Pogo

Totul despre muzica rock

Ati facut pogo

Da
26
76%
Nu
8
24%
 
Voturi totale : 34

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mar Ian 18, 2005 2:45 pm

pogo e ok cat timp e true pogo, adica pe verticala :) altfel, numa' intre prieteni :)
...si pe scena :)
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Mar 13, 2005 9:47 am

eu mai vazusem prieteni rockeri impingandu-se (chiar si fara muzica :rulz: ) dar pe 24 ianuarie eram la o petrecere. lumina stinsa. eu pe canapea. 3 baieti 'on the dancefloor' unul aprinde lumina, zice 'pogo' si o stinge. bun. incep ei sa se impinga. nothing unusual. doar ca la un moment dat ala care venise cu the big idea a impins pe altul peste capul meu. a durut si s-a inrosit locul. am iesit imediat si el dupa mine. eu:'my head! my head is red! ca ai cazut tu pe el', :x dar intr-o saptamana mi-a trecut. ;n
oh si in cinstea momentului, unul dintre pestisorii mei (care are o pata rosie pe cap) se numeste POGO! :hehe:
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Irk » Vin Mar 18, 2005 1:58 pm

Am citit toate posturile de aici. O fi fost la inceput pogo-ul caracteristic pentru punk, dar vremurile alea au trecut de mult. Acum chiar i se mai zice "mosheala" prin unele locuri (cum ar fi Timisoara, daca nu ma insel. Sau era Cluj?). De la mosh-pit, evident. Dar tot nu am inteles de la ce vine "pogo" pana la urma. Nimeni nu intreaba asta.
Am facut tot felul de ispravi pana acum. Am calcat multa lume in multe locuri. I-am calcat pe umar, pe fatza, pe burta, pe ceafa, ... . Imi amintesc si acum cu placere fiecare tranta. Au fost 3 mai exact: una la zdob si zdub, una in Expirat in Vama pe System of a Down si una acum 2 zile, la un bal, pe Vitza de Vie. Dar a 3a a fost mai complicata, pentru ca am tras inca vo 20 de kiddiez cu mine pe jos si am cazut pe moale :) Da, sunt destul mare, nu am probleme de genul "coate altora mai inalti in ochii mei".
O chestie foarte fain de povestit s-a intamplat asta vara prin august la un concert de aici din Brasov, cand manelistii erau intr-o parte (nici acum nu stiu ce cautau acolo), restul in cealalta parte si faceam un fel de "tara tara vrem ostasi" dar mult mai violent. Erau tot mai multi pe jos, tarandu-se, situatia devenea disperata, cand a intervenit garda. Cu pumni, nu lacrimogene. A fost singura data cand am fost de acord cu ei.
Imi place 'dansul' asta (sau ce naiba o fi), il practic de vo 3 ani si sunt fericit.
Si.. pentru cei carora nu le convine ceva la pogo: STATI DEPARTE!
Avatar utilizator
Irk
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron