Trupa ........praf In Ochi

Totul despre muzica rock

Mesajde nocturna » Mar Iun 15, 2004 10:10 pm

[quote="tre"]offtopic:
nocturna eu auzisei, tu auzisesi, el auzise... ]
oi, duamne. shi acuma nu te intrebi cum ar fi fost daca taceashi? :D

in continuare offtopic, ca ontopicu ie absolut neinteresant:

anthrax? io zic ca-i prea mult shi prea departe shi iar incepe micu' amic sa bata campiile patriei despre muzica shi muzichie.

whatever, sigur, sigur n-ai uitat nimica? io zic sa te intorci oleaca inapoi ca sa vezi ca ai omis ceva, sh-anume sa raspunzi la intrebare (care erau chiar 2) da' nu-i bai, ai zis prostia shi te-ai trezit in aer, intzeleg.

1/stil - 2/gen, 3/sound - 4/instrumentatzie, 5/combinatzii absolut nefericite, 6/voce...astea itz spun ceva? ma bucur. ai, lasa suspansu' shi acuma spune tu ce a fost asha inovator la linchinparc? ca zau is tare curioasa. ce-au facut ei ashtia linchinparc, nemaiauzit? au inventat fun stil anume? fun gen nou? au descoperit avantajele cantatului dupa note? au marcat asha o epoca? sa notam undeva cu litere de aur anu' 2000? garantezi tu c-o sa ramana gravatzi undeva pentru posteritate? (in afar' de gugal, shi poate nici acolo)
fuarte amuzant e ca nici macar baietzii de la linchinparc n-au asha parere buna despre ei sau asha pretentzii ca au adus ceva inovator in muzica...sa-i zicem rock. pana shi ei recunosc, umili, ca au fost influentzatzi puternic de korn, the deftones, deftonii fiind "their icons", care i-au shi inspirat, ca sa nu zic 's-au inspirat'. in fine, ei vorbesc chiar shi de NIN shi Aphex Twin, da' astea is la vrajeala, ca sa para cunoscatori. :D

toarashu', s-a cam dus vremea inovatziunilor in materie de muzici. daca n-ai obserfat, pe ici, pe colo, prin partzi mai mult sau mai putzin esentziale, pe la posturile difuzante de muzici, se cam bate pasu' pe loc. in ziua de azi, inovatziunea sa fii tu sigur ca n-o s-o gaseshti la o trupa comerciala pana la gat, nascuta pentru a garnisi frumos tarabele shi pentru ca sa mai dea shi mtvu' ceva 'rock' pentru ca sa se isterizeze shi pushtimea 'rebela', mai putzin iubitoare de barbie shi britnei spirt.

sper ca ne-am lamurit ca nu mi-ar placea sa te am de ionuzzz. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Iun 15, 2004 10:33 pm

Bre,miemi pare rau de ajtia de la prafinuochi ca acum 3-4 ani can n-auzise nici dracu si nici tasu de ei,puot sa zic ca promiteau.Acuma in schimb ie najpa.In primu rand ca ii imita pe unii care sunt najpa,shi apoi ca nici macar nu ii imita bine.

In rest io`s de acord cu nocturna:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Iun 15, 2004 11:16 pm

"anthrax? io zic ca-i prea mult shi prea departe shi iar incepe micu' amic sa bata campiile patriei despre muzica shi muzichie."

poti sa lasi ironia deoparte daca nu e prea greu. Ideea e urmatoarea. Baietii aia din L.P. or fi declarat ei ce ai zis tu, eu tot nu vad asemanarea cu trupele mentionate, in special cu Deftones. Poate vezi tu ceva, asta e partea a doua. Orice formatie are un pic de originalitate pana la urma, iar la Liknin Park eu zic ca ar fi sound`ul in sine.Eu i-am numit originali pentru ca nu am auzit o trupa care sa suna ca si ei (desigur, care cantau inaintea lor) Gaseste-mi tu una, da-mi un link sa scot o piesa, doua, si retrag tot ce am zis si recunosc ca m-am inselat. Pana nu faci asta incearca macar sa pastrezi discutia in limtele bunului simt, si nu arunca vorbe in vant aiurea despre mine.

In orice caz concluzia care e ? Linkin Park foarte slabi, Praf In Ochi la fel.

ps - am reascultat toate piesele korn si deftones si nu am gasit nimic care sa sune a linkin park. ciudat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

offtopic ce pana mea

Mesajde tre » Mie Iun 16, 2004 12:42 am

danone nu te mai contrazice cu mine pe teme lingvistice, berganbir stie de ce.
eu auzisei tu auzishasi ....
eu auzisem tu auzishasi....
ni mai, verifica daca nu crezi.

nocturna ai mai zis treaba cu inventatu, mai demult parca... sau nu erai tu... in fine, e ca si cum ai zice ca n-a mai ramas nimic de inventat. las' ca termin eo sesiunea (cu coishpe restante) si inventez rocku' continuu, ca la alternativ vaz ca s-au aruncat totz...

pms: e buna faza cu 'taceash' :D
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iun 16, 2004 9:13 am

tre, s-a lamurit de ieri misteru, is valabile ambele variante, a verificat domnu' necko cu profa de romana, colegu' dumnealui ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Mie Iun 16, 2004 10:16 am

ca fapt divers, este corect SHI tu auziseshi, da' eu auzisei??? tre, nu cumva este eu auzii? nush, zic shi io, berganbiru ala ce zice?
e ca si cum ai zice ca n-a mai ramas nimic de inventat

mah tata mah, n-atz priceput nica. tre, sh-aveam pretentzii. deci nu e vorba ca nu mai e nica de inventat, doar ca 1/nu is linchinparc aia care sa inoveze (a se asculta shi a se vedea) shi 2/nush, da' ma gandesc ca inovarea (mai ales cand vine vorba de rock!) n-o sa te pocneasca intr-o zi de vara la mtv care promoveaza numa pop icons, teen icons, idiot icons precum shi alte lutze.
concluzia care e ?

care este!
whatever scrie:Linkin Park foarte slabi

recte, estem umpic incoerentzi shi nu shtim exact ce spunem. adica pe o parte zicem ca linchinparc is inovatori nevoie mare, pe de alta parte ca is foarte slabi. pai daca is inovatori nu prea au cum sa fie foarte slabi, adica daca ei a inventat asha un sound super special, care nu s-a mai auzit la nimenea, de la NW pan' la dorohoi, eh numa pentru asta shi ar trebui sa fie cel putzin buni shi meseriashi.

spune nene ca itzi place tzie cum suna linchinparc shi gata. te intzelegem, la urma urmei te incadrezi in targetul lor. nu tre sa ne bagi vrajeli despre cum au inventat ei soundu metalic de cui aruncat pe trotuar shi cum chitari mai computerizate ca la linchinparc n-ai mai auzit niciunde. da?
am reascultat toate piesele korn si deftones

ai nu mai spune, pe toate pe toate?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Mie Iun 16, 2004 8:35 pm

ca fapt divers, este corect SHI tu auziseshi, da' eu auzisei??? tre, nu cumva este eu auzii? nush, zic shi io, berganbiru ala ce zice?

berganbiru zice ca auzii ceva ce si eu auzii din aceeasi sursa, auzisi?
mah tata mah, n-atz priceput nica. tre, sh-aveam pretentzii.

'ai lasa-ma, dar nu trebuia tuh!
deci nu e vorba ca nu mai e nica de inventat, doar ca 1/nu is linchinparc aia care sa inoveze (a se asculta shi a se vedea) shi 2/nush, da' ma gandesc ca inovarea (mai ales cand vine vorba de rock!) n-o sa te pocneasca intr-o zi de vara la mtv care promoveaza numa pop icons, teen icons, idiot icons precum shi alte lutze.

n-ai fost explicita cand ai facut afirmatia eu presupunand ca te referi in general. daca-i asa cum ai zis mai sus ai dreptate. ma-ntelegi?
Linkin Park foarte slabi

duh! :D
tre, s-a lamurit de ieri misteru, is valabile ambele variante, a verificat domnu' necko cu profa de romana, colegu' dumnealui ...

apai daca-i asa, nu zic nu, voi verifica si eu si voi confirma/infirma cu hargumente chestiunea.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Iun 16, 2004 8:40 pm

pai de ce n-ai verificat bre inainte ca sa dai cu paru'? a? nu era corect asha?

shi totushi, eu auzisei? :rolleyes:

peseu: tuh, de ce tz-ai modificat mesaju' tuh? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Iun 16, 2004 8:55 pm

nocturno cu tine nu se poate vorbi. Aroganta ta e prea mare pesemne, dar totusi, ia da-mi tu niscaiva nume de trupe care suna ca si Linkin Park asa cum te-am rugat.

ps - daca din ceea ce am scris eu ai dedus ca imi plac Linkin Park mai bine treci inapoi la orele de logica ca ceva nu functioneaza cum trebuie pe la tine.

pps - numai pentru ca sunt inovatori nu inseamna neaparat ca sunt si buni. Ai auzit matale de lucruri noi si proaste ?

ppps - desigur, fanul Faith No More cum probabil te-ai lamurit cu ceva vreme in urma s-a reprofilat mai nou pe "targetul" linkin park.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Iun 16, 2004 9:10 pm

au contraire! nu-i arogantza, e amuzament. cam la asta is buni ionuzzii. ~p

fanu' lu faith no more, sh-a lu' baietzii frezatzi, spalatzi shi parfumatzi (nu draga, n-am uitat de unde 'ai plecat', nu ne mai scuate ochii), linchinparc is comerciali (d'acord? d'acord), is slabi (iarash d'acord) shi is alternativi d'aia care iau genuri gramada shi le amesteca in combinatzii nefericite (d'acord). ei, asta au facut inainte lor shi inca mai fac deftonii, papa roachu, kornu, limbishchit, etc. nu-i nimica special la linchinparc, asta n-ai intzeles tu.

m-am prins, tu zici asha: luam 3 uameni care fac goblenuri. (nici unu' dintre ei n-a inventat goblenu') shi fiecare om in parte o sa realizeze un goblen pe care sa-sh puna amprenta proprie shi personala, da' in fond shi la urma urmei realizarea este tot un amarat de goblen. asha shi cu linchinparcu' vietzii, tot un amarat de goblen ramane.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Iun 16, 2004 9:33 pm

treaba ta ca nu iti plac Deftones si Korn dar macar nu ii pune in aceeasi oala cu Linkin Park cu care NU seamana deloc din nici un punct de vedere. Vad ca am cazut de acord la un lucru totusi : Linkin Park sunt doar o alta trupa sub-mediocra, asa ca eu zic sa terminam aici offtopicurismele.

ps - da, e tot un goblen, dar ceva oameni au muncit ca sa il faca, stii ? :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Joi Iun 17, 2004 12:07 am

Offtopic: Nocturno, te-ai ales cu un ionuzzzz, da tre sa imi platesti ca io l-am format.

Whatever, Linkin Park au luat soundul unor trupe ca Deftones, Korn, etc si l-au facut supercomercial (mai precis l-au conbinat cu DJ Bobo)
Am mai spus asta si o sustin.
Ia si asculta o piesa DJ Bobo si dupa aia asculta-l pe bajatu ala care rappaie la Linkin Park. Treaba ie supervizibila pe piese mai vechi LP (ia ca exemplu "In the end" si ce vrei tu de la DJ Bobo.)

Intr-un fel ai dreptate, Linkin Park sunt niste inovatori: au luat sound-ul metal al vremii, l-au porcit si l-au adus in casele tinerilor tampi care cocheteaza cu rockul.

Cel mai offtopic: Am vazut un concert IN FLAMES si basistu lor avea un tricou cu LINK IN FLAMES. Cacator.

ontopic: nu mai intra nici o lutza sa ne mai zica de pio?
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Joi Iun 17, 2004 12:47 am

nocturna pe vremea cand invatai eu romana intensiv asa era. acu o fi puanta aia cu incetatenitu, adeca daca cuvantu e folosit mult si des, chiar daca forma e uarecum gresita cica se accepta. egzemplu: chibrite (chibrituri forma literara) ietc. deci am zis ca o sa verific si legat de par, ce n-ai inteles ieste ca eu, ca orice uom 'de bine', daca-constat ca am efectuat o eruare imi fac mea culpa, nu continui sa sustin pana-n panzele spalate cu bonux oxigen pauar o tampenie, ma-ntelegi?
ce auzishasi? modificai mesagiu' ca nu-mi placu' versiunea 1 asa ca l-am upgradat la versiunea 1.1 ;).

whatewah ziceai de logica ceva... ia zi tatah cat fac 1 sau 0? dar 1 sau exclusiv 1?
ce sustii dumneatale aicisha, pe langa faptu ca nici limbkin park nu s-omoara cu asta, e o hargumentatie gen 'tzoacla mea ie mai tare ca are actzipild cu vandam', ma-ntelegi?

bassplayer :D apai daca-i ashe aia de baga pe haus sample-uri de gica petrescu sau replici de jems bond ie niste motzarzi moderni.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Iun 17, 2004 9:25 am

treeee, ie bine mah shi 'tu auzisei', nu vezi ca zice shi profii de romana ca asha e. deci pesemne ca asha tre sa fie.
bassplayer scrie:, Linkin Park au luat soundul unor trupe ca Deftones, Korn, etc si l-au facut supercomercial

care este!

ai vazut nene whatever? goblenu' tot goblen ramane. :D shi asculta aci, ca poate io is mai de la tzara shi habar am de muzici, da' bassu ie muzician deci ie in mai masura sa-tz dea...explicatzii.
Nocturno, te-ai ales cu un ionuzzzz, da tre sa imi platesti ca io l-am format.

nu-l vreau mah ca-i trist, ia-l inapoi. :D

am incercat shi io shmecheria cu dj bobo (abia de am gasit o piesa) shi...functzioneshte.

LINK IN FLAMES?! ~p ~p

ontopic: pio mai exista? ca io bag de seama ca s-a shi destramat de cand ne certam noi pacilea.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Joi Iun 17, 2004 11:06 am

nocturna in fine...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Jello » Joi Iun 17, 2004 3:20 pm

las ca e mai bine ca nu i-a difuzat pe mtv
eu daca as avea trupa mi-ar fi rusine sa apar pe mtv
Avatar utilizator
Jello
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iun 08, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iun 17, 2004 8:02 pm

"Intr-un fel ai dreptate, Linkin Park sunt niste inovatori: au luat sound-ul metal al vremii, l-au porcit si l-au adus in casele tinerilor tampi care cocheteaza cu rockul."

pai am sustinut eu vreodata ca Linkin Park au adus ceva bun ? O fi zis Nocturna ca eu oi fi zis asa ceva :) dar in fine, am priceput ce ati vrut sa spuneti. Toata discutia asta a fost cam aiurea de la inceput oricum.

ps - de ce or fi zicand aia de la allmusic care va plac voua asa mult ca Linkin Park canta Post-Grunge ???

pps - chiar asa, unde au disparut fanele praf in ochi ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ad3lyna » Vin Iun 18, 2004 9:26 pm

pt nocturna...afla ca nu s`a destramat trupa si nici n`o sa se intample in tineretile lor...
a zis cineva ceva de mtv...hello ppl..i`a difuzat de multe ori...
si in curand (am mai zis) o sa fie difuzati si ei deja lucreaza pt viitoru album care o sa apara anu viitor cred...
a zis cineva ca pio sucks live...cred ca a innebunit acea persoana..sau a zis "colegi de breasla" si ti-e greu sa valorifici munca celui de langa tine? cred ca adevaru` cam doare...
anyway? ce scriu eu pt niste retarzi care stau de`aiurea pe threadu` asta dak sunt numai offtopic?.
ad3lyna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 11:24 pm
Localitate: Constanta

Mesajde cubu » Vin Iun 18, 2004 9:36 pm

ad3lyna scrie:niste retarzi care stau de`aiurea pe threadu` asta

... unde esti si tu membru...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Iun 18, 2004 11:48 pm

"cred ca adevaru` cam doare..."

pai da, altfel nu sareai asa sa ii aperi :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tre » Sâm Iun 19, 2004 12:09 am

adelina cat fac 2+2?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Sâm Iun 19, 2004 4:19 pm

intrebare de baraj :e la moda sa zici PIO copiaza lp?ca pe multe forumuri sunt comentarii de astea............de ce va-tzi atacat tocmai acuma ..........daca majoritatea bizului romanesc e copie dupa ceva de din-afara? ~( i don't get it.......
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DarkGrl » Dum Iun 20, 2004 4:20 pm

da..arata bine toti...
DarkGrl
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 26, 2003 5:55 pm
Localitate: Alba Iulia

Mesajde whatever » Dum Iun 20, 2004 6:42 pm

in special DJ`ul, doamne dumnezeule cat e de dragut cu machiajul ala negru si genele alea lungi si rimelul ala spalacit.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iun 21, 2004 10:00 am

manca-i-ar mama de frumosi si dejteptzi care are iei nevoie sa sara adtreiligrecna sa ii apere inpreuna cu mireasa muarta, deci da, ie frumoshi desteptz si stiu sa cante. muzica. si nici nu a auzit ei care este de lp duamne fereshte ca duar d'aia tzine guristu' microfonu iegzact asha cum il tzine.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Mar Iun 22, 2004 12:56 am

umm mireasa mortii vrei sa zici...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iun 22, 2004 11:19 am

bre da tu simti mishtoul ca tarja pulsul salii in concert de lied, sa muara bibi :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Mar Iun 22, 2004 3:19 pm

'aide ma... voiam sa fac o gluma mai shucara, ceva cu mireasa mortii ma-sii da mi-a murit la intrare inspiratia, intelegi?

ps: chiar asa naspa o fost tanti?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SHOWMASTER » Joi Iul 01, 2004 6:14 pm

pio au terminat filmarile la noul clip..peste sufletul meu..care se anunta o mare surpriza./.
stati pe mtv si atomic...
sunt un geniu neinteles de contemporanii mediocri !
SHOWMASTER
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Dum Apr 14, 2002 4:22 pm
Localitate: .

Mesajde whatever » Vin Iul 02, 2004 12:40 am

ce ne`am face fara atomic care mai nou cica e tv klumea ? Probabil nu am vedea ultimul clip PIO. Mare bucurie cu posturile astea ca ii dau pe Linkin Parkii astia sa ii vedem si noi si abia astept sa vad surpriza.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori