forum rock

Totul despre muzica rock

forum rock

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 6:26 pm

in acest forum se va discuta, sper, despre muzica rock

forumul asta inlocuieste vechiul forum, care inca se mai afla la adresa http://disc.server.com/Indices/151899.html
Vizitator
 

Re: Re: forum rock

Mesajde DEATHANGEL » Dum Aug 05, 2001 10:59 pm

Sambata si duminica la tvr numai IRIS, atat in direct cat si inregistrari. De pilda la PopClub m-a multumit inregistrarea din Dumbrava de la Sibiu, unde IRIS-CARGO au fost prezenti (si unde-din pacate, Adi Igrisan a avut de suferit). M-a socat declaratia celor multi veniti acolo(rockeri idem Sighisoara) care au spus ca IRIS NU REPREZINTA NIMIC; EI AU VENIT DOAR PENTRU CARGO. Trebuie spus ca daca nu era IRIS nu era CARGO...
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Re: forum rock

Mesajde Vizitator » Lun Aug 06, 2001 6:37 am

Initial trimis de DANA

E de bine, super forum, doar ca sunt "junior". Mi-au disparut toate celelalte mesaje? De ce nu le-ai pus aici? Ai vizitat Site-ul Megadeth, ca seamana. E SUPER!

pai draga dana, posteaza mai mult si vei fi senior. cu cat ai mai multe mesaje, cu atat vei fi mai sus

(spuse vali de la inaltimea celor 60 de mesaje postate in 5 zile; eu sunt moderator ca eu am creat forumul, dar am postat la greu de cand m-am inscris - cam 10 mesaje pe zi)
Vizitator
 

Re: Re: Re: forum rock

Mesajde tseposu » Lun Aug 06, 2001 7:10 pm

[quote]Initial trimis de DEATHANGEL
[B]Sambata si duminica la tvr numai IRIS, atat in direct cat si inregistrari

Daca mai afli din timp despre astfel de emisiuni, da o stire pe aici, sa le vedem si noi (mersi, Dana, pentru anuntul tau cu TVR2). A fost IRIS la Sibiu in week-end-ul cu Sighisoara? Parca trebuiau sa fie la Ramnicu Valcea!
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Re: forum rock

Mesajde gaga » Mar Aug 07, 2001 6:51 am

mersi, Dana, pentru anuntul tau cu TVR2

Cu placere, am si despre Cargo dar nu e data sigura. Keep in touch.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Concert Cargo

Mesajde Vizitator » Vin Aug 10, 2001 9:31 pm

Stie careva cind o sa fie frun concert Cargo prin Bucuresti ??? Anu asta??? ca mi-e dor de concert Cargo !
Vizitator
 

Re: Re: Re: forum rock

Mesajde gaga » Dum Aug 12, 2001 3:01 pm

Initial trimis de DEATHANGEL
Sambata si duminica la tvr numai IRIS, atat in direct cat si inregistrari. De pilda la PopClub m-a multumit inregistrarea din Dumbrava de la Sibiu, unde IRIS-CARGO au fost prezenti (si unde-din pacate, Adi Igrisan a avut de suferit). M-a socat declaratia celor multi veniti acolo(rockeri idem Sighisoara) care au spus ca IRIS NU REPREZINTA NIMIC; EI AU VENIT DOAR PENTRU CARGO. Trebuie spus ca daca nu era IRIS nu era CARGO..0.


Daca nu era Iris nu era nimic (eu sunt mare fan Cargo pt. ca in momentul asta imi merg la suflet, dar iubesc Iris - vezi autografele).
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Concert Cargo

Mesajde gaga » Dum Aug 12, 2001 3:02 pm

Initial trimis de Razvan
Stie careva cind o sa fie frun concert Cargo prin Bucuresti ??? Anu asta??? ca mi-e dor de concert Cargo !


Si mie!!!!!!!!!!!!!!!!
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Concert Cargo AZIIIIIIIIIIII

Mesajde Vizitator » Dum Aug 12, 2001 7:28 pm

Initial trimis de DANA


Si mie!!!!!!!!!!!!!!!!


daca v-ati uita pe nenorocitul ala de sit, ati vedea ca duminica seara pe strada de vara canta CARGOOOOOOOOOOOO
Vizitator
 

Mesajde FrozeN » Vin Aug 17, 2001 11:02 am

Ultimul concert Cargo la care am fost eu a fost prin semestrul I al anului de facultate care s-a incheiat recent. A fost in MCM CAFE si a fost super.
Nu mi-ar parea rau sa mai faca un concert oamenii.
Problema cred ca e faptul ca nu mai au material nou de ceva timp.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde Vizitator » Vin Aug 17, 2001 6:58 pm

Initial trimis de FrozeN
Ultimul concert Cargo la care am fost eu a fost prin semestrul I al anului de facultate care s-a incheiat recent. A fost in MCM CAFE si a fost super.
Nu mi-ar parea rau sa mai faca un concert oamenii.
Problema cred ca e faptul ca nu mai au material nou de ceva timp.

am fost si eu la concertul ala
cat despre materiale noi cargo, asta e un subiect pe care prefer sa il discut in particular...
Vizitator
 

asta e !!

Mesajde mausy2000 » Dum Iul 07, 2002 12:58 am

Ma doare undeva de traditia lu IRIS si a lu CARGO!!Oamenii astia n-au avut niciodata nimic de spus si voi dati banii pe aberatiile lor!!Ca mesaj nu altceva de spus decat o mica parte din ce ar putea sa faca!!Asa ca astia eclipseaza o groaza de trupe care canta mai bine decat ei de 100000000000000 de ori!!Si fara comentarii asa ca mai slabiti omu cu trupele vostre de kkt!!!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

Re: asta e !!

Mesajde KickAss » Lun Iul 08, 2002 9:38 am

Initial trimis de mausy2000
Ma doare undeva de traditia lu IRIS si a lu CARGO!!Oamenii astia n-au avut niciodata nimic de spus si voi dati banii pe aberatiile lor!!Ca mesaj nu altceva de spus decat o mica parte din ce ar putea sa faca!!Asa ca astia eclipseaza o groaza de trupe care canta mai bine decat ei de 100000000000000 de ori!!Si fara comentarii asa ca mai slabiti omu cu trupele vostre de kkt!!!


Da-mi-as drumul in urechile tale de sobolan prost. Lasa-ne pe noi cu formatiile noastre naspa si du-te si baga o manea sau ceva.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Dragos PR » Joi Iul 11, 2002 6:11 pm

Si care-s formatiile astea, dobitontule? daca zici coma nu te mai osteni sa astepti reply, injura-te singur cat poti tu de tare, OK?
bai, io m-am saturat, din cand in cand vine cate unul si spune ba da prosti mai sunteti, ba da prosti-prosti nu asa... bai copii, nu puteti sa va introduceti altfel in mezu problemei, sunteti cu complexu' cat casa, sa mor io de nu
vine unu, deschide usa, boilor, ce mai faceti si io ascult rock, da ma intelegeti ca tre sa va trimit neaparat la origini ca sa bag si io o parere, altfel nu sunt io ala naturel, boii draculu ce sunteti
nu se mai poate, racoriti-va altfel cocoseilor, ce mama ma-sii
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde gaga » Lun Iul 15, 2002 8:18 am

Dragosh, long time no see :D
Breh, lasa-l pe mutzunausy asta de 2000 ca e aranjat pe viatza, bagator de seama, coma e starea in care i se afla neuronu' da politzia forumului s-a prins si l-a ars. Don't worry, I'm watchin'
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Eagle » Lun Iul 15, 2002 2:24 pm

Initial trimis de Dragos PR
Si care-s formatiile astea, dobitontule? daca zici coma nu te mai osteni sa astepti reply, injura-te singur cat poti tu de tare, OK?
bai, io m-am saturat, din cand in cand vine cate unul si spune ba da prosti mai sunteti, ba da prosti-prosti nu asa... bai copii, nu puteti sa va introduceti altfel in mezu problemei, sunteti cu complexu' cat casa, sa mor io de nu
vine unu, deschide usa, boilor, ce mai faceti si io ascult rock, da ma intelegeti ca tre sa va trimit neaparat la origini ca sa bag si io o parere, altfel nu sunt io ala naturel, boii draculu ce sunteti
nu se mai poate, racoriti-va altfel cocoseilor, ce mama ma-sii



Cred ca se referea la trupe de metal din underground, gen Trooper si Voices of Silence, ca sa dau niste nume mai cunoscute
Eagle
 

Mesajde gaga » Lun Iul 15, 2002 2:49 pm

Mai intai Eagle, bine ai venit printre noi.

Ca precizare, respectivul mausy e un user care se baga aiurea in seama pe toate forumurile fanclubului deci nici vorba sa se refere la ce zici tu decat poate in vis...
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde FrozeN » Vin Iul 19, 2002 9:31 am

N-ar fi cazul ca mausy2000 sa-si ia ban la faza asta?
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori