Rockul un mod de viata????????

Totul despre muzica rock

Credeti ca se poate face ceva?

Da! cum?
10
67%
Nu! de ce?
5
33%
 
Voturi totale : 15

Mesajde Necko » Lun Mai 24, 2004 9:50 pm

pai, sa-ti spun.

de regula port jeans. blue sau black. tricoul meu preferat e unul cu led zeppelin. desigur, fondul e negru. dar si restul tricourilor mele sunt negre. la miini port bratari de lemn si de piele. citeodata si argint.(recunosc ca la git port un mic medalion de aur cu o broscuta testoasa, dar de obicei ramine sub tricou). fardul meu favorit este dermatograful negru. Imi trag o dunga pe sub ochi si gata. citeodata imi string parul cu un snur subtire de piele. Muzica pe care o ascult de peste 30 de ani? 90% rock.

deci nu e neaparat la moda, tinind cont de faptul ca asa ma imbrac de cind ma stiu (vorba aia). si mai cunosc inca o gramada ca mine.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Mai 24, 2004 10:03 pm

treaba ta cum te imbraci, dar si tu stii ca ma refeream la un anume segment de populatie, nu stiu de ce ai ripostat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Necko » Lun Mai 24, 2004 10:10 pm

eu am ripostat? nici vorba ! nu am facut decit sa te intreb daca noi, astia care iesim din limitele de virsta pe care le-ai impus tu (14 - 16 ani) putem raspunde. tu ai spus da, daca gasesc asmenea persoane, eu fiind o astfel de persoana, am raspuns. nici vorba de riposta. ma gindeam doar ca esti interesat.

peseu: stiu ce ai vrut sa spui. tocmai de aceea am raspuns.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Mai 24, 2004 10:26 pm

pai, da dar in cazul tau nu imi permit sa fac alte afirmatii avand in vedere mai multe motive(tocmai aflate)

numai bine

oricum, sa vedem cand vine raspuns de la cei pe care ii astept :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde (oana) Psycho » Mar Mai 25, 2004 6:49 am

whatever scrie:"de la 5 ani sunt fan nirvana(asculta fratemiu si a inceput sami placa si mie............. "

deci asta a fost cea mai tare chestie ce am auzit-o anul asta. Fato, ascult Nirvana de vreo 6 ani, am fost ultraobsedat de ei, am facut rost si de un bilet la un concert din 1994 , sa nu zic de discografia ce o am, pe cd`uri originale, inclusiv seturile de Outcesticide plus Hormoaning, o tona de materiale despre ei, si nu cred ca ma pot numi fan, si vii tu si zici ca esti fana de la 5 ani.

revenind la subiect

"ca sai enervezi pe profi si pe colegi(ai dracu totzi sunt manelistii)"

si cu atitudinea asta "hai sa ii fac pe ceilalti ca nu ma simt eu bine altfel" unde vrei sa ajungi ? Nu poti sa ii ignori ? Vrei tu neaparat sa ii enervezi ? DE CE ??? Lasa-i asa cum sunt NU E TREABA TA.

'pai cu ce haine ai vrea sa se imbrace...........................cu roz bombon cu picatzele'

ironie fina, ce sa zic...Hainele pentru tine se rezuma la tricoaie negre plus lanturi si tepi ? incearca si tu niste jeansi, un tricou adidas, champion, sau nu neaparat de firma(nu conteaza asa mult,am dat astea doar ca exemplu), ceva de bun gust preferabil fara tepi si lanturi. Ah, si de ce sa iti fie rusine sa porti roz bombon cu picatzele ? Jonathan Davis din Korn, pe care probabil ii asculti de la 6 ani (sa nu uitam, s-au lansat pe plan mondial in 1994) avea la un moment dat unghiile vopsite in roz fluorescent, daca lui nu ii era rusine sa apara asa, de ce ti-ar fi tie ? :)



1k omule am zis fan nu fanatic....nu am fost la un concert......dar cd originale...si"tone"de materiale am shi eu.....................so...
2mai intrebat de ce vreau sami enervez colegi shi ei ma streseaza.....k de cate ori au ocazia vin cu cd playeru dupa ei cu manele :ham:
3 .de haine............fiecare se imbraca cu cei place lui....shi cum se simte el bine......dak m-as imbraca cu roz bombon cu picatzele....mas simtzi ca dracu
p.s. ai zis ca chestia cu fanu...a fost ce mai tare chestie care ai auzit-o anu asta......ma bucur ca ai ras(o sa itzi trimit factura)
, "...Through the bleak window of my soul
In marble halls of falling snow
Winter touch the Earth undone
Embittered we embrace the funerals to come..."
Avatar utilizator
(oana) Psycho
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Apr 27, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Mie Iun 09, 2004 6:23 am

Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Mie Iun 09, 2004 6:42 am

whatever, ia de mai sus! nici ca-ti puteai dori un raspuns mai la obiect vis-a-vis de intrebarea ta.

no comment
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Iun 09, 2004 9:56 am

zoso, asta e al meu, offtopicu' vietzii, nu am atata rabdare ca necko asa ca facem o pseudoanaliza a kinderului de mai sus pe literatura
postul merge pe kterinca zilei ca sa ramana in ANALe, apoi se dileste de pe rock si ca mod voi sterge toate posturile inculpatului.
nu dau avert ca pare un ionuzzzzzzzz interesant, rog comodu meu zosolino sa mai dileasca si dumnealui daca il prinde.

va foarte multumesc
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Necko » Mie Iun 09, 2004 7:21 pm

whatever, vezi ca ai primit raspuns la intrebarea ta. intra mai sus pe "daca doriti sa revedeti".
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Iun 09, 2004 7:33 pm

mda...am apucat si eu sa citesc. Da, am primit raspuns la intrebare, totusi in mod ciudat ( :rolleyes: ) nu sunt multumit...de ce oare ? :con:
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori