct la jugulara.nu m-am bagat in aceasta discutie pentru ca nu am avut ce face intre doua betii crunte si o ora de matematica ci pentru ca imi lipsesc astfel de discutii.si apoi, daca nu puteti accepta decat posturi de la cunoscuti sau prieteni.scoateti site-ul de pe net ca nu-si mai are rostul.

cu deosebit respect,
sod


Sodomie, casele de discuri sunt marele noroc al trupelor rock. Altfel muzica lor n-ar fi ajuns in urechile tale nici intr-o suta de ani. Compromisurile le fac trupele, nu casele de discuri. Biblia zice ca vina e a ispititului, nu a ispititorului.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde SOD » Mie Mai 01, 2002 11:53 am

PENTRU MANELISTU' SAX

PENTRU TREBUSOARE DE GENU' ASTA EXISTA CASE DE DISCURI SPECIALIZATE.
DACA ESTI DRAGUT ,ZI-MI SI MIE TRUPELE DE ROCK DIN ROMANIA SI CASELE DE DISCURI CARE LE-AU PROMOVAT.NU STII!!

HAI SA-TI ZIC EU:
OMUL CU SOBOLANI - PRIMUL ALBUM RAZNA LANSAT LA BACKSTAGE SI SCOS LA CASA DE DISCURI A&A RECORDS.PROBLEME APARUTE:
1.CONTRACT INROBITOR PE 10ANI!!!, ACCEPTAT DE OCS DIN MOTIVE LESNE DE INTELES( NU STIA NICI NIMENI DE EI).
2.DUPA CE SI-AU CASTIGAT O OARECE POPULARITATE, OCS AU VRUT SA RUPA RELATIILE CU A&A SI AU FOST AMENINTATI CU UN PROCES MONSTRU.
3.MEDIATIZARE EXTREM DE PROASTA, APROAPE INEXISTENTA DIN PARTEA ACELEASI A&A.
4.NICI UN CONCERT DE CALIBRU MARE

COMA - PROMOVATA DUMAI DE POSTUL MEGAFALIMENTAR ATOMIC.PENTRU CUNOSTINTA TA IN ALE MUZICILOR DIN ROMANIA,ITI ZIC CA ATOMICUL DIFUZEAZA CLIPURI PE BANI.DE AICI SI AFLUXUL DE MANELE PE POSTUL ATOMIC.
DE ASEMENA ,NICI UN CONCERT DE CALIBRU MARE

VREI SI NUME MARI?

CELELALTE CUVINTE AU RUPT LEGATURILE CU CASA LOR DE DISCURI DIN ACELEASI MOTIVE DE MAI BINE DE 1 AN JUMATE.

O ZVAGNIRE A FOST DIN PARTEA CASEI BADA, DAR PREA PALIDA CA SA FIE LUATA IN SEAMA.

AFLA CA NICI VDV NU SUNT EXTREM DE MULTUMITI DE MEDIAPRO,CU TOATE CA EI AR FI EXCEPTIA DE LA "REGULA"

IMPLANT PENTRU REFUZ - DEABIA LA AL TREILEA ALBUM AU FOST BAGATI IN SEAMA DE O CASA DE DISCURI, DAR DUPA CE A FOST SCOS DISCUL, PROMOVARE APROAPE INEXISTENTA.

DACA VREI SA AFLI MAI MULTE INTREABA SI PE LANCELOT, CA STIE DESTULE.

SANATATE MAXIMA
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

ma scuzati ca intervin

Mesajde K-gula » Mie Mai 01, 2002 12:18 pm

SOD ai mare dreptate. casele de discuri nu fac altceva decat sa traga in kos o anume trupa. semneaza tot felul de contracte cu diferite trupe, pe care mai apoi le tin in sah. aceste case tre`sa dispar de pe piata, iar locul lor sa fie luat de catre oameni capabil sa schimbe ceva. nu numai felul de a promova o trupa, cat si felul de a educa publicul. chiar daca ar dura ani. la cat de infantili sun peste 90% din ascultatori de muzica romaneasca trepuie depus efort. trupe in situatia OCS, IPR, COMA sunt o liota si nu numai din rock. dance si manele nu canteaza. asta este.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Dragos PR » Mie Mai 01, 2002 1:07 pm

Trebuie sa va aduc aminte un lucru si anume casele de discuri sunt firme si firmele exista pentru a produce bani. Asa ca, k-gula, chestia cu educatul maselor indiferent cati ani ar lua e o chestie care ar aduce bani, daca ar aduce, pe termen f.f. lung, iar in Romania astfel de bussines-uri nu se pot face...
Sa nu va inchipuiti ca managerii caselor de discuri asculta intotdeauna ce promoveaza. E o practica f. veche sa culegi copii talentati de pe piata, sa ii momesti cu o cantare doua si un disc, urmand ca peste catva timp sa astepti sa sara iepurele tocmai din curtea lor. De-aia de multe ori managerul trupei hotaraste tocmai chestiunile astea, si sunt zeci de cazuri, nu numai in muzica, in care impresarul se dovedeste a fi un boolangiu after all. Hai sa nu reinventam roata, azi totul e o afacere, si e singura alternativa valabila, numa' banu' misca marlanu'...
in vremurile care le traim e aproape normal ca lucrurile astea sa capete aspecte ridicole, dar asa e in tranzitie, ori la bal ori la spital. singura speranta care exista e ca trupa sa cante suficient de bine incat sa capete public, apoi nici o casa de discuri nu va refuza sa o promoveze pentru ca promovand-o va face bani.
recitind, imi dau seama ca am debitat multe banalitati, dar erau niste lucruri care in context mi se parea ca trebuiesc amintite
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde SOD » Mie Mai 01, 2002 6:35 pm

Tu de fapt de ce te-ai enervat? Ca unii nu asculta metal sau sa ca lumea ar trebui sa sculte numai metal ca sa se cheme rocker? Sincer nu prea am inteles exact.

in tampenia mea,io am vrut sa spun cu totul altceva.da fiecare a inteles ce a vrut.dar daca se citest cu atentie toate posturile, se intelege ce am vrut eu sa spun. ca tot kktu s-a rascolit dupa ce am luat apararea lu megadeth si lu metallica. sa mor daca n-am dreptate.
oricum, discutia sper sa fie inchisa.iar cu jugulara, aia a fost pentru dragos pr. omu' nu ma haleste de loc si pace.asta e !

sanatate la toata lumea.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dragos PR » Joi Mai 02, 2002 8:51 pm

Stai bre linistit ca io halesc pe toata lumea, n-am probleme cu nimeni in mod deosebit, doar nu-s psycho. Uita-te in urma si vezi ca la un moment dat ti-am dat dreptate, chiar daca imi turnam singur cenusa-n cap. Stai prin zona si o sa mai vezi meciuri din astea, chiar mai aprige, believe, sunt cativa care se pricep bine la spurcat prin zona, da mai frumos e ca au ce spune de obicei.
Uite ce nu mi-a placut in mod deosebit in mesajele tale:

"am observat ca in acest forum se loveste destul de des in metallica,megadeth sau sepultura"
unde, fratele meu, ia zi ceva de Megadeth ca stiu io o fata care musca din jugulara una-doua

"nu mai raspunde la mesajele care contin nimic,mesaje scrise de oameni ce isi dau cu parerea si afirma diverse ipoteze fara sa aiba macar habar de cum se mananca trebusoara asta" - indicatie pretioasa, omu sta pe forum ca ii face placere, io zic ca e suficient de intelihenta sa aleaga la ce sa raspunda

"am zis metale nu lalaieli" - vorbesti de Ozzy, Iommi, Appice, Blackmore. No comments this time, prietenii stiu de ce.

"va readuc aminte ca subiectul se numeste ROCKUL INCOTRO si nu "hai sa ne balacarim ca nu ne cunoastem"."
"daca tu crezi ca eu am intrat pe prezentul site pentru a ma juca,afla ca am treburi mai importante de facut decat sa-ti raspund tie la atacuri lansate direct la jugulara.nu m-am bagat in aceasta discutie pentru ca nu am avut ce face intre doua betii crunte si o ora de matematica ci pentru ca imi lipsesc astfel de discutii.si apoi, daca nu puteti accepta decat posturi de la cunoscuti sau prieteni.scoateti site-ul de pe net ca nu-si mai are rostul. "
- complexul persecutiei e primul pas spre paranoia, sau simptom, nu mai stiu


"vin si explic domnului Dragos Public Relations ca aici se discuta despre evolutia rock-ului nu despre perioade ale lui.daca matale crezi ca doors presta ceva metal, inseamna ca eu sunt un dobitoc si nu merit sa ma bagi in seama."
- este rautacios da intr-un stil cel putin ciudat

"DACA ESTI DRAGUT ,ZI-MI SI MIE TRUPELE DE ROCK DIN ROMANIA SI CASELE DE DISCURI CARE LE-AU PROMOVAT.NU STII!!"
- acuma esti semidoct


Crede-ma, nu imi place sa ma cert cu nimeni, nici macar n-am timp. Fac parte din Clasa Muncitoare, ajung seara tarziu de tot la net, in timpul zilei doar din noroc, si atunci gasesc majoritatea discutiilor aproape inchise dpdv logic. Vezi ca nu am mesaje prea multe cu care sa ma mandresc, in general sunt un forumist pasiv. Mi s-a parut ca ai un ton superior, cum nici cei mai bazati din omuletii astia nu afiseaza, si cunosc ceva muzica. Io zic sa facem pace, imi cer scuze, la o adica ai un buton de Ignore si ai scapat de povara. Io sper sa ne mai auzim...
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde SOD » Joi Mai 02, 2002 9:13 pm

dragos pr,

nu esti nici o povara.dar nu stiu cum sa fac sa inchid aceasta discutie.ti-am dat si pm si degeaba.tu vrei sa ai ultimul cuvant.asa sa fie!dar cu toate astea eu nu te-am jignit!ori daca trecem la jigniri...............
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mie Mai 08, 2002 8:35 pm

Da' pen'ce vrei s-o inchizi, nu matale ai deschis-o? Ai venit, ai aruncat o barda moralizatoare si plina de intelepciune si acu' ne lasi sa imbatranim in asteptarea unui raspuns.
De exemplu, mie tre' sa-mi spui cum adica Iommi si restu' is lalaieli (asta daca ai idee despre ce vorbesc, evident)...
Hai sa te iau molcom, ca vad ca stai prost cu self-confidence and stuff, mie nu-mi plac mamaile care fac morala in tren ca pe vremea lor fustele se purtau pan'la glezna. Daca ai ceva de zis, foloseste argumente. "Rockul vechi e ala pur sange" se respinge, nu il consider agrument.
Vreau sa stiu ce ai de zis, si de ce, pentru ca nu suport sa fiu considerata inculta numai din pricina ca nu inghit Slayer sau Metallica.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Mai 08, 2002 8:55 pm

Vreau sa stiu ce ai de zis, si de ce, pentru ca nu suport sa fiu considerata inculta numai din pricina ca nu inghit Slayer sau Metallica. [/B][/QUOTE]

imi scapa partea cand te-am facut inculta.sa stii ca sunt un om educat.cat despre ce asculti tu, e treaba ta , asa cum e treaba mea ce ascult eu.
in posturile mele anterioare am vrut sa scot in evidenta calitatea trupelor vechi precum si faptul ca fiecare din trupele enumerate de mine au avut cuvinte grele de spus pe scena rockului mondial.daca tu ai inteles altceva ,asta e !
discutia pe care doream sa o inchid era disputa cu dragos care era pe punctul sa degenereze si nu dadea bine pt. ceilalti postanti.

multumesc de intelegere
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 09, 2002 8:50 am

SOD, acu' sa moderez si eu... de zis ai zis, uite-te in urma, cand b0nechina a afirmat ca fara Ozzy... etc. nu existau Sepultura... etc (asta e discutabil in proportie de 100% si poti despica firul in 4 milioane, whatever) tu ai zis:

am zis metale nu lalaieli.fi atenta te rog!multi fac zgomot cu chitara da' putini nu te deranjeaza.


Este adevarat ca intre timp te-ai luat cu Dragos si n-ai mai raspuns de afirmatia pe care ai facut-o, dar de zis ai zis.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori