Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2004

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 14, 2004 11:13 am

cititi pe prima pagina a portalului...ca se explica acolo !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Noi 14, 2004 12:54 pm

Si eu totusi, imi vreau titlu de God bless my tears inapoi :D
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Noi 14, 2004 7:12 pm

Revin: Ce pushca mea mai e si asta?:con: ~o

daca apas pe thumburile ala apar pozele care trebuie!
Fişiere ataşate
puscamea.jpg
puscamea.jpg (63.97 KiB) Vizualizat de 5545 ori
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Noi 15, 2004 9:01 am

adica s-o intamplat asta?

FanClub.ro a fost sters pur si simplu si "citat: din greseala" impreuna cu cele mai recente backupuri de un administrator de la compania de hosting. Dupa indelungi certuri cu cei de acolo s-a ajuns la concluzia ca nu se poate face nimic. "Incompetenta intrece cu mult experienta !". In concluzie a trebuit sa refacem siteul din backupuri care sunt mai vechi de o luna. In cazul portalului am avut noroc ca am apucat sa downloadam ultimul backup cu cateva zile in urma pentru a-l importa in urmatoarea versiune a siteului care va fi in curand lansata online. In cazul forumului insa ultimul post dateaza 27-09-2004 23:59 ... si deci s-au pierdut pe aceasta perioada toate posturile inclusiv jurnalele si posturile de concurs. Am vorbit cu Oribilul Mosh si se pare ca in cazul concursurilor exista o evidenta offline si deci situatia se poate reface. In cazul jurnalelor si a celorlalte posturi / subiecte nu avem ce face. De asemenea toti utilizatorii noi inregistrati in aceasta perioada pe site vor trebui sa se inregistreze din nou.
Merita mentionat ca raspunsul profesional si final din partea providerului a fost "ne pare rau ... nu se va mai repeta" ... insa se va tine minte.



ma scuzati, acum ata ete, da neprofi a fost si netinerea unui backup de catre ai nostrii. parerea mea. doo luni de retete s-o dus pe apa sambetii :cry:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RooT » Lun Noi 15, 2004 11:03 am

Backup se facea zilnic pe server si lunar se downloada un ultimul backup la mine acasa. Serveru are hdd-uri raid si sursa ups deci daca era la ei o problema hard nu se intampla nimic cu backupurile ... in mod normal ... pe server era firewall cu acces foarte restrictionat + ultimele updateuri deci serveru era safe. Backupu la fanclub e peste 4 Gb iar netu meu aici mere cam cu 20k .. cand mere ... cateodata am bulanu sa mearga cu 100k .. cateodata cu 2k cateodata deloc ... cu alte cuvinte la 20k sunt vreo 50 de ore donwload non-stop timp in care nu prea mai mere netu la mine. O sa incerc sa downloadez backupurile la o saptamana ... more than that .. there's no way ... cel putin pt. moment ...

Acuma incerc sa implementez un backup progresiv al bazei de date cel putin .. that is .. sa se downloadeze doar ce se schimba ... asta ar face backupu zilinic
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Noi 15, 2004 12:35 pm

root, poti rezolva ceva cu proarena?...sa dam si noi drumu` la inscrieri pt rql4
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 17, 2004 9:25 pm

Incercati sa reparati atasamentele. Ca atasam niste poze...si apare cu totul altceva.
De exemplu pe threadul de NFS Underground 2 ...apare o poza cu Matrashita ~p
Va multumesc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Noi 19, 2004 11:55 am

deci nush ce se intampla dar cineva sterge continuu mesaje.
http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=326607#post326607

pe mancaruri si bauturi era una din cele mai impresionante colectii de retete de pe net, scrise cu truda si mai ales ad-hoc. nu am simtit nevoia sa monitorizez si in alta parte trebile alea. la inceputul saptamanii erau disparute doua luni, ok, dar acu s-au dus pe p00la retete de pana in aprilie. io ma cac in iel de forum de haleli ca nu mai am de gand sa refac nimic ca sa-si bata joc stiu io ce "DOS cowboys" asa ca nu mai moderez nici o laie acolo, poa sash bage penisu adanc cine a facut cacatu asta.

edit: nush daca aveti habar din whozonline cati vin de pe gugle pe forum pentru haleli ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Vin Noi 19, 2004 11:58 am

alea cu spanac, dovlecei, praz, urzici, varza ti le-am sters io ~p
restu creca aliosha ca-i la cura de slabire :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde theOffender » Vin Noi 19, 2004 12:09 pm

danone, din ce imi aduc eu aminte numai foarte recent au fost puse mesaje pe threadul ala. asha ca nu te supara shi mai pune retzete ca altfel sunt oameni care vor fi pe cale de disparitzie. la fel ca dinozaurii.

moshule, aia e de la cashu de la explorer
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Noi 19, 2004 12:20 pm

vai aiule ce umor fin, chiar baicsian ash putea spune ca ai in vene.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Vin Noi 19, 2004 12:24 pm

fac si io ce pot incercand sa te copiez
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Noi 19, 2004 12:37 pm

danone, nu mai bine incerci sa gasesti pe altcineva sa compari cu aiu? nu de alta, da la faza cu umorul mai ai de mancat mamaliga. cel putin din punctul meu de vedere.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Vin Noi 19, 2004 12:44 pm

ia luati cate 5 mii si mutati-va la alta masa.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 19, 2004 9:51 pm

theOffender scrie:moshule, aia e de la cashu de la explorer


10x. nici nu banuiam. am sters cookiurile si s-a rezolvat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Noi 22, 2004 11:16 pm

sal
Va rog eu frumos ,scoateti dracu delogarea aia automata ,ma termina la psihic.Eu intru linistit pe forum ,citesc si eu mesajele altora si cand ma apuc sa mai postez si io ceva ,ce mi se spune : ca nu mai sunt logat . Daca nu se poate scoate , ar poate fi introdusa pe fisa de optiuni ,asa fiecare isi poate seta timpul de logare

A doua chestiune ,inainte sa aiba loc stergerea ,la fiecare user egzista o rubrica care se chema AVERTISMENT ,nu ar fi bina sa fie reintrodusa .
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Dragos C. » Mar Noi 23, 2004 9:47 pm

GMT+2. Again... :)
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mie Noi 24, 2004 9:41 am

mylord scrie:sal
Va rog eu frumos ,scoateti dracu delogarea aia automata ,ma termina la psihic.Eu intru linistit pe forum ,citesc si eu mesajele altora si cand ma apuc sa mai postez si io ceva ,ce mi se spune : ca nu mai sunt logat . Daca nu se poate scoate , ar poate fi introdusa pe fisa de optiuni ,asa fiecare isi poate seta timpul de logare

A doua chestiune ,inainte sa aiba loc stergerea ,la fiecare user egzista o rubrica care se chema AVERTISMENT ,nu ar fi bina sa fie reintrodusa .


- delogarea automata ramane. problema nu e de la noi, e de la voi. mie imi merge bine merci logarea, sunt logat de 2 luni pe forum si nu m-a delogat niciodata.
- avertismentul se da dupa stergerea mesajului (daca la asta te referi, ca nu am inteles prea bine, nu ca ai fi facut tu mari eforturi sa te exprimi inteligibil)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Noi 24, 2004 1:15 pm

userii sunt delogati pentru ca nu bifeaza casuta din dreptul lui Remember me?. Bifati-o de fiecare data cand incercati sa va logati si nu o sa mai aveti probleme (adica sa fiti delogati) de fiecare data cand se termina o sesiune.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Noi 24, 2004 1:23 pm

neah. nu ie de la bifare/debifare. shi apropos de bifari shi debifari, am shi io o intrebare, nu ca mar preocupa din cale afar, da' de ce la opera num functzioneaza "remember me"/"Remember my ID on this computer"? adica bifez casutza, inchid opera, shi cand redeschid trebuie sa ma loghez din nou. la IE nus probleme. sa bifez/debifez ceva in legatura cu cookies alea de la optziuni?

vali, omu voia ca sa intrebe ce sa intamplat cu rubrica aia de sub user name, imediat dupa loc (parca) de-i zicea Avertisment, care era o idee buna, dealfel.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Noi 24, 2004 1:45 pm

mie mi-a zis vali mai demult ca daca bifez treaba aia nu ma mai delogheaza in timp ce sunt pe forum. asta shtiu, asta spun. sau poate ca am inteles eu greshit.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Mie Noi 24, 2004 1:54 pm

nocti, da, aia cu rubrica am retinut
si la opera e posibil sa te fi intrebat daca vrei sa salvezi cookies de pe acest site. daca ai zis nu, la revedere.

si sa stau acuma sa explic de ce il delogheaza sau ce e aia proxi transparent...e mult de munca :)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Sâm Noi 27, 2004 11:25 am

1. multumesc mult baixinho , eu zic ca ai dreptate pentru ca am bifat casuta si nu mai am probleme
2. scuze zoso ,nocturna a intuit bine ,era vorba despre " rubrica aia de sub user name, imediat dupa loc (parca) de-i zicea Avertisment, care era o idee buna, dealfel. "
asa sunt io cand nu am pofta de viata ,incurc si pe altii

3. inainte de etergerea forumului , ferestrele de dialog erau in limba romana ,inclusiv cele din interiorul paginii de mail ,adica de la " mesaje personale "
nu se poate reveni , pentru ca io ma incurc la limba engleza si vreau sa-mi refac setarile mele referitoare la forum
cel putin pentru o vreme
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 02, 2004 8:40 am

buna ziua

oameni buni, domoliti-l pe nenea Yo!man care probabil din lipsa de alte activitati (mai shtiu eu pe unul), se apuca si scrie tampenii pe forum. aveti mai jos cateva exemple:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=12918
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=12919
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=12910
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Dec 02, 2004 8:53 am

am observat baics
asteptam aparitia mozilor pe muzici ca sa ia masurile ce se cuvin
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Dec 02, 2004 11:23 am

cand vreau sa aurc o poza, un attachment imi da urmatoarele:

Warning: move_uploaded_file(/tmp/upload/cdca3db8116845174f4dbd1a38b623fe) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file or directory in /websites/fanclub.ro/www/web/includes/functions_file.php on line 220 Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/php1TtS4x' to '/tmp/upload/cdca3db8116845174f4dbd1a38b623fe' in /websites/fanclub.ro/www/web/includes/functions_file.php on line 220 Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for /tmp/upload/cdca3db8116845174f4dbd1a38b623fe in /websites/fanclub.ro/www/web/includes/functions_file.php on line 226


e de la mine sau de la fanclub?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde monk » Joi Dec 02, 2004 11:49 am

e de la tine .. incearca sa intrii cu alt browser si vezi ce iti da...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Dec 02, 2004 12:04 pm

ciuciu, n-am alt browser, mercic, m-am linistit
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde monk » Joi Dec 02, 2004 12:06 pm

Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Dec 04, 2004 10:37 am

mozii de hiphuape, atentie ca aveti un ozeneu in parcela
luati masuri
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori