Buricul Pamantului _ cele mai noi stiri despre trupa

Totul despre muzica rock

Mesajde cubu » Dum Iul 11, 2004 10:40 pm

Bortiene, io zi cca vrea sa-ti ia Tanase locu in trupa si baga strambe... shakti, acu pe bune, vezi-ti ma de orataniile din curtea ta, in locu tau mi-ar fi rusine sa comentez...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Dum Iul 11, 2004 10:47 pm

pe sistemu: na sa crape shi capra vecinului, cum a crapat vocea lu tanase-n patru. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Lun Iul 12, 2004 12:51 am

de sunat suna bine trupa. Nea Tanase- ce ar fi sa te obishnuieshti cu ideea ca unii au talent, shi unii n-au. Daca tu nu ai, ata iete
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Morrison » Lun Iul 12, 2004 6:29 am

eu nu am auzit de ei
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 8:33 am

Morrison scrie:eu nu am auzit de ei



si tu oi fi vreun etalon? sau cum?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Lun Iul 12, 2004 9:04 am

Jim Morrison, evident. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 9:10 am

Eu ma gandisem la Van Morrison ~p

p.s. omu' e cu underworldu' de aia se considera probabil etalon, ideea erea ca e neimportanta parerea cuiva despre ceva de care nu are habar.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde supermouse » Lun Iul 12, 2004 9:23 am

deci omu' vine pe thread numai ca sa ne inshtiintzeze ca n-a auzit de trupa
danonino- asta e post de bagare in seama
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 9:45 am

supershuarec, la urmatoarea abatere ii dam cartonsh galben :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Lun Iul 12, 2004 11:59 am

dano, vezi ca asta face furori pe alte forumuri, io zic sa-i dai ban doar pt ca exista. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Lun Iul 12, 2004 1:19 pm

shakti scrie:am fost si eu la periam si am ascultat buricul pamantului...sincer solistul canta cam prost...pacat de piese ,una chiar mi a placut.nu imi aduc aminte care...oricum schimbati solistul...face cam multe greseli " suntem buricul sibiului din..."


stati mai cuminti ..ca Cu nea tanase ..am eu o racaiala mai veCE ...
..neatanase dupa cum vezi avem si noi ceva prieteni, putini da' buni.

..ma rog .. ideea e ca NU EU am fost cu faza : " suntem buricul sibiului din pamantul .. :) " .. ci chitaristul .. Viorel pe nume. Macar atat sa fi retinut din cortul in care zaceai/stateai la ora aia .. SCuze sincere ca te-am trezit .. dar nu eu am fost..

..asa ca pardon ..

..dar dpdv al cantatului .. chiar cant corect ... la 4-5 falseturi / concert chiar ma oftic .. ma rog .. colegii imi spun sa nu mai pun atata accent pe cantatul corect ..ca ASA e live-ul ..'utu-i mama lui de LIVE ROMANESC .. ca nici metallica nu suna ca pe CD iar despre RHCP ce sa mai zic ..ma rog ..tu canti folk si poa' ai o alt fel de ureche ...

..daca suna mai ciudat (doar NU E FOLK, DOAMNE!!! ) e ptr. ca asa a vrut compozitorul ...care din pacate NU VREA SA-L DEA AFARA pe vocal .. din simplu motiv ca sunt unul si acelasi individ..
No daca nu ti-a placut de vocal ,dar ti-a placut de compozitor .. inseamna ca ..tot te-am linistit cu ceva ..

Apropo tanase ..zi-mi o chestie - piesa -puizie compusa exclusiv de TINE ..

Numai bine si VESTE - VESTE: la ClubA din Vama Veche s-au amanat concertele ... cele pentru Alternative Nation .. cica reteaua electrica de la VV nu mai suporta atatea instalatii alea atator baruri / cluburi/ scene aparute peste noapte ..

PeSe: CUBULE cd-ul cu clipu' e la DINU, nexusii i-am intalnit aposteriori noptii cu dinu :) ..iti povesteste el ..

BAfta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde supermouse » Lun Iul 12, 2004 1:49 pm

for what is worth- sa shtitzi voi da la mine ca shi Halford o ia pa alaturi in concert, shi nu se ataca nimeni
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 1:53 pm

hahahahahahaha ~p ce comparatie, bortzianu vs halford ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Lun Iul 12, 2004 2:02 pm

danone scrie:~p ce comparatie, bortzianu vs halford ~p


mai am vazut pe MTV2 sabtamana trecuta pe la miezu'noptii concertu lu' metallica in jermania .. pai ... s-au dus cu totii prin araturi pe alocuri .. si ce daca mai? eu tot m-am uitat ..

..adica ma duc la un concert sa vad daca ala canta ca pe CD? de-aia venisi mai tanase la periam? ..pai merci ..da' daca am cd-ul de ce sa ma mai duc la concert ??!! si apropos: vazusi mai tanase Firma? no zi-mi te rog o parere despre evolutia lor la periam..

..aku' trupele de playback puse sa cante live ..nu se iau in discutie ... aia deja e o broblema care tinde spre emisiuni gen Vacanta Mare ...

..si nici alea cu folku' nu se pun ... stiu eu de ce..
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 12, 2004 2:22 pm

sincer, eu ma duc la un concert ca sa vad cu ochii mei ce si cum presteaza, dar nu imi place sa aud supertrupe care o iau pe aratura.

mie vocea bortzianului mi se pare super ok si corecta in majoritatea pieselor in care l-am auzit io live. engleza lui lasa de dorit insa la modul hilar ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Lun Iul 12, 2004 3:04 pm

danone scrie:sincer, eu ma duc la un concert ca sa vad cu ochii mei ce si cum presteaza, dar nu imi place sa aud supertrupe care o iau pe aratura.

mie vocea bortzianului mi se pare super ok si corecta in majoritatea pieselor in care l-am auzit io live. engleza lui lasa de dorit insa la modul hilar ~p


no bine mai ... oricum live nu ma vei auzi vreodata in engleza :) ..macar atata luciditate mi-a mai ramas ..

bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Tanase » Lun Iul 12, 2004 4:26 pm

cubu scrie:Bortiene, io zi cca vrea sa-ti ia Tanase locu in trupa si baga strambe... shakti, acu pe bune, vezi-ti ma de orataniile din curtea ta, in locu tau mi-ar fi rusine sa comentez...


Daca vreti sa stiti, Shakti nu mai ie in ograda mea. Asta ca sa va bucuratzi si voi. Asa ca nu sunt raspunzator de ce face ea cand pleaca in ARAD. Chiar nu sunt
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde supermouse » Lun Iul 12, 2004 6:12 pm

danone, io nu faceam comparatziuni intre bortzianu shi halford, care ie tata lor la totzi.
ce incercam io pentru ca sa zic ieste ca, daca i se intampla la un tip ca halford, cu 30 si ceva de ani in muzica, shi el bnu se oftica, ia lasatzi-l pe om in pace
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde tester » Lun Iul 12, 2004 8:37 pm

Oameni buni, revin cu intarziere sa-mi dau si eu cu parerea de cap.

De fapt i-am dat un pm lu` bortzianu` daca ma gandesc bine :)

Cum ziceam ascult cu placere de ceva timp albumul vostru, l-am luat de pe saitul vechi, ala cu 3fx parca.

Piese care imi suna bine in mod deosebit sunt Omul invizibil, Fa-ma sa zambesc, Razna, Tara lui O.laie. Cum bine remarca si Bortzianul` imi plac astea mai moi asha, deh batranetzea :D.

Nu le leapad nici pe celelate.

Stiu ce si cum cu versiunea aia in engleza asha ca n-o mai comentez. :)

Saitul nou arata tare bine si clipul e fain, e ceva copirait de nu e pus si la downloadat?
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde basstard » Lun Iul 12, 2004 9:18 pm

shakti:
- merci pentru aprecieri
- cand faci critica, fa-o explicit/concret, ca sa o putem folosi ca si critiCA COnstructiva, altfel e loata ca jignire si atunci nu te mira cand esti luata in ........
- am auzit ca nu mai esti in ograda lu Tanase. Nu stiu pe care din voi sa felicit :D

tester:

Nu e copirait testere, bortzianu computerist fiind, s-a gandit ca tuata lumea are getflash sau are shortcut la c:/windows/temp pe desktop sa ia clipu din temporare.
O sa il bat la cap sa puna si buton de download :D
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde tester » Lun Iul 12, 2004 9:27 pm

No bine atunci.

Citeam mesaju de mai sus si n-am zis nimic de voce, de bass, de baterie, de chitara.

Zic acum, se leaga bine, cred ca Tara lui O.laie este exemplu bun pentru ce vreau sa zic.

Poate va prind pe la vre-o cantare.

Cu vclipu ala io m-am uitat prin toate swf si nu-i, deci mumu.:)
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Bortzianu' » Mar Iul 13, 2004 12:28 pm

tester scrie:...
Cu vclipu ala io m-am uitat prin toate swf si nu-i, deci mumu.:)


pai e simplu: in temporare e CEL MAI MARE posibil swf ( are vreo 9,3 Mb si ii zice clipu2.swf ...parca )

deci ... :) simplu nu ?

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iul 13, 2004 12:46 pm

- am auzit ca nu mai esti in ograda lu Tanase. Nu stiu pe care din voi sa felicit


Hahhahhah bassule, iesti criminal! ~p

Shakti merge la o ...
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde tester » Mar Iul 13, 2004 1:03 pm

Era ascuns dar l-am gasit mancala-s :)

Heckare :D
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde eyewitness » Mie Iul 14, 2004 8:17 am

catharsis scrie:buricul pamantului - razna, dupa parerea mea cea mai buna piesa de pe un album cel mult mediocru.


bre basule , asta ie minje ridicata la fileu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Mie Iul 14, 2004 9:27 am

Nici vorba,
E parerea omului, de care ma doare fix in penice, atata timp cat nu e argumentata ca sa o pot folosi ca si critiCA COnstructiva.
Acuma ce vrei, sa fim ca Tzapinarii, laudati de tuata lumea? Tre sa fie oameni care sa ne considere de kkt, asa ie normal si lojic
:D
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Iul 14, 2004 10:08 am

hai mah ca a zis "dupa parerea mea", care fiind un mare muzician binecunoscut pentru calitatile sale componistice, interpretative in sens vocal-istrumental si nu numai, eu zic ca asta este un argument. el insushi :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Tanase » Mie Iul 14, 2004 12:08 pm

BAss-ule faza aia a fost tare naspa cu nustii pe cine sa felicitzi. Eu am spus si voi spune ca nu-mi place vocalul. Si Shakti a avut parerea ei fara vreo influentza. Mai ales acum ca nu mai e in ograda mea. Si nu trebuie sa feliciti pe nimeni. felicita-l pe Piskeshu daca va descoperi sensul vietzii si maturitatea. Sau felicita-te pe tine daca cumva ai gasit in aceasta ruptura noi intzelesuri filosofice ale vietzii. Unul care se bucura de raul altuia, indiferent ca e al meu sau al lui Shakti este un om rau. Si tu esti un om rau. Si m-ai dezamagit. Atat. PAcat de felulin care cantzi la bass. Mare pacat
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde shakti » Mie Iul 14, 2004 12:18 pm

acum am ajuns sa vad si eu discutiile astea...
nu mai da vina pe sonorizare alte trupe s au auzit bine...ai cantat prost...si am stat destul de aproape de scena , e drept ca m am plictisit si am plecat la masa la o bere..
sincer sunt piese care imi plac ... dar s au auzit prost...
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Iul 14, 2004 12:20 pm

Tanase scrie: Mai ales acum ca nu mai e in ograda mea

stimabile, scuze ca intervin , da indiferent de mahalaua de unde iti culeji jargonu , a-ti compara fosta prietena cu o vita din ograda personala este inca o dovada de imaturitate si lipsa de bun simtz. deci ciocu mic, joc de glezne (c.v.) si lasa parerile despre altii ca nu ai inca anii necesari, da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron