Pogo

Totul despre muzica rock

Ati facut pogo

Da
26
76%
Nu
8
24%
 
Voturi totale : 34

Pogo

Mesajde rocketman » Vin Iul 11, 2003 2:47 am

Va place sa faceti pogo? Ce parere aveti de chestia asta?
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde kinder » Vin Iul 11, 2003 10:33 pm

Ce naspa e ... Parerea mea!!!
kinder
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 15, 2003 8:34 pm

Mesajde antitodo » Joi Iul 17, 2003 2:22 pm

[ce e naspa copilutule? e mai bine sa maturi cu pletele pe jos (asta in cazul in care ai)
pogo e bine sa faci mai ales daca iti place muzica respectiva si vine ca o manifestare euforica...totul e s-o faci cu bun simt si cu gandul si la altii...canteaza cum te simti si nu cati ai dat pe jos...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde jo* » Joi Iul 17, 2003 4:48 pm

eu am facut prima oara pogo la unconcert vdv...a fost super...tre' sa recunosc k la inceput ma holbam chiorash, da' apoi...... koool! faza proasta e k unele pers fuck pogo k sa se loveask d dragu' sa vada kr-i mai puternic...that sukz..................
jo*
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 17, 2003 4:40 pm

Mesajde antitodo » Vin Iul 18, 2003 12:10 pm

nu stiu exact ce fel de pogo se poate face pe VdV , pogo este "dansul" unei anumite muzici, si anume punk exact cum e head bengareala la trupele de metal...
bine, cu putina imaginatie poti sa faci pogo si pe elvis presley, dar pogo-ul ramane totusi un element punk...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde rocketman » Lun Iul 21, 2003 9:18 pm

Initial trimis de antitodo
nu stiu exact ce fel de pogo se poate face pe VdV , pogo este "dansul" unei anumite muzici, si anume punk exact cum e head bengareala la trupele de metal...
bine, cu putina imaginatie poti sa faci pogo si pe elvis presley, dar pogo-ul ramane totusi un element punk...


Pogo e un ement al punkului intr-adevar dar in ultimul timp poate fi asociat cu mosh-pit-ul hardcore sau crossover sau metal
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Re: Pogo

Mesajde Siderite » Mar Aug 05, 2003 10:13 am

Initial trimis de rocketman
Va place sa faceti pogo? Ce parere aveti de chestia asta?


Din ce am vazut prin mesaje, presupun ca pogo este chestia cu impinsul unul in celalalt?

Raspunsul meu la astfel de comportament e: faceti pogo acasa! Daca face unul pogo linga mine la un concert, ridic un cot ascutit la nivelul umarului (asta e la nivelul capului la majoritatea oamenilor) si astept sa vina spre mine. Stiti cit de repede se potolesc?

Am fost la concert la Coma si era o blonda enervanta in fata mea care tinea mortis sa sara pe piciorul meu. Am ridicat un genunchi si dupa ce s-a infipt de vreo doua ori in el s-a potolit.

Unii oameni vin la concert sa asculte muzica, nu sa se impinga sau sa sara unii in altii. Vreti asa ceva, foarte bine, dar intre cei care sint amatori de asa ceva
Siderite
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Aug 05, 2003 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Pogo

Mesajde rocketman » Mar Aug 05, 2003 4:55 pm

Initial trimis de Siderite


Din ce am vazut prin mesaje, presupun ca pogo este chestia cu impinsul unul in celalalt?

Raspunsul meu la astfel de comportament e: faceti pogo acasa! Daca face unul pogo linga mine la un concert, ridic un cot ascutit la nivelul umarului (asta e la nivelul capului la majoritatea oamenilor) si astept sa vina spre mine. Stiti cit de repede se potolesc?

Am fost la concert la Coma si era o blonda enervanta in fata mea care tinea mortis sa sara pe piciorul meu. Am ridicat un genunchi si dupa ce s-a infipt de vreo doua ori in el s-a potolit.

Unii oameni vin la concert sa asculte muzica, nu sa se impinga sau sa sara unii in altii. Vreti asa ceva, foarte bine, dar intre cei care sint amatori de asa ceva


Concertul Coma a fost super, pogo inclusiv, incearca un concert gen Ozzfest sau Woodstock si daca vrei sa asculti muzica linistita va trebui sa stai la 1 km departare de scena
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Aug 12, 2003 2:06 pm

Cu toata sinceritatea de care pot da dovada, spun ca eu nu inteleg pogo-ul, cu toate ca am multi prieteni care il "practica" fericiti. :D

si eu ascult punk, dar imi place sa ma concentrez asupra muzicii, sa incerc sa o aprofundez, nu sa ma zbengui...

totusi, care e faza? te elibereaza de stres??? pe mine ma streseaza... Mereu tre sa ma feresc de aia care sar si topaie si se imping in mine, ascultator linistit si flegmatic... :)

in fine... exista o explicatie!!! :)

...si..a nu se intelege gresit! nu am nimic impotriva "miscarii"; atata tot ca nu o inteleg. :a
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde OutOfStep » Mie Aug 13, 2003 4:18 am

pogo = moshing?
In caz ca e, atunci da, imi place.
OutOfStep
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 12, 2003 12:57 am
Localitate: buuuuuuuurnaby.

Mesajde oh yeah » Mie Aug 20, 2003 10:53 pm

Nu stiu ce-as mai putea zice... a zis Usual Flow pentru mine.
As mai spune ceva..
Mie imi place miscarea, imi place sa dansez (chiar sa topai aiurea, sa sar de nebun) dar nu asa cum se intampla la un pogo, nu impingandu-ma de tampit intr-unul si-n altul.

antitodo a zis : "pogo e bine sa faci mai ales daca iti place muzica respectiva si vine ca o manifestare euforica..."
eu pot sa spun ca i-am vazut pe cei care facea pogo la concertul din Vama Veche (last week-end) si... numai manifestare euforica nu era aia; in rest era orice.. box, kick-box, wrestling (sper c-am scris corect)...
oh yeah
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 20, 2003 10:15 pm
Localitate: Brasov

Mesajde rocketman » Sâm Aug 23, 2003 1:53 am

eu pot sa spun ca i-am vazut pe cei care facea pogo la concertul din Vama Veche (last week-end) si... numai manifestare euforica nu era aia; in rest era orice.. box, kick-box, wrestling (sper c-am scris corect)...


La naiba, si eu n-am fost acolo!
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde mortisha_vdv » Dum Oct 26, 2003 3:23 pm

bah io'am facut pogo, da' este un"element" specific punkului.......parerea mea, chiar daca merge si pe rock(da nu tot timpu)
io zic ca pogo ii ca un " slow fight"
don't trie this at home :D
mortisha_vdv
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Oct 18, 2003 9:16 pm
Localitate: sibiu

Re: Re: Re: Pogo

Mesajde darken » Lun Dec 29, 2003 10:18 am

Initial trimis de rocketman


Concertul Coma a fost super, pogo inclusiv, incearca un concert gen Ozzfest sau Woodstock si daca vrei sa asculti muzica linistita va trebui sa stai la 1 km departare de scena


sau Wacken...
Asta vara la Wacken 14, incercam sa fac niste poze cu Saxon- care nici macar nu au iesit- si ma pomenesc in mijlocul unui pogo masiv....Needless to say, chestia NU s-a terminat cu bine.
darken
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Dum Noi 09, 2003 4:37 pm
Localitate: Leicester, England

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 11:18 pm

pogo....mi se pare misto..pana la un anumit punct ...adik atunci cand incep sa se izbeasca chair tare in tine..oh shit..then it really hurst!
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Pogo is stupid!

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 08, 2004 1:02 pm

Mi-aduc aminte de un moment comic: Laptarie, sfarsitul iernii lui 2003, concert Blazzaj, si un personaj cunoscut foarte superficial pe internet vine la mine cu invitatia memorabila "Hai sa facem pogo", m-am simtit ca si cum m-ar fi intrebat "Hai sa jucam sah", e stupid!
Nu am nimic impotriva dansului atata timp cat e natural si care nu duce la capete sparte si violenta initial comica asupra celor din jur.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Mar 08, 2004 5:55 pm

eu n-am nimic impotriva dansului in sine, si pot spune ca nu prea ii inteleg pe cei carora le e rusine "sa-l practice", adica de ce te-ai mai dus la concert? nu sa te simti bine? faci ce-ti place. totusi nici eu nu prea inteleg persoanele care au impresia ca daca sparg capul cuiva vor deveni subit simpatice, extraordinare, iesite din comun...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde a6d6d6a » Mar Mar 09, 2004 12:04 am

pogo sucks
cel putin asa il fac pokemonii sa para
da-i bun de amuzament :bleah:
born stubborn
a6d6d6a
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 08, 2004 10:42 pm
Localitate: iasi

Mesajde DeathBride » Vin Iun 18, 2004 7:25 am

deah si eu am facut pogo.............pana mi-a cazut un imbecil pe picior era asa de greu cam facut luxatzie(that sux)
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde GreyV » Vin Iun 18, 2004 5:00 pm

DeathBride scrie:deah si eu am facut pogo.............pana mi-a cazut un imbecil pe picior era asa de greu cam facut luxatzie(that sux)

De fapt ...nu shtiu care era mai imbecil dintre voi....daca te plangi ca a cazut ala pe tine cand faceai TU pogo.
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Iun 18, 2004 9:03 pm

dupa cum a zis si antitodo, pogo e o mainfestare euforica, dar care trebuie totusi facuta cu bun simt. Si iarasi, da, trebuie sa te gandesti la ceilalti (ce bine ar fi daca s-ar putea si reciproca)

Oricum, eu am patit-o odata la un concert de aici din Arad, cantau Rase Umane Pure cred, prin 2001 parca, si imi vedeam de treaba mea, intr-o secunda s-a format un moshpit, si am primit (prea bine plasat zic eu) un cot fix in ochi.

ps - cititi semnatura mea si aplicati-o la situatia data :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde rocketman » Vin Iun 18, 2004 10:40 pm

Riscurile meseriei! :)
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde DeathBride » Vin Iun 18, 2004 10:56 pm

'''''''''De fapt ...nu shtiu care era mai imbecil dintre voi....daca te plangi ca a cazut ala pe tine cand faceai TU pogo.'''''''''''''''''''
1-am uitat sa mentzionez ca si el facea acelasi lucru
2-nam zis-o ca sa ma plang ci de ce nu prea ma mai omor cu chestia asta
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Antipogo

Mesajde Siderite » Sâm Iun 19, 2004 4:28 pm

Am mai fost la un concert Coma. La un moment dat incepe unul sa se impinga in toata lumea. Se loveste de mine, mai se loveste o data, il iau si il imping cu toti aia din partea lui de concert. Apare bouncerul si ne pune la amindoi mina in git, de s-a potolit imediat.
Sper sa dau vreodata de bouncerul respectiv (cred ca e Dodo, nu stiu exact) ca sa il felicit pentru reactia extrem de rapida.
In concluzie: pogoul se face doar acolo unde nu au bounceri ca lumea :) Asta ar trebui sa spuna ceva si despre calitatea organizatorica a concertelor. Coma rulez!
Siderite
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Aug 05, 2003 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde GreyV » Sâm Iun 19, 2004 6:48 pm

Chestia e ca tre' sa se shtie unde poate fi facut pogo sau nu....nu te impingi shi sari pe Radiohead sau Queen.
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde rocketman » Dum Iun 20, 2004 12:22 pm

Hai mai Siderite, asa e doar in club A, stii ca in Fire nu ne fac nimic atat timp cat suntem cu bun simt :P
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde iceey » Sâm Iul 10, 2004 6:43 pm

imi place sa fac pogo....am facut d cate ori am avut ocazia dar niciodata n`am ranit p cineva (in timp c faceam pogo.)o singura data un prieten de`al meu si`a spart nasu` pt ca niste manelishti(nush c cautau acolo...in acelasi timp era un concert casa loco in alt loc...probabil au vrut sa mearga acolo) "au ridicat un cot ascutit la nivelul umarului".ghinionul lor a fost ca i`au vazut pletoshii...urmarile vi le inchipuiti si voi..au plecat baietii akas cu picioarele in buzunare...
siderite...take care!!!
light that shit, smoke that shit, pass that shit!!!
iceey
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Joi Iun 24, 2004 10:57 pm
Localitate: Brasov

Mesajde LeSharK » Sâm Iul 10, 2004 8:35 pm

am facut pogo.. mai voluntar, mai involuntar :)
singura chestie nashpa e ca i-am lovit pe unii mai serios din greseala si m-am simtit prost dup` aia :)

om care regreta :)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Black Eagle » Dum Ian 16, 2005 7:49 pm

Pogo e super tare atunci cand eshti beat shi cu mai multi prieteni shi iese o chestie super tare.
Dar la un concet cu vdv la bacau rockerii faceau pogo undeva in mijlocu' multzimii shi nushtu ce s-a intamplat, cred ca garda l-a vazut pe unu' cu alcool shi a mers la el shi ashtia au inceput sa se impinga in aia doi gabori, ala cu alcoolu' a plecat in multime shi aia doi au scos o lacrimogena shi s-a facut acolo liber(sa-i vezi pe totzi aia care iesheau de acolo cu mainile la ochi):deci exista shi partea nashpa a pogoului in spatii publice dar cum spune mai jos fack da' system,pot sa adaug shi fuck da' police sau cum zice Max cavalera(fost la sepultura, acum la soulfly): anticop . :rulz:
Fuck da' system!!!
Black Eagle
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 10, 2005 5:03 pm
Localitate: Bacau

Mesajde wednesday » Dum Ian 16, 2005 11:07 pm

...fetele nu fac pogo...e o regula...atata timp cat au sub 65 de kile...daca depasesc...nu cred ca mai exista riscuri...
n-am nimic impotriva pogo-ului... =D
nu m-as avanta intr-o kestie d-asta nici sa ma impusque...imi place sa ma balangan 45 de grade la concerte cand vine toata masa aia de oameni peste spinarea mea, dar prefer sa nu ma alatur lor...stau cuminte in primul rand si pletesc cu masura...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori