ne paste un concert...

Totul despre muzica rock

ne paste un concert...

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Sep 30, 2003 9:33 pm

News update !!!!!!! Touring plans and the new album !
2oo3-o9-1o

Kreator are curently preparing for the \" Art of Noise pt.2\" tour, taking place in the USA. After that, the band will head into South America, to play 10 to 15 shows, check this page for details !!!
A show in Bucharest / Romania on December 13th. has been confirmed today !
Right now, Mille is working on new material for the next Kreator ,that will be recorded in may 2004 !!!!

http://www.kreator-terrorzone.de/site/index.php?s_id=0&lang=en
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Sep 30, 2003 9:36 pm

cica s-ar face pe la polivalenta si ar costa un belet cam 10 euro...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde vali » Mie Oct 01, 2003 2:30 pm

cine e astia?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Oct 01, 2003 3:07 pm

astia e unii care canta rock romanesc, nu vezi ca e pushi aicia la rock romanesc?
e unii kreator, repetau iei parca la isb si scosese niste albume mai deunazi cu dureri nesfarshite. da asta numa din placerea de a ucide, ca era oameni rai ca avea certitudini teribile.
ca daca ascultai iti intra sufletu-n coma si faceai o revolutie violenta.
da' canta de mult, nu cred ca ii stii tu, de prin 85 asa, niste tormentori, da-i incolosha.

asa ca NE VEDEM LA CONCERT :j

(thx de splashuri, beton)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde marian jan » Sâm Oct 04, 2003 12:26 am

pe 13 mai e un evenement,nu shomere?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Oct 08, 2003 5:24 pm

hehehe, incurci....
pe 13 e a altcuiva....
a mea pe 15 :p
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde basstard » Lun Dec 01, 2003 11:50 pm

Am si eu o nedumerire (am mai multe da asta are legatura cu subectul):

Ce cauta AB4 in deschiderea Kreator?

Taine e grei, Trooper si ei e cu metalu, da io bag mana in foc ca ascultatorii de Kreator nu vrea sa asculte AB4 in deschidere (care ie alternativ sau mai stiu ieu ce, da in nici un caz metal) AB4 sunt ascultati in general de pusti, care cand a fost scos Renewal-u invatau alfabetu, deci nu se pupa nici cum (asta dupa mintea mea care nu e foarte luminata...da daca este astept argumente contra)

Deci luminatzi-ma.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Dec 02, 2003 8:58 am

bassule, toata lumea intreaba asta, pe toate forumurile si prin viu grai ...
pana la urma de ce nu? daca-s atat de idiotzi sa se lase bagatzi in deschidere la kreator, o sa-si merite mujile pe care o sa si le ia ...
macar sticle de plastic sa fie :j
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Mar Dec 02, 2003 10:32 am

Zicea unu Lentzi intr-o seara la Superock de ce s-au ales trupele respective.Cica s-a vrut trupe din mai multe ramuri ale rockului.Nenorocul a fost ca s-a ales AB4 shi culmea cica nu e nici o manareala in alegerea asta.

P.S. - daca Dana aduce sticle de plastic,eu osa aduc ceva bile de rulment:sa vedem care ishi atinge tzinta.Aveam numa' F.B. in armata!he!he!!!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Dec 02, 2003 10:41 am

io altceva nu inteleg la organizarile astea de doi lei juma.unde cucu meu se mediatizeaza cantarea asta,ca io nu am vazut afisaj in oras?ca sa nu mai spun cacu doua emisiuni la teveu si una in eter nu se umple sala polivalenta.nu?sau se bazeaza pe fenomenul zvonacesc?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Dec 02, 2003 11:24 am

poi mai sunt doo saptamani, o sa mediatizeze ei atunci, eventual in ultima zi, eventual cu 10 minute inainte de inceperea concertului si eventual numai in interiorul polivalentei sa fie panourile de afishaj ca sa nu egziste dizcutzii...

cat despre ce cacao a mancat lentzi, vezi si tu cam cate concerte/lansari/televizari si radiodifuzari a avut in ultima vreme ab4, ca sa vezi cat de intamplator a fo ... daca era de ramuri diverse de ce nu l-au luat pe comandorul hoisan? ca n-are manager si coi cumva? ca nu a pompat ni'me in ultima vreme bani in curu lui?
btw, nu e cazul numai ab 4 aici, pe corecte si taine si trooper au beneficiat in ultima vreme de nas, nici nush de ce isi mai zic underground, cel putin trooper nu prea mai sunt underground ... zic io ...

oricum in locul fetelor vesele cu oo de la ab4 io mi-ash reconsidera cantarea, sincer ... :mad:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Dec 02, 2003 12:50 pm

cu putin bulan,la anu vor castiga mtv best dance...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Dec 02, 2003 12:54 pm

io zic ca in loc de trooper mai bine venea casanova cu maneaua rock...
io am vazut ceva afise, unu era chiar la intrare in club a.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Dec 02, 2003 3:01 pm

si unu la fire si unu la mine acasa.aide bre,ce dracu?asta e promo?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Dec 02, 2003 3:03 pm

pai sod, cine's astia? daca adi minunatu n-a auzit de ei, nu se iegzista.
cred ca e destul de comuna aceasta publicitate acerba. si acu vine intrebarea: de ce nu prea vin formatii de afara?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Dec 08, 2003 3:24 pm

una calda:

Mesaj de la TMT PRODUCTION: In data de 13.12.2003 va avea loc la Sala Polivalenta din Bucuresti concertul extraordinar avand cap de afis trupa germana KREATOR. In deschidere vor evolua formatiile romanesti Taine din Bucuresti si Trooper din Targoviste. Concertul va incepe la ora 18.00. Recitalul KREATOR va dura cca. 100 minute.


===

deci sa fie aievea? no ab4? sau sa fie duar un zvon?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Mar Dec 09, 2003 9:39 am

MTV Superock,prin reorezentantul Lentzi Chiriac,confirma cele spuse de Dana,deci,fara AB4.
Biletele se gasesc la magazinele Muzica shi Andante,Club Fire shi Club A.Pretz 400000 lei.
Vineri 12.12.2003 Kreator vor acorda autografe fanilor incepand cu ora 19.00,in club Fire,dupa care vor fi invitatzi la emisiunea lui Lentzi Chiriac de la Radio Tineret.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Dec 09, 2003 10:26 am

si iata ca pana l aurma am aflat.sonorizarea va fi asigurata de renumita firma Sincron.drept pentru care io nu ma duc,ca ma umplu de nervi.si pentru ca am si o alta lucrare : D:D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

continuare la mesajul dinainte

Mesajde gaga » Joi Dec 11, 2003 3:23 pm

Echipa TMT Production International are placerea sa va informeze:

Initial a fost anuntata ca trupa de deschidere si formatia bucuresteana AB4. Desi acestia au confirmat participarea la acest eveniment inca din luna octombrie, in data de 05.12.2003 am fost anuntati ca AB4 refuza sa mai cante in data de 13.12.2003. Ne exprimam pe aceasta cale regretul cu privire la aceasta stare de lucruri, total neimputabila noua, organizatorilor acestui eveniment. Refuzul celor de la AB4, survenit cu o saptamana inainte de data concertului este din punctul nostru de vedere o dovada de neprofesionalism si ne cerem scuze celor care au fost indusi in eroare fara voia noastra.

Presa va putea face fotografii pe tot parcursul concertului. In ceea ce priveste inregistrarile video, acestea vor fi posibile doar in timpul primelor trei piese ale recitalului KREATOR precum si pe tot parcursul recitalurilor formatiilor romanesti din deschidere.

Conferinta de presa ce va preceda concertul KREATOR va avea loc Vineri, 12.12.2003 ora 18.00 in CLUB FIRE din Bucuresti, Str. Gabroveni nr. 12. Cu aceasta ocazie, membrii formatiei KREATOR vor raspunde intrebarilor dvs. timp de cca. 30 minute. Dupa aceasta, membrii formatiei vor acorda autografe fanilor prezenti timp de cca 60 minute. Accesul presei la conferinta de presa se va realiza pe baza de legitimatie de presa nominala iar accesul fanilor pe baza biletului la concert.

Cu privire la acreditarile de presa:

Se ofera acreditari de presa in exclusivitate celor ce relateaza despre acest eveniment. Acreditarile vor fi disponibile cu ocazia conferintei de presa sub forma unor ecusoane de acces, de asemenea nominale. Accesul in sala de spectacol se va realiza pe baza ecusoanelor insotite de legitimatia de presa nominala.

Reprezentantii presei scrise sunt rugati sa ne comunice in timp util numarul publicatiei, data si rubrica la care va aparea relatarea despre eveniment. Pentru reprezentantii radio/TV, rugamintea este de a ne comunica de asemenea din timp data si ora exacte ale emisiunilor in care vor relata despre concert.

Pentru a intra in posesia acreditarilor, toti cei interesati si care nu au facut-o pana in acest moment, sunt rugati sa trimita o cerere de acreditare pana in data de 10.12.2003. Aceasta trebuie sa contina numele complet al persoanei/persoanelor precum si numele publicatiei pe care o reprezinta.

Salutari cordiale,

Echipa TMT Production International
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori