Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2004

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 26, 2004 3:18 pm

animal, forum nu e egal cu mirc sau messenger. d'asta se si tine evidentza posturilor, numerotandu-se. d'asta am si stabilit de comun acord cu organizatorul acelui concurs..ca el sa fie sters la final. din fericire acum exista stergere logica, asa ca datele pot fi aduse inapoi oricand.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Apr 26, 2004 3:23 pm

apai sa jtii ca aia de posteaza acolo taman pentru posturi o fac.
sa nuntzelegi ca io ma cert cu tine, io doar vreau sa stiu de ce esti asa "suparat" pe posturile alea.
in plus daca mi se sterg posturili pot sa am doo posturi la postu cu numaru 3000 :D. asta da realizare
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Apr 26, 2004 9:30 pm

Buna seara.

vali, xkran, mai este valabila regula conform careia nickul se schimba o data la sase luni?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 26, 2004 9:36 pm

nickul se poate lua inapoi oricand. recent cazul MiG29 <---> Mutley
alte griji ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Apr 26, 2004 9:42 pm

deci pot sa-mi schimb nickul de 10 ori pe zi?

ps: cazul respectiv ar trebui sa nu se ia in considerare, deoarece vali i-a schimbat nickul lui MiG29 in Mutley pe 1 aprilie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Theodora » Lun Apr 26, 2004 9:52 pm

Buna seara!
Sint membra mai noua pe aici si am o mica intrebare,nelamurire!!!
De ce dupa ce postez un mesaj si inchid forumul,dar ma intorc dupa ceva timp,mesajele mele nu mai au optiunea EDIT?
Ca sa fiu mai explicita: Postez un mesaj,am optiunea EDIT,e O.K.
Dar aceasta optiune dispare daca plec si ma intorc pe forum...In consecinta nu pot modifica mesajele mele...
Offff!!! Sper ca m-am facut inteleasa si poate i-mi luminati si mie creierul!!!
Multumesc si felicitari pt site,e foarte fain!
Theodora,mamica de gemeni
Imagine
Avatar utilizator
Theodora
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 21, 2004 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Apr 26, 2004 9:52 pm

baixinho © scrie:deci pot sa-mi schimb nickul de 10 ori pe zi?


cand o sa fii admin o sa ti-l poti schimba si de 20 de ori pe zi daca iti pofteste inima.

Theodora scrie:Buna seara!
Sint membra mai noua pe aici si am o mica intrebare,nelamurire!!!
De ce dupa ce postez un mesaj si inchid forumul,dar ma intorc dupa ceva timp,mesajele mele nu mai au optiunea EDIT?
!



poti sa ti le modifici doar intr-un anumit interval de timp dupe ce postezi.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Apr 26, 2004 10:01 pm

aha, deci adminii pot face ce vor mushchii lor ca nu li se poate intampla nimic, iar regulamentul este numai pentru prosti. in acest caz, revin cu o intrebare mai veche: cat costa postul de administrator?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Apr 26, 2004 10:09 pm

Adminii au mai multe drepturi decat alti useri. E firesc. Cand si-a schimat vali de 20 de ori nicku in zoso si din zoso la loc in vali n-ai facut gura. Acu nu mai poti sa dormi ca lu moshu ii apar nikcuri puse la misto din cand in cand. Eu i le schimb asa cum ti l-am schimbat si tie pe 1 aprilie in jean Pavel si te -ai dovedit a fi mai pricinos decat ne asteptam. Asta e diferenta dintre tine si el.

La a doua intrebare poate iti raspunde xkran.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Apr 27, 2004 12:10 am

In primu rand ca nu vali mi-a schimbat nick-u ci moshu.Shi tot el l-a schimbat inapoi.In al doliea rand...nu ie al doilea rand:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Apr 27, 2004 8:56 am

xkran scrie:Nu e nevoie sa-l shtergeti .. puteti sa-l inchideti (adica bagare la pastrare :) )

excelenta idee, sa ramana si pentru posteritate mai ales ca in tuamna va mai urma unul si vom folosi acelasi tred.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Apr 27, 2004 9:07 am

Supersonic scrie:In primu rand ca nu vali mi-a schimbat nick-u

in primu rand ca tocmai vali ti-a schimbat nicku, iar dovada este pe threadul respectiv, in ziua de 1 aprilie. acolo se vede clar ca vali a fost cel care a anuntat schimbarea. in al doilea rand, problema a fost rezolvata aseara pe yahoo messenger si sper ca lucrurile sa reintre pe fagasul normal: un nepronuntzat sa faca abstractie de persoana mea (cu exceptia cazurilor cand are ceva de protestat vis-a-vis de concursuri), iar eu la randul meu ma voi abtine sa ii dau replica atunci cand se merita. este simplu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Theodora » Mar Apr 27, 2004 1:45 pm

Multumesc pentru raspuns...numai bine!
Theodora,mamica de gemeni
Imagine
Avatar utilizator
Theodora
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 21, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Apr 27, 2004 10:43 pm

Ma lamureste si pe mine unul din admini de ce nu-mi apar atasamentele jpg, bmp, samd si apar doar mp3-urile? Trebuie sa schimb niste setari cumva? Multumesc.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 28, 2004 1:34 am

Problema cu concursul de rebus s-a rezolvat. S-a infiintat un subforum pe literatura, special dedicat acestui concurs...cat si concursurilor viitoare de acest gen.
Forumul nou creat are o particularitate aparte...si anume nu contorizeaza posturile. Asa ca nimeni nu mai poate fi acuzat de multe posturi sau mai stiu eu ce. Si nici threadul respectiv nu mai trebuie sters..ramanand astfel posteritatii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Apr 28, 2004 7:11 am

pentru cumul de avertismente (3) userul nanuka a primit ban 3 zile iar pentru acelasi cumul userul danone a primit 7. personal sunt fuarte curios sa cunosc criteriile conform carora pentru aceiasi abatere "pedepsele" sunt diferite.

multumiri anticipate
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Mie Apr 28, 2004 7:46 am

Okay off topic,

Eyewitness asa cum tu mi-ai cerut sa te ignor in viitor si sa evit in ati mai mentiona numele, asa si eu la randul meu te-as ruga sa ma eviti pe cat posibil, nu ne suportam recirpoc.

Inca o chestie, in cazul in care eu as fi primit 7 zile de ban si Danone numai 3 zile, sunt sigura ca n-ai mai fi postat aici si nu ti-ai mai fi prezentat curiozitatea in legatura cu criteriile de pe urma carora se aplica asa zisele banari sau pedepse.....mai pe romaneshte te-ar fi durut in dos, asta o stiu toti si nici tu nu poti nega acest fapt.

La revedere!
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Apr 28, 2004 8:05 am

daca cumva userul nanuka este noul administrator de forum rog a se face publica aceasta informatie.

multumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Apr 28, 2004 8:26 am

Nanuka nu-i adevarat. Eye mi-a luat si mie apararea cand am fost ultima oara banat (7 zile) si io nu-s cemeist.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mie Apr 28, 2004 8:33 am

Ti-o fi luat tie apararea Piskeshule, dar in cazul meu in nici un caz, nu ma suporta si nici yo pe el:yD.....

Anyway ii urez Danonei banare placuta..in cazul in care domnia sa Eye nu este multumit de faptul ca mie mi s-au dat numai 3 zile de ban si nu s-a procedat corect, cer sa mi se dea diferenta de 4 zile, ca sa se vada ca nu ma oftic...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 28, 2004 9:00 am

in scurta mea viatza de forumist am fost banat la greu dar si iertat la greu. asta inainte de reforma. dupa reforma am luat 1 (unu) ban de 14 zilishoare. chiar in perioada banarii mele imi aduc aminte ca s-au mai aplicat banari de 3 zile , culmea , acelor oamani care, atunci ca si acum, sunt in anturajul puterii. nu dau nume ca nu vreau sa zgandaresc cacatu. acu intreb si io ca vaca baltzata pe deal, cam cum e cu regulamentele astea? se aplica preferentzial? ca rubrica de ban de 3 zile nu exista. si daca imi permitetzi si o sugestie, poate infiintzati banari de 3 ore, de 6 ore si de 9 ore, care sa se aplice preferabil noaptea, ca sa vada ei nenorocitzii cine conduce aici. aici nu-i sat fara caini bre, aici e ordine si disciplina.

fanclub uber alles !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 28, 2004 9:47 am

Ca intotdeauna va place sa iscati scandal si sunteti si neinformatzi.

Nanuka a primit un ban de 3 zile de la Vali... pe motiv disciplinar....cum au mai primit si monk sau alti oameni. Nanuka a ramas cu 2 avertismente..iar la urmatorul primeste ban de 7 zille, asa cum prevede legea.

Banurile survenite in arma avertismentelor sunt date de catre mine, Oribilul Mosh care tin si contorizarea. Nimeni nu este iertat. Cand se ajunge la 3 avertismente...se ia ban 7 zile..indiferent ca te numesti baixinho sau Hades.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 28, 2004 9:56 am

Ca intotdeauna va place sa iscati scandal si sunteti si neinformatzi

ca intotdeauna, intorci cutzitul si apoi tzipi ca esti provocat.
pai cum doamne iarta-ma vrei sa fim informatzi daca lincu demonstrativ ie mort? asta a cui vina e? nu e normal ca ORICE FORUMIST SA POATA VEDEA CE SE INTAMPlA SI DE CE? sau si aici se practica activitatzi similare celor din Arhivele SRI ?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Apr 28, 2004 10:01 am

eronat si praf in ochi
1/ departe de mine ideea unui nou scandal , asta este numai in acceptiunea mintilor inguste.
2/ atunci cand modul de pe medicina in excesul ei de zel mi-a dat avertisment pentru off topic si am sesizat acest lucru ca normal erau doua posturi offtopice unul al meu si celalalt al userului nanuka, adminul vali i-a dat avertisment si userului nanuka care pana la acea data avea doua, deci cu cel primit de la vali a acumulat 3 averturi deci ban.
3/ deci intrebarea mea persista de ce la unul 3 zile si la altul 7 ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 28, 2004 10:07 am

si ca sa termin ideea ca apoi plec.

tot in acceptziunea acelorashi mintzi inguste orice discutzie inseamna scandal. nimic mai gresit. cand se dau banari pe buna dreptate sau in spiritul regulamentelor in vigoare nimeni nu zice nici carc. asta se uita repede bag seama.

cand un om itzi zice ca esti beat ai dreptul sa-l ignori. cand mai multzi oameni itzi zic acelashi lucru, te duci sa te culci.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Mie Apr 28, 2004 10:21 am

Moshu v-a dat o explicatie clara a ce s-a intamplat ... partea cu mintzi inguste va rog sa v-o pastrati pentru voi pentru ca e o jignire ... iar daca moshu va da avertisment pt. asta io-s deacord ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Apr 28, 2004 10:35 am

x-krane, claritatea explicatiei primite este prea cristalina in opacitatea ei incat io unu chiar ma intreb de ce mai discutam :D

avand in vedere ca inca nimeni nu e lamurit ce si cum , userul danone mi-a transmis emailitic urmatorul mesaj care probabil va mai face putina lumina
danone scrie:
1. nu imi amintesc ce si cum am postat si daca era sau ba offtopic
2. sambata am primit PM de la uda vietzii, adica:

Nu stiu ce si cum sa fac ... Avand in vedere ca esti un membru activ al
forumului ... Sincer , ti-as da un avert , pentru off-topicul de pe
"medicina&sanatate si totul despre sex" dar asta ar insemna sa ai un ban
pentru o saptamana .. Sa-mi cer scuze ? Nu stiu ... o sa cer parerea lui
Nicholas , poate el e mai indulgent decat mine , dar te rog frumos , nu mai
posta off-topic acolo .. dupa cum am mai zis , o sa dau in stanga si in
dreapta , pentru ca aia e "tarlaua" mea si as vrea sa fie lipsita de
off-topicuri ...
Normal , ma astept sa ma iei la misto etc ... am vrut doar sa fiu amabila ,
avand in vedere ca esti la un pas de ban .. Astept decizia lui Nicholas sau
a Moshului ... niciunuia nu i-am spus ca o sa iti scriu .. Si nici cei care
au fost off-topic nu vor avertizati , decat daca si tu vei fi avertizata
...

O zi buna .
Alexandra

3. luni, cand am ajuns la munca am raspuns ceva gen: sterge postu' si o sa
ma abtzin sa mai intru pe acolo.

4. dupa ce am dat PM am vazut avert, neintamplandu-se nimic am luat ca pe
un ok, mai ales ca postul era shters.

5. la doua zile dupa avert cineva si-a dat seama ca n-are ce face si
dimineatza m-am trezit cu ban deampulea atata timp cat eu si moda vietzii
ajunsesem, crezusem io, la un consens.

concluzie: cu prostii nu ma pun din principiu, asa ca mai avem un ignore pe
lista, nu am nici o pretentie pe fanclubu vietzii, persoanele implicate
nemeritand din partea mea nici macar un pishat de nutrie. dixit.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Apr 28, 2004 10:52 am

legat de ceea ce a scris dana pe e-mail, am o propunere: daca de exemplu un moderator propune pe cineva pentru avertisment iar in termen de X zile nici un administrator nu contorizeaza avertismentul, pedeapsa sa se prescrie. m-am gandit la aceasta propunere deoarece nu m-ar mira sa primeasca vreun user avertisment azi (care ar fi al treilea), iar peste o perioada luna de timp sa fie banat. stim cu totii ca cel putin 2 administratori stau foarte mult pe forum, iar unul dintre ei este on-line aproape non-stop. in plus, administratorul care se ocupa de sectorul banarilor poate sa arunce o privire pe noile propuneri de avertisment o data la 4-5 ore si sa le puna in practica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Mie Apr 28, 2004 11:03 am

subscriu la propunerea de mai sus, propunand totodata ca perioada maxima in care sa se poata da ban sa fie 1/2 din perioada pentru care s-ar fi dat respectivul ban!
in cazul in care expira respectiva perioada shi userul avertizat nu este banat, cel de al treilea avert ar putea fi anulat...
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Apr 28, 2004 11:09 am

*lol* P*** mea, eu nu am inteles nimic. Ce mare smecherie? A luat danone ban 7 zile. Si ce daca? O saptamina trece repede. Nici pina acum nu v-ati dat seama, ca orice ati spune, adminii fac tot ca ei?

Dar intr-un fel imi place cind se mai isca cite o "revolutie" mica. Ma scoate din monotonie. :)
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori