Noua varianta vs buletin, intrebari, sugestii, solutii

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde Shade » Vin Ian 30, 2004 4:29 pm

Pentru dana si stefan:

Asteptati sa apara varianta finala. Oricum nu cred ca-mi da xkran voie sa intru peste codul vbulletin.

La faza cu michimousii pe forumul oficial se recomanda sa dai refresh fortat(ctrl-f5) pentru ca nu s-au incarcat corect javascripturile. Nu prea cred ca asta o sa rezolve problema. Probabil ca o sa apara un mesaj de genul, "it's not an WYSIWYG editor bug, it's an IE problem." Lucru foarte des intalnit la ei pe forum. Au si ei dreptatea lor deoarece din mozilla merge bine mersi.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Ian 30, 2004 4:40 pm

Cu avataru se rezolva,da mai ramane aia cu "custom title"...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Ian 31, 2004 8:46 am

alte probleme cu traducerea?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 31, 2004 11:25 am

acu nu ca m-ar interesa in mod deosebit sau viitoru sa-mi fie legat de chestia asta dar oare de ce unii moderatori inserati in partea dreapta sunt cu albastru si unii cu negru precum simpli iuzari? de ezemplu in acest moment, xbas,babizzu, mihai mof,etc sunt cu negru iar restu sunt cu albastrau.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 31, 2004 11:27 am

albastru nu reprezinta calitatea de moderator...ci statutul de membru special. cei care au acces la sfatul batranilor.
pot fi useri albastrii...si fara sa fie moderatori.
vrei si tu albastreala la nick ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 31, 2004 11:30 am

mersi de raspuns insa io zic sa te duci sa te speli pe ochi, sa-ti pui ochelarii de apropiere si sa te mai ginesti o data la culoarea de la nicku meu

eventual fa-l cu italice si mai vorbim dupe :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shade » Sâm Ian 31, 2004 1:11 pm

vali scrie:alte probleme cu traducerea?


Daca ai putea sa nu mai traduci prin admincp, ar fi foarte bine. Daca ai putea sa repari ce ai tradus acolo ar fi excelent.

Unele chestii nu cred ca ar trebui traduse, de exepmlu: login/logout.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Joi Feb 05, 2004 3:36 am

Personal sunt foarte satisfacuta de decizia administratziei de a trece de la versiunea 2.x la versiunea 3.x
(Pentru admin: Cand reglatzi problema de securitate prezenta in versiunea pe care o utilizatzi acum?, sper sa vedem cat mai repede Versiunea RC3 activa aici. si va rog activatzi obtziunea WYSIWYG editor ca sa putem posta mai ushor totzi)
In primul rand, perfomantza sitei a crescut de cel putzin 10 ori in noua versiune. Va dau un exemplu, pe vechea versiune, serverul era solicitat de 14 ori in aceiasi fractiune de secunda ( 14 queries efectuate in SQL) comparativ cu noua versiune numai 8.

Este adevarat ca totul pare diferit din punct de vedere al organizarii forumului dar ganditi-va asa...Cum a fost prima data cand am trecut de la Windows 98 la Windows Xp..totul era foarte ciudat si nu gaseam nimic ushor, acelasi sentiment avem si cu forumul , este normal sa nu gasesti un mod sau sa nu dai click pe o obtziune care o stiai inainte in partea stanga.

Solutzia este sa practicati cat mai mult toate obtziunile interne ( user control panel) si cele externe (quick box reply,email options, quote.. etc)..

Daca avetzi orice intrebare in leg. cu Vbulletin ma puteti intreba..imi va face placere sa va raspund si sa va dau indicatzii precise cum sa procedatzi...

Va pupic,
Nanuka:)
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde vali » Vin Feb 06, 2004 7:28 am

zi-mi si mie cum modific titularul unui mesaj
din sql sau de unde?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Vin Feb 06, 2004 12:33 pm

Nu stiu exact cum arata tabelu' de post-uri, pe forum la vBulletin am gasit numai o parte de campuri, oricum vad ca are ceva de genul: postid, username, userid...

Nu pricep de ce vrei sa masluiesti owneru (:t), da' daca tii musai, cred ca poti sa faci cam asa:
update post set username='gigi', userid=id_ul_lui_gigi where postid=xxx

Acuma problema e ca tre sa schimbi si adresa IP and stuff, sunt mai multe dude care tin de user. Si mai cred ca tre' sa manaresti si in tabelu' de threaduri cate ceva, daca nu cumva or mai fi si altele...

Vrei sa-ti zic si cum te bunghesti de id-ul postului? Da' nush' cum se cheama campul in care se tine mesajul.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Sâm Feb 07, 2004 1:16 am

vali scrie:zi-mi si mie cum modific titularul unui mesaj
din sql sau de unde?

Presupun ca postul este 2211 si noul username va fi Gigi (userid 25).
[code]$DB_site->query("
UPDATE " . TABLE_PREFIX . "post
SET username = 'Gigi', userid = '25'
WHERE postid = '2211'
")]
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Lun Mar 08, 2004 6:14 pm

alo,ma irita rau de tot tipa aia de pe logo de sus http://www.fanclub.ro/portal2/img/fanclub.gif ,imi irita vederea,sticla dispozisia,imi piere pofta de mancare etc. Se poate daca se poate de..daca e posibil..pleasee ;B
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde usualflow » Joi Aug 19, 2004 5:05 pm

buna ziua. eu vreau sa va intreb cum modific titlul de user, ca de cand cu noul format al site-ului nu mai exista optiunea respectiva in meniu. multumesc.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Joi Aug 19, 2004 8:28 pm

numa manual, de catre un admin
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 18, 2004 7:16 pm

arata misto noua bara de "trimiteri rapide". nu s-ar putea, insa, face o formulare mai scurta la lincul ala cu "Marcheaza forumurile ca fiind citite"?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Sep 19, 2004 10:42 am

revin la bara aia de trimiteri rapide. la mine la munca, avand un calculator cu monitor mic (12 inci, sau ceva de genul asta) Deschide lista cu pretini si Logout nu imi apar in cadru. Linkul ala cu Inregistrare nu poate fi pus oleaca mai sus, pe cealalta bara, intre Voteaza si Cauta?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Sep 19, 2004 10:46 am

user-title-ul se poate modifica shi dak eshti user special nu?adik cu albastru...nu numa' d catre admin...
ps: shi ce tre sa faci k sa fii user special? :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Sep 19, 2004 10:50 am

sa-l intreci pe miraculosu la numaru de posturi
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Sep 19, 2004 10:56 am

mdea..lolz....ar fi mai bine sa poata fiecare sa-shi schimbe user-title-ul :( nu?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Sep 19, 2004 12:52 pm

baixinho © scrie:nu s-ar putea face o formulare mai scurta la lincul ala cu "Marcheaza forumurile ca fiind citite"?

mersi. multumesc si pentru transformarea denumirii "Deschide lista cu prieteni" in "Prieteni".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori