Trupa ........praf In Ochi

Totul despre muzica rock

Mesajde tre » Mar Apr 06, 2004 3:10 am

acu sa nu exageram. in afara de 'crize' care oricum is de cacat restu cand sunt treji canta chiar bine ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Lun Apr 12, 2004 4:41 am

La prima impresie par sa aiba succes pe viitor. Cel putin pe mine m-au tras de partea lor cu piesa "In mintea mea". Zilele astea o sa fac rost si de album, care am auzit ca este foarte klumea.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Apr 12, 2004 12:12 pm

ochi negri(iiii), albumu' ti-l pot da eu. e ascultabil , chiar daca la capitolul originalitate e zero. e genu' de album pe care il asculti odata, cap-coada, si nu il mai doresti.
cat despre nominalizarile lor la premiile mtv...sa fim seriosi! n-are nici o relevanta, si loredana e nominalizata pt 'ziga-zaga' desi melodia a aparut in 2004, iar alea cica-s premii pentru 2003. sa nu uitam ca anu' trecut a fost nominalizata tanara ana lesko care vanduse fix 500 de exemplare din albumul sau. si , oricum, se stie ca premiul o sa-l ia ab4
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Adora » Mar Apr 20, 2004 10:40 am

Mie mi se pare o trupa super!!!!! Au avut lansare la mine in liceu si au cantat live! (nu k alte trupe) Albumul e super tare!!!!! merita ascultat
Adora
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Dec 18, 2002 9:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Mar Apr 20, 2004 11:52 am

Daca au cantat pa bune, reprezinta o valoare in opiniutza ta? Tu nu vezi ca si freza solistului e copiata? Si modu cum se tine de microfon!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde GreyV » Mar Apr 20, 2004 1:38 pm

Adora scrie:Mie mi se pare o trupa super!!!!! Au avut lansare la mine in liceu si au cantat live! (nu k alte trupe) Albumul e super tare!!!!! merita ascultat

Merita ascultat la Pick'up...poate se aude....
Cam asta'i !
Avatar utilizator
GreyV
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Mar 28, 2004 11:00 pm

Mesajde maddIRIS » Vin Apr 23, 2004 9:41 pm

trupa asta ce canta fratilor?
rock?...haha mah cred k pe forumu' asta intra niste indivizi care au ascultat decat linkin park si se dau mari rockeri!
ascultati fratilor trupe de rock adevarate nu d-astea care intr-un an doi dispar!! mai vorbim atunci....
maddIRIS
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 8:28 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde SHOWMASTER » Sâm Apr 24, 2004 11:27 am

nu canta rock mah..canta nu-metal,crossover,hardcore..adica ceva diferit fatza de ce ascultati voi.hraniti-va cu amintiri in continuare:ac-dc,scorpions,led zeppelin si altele si plangeti-le disparitia.baga-mi-as ceva in ''rockul'' vostru prafuit...
nespalatilor...
sunt un geniu neinteles de contemporanii mediocri !
SHOWMASTER
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Dum Apr 14, 2002 4:22 pm
Localitate: .

Mesajde Philips » Sâm Apr 24, 2004 10:41 pm

Praf In Ochi nu aduce cu Linkin Park, pur si simplu ii imita la maxim... Ii apreciez pentru faptul ca nu vor sa faca muzica precum majoritatea 'formatiilor' din ziua de azi, unde unu e cu 'rapul' altul (sau de obicei alta) e cu, 'cantatul', dar ma enerveaza ca vad in ei un Linkin Park la un nivel mediocru.

Linkin Park oricum e o trupa slaba, o imitatie dupa ei nu poate fi decat proasta... Imi pare rau daca supar pe fanii trupei, dar ar trebui sa-si schimbe stilul si sa adopte ceva macar MAI original, daca nu foarte original.
Philips
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 10:20 pm
Localitate: Romania

Mesajde maddIRIS » Sâm Apr 24, 2004 11:51 pm

nu ai ce sa le ceri mah....mai mult de ata nu ii duce capu' sa faca!!
maddIRIS
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 8:28 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde whatever » Dum Mai 02, 2004 10:10 pm

"canta nu-metal,crossover,hardcore"

ai folosit cuvantul "canta"

rar mi-a fost dat sa vad o trupa cu o mai mare lipsa de originalitate si de inspiratie si cu atata tupeu si impertinenta la interviuri precum PIO. Poate partea a doua e gresita, nu ii cunosc, nu imi permit sa ii judec ca si persoane, dar ca muzicieni imi par sub-mediocri. Termenul de nu-metal a fost inventat de jurnalisti, NU exista stilul, si daca e sa fie o trupa Nu-Metal ar trebui sa fie Tool sau daca ne raportam la ceva mai vechi Faith No More.

oricum, PIO cred ca o sa reziste mult si bine la noi de vor continua pe acelasi stil.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde K_dOg » Mar Mai 04, 2004 6:34 am

Eu am auzit si pareri bune si rele, da mie mi se par jalnici. Au facut un clip la care ritmul e copy-paste de la Linkin Park. No offense: Astia is pasta.(parerea mea)
In lupta dintre tine si lume...
Pariaza pe lume.
K_dOg
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2004 5:38 pm
Localitate: Romania-Dej

Mesajde Adora » Mar Mai 25, 2004 10:47 am

macar canta ceva diferit de trupele din Romania si exprima ce simt ei nu dulcegarii k "m-ai parasit,am plans dupa tine...blabla"
Adora
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Dec 18, 2002 9:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Mar Mai 25, 2004 10:05 pm

si Nightloosers canta ceva diferit si totusi nu sunt asa de apreciati comercial ca si Praf In Ochi. Cum iti explici asta ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Mar Mai 25, 2004 10:28 pm

nu te mai obosi whatever, copile ca Adora sunt targetul PIO. Daca Adora va creste si la minte odata cu anii va trece la altceva.
Tu crezi ca baietii de la PIO nu sunt constienti de statutul lor si de faptul ca sunt 0 fatza de alti artisti mai putin cunoscuti, dar mult mai talentati. Nu o recunosc si nu o arata, dar crede-ma ca o stiu.
Ca exemplu imi vin in minte niste baieti din Tg Mures ICORY, canta tot ceva "limbistic" da le canta de 100 de ori mai bine ca PIO. Au castigat marele premiu la Sf Gheorghe anu asta.)

Noi sa fim sanatoshi, ca prafu din ochi iese cu apa multa.

Inca un edit sa nu umplu threadul aiurea: Sfaturi dau en gros, ca doar nu ma doare tastatura sa le dau :D
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Mai 25, 2004 10:35 pm

aham...i see, mersi de sfat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde punca » Joi Iun 03, 2004 7:36 am

pio au fost trupa liceului care are pretentia mai nou de a se numi "Colegiul national ovidius"(shit eateri)...deci sunt la fel ca liceul din care provin:cu multe pretentii si cu prea putine fapte concrete...dezumflati,plagiatori...
My highschool iz za best(HAIL MIRCEAAAAA!)
Avatar utilizator
punca
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iun 01, 2004 11:00 pm

Mesajde soulsick » Mie Iun 09, 2004 1:20 pm

adora, sa inteleg ca esti din cantemir??
Avatar utilizator
soulsick
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mai 18, 2004 11:00 pm

Mesajde soulsick » Mie Iun 09, 2004 2:06 pm

intamplator si eu sunt de p-acolo. si tie ti s-a parut misto?
eu nu prea ii stiam auzisem decat ca sunt o copie lp, si am fost curios sa vad cum suna. nu mai am nici o curiozitate sa ii mai ascult o data. concluzia: n-am avut rabdare sa stau pana la final. sunt penibili. exista multe motive, majoritatea au fost exprimate p aici. si nu sunt cine stie ce live.
nush cine m-a intrebat: "auzi dar nu iti place, de ce nu esti entuziasmat? doar e rock, nu??" no commet...

il leg cu concertul in memoria nirvana, cred ca s-ar rasuci curt cobain in mormant sa stie ca piesele i-au fost interpretate cu un "surplus" de scratch-uri!!!
Avatar utilizator
soulsick
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mai 18, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Iun 09, 2004 7:28 pm

Kurt nu prea s-ar rasuci in mormant pentru ca a fost incinerat :) dar sunt de acord, piesele au fost cam masacrate.

am mai vazut zilele trecute la televizor ceva concert PIO (nu mai stiu postul sau ocazia) Concluzia : execrabil
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Rock-Boy » Vin Iun 11, 2004 8:34 pm

Ok ! Am ascultat alubum , am vazut videoclipul shi trag cateva concluzii !
1. Cateva piese sunt "semnate" Linkin Park
2. Aletele sunt chiar bune.. da' versurile au ceva cu "mintea mea" shi "suflet gol"...
Shi au zis cateva lucruri :
1. "Stilul este acelashi - alternative rock - ca shi al celor de la Linkin Park"
2. "Viitorul album va fi mult mai puternic shi foarte diferit"
Yo zic sa le mai dam o shansa.. sa vedem ce iese..
Rock-Boy
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 1:59 am
Localitate: Constanta

Mesajde whatever » Vin Iun 11, 2004 9:48 pm

amu` nu te baga in definita rockului alternativ ca si Smashing Pumpkins cica erau rock alternativ, si Tool canta un soi de alternativ combinat cu metal, si nu imi par ca seamana cu "alternativul" celor din Linkin Park. Versurile poate cu ceva cu mintea goala , nu cu mintea mea, dar ce sa le faci.

Eu zic sa nu le dam o sansa, sa vedem ce iese.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ad3lyna » Lun Iun 14, 2004 4:59 pm

pentru punca : ei nu au fost la ovidius cum se zice! asa ca te bucuri degeaba! tib a fost la sanitar si lazza la parvan...nu prea aveau legatura cu scoala nici unu din ei ...te ataci degeaba!
intentia baietilor cu primul videoclip a fost alta...scenariul era altfel...erau multe efecte care nu s`au adaugat pentru ca au fost facute najpa si nu au fost de acord!
urmatorul videoclip este la noua versiune la "peste sufletul meu" care am ascultat`o si o sa fie hard..si este regizat de andreea paduraru.. o sa fie kalumea kiar dak idiotii sar cu gura de`am`pulea!! au ales calea asta kiar dak nu o sa mai fie difuzati la radio din cauza versiunii hard a melodiei! dc? pentru a demnostra unor idioti ca pot face muzik kalumea..in primu rand ei nu asculta linkin park...in al doilea rand ...ati ascultat voi prea mult lp si v`a ramas in cap...nu credeti?
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde whatever » Lun Iun 14, 2004 10:44 pm

si e o rusine sa asculti Linkin Park sa inteleg ? Fantastice sunteti, mironosite cat se poate. Mie nu imi plac LP, dar macar apreciez faptul ca au adus ceva complet nou in muzica rock. Si acuma toti va dati pe korn, evanescence, rasmus si ce mai ii la moda, a, Praf In Ochi care sigur nu au ascultat Linkin Park, e doar o pura coincidenta asemanarea uimitoare cu trupa din state.

Imi e sila, asta e cuvantul ce il cautam.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Lun Iun 14, 2004 10:52 pm

whatever scrie:apreciez faptul ca au adus ceva complet nou in muzica rock.

ai tu, shi cam ce au adus ei asha complect-complect nou? adica ceva ce n-auzisei inainte la limbishchit sau korn (numa' nishte nevinovate de exemple)?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Iun 14, 2004 11:22 pm

si acuma te rog eu sa imi demonstrezi unde seamana korn cu linkin park. de limp bizkit nu comentez, sunt sub orice critica.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ad3lyna » Mar Iun 15, 2004 12:11 am

whatever..nu draga..dar tu devii penibil(A)...
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde basstard » Mar Iun 15, 2004 12:14 am

Si tot asa ajungem la asemanarile dintre priest si maiden.
Ontopic: PIO live SUCKS. Nu e frumos sa barfim colegii de breasla, but they suck.

Edit pentru adelina:
E ok sa iti sustii cu ardoare trupa favorita (ar fi si mai ok sa aduci niste argumente) dar NU E OK sa jignesti un alt user, chiar daca nu esti de acord cu ce zice. Daca stau sa iti citesc toate posturile umplu o pagina intreaga cu jigniri FONDATE SI ARGUMENTATE, dar nu asta e scopul forumului.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Mar Iun 15, 2004 1:05 am

offtopic:
nocturna eu auzisei, tu auzisesi, el auzise... ;)
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iun 15, 2004 8:54 am

tre, offtopic, eu auzisem tu auzisei el auzise

daca nu ejti oltean, of cors

si mai offtopic: ia dezvolta ce a adus LP nou in rock. ia-o de la anthrax incoace (ca sa dau si un minim hint)

edit: (ca acu vazui avataru') sa nu mai vorbim de nightwishu' din avatar. nou de nou. stie cineva cum a fo la concertu tarjei? ca stiu io da mi-e rusine de rusinea ei sa zic.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron