Trupa ........praf In Ochi

Totul despre muzica rock

Mesajde whatever » Lun Aug 02, 2004 12:42 am

shcumpix scrie: ~r tuturor celor care critica formatia asta intrucat nu au nici un drept sa faca acest lucru.



sa inteleg ca dreptul la libera opinie nu mai este valabil pentru noi, nu ?

peseu - te asigur ca trupa aia cu care canta Banica in spate e incomparabil mai talentata decat dragalasii aia din P.I.O.

peseu 2 - Goddesss are mare dreptate, sunt de acord cu ea. Abia astept sa aud ultimul single Coma care am auzit ca o sa semene enorm cu piesa Feiticeira...ups, nu trebuia sa spun asta ... :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Aug 02, 2004 12:46 am

[quote="Goddesss"]
Chiar daca ii copie pe cei de la LP ganditi-va ce frumos ar fi daca toti ar incepe sa copie pe cei din afara care canta rock:rulz:.....ar fi un pas inainte.... decat fetitze cu coditze care sunt la prima iubire, baietzi jmecheri....mai bine asa]

claaaaaaar
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde shcumpix » Mar Aug 03, 2004 3:17 pm

sigur k e valabil dreptul la libera opinie dar una e sa ai o opinie si alta e sa critici si sa "dai la cap" desi nu ai nici un drept din moment ce nu esti pe picior de egalitate cu cel p care il critici... :calm:
shcumpix
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Iul 26, 2004 10:48 pm
Localitate: in the shadows...

Mesajde whatever » Mar Aug 03, 2004 7:46 pm

sigur k e valabil dreptul la libera opinie dar una e sa ai o opinie si alta e sa critici si sa "dai la cap" desi nu ai nici un drept din moment ce nu esti pe picior de egalitate cu cel p care il critici... :calm:


sa stii ca si critica este o opinie, dar poate pentru ca tu ii idolatrizezi pe baietii aia nu vezi si lacunele lor, care sunt in numar mare, crede-ma. Si de unde pana unde esti tu in masura sa judeci daca sunt eu (si nu ma cunosti) pe picior de egalitate cu celebra trupa P.I.O. ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Aug 04, 2004 9:35 am

shcumpix scrie:din moment ce nu esti pe picior de egalitate cu cel p care il critici... :calm:



deja vu. orice persoana publica poate fi criticata si de ultimul aurolac, este un risc pe care si-l asuma din secunda in care ies pe scena si e normal sa fie asa.

sa inteleg ca tu nu poti sa il critici pe costi costitza sau adrian the wonderkid fiindca nu poti canta ca ei dupa logica matale, eh?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde katitza_elena » Joi Aug 05, 2004 6:21 pm

Mai...dak vreti mai multe detalii despre trupa,intrati pe http://www.prafinochi.ro unde aveti ce informatii doriti...forum,calendar de concerte...etc!Va astept pe acolo k sa va lamuriti ce e cu baietzii astia simpatici care nu au nici o legatura cu Linkin Park! :bye:
It is not the fall that kills u, it's just the sudden stop at the end.
Avatar utilizator
katitza_elena
Junior Member
 
Mesaje: 76
Membru din: Vin Mai 09, 2003 11:00 pm

Mesajde katitza_elena » Joi Aug 05, 2004 6:49 pm

Sau dak au e doar stilul...si ati putea fii mai blanzi in ceea ce priveste critica...
It is not the fall that kills u, it's just the sudden stop at the end.
Avatar utilizator
katitza_elena
Junior Member
 
Mesaje: 76
Membru din: Vin Mai 09, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Vin Aug 06, 2004 1:39 pm

am vazut noul videoclip la piesa ' peste sufletul meu' ...piesa imi place da cam seamana cu pod - sleepin awake...cel putin asa mi se pare
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mda..ca de obicei...copiaza!

Mesajde katitza_elena » Vin Aug 06, 2004 8:53 pm

M-am cam saturat sa aud mereu acelasi lucru..ati ascultat cumva tot albumul? Si ganditi-va ca sunt numai parerile voastre... si k au si fani acesti baietzi...si nu suntem putini care apreciem trupa si ceea ce face ea...si imi cer scuze..dak pt voi Linkin park e trupa de kkt inseamna k voi ascultati numai Andre sau....Spicy sau poate Ooops! Imi cer scuze..dar ar trebui sa mai ascultati si parerile celorlalti,nu sa sariti cu gura k niste gaite!!! :dir: ;j
It is not the fall that kills u, it's just the sudden stop at the end.
Avatar utilizator
katitza_elena
Junior Member
 
Mesaje: 76
Membru din: Vin Mai 09, 2003 11:00 pm

Mesajde basstard » Dum Aug 08, 2004 10:29 am

katitza_elena scrie:dak pt voi Linkin park e trupa de kkt inseamna k voi ascultati numai Andre sau....Spicy sau poate Ooops! ...nu sa sariti cu gura k niste gaite!!!


Don'suara Cratitza, sunt fuarte interesante concluziile pe care le-ati tras. Daca nivelu matale de inteligentza si cultura incepe de la Andre si se incheie la Linkin Park (sau cel mult korn) nu te grabi sa faci catalogari la adresa celorlatzi. La cei 16 anishori ai matale esti trendy ca asculti Linkin Park si copiile autohtone dar abtine-te in a face remarci la adresa altor useri ai forumului.
Daca tu nu vezi asemanarea izbitoare intre PIO si LP, si ii faci gaitze pe cei care o vad, da-mi voie sa iti spun ca ori esti surda ori nu te duce capu dinclolo de coltzu strazii.
Un sfat pt matale: din noul val asculta Coma. Asculta-i si live.
Daca dupa aia mai asculti PIO iti recomand sa te reorientezi spre alte domenii ale artei (gherghef, macrame etc) care nu solicita urechea.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Aug 09, 2004 2:13 am

bassule, ce ai tu cu Korn ? Nu iti place ibanezu lu Fieldy ? :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Evy » Mar Aug 10, 2004 10:22 pm

Daca tot nu am voie sa fac comparatii si remarci la adresa lor tot ce pot sa spun e ca nu-mi plac...Si mai pot sa spun ca m-am saturat ca formatiile relativ noi de rock sa fie catalogate drept proaste si lipsite de valoare.
Si m-am saturat sa se spuna ca" urlatorii astia mici"(solistu de la zob) sa spuna ca ei sunt ascultati doar de children si de surzi?
Oare cati oameni asculta muzica pentru versuri,pentru mesaj si pentru ca o inteleg cu adevarat?
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Aug 12, 2004 1:52 am

destul de putini. marea majoritate asculta ceva pen-ca suna bine, frumos, etc. etc. sigur, un anumit tip de muzica-cantat de o hanumita formatie puate fi ascultat si pen-ca asa e la moda si nu da deloc bine la shcuala, gradinita sau in alte grupuri sociale sa nu fie hascultata hanumita formatie. + ca solistu e frumos de-l mananci cu ochii nu alta. ai vazut bateristu de bine facut e?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Aug 12, 2004 8:26 am

offtopicul de rigoare


tre scrie: puate fi ascultat (...) shcuala, gradinita ...


bre tu citesti clasa muncitoare? :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Joi Aug 12, 2004 11:07 pm

ighem danone:
am cetit o data fro 3 posturi da m-am plictisit. umm, de ce intrebi?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde katitza_elena » Sâm Aug 21, 2004 5:16 pm

Mda...se pare k nu mai stii sa citesti...in primul rand...nu ma refeream la faptul k voua nu va place trupa asta...ci pt k m-am saturat sa aud acelasi lucru...Cat despre faza cu trendy...hm...nu stiu dak nu cumva tu asculti muzica pt asta! ...si coltul strazii...sincer...l-am trecut de mult ci toti cei 16 anisori ai mei!Si....Coma...sa stii k ascult! Asha k ....mai bine lasa balta comentariile la adresa mea...sau macar dak ai ceva de obiectat trimite un mp...k nu cred k asta e forum de critici!!!cel putin,nu la adresa mea sau a ta!!ok?
It is not the fall that kills u, it's just the sudden stop at the end.
Avatar utilizator
katitza_elena
Junior Member
 
Mesaje: 76
Membru din: Vin Mai 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Bortzianu' » Dum Aug 22, 2004 12:24 am

degeaba, ..bassul e departe .. :(
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Lun Aug 23, 2004 6:42 am

offtopic:
ehehe, tineretu din ziua de as... atitudine, atitudine, cu orce pret atitudine. cum? a zis cineva 'nesimtire'?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Macabria » Vin Sep 17, 2004 10:55 pm

kkt in ochi....
[color=black]Puternic ancorat intr-un colt de tara / Orasul meu arata ca o hala industriala...:P[/color]
Avatar utilizator
Macabria
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Macabria » Vin Sep 17, 2004 11:04 pm

[quote="katitza_elena"]M-am cam saturat sa aud mereu acelasi lucru..ati ascultat cumva tot albumul? Si ganditi-va ca sunt numai parerile voastre... si k au si fani acesti baietzi...si nu suntem putini care apreciem trupa si ceea ce face ea...si imi cer scuze..dak pt voi Linkin park e trupa de kkt inseamna k voi ascultati numai Andre sau....Spicy sau poate Ooops! Imi cer scuze..dar ar trebui sa mai ascultati si parerile celorlalti,nu sa sariti cu gura k niste gaite!!! :dir: ]

Mai studiaza un pic muzica asta rock si vorbim peste un an, cand probabil ca vei avea alte pareri. Cu toate ca ,deh, la 16 n-ar trebui sa mai fi atat de limitata.
[color=black]Puternic ancorat intr-un colt de tara / Orasul meu arata ca o hala industriala...:P[/color]
Avatar utilizator
Macabria
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Anna|s » Dum Sep 26, 2004 2:09 pm

ma distreaza ca de-abia daca se mai vorbeste despre praf in ochi... :) trecem peste! :)baietii astia au stiut ce reteta sa aplice si uite ca prinde exact asa cum au visat.
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde ad3lyna » Mie Noi 24, 2004 9:15 pm

IrC scrie:Si tot nu m-ati lamurit cine canta pe piesa aia.Bravo lor dak copiaza, oricum nu sunt fan.Treaba lor.Pot sa faca ce vrea.I don't give a f***.
Si cine draq canta pe piesa aia????????



RDA e un tip din state parka...nu stiu sigur...
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde ad3lyna » Mie Noi 24, 2004 9:19 pm

cineva a zis ca se aude kitara nashpa..sau ca e de kkt...fata mamii(baiatu mamii) iti zic eu ca tibi ..kitaristu...nu e absolut delok un mitarist prost...ti-as pune pariu si pe un milion de dolari....tot ce va zic..nu criticatzi pana nu sutneti informatzi...really..la faza asta sunteti varza...tibi a facut pian..a facut vioara..+kitara...deci lasati`o balta inainte sa il criticati
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde catharsis » Joi Noi 25, 2004 4:53 am

ok, o fi el chitarist bun, dar cine mixeaza melodiile da chitara incet de tot si de abia se observa marele lui talent. la fel e si cu albumul danei, produs tot de praf in ochi din cate am inteles... piesele sunt mixate ca pentru manelisti: chiatara nu prea tare sa nu deranjeze, distors si filtru pe voce cand tipa, sa nu se auda cumva prea tare, pianul dat tare in comparatie cu celelalte instrumente.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Noi 25, 2004 9:52 am

ad3lyna scrie: nu e absolut delok un mitarist prost

..tibi a facut pian..a facut vioara..+kitara...deci lasati`o balta inainte sa il criticati


~p nuu e chiar un mitarist bun, chitarist in schimb ...

cine te-a mintit pe tine ca daca cineva a studiat un instrument, doo trei, l-a facut geniu? poate le-a studiat prost.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde ad3lyna » Lun Dec 13, 2004 12:29 am

offfffffffffff vorba alora de la Vita de Vie...sunteti VARZA...dupa cum am zis
nu criticati cand nu stiti despre ce este vorba...
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde gaga » Lun Dec 13, 2004 9:29 am

adelina ... si tu esti out, PIOsenie placuta in continoare cu varzalaii tai
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde lord_marduk » Lun Dec 13, 2004 5:22 pm

praf in(tre) ochi astia sunt niste imitatii ieftine ale unei formatii comerciale. cred ca nu e nevoie sa dau nume.
it's sad that in our blindness we gather thorns for flowers
Avatar utilizator
lord_marduk
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Dec 10, 2004 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mie Dec 15, 2004 5:32 pm

mey copii,
cu riscul de a supara pe jumate din cei care au postat aici, da, praf in ochi sunt varianta romaneasca a linkin park. Intr-adevar, piesele suna bine (a se citi corect), insa sunt clar facute dupa retzeta de succes care a prins asa bine in state si worldwide. sunt si eu de acord ca nu ai cum sa fii original 100%...de ex., pentru cei care inghit numai mainstream si sunt mai noi pe tarlaua asta,Vita de Vie seamana cu, stiu eu, Incubus, dar NU atat de mult incat sa zici din prima "mamma mia, incubus autohton". Cred ca nu sunt singurul care a zis asta DE LA PRIMA vizionare a clipului PIO ("mamma mia, linkinparc 2: razbunarea"). Ergo, e mult prea evident si sustinut de mult prea multi ca sa nu fie adevarat.
Traba lor, in fond, sa fie sanatosi si sa faca bani multzi, dar sa vedem promovatzi si altii mai originali.
PS nu seamana basistul din Firma la perfectie cu chitaristul din LP? Sau nu vad eu bine? :D
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde black_heaven » Vin Dec 17, 2004 10:19 am

HI!
In primul rand vrea sa va spun k voi m-ati facut sa ascult PIO... Voi, mai ales cei kre ii criticati atat de mlt... in urma cu vro 10 luni am intrat pe acest forum shi am citit intamplator criticile voaste... asha am intrat pe site-ul lor curioasa fiind cum suna, dar deja q o idee destul de proasta despre ei... Am ascultat, mi-a placut, mi-am luat albumul shi mi-am dat seama k suna mai bine dekt ma asteptam shi am ajuns aqm sa merg pe la toate concertele lor(acolo unde pot ajunge).
vrea sa precizez k da...... ascult Linkin, imi plac Linkin shi dak ati asculta shi voi mai q atentie v-ati da seama de ce... cel putin Under Attack este un super album kre din pakte n-a fost promovat kt trebuia , dar kre are mesajele sale bine definite......
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori